İlgili Kategoriler
Basım Dili
Yazar
Roman Türü
Cilt Bilgisi
Basım Yılı
Setli/Tekil
İmzalı
Boyut
Sayfa Sayısı
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Hobbit Kitabı

" araması için 35 sonuç listeleniyor

Okurların Beğenisini Toplayan Hobbit Kitabı Trendyol'da

İngiliz yazar J. R. R. Tolkien tarafından kaleme alınan Hobbit kitabı, 1937 yılında yayımlandıktan sonra büyük başarı elde eder. Bu kitap, mitopya ve epik fantazya türlerinin bir örneği olarak gösterilir. Bu tür romanlara ilginiz varsa Hobbit kitabını da severek okuyabilirsiniz. İlk yayımlandığı yıllardan günümüze dek okurların takdirini toplamayı başaran Hobbit kitabı, çocuk edebiyatının öne çıkan klasikleri arasında görülüyor. J. R. R. Tolkien'in eşsiz hayal gücünü sergilediği bu eser çocuklarla birlikte yetişkinlerin de tercihi olur. Sürükleyici hikâyesiyle 7'den 70'e her yaş ve kesimden okuyucuyu etkileyen bu eser, kitaplığınızın favorisi olmaya aday. Siz de Hobbit kitabını satın alarak Orta Dünya evreninin sıra dışı atmosferine yolculuk edebilirsiniz. Yazarın kitaplarını daha önce okumadıysanız Hobbit Kitabı yorumlarına göz atabilirsiniz. Bu sayede kitap hakkında daha fazla bilgi edinebilir, diğer okuyucuların tecrübelerinden faydalanabilirsiniz. İster kendiniz ister çocuklarınız için dünya çapında çok sevilen bu eseri edinebilirsiniz.

Elinizden Bırakmak İstemeyeceğiniz Hobbit Kitabı

Elinizden Bırakmak İstemeyeceğiniz Hobbit Kitabı

Hobbit kitabı, kendi hâlinde bir hobbit olan Bilbo Baggins'in Smaug isimli ejderhanın Erebor'daki hazinesinden bir pay alma amacıyla çıktığı yolculuk ve sonrasında yaşanan olayları konu alır. Bilbo'nun yolculuğu Gandalf ve on üç cücenin sürpriz ziyaretiyle başlar. Bu yolculuk onu huzurla yaşadığı evinden çıkararak tehlikeli bölgelere götürür. Bu heyecan dolu maceraya ortak olmak istiyorsanız Hobbit kitabını okuyabilirsiniz. Bu kitap, yazarın daha sonra yayımlayacağı Yüzüklerin Efendisi üçlemesinin öncesinde geçer. Dolayısıyla Yüzüklerin Efendisi serisinin hayranıysanız ya da bu seriye başlamayı düşünüyorsanız Hobbit kitabını okuyarak Orta Dünya evrenini daha iyi tanıyabilirsiniz. Hobbit kitabı yönetmen Peter Jackson tarafından sinemaya uyarlandığında da büyük ses getirdi. Dilerseniz kitabı okuduktan sonra üç filmden oluşan sinema serisini de izleyebilir, Hobbit'lerin dünyasına yeni bir gözle bakabilirsiniz. Hobbit kitabı alışverişinizi online olarak yapmanın pek çok avantajı vardır. Örneğin ürünün tüm çeşitlerini görebilir, farklı yayınevlerinden çıkan Hobbit kitaplarını kolayca kıyaslayabilirsiniz. Hobbit kitabını online satın almak için hemen sepetinize ekleyebilirsiniz.

Hobbit Kitabı Çeşitleri

Hobbit Kitabı Çeşitleri

Pek çok çeşitte Hobbit kitabı bulabilirsiniz. Türkçe ve yabancı dil seçeneklerinde Hobbit kitaplarını inceleyebilirsiniz. Eğer yabancı diliniz ileri seviyeyse, Hobbit kitabının dil seçeneklerine göz atabilirsiniz. Yabancı dildeki Hobbit kitaplarıyla dil becerilerinizi geliştirirken sürükleyici konusu sayesinde güzel vakit geçirebilirsiniz. Eğer Orta Dünya külliyatıyla kitaplığınızı zenginleştirmek istiyorsanız Hobbit kitap seti çeşitleri size uygun olabilir. J. R. R. Tolkien'in başka eserlerini de içeren bu setler, kitap koleksiyonunuza yakışabilir. Kitap koleksiyonu yapmayı sevenlerin beklentisini karşılayacak bir diğer kitap çeşitli Hobbit kitaplarının ciltli seçenekleridir. Özel kapak tasarımlarıyla hazırlanan ciltli Hobbit kitapları, kitaplığınızın en sevilen parçalarından biri olabilir. Eğer Hobbit hikayesinin görsellerle zenginleştirilmiş baskısını arıyorsanız Hobbit resimli kitaplarını inceleyebilirsiniz. Beğendiğiniz kitabı satın almadan önce Hobbit Kitabı tavsiyelerini okuyabilir, diğer müşterilerin kitap hakkındaki görüşlerini öğrenebilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Hobbit Kitabı Seçenekleri

Uygun Fiyatlı Hobbit Kitabı Seçenekleri

Hobbit Kitabı fiyatlarını etkileyen birçok etken bulunur. Örneğin özel tasarım ciltli Hobbit kitaplarının fiyatları diğerlerine göre daha yüksek olabilir. Yine set hâlinde satılan Hobbit kitapları, içerisinde birden fazla ürün barındırdığından daha pahalı olabilir. Setin içerisindeki kitap satısı arttıkça, ürünün fiyatı da artabilir. Resimli baskı olan Hobbit kitabı çeşitleri de kaliteli görsellerin basımı daha maliyetli olabildiği için yüksek fiyatlarla satışa sunulabilir. Beğendiğiniz Hobbit Kitabına indirim dönemlerinde cazip fiyatlara ulaşabilirsiniz. Belirli dönemlerde gerçekleşen indirimleri kaçırmamak için Hobbit kitabını favorilerinize ekleyebilirsiniz.  Elfler, cüceler, goblinler ve çok daha fazlası bu kitapta sizleri bekliyor. Kaliteli ve sürükleyici Hobbit kitabının tüm çeşitlerini Trendyol'da bulabilirsiniz.

Hobbit Kitabı Kaç Sayfadır?

J.R.R. Tolkien'in büyülü dünyasına kapı açan Hobbit romanı, yayınevleri tarafından farklı şekillerde ve dillerde basılır. Çok satanlar arasında yer alan Hobbit, her yeni basımda bazı farklılıklar içerebilir. Baskılar; ciltli, ciltsiz, resimli ve resimsiz olarak değişiklik gösterebilir. Bu sebeple kitabın sayfa sayısı; yayınevi, basım ve baskı özelliklerine bağlı olarak birbirinden farklı olabilir. Standart bir baskıda Hobbit romanının, yaklaşık olarak 300 ile 400 sayfa arasında olduğu söylenebilir. 336 sayfalık bir baskı da mevcuttur. Sayfalar boyunca okuyucular, Bilbo Baggins'in sıradan bir hobbitken çıktığı epik yolculuğu, Orta Dünya'nın büyülü ve tehlikeli diyarlarında yaratıklarla nasıl mücadele ettiğini keşfeder. Heyecan verici anlar, sürprizler ve gizemlerle dolu olan Hobbit, sürükleyici kurgusu ve detaylı anlatımıyla sayfa sayısına rağmen her satırında okuyucuyu büyülemeyi başarır. Böylece okur, fantastik bir dünyaya adım atar.

Hobbit Kaç Kitaptır?

Okuyucular, J.R.R. Tolkien tarafından yazılan Hobbit, Yüzüklerin Efendisi ve Silmarillion'un bir seri olduğu izlenimine kapılır. Gerçekte, Hobbit yalnızca tek bir kitaptır. Hobbit romanının kaç kitap olduğu sıkça sorulan bir sorudur. Bu roman, tıpkı Yüzüklerin Efendisi ve Silmarillion romanlarında olduğu gibi, Orta Dünya’nın büyülü evreninde geçer. Üç kitap birbiriyle bağlantılıdır ancak ayrı ayrı romanlardır. Hobbit romanında gerçekleşen olayların devamı ve Orta Dünya'nın daha geniş perspektifi, Yüzüklerin Efendisi serisinde okurun karşısına çıkar. Silmarillion'da ise Hobbit'ten önce gerçekleşen olaylar yer alır. Bu sebeple Hobbit tek bir kitap olarak yayımlanmış olsa da Orta Dünya evreninde geçen diğer kitaplarla birlikte okunması tavsiye edilir. Bu eserlerin birlikte okunması; büyülü dünyanın keşfini kolaylaştırır. Bazı yayınevleri de okura kolaylık sağlamak amacıyla Orta Dünya evreninde geçen kitapları bir set halinde sunar.

Hobbit Serisi Hangi Sırayla Okunmalıdır?

Hobbit yalnızca tek bir kitap olarak yayımlanmış olsa da Orta Dünya evreninde geçen Yüzüklerin Efendisi üçlemesi ve Silmarillion kitabıyla beraber anılır. Bu evrende geçen kitapları okurken takip edilmesi önerilen bir sıralama söz konusudur. Öncelikle okumaya Silmarillion ile başlanması önerilir. Silmarillion, Orta Dünya'nın mitolojik ve tarihsel geçmişine ışık tutar. Ardından ise Hobbit'in okunması önerilir. Kitap, Bilbo Baggins'in Orta Dünya'daki maceralarını konu edinir. Sonrasında Yüzüklerin Efendisi üçlemesi okunur. Bu üçleme Yüzük Kardeşliği, İki Kule ve Kralın Dönüşü kitaplarından oluşur. Orta Dünya evreninde geçen kitaplar bu sıralamayla okunduğunda, kronoloji takip edilmiş olur. Böylece Orta Dünya kapsamlı şekilde keşfedilmeye hazır hale gelir.