İlgili Kategoriler
İşlemci Nesli
İşlemci Modeli
Ürün Kutusu
Stok Fan
Tümleşik Grafik
İşlemci Çekirdek Sayısı
Temel İşlemci Hızı (GHz)
İşlemci Teknolojisi
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi

i5 3470 İşlemci ile Yüksek Performansın Tadını Çıkart

İşlemciler, teknolojik pek çok aletin şu an yapabildiği işlemleri yapmasını sağlayan aparattır. En küçük herhangi bir hareketten tutun da en büyük işleme kadar teknolojik aletlerde yapılan her türlü harekette işlemcinin rolü vardır. İşlemci bilgisayar ya da telefon gibi teknolojik aletlere yapılmak istenen işlemi algılar ve de bu işlemi belleğe gönderir. Elektrik akımlarını mantıksal ve de matematiksel işlemlere dönüştürür böylece verilen komut yerine getirilir. Telefonda ya da bilgisayarda oyun oynamak ya da daha basit olarak hoparlör ile müzik dinlemek, bu tür her işlem için işlemciye ihtiyaç vardır. İşlemciler özellikleri bakımından farklılıklar gösterir. Çünkü her işlemci içerisinde pek çok farklı özellik barındırır. Bu farklar bellek hızı, bellek türü, çekirdek kapasitesi ya da desteklenen programlar olabilir.

Elektronik Cihazların Beyni I5 3470

Elektronik Cihazların Beyni I5 3470

İşlemciler, çoğu teknolojik alet için vazgeçilmez parçalardır. İşlemci bilgisayarda veri akışını kontrol eden aynı zamanda bilgisayar birimlerinin çalışmasını da kontrol eden elektronik yapıdır. Bir nevi bilgisayarların beyni olan işlemciler, bilgisayar üzerinde yapılan tüm işlemlerin gerçekleşmesini sağlar. Yapılacak olan işlemin büyük ya da küçük olması hiç önem taşımaz. Büyük bir işlem ya da küçücük herhangi bir işlemin bile gerçekleşmesi işlemci sayesinde olacaktır. İşlemcilerin mucizeler yarattığı tek alet ise bilgisayarlar değildir. Bulaşık makinesinde televizyona kadar pek çok farklı elektronik alet bünyesinde işlemci barındırmakta ve de yapabildikleri tüm işlemleri de bu işlemciler sayesinde gerçekleştirmektedir. İşlemci sayesinde teknolojik aletler pek çok farklı işlemi yapabilmekte ve de böylece hayatımıza dahil olabilmektedir. İşlemciler, elektriğin gücünü matematiksel olarak dönüştürerek bu çalışma sistemini ortaya koymaktadır. Hem de bu işlemleri saniyeler içerisinde gerçekleştirmektedir. Bu nedenle de bir cihaz alınırken işlemcisine dikkat edilmelidir. Çünkü işlemci, cihazı çok büyük oranda etkiler. Kasma ya da donma gibi durumların olmaması için güçlü bir işlemci gerekmektedir. Bu gibi durumların ortaya çıkmaması tamamen işlemcinin çalışma hızına, çalışma hızı ise işlemcinin üretim teknolojisine bağlıdır. İhtiyacınız olan hıza göre işlemci seçimi yapabilirsiniz. Böylelikle kasma ya da donma gibi tatsız olaylar yaşamazsınız. İşlemci hızı HZ, MHZ ya da GHZ sembolleri ile belirtilir. Elektronik cihaz satın alımında işlemci hızı bilgisine ulaşılarak daha sağlıklı karar vermek mümkündür. I5 3470 yaygın olarak tercih edilen işlemcilerdendir. Artırılmış performans düzeyine ve de akıllı çoklu görev yürütme kapasitesine sahiptir. Sahip olduğu hız kapasitesi ile sahip olduğu performansı ikiye katlayan I5 3470 işlemci 1600 MHZ kapasiteye sahiptir.

I5 3470 Fiyat

I5 3470 Fiyat

I5 3470 işlemci özellikleri bakımından oldukça tatmin edici düzeydedir ve de yaygın olarak tercih edilen bir işlemci türüdür. Intel core I5 3470 işlemci ile bilgisayar gibi günlük yaşamda oldukça önem taşıyan ve de kullanım bakımından oldukça yer kaplayan teknolojik aletlerde kullanım kolaylığını keşfedebilirsiniz. Bilgisayar ile dilerseniz günlük, sıradan, basit sayılabilecek ve de bilgisayara ekstra yük olmayacak işlemleri yapabilirsiniz. Dilerseniz de oyun oynamak gibi bilgisayara bir tık daha yük bindirebilecek işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Oyun oynamak gibi işlemler, maalesef ki bazı teknolojik aletlere ağır gelmektedir ve de donma ya da kasma gibi hoş olmayan aynı zamanda kişiyi strese sokan durumlarla karşılaşmak durumunda kalınabilmektedir. Böyle durumlarda doğal olarak kişi hız, çekirdek bellek gibi pek çok yönden yeterli bir işlemci arayışına girmektedir. Yeterli bir işlemciye sahip olmak, teknolojik aletler açısından yaşanan pürüzlerin ortadan kalkmasını sağlayacaktır. Teknolojik alet kullanımı sırasında birden bire ortaya çıkan donma ya da kasma gibi durumlar, oldukça rahatsız edici bir hal alabilmektedir. Kişi böyle sorunlarla karşılaşmayacağı bir teknolojik alet kullanım deneyimi istemektedir. Bu da ancak yeterli özelliklere sahip bir işlemci ile gerçek olabilir. Bu nedenle işlemci seçimi yapılırken işlemcinin sahip olduğu tüm özellikler dikkatle incelenmeli ve kullanılacağı teknolojik alete göre uyumlu olması göz önünde bulundurularak tercih edilmelidir. Bu saydığımız noktalara dikkat edilmez ise alınan işlemci amacına hizmet etmeyebilir. Bu durum da halihazırda yaşanan sorunları ortadan kaldırmadığı gibi kişinin buna ek olarak yeni sorunlar yaşamasına neden olacaktır. I5 3470 özellikleri göz önünde bulundurulduğu takdirde oldukça tatmin edici ve de yaygın olarak tercih edilen bir işlemci türüdür. Ayrıca: i5 3470 oyun performansı konusunda oldukça başarılıdır. I5 3470 fiyat bakımından da normal sayılabilecek değerlere sahiptir. Kendi sahip olduğunuz teknolojik aletin özelliklerini ve de kapasitesini göz önünde bulundurarak ihtiyacınız olan işlemci türüne karar verebilir, daha sonrasında ise pürüzsüz, kesintisiz ve de stresten uzak bir teknolojik deneyim yaşayabilirsiniz. Doğru işlemci türü ile oyun ya da film gibi keyifli deneyimleri keyif ile yaşayabilirsiniz.

I5 3470 Özellikleri

I5 3470 Özellikleri

İşlemciler elektronik aletlerin olmazsa olmazlarıdır. Bu nedenle oldukça büyük önem taşırlar. Elektronik alet için işlemci tercihinde pek çok açıdan inceleme yapılmalı ve de ihtiyaç doğrultusunda işlemci seçilmelidir. İşlemcinin sahip olduğu hız kapasitesi, en önemli noktalardan birisidir. Aynı zamanda işlemcinin desteklediği aletler de işlemcinin kullanım sınırını belirler bu nedenle büyük oranda önem taşırlar. Tüm bu özelliklere ek olarak işlemcinin kaç çekirdek olduğu da önemli özellikler arasındadır. Intel core 3470 işlemci, pek çok özelliğe sahiptir. I5 3470 özellikleri işlemci alımında incelenmesi gereken noktalardandır. İşlemcinin bellek hızı, 3.2 GHZ kapasiteye sahiptir. Bu hız kapasitesi sayesinde bilgisayarda işlerinizi yaparken, oyun oynarken ya da herhangi başka bir iş ile meşgulken donma ya da kasma gibi hoş olmayan durumlarla karşılaşma ihtimaliniz düşecektir. İşlerinizin aksamadan hallolması ise sizi stresten uzak tutacak ve de yaptığınız işlerden keyif almanızı sağlayacaktır. Donma ya da kasma gibi kişiyi strese sokan ve de hoş olmayan durumlar, gün içerisinde işlerin aksamasına da yol açabilir. İşlerinizin aksamaması ve de sorun yaşamamanız için işlemci hızı önemli bir noktadır. Aynı zamanda Intel Core 3470 işlemcide 2 adet bellek kanalı bulunmaktadır. 4 çekirdek olan Intel Core 3470 işlemci 2012 yılında çıkmıştır. Sanal çekirdek adı ile de bilinen iş parçacığı da 4’tür. İşlemcilerde bulunan çekirdek sayısı sahip olunan teknolojik aleti pek çok açıdan etkilemektedir. Örneğin; çekirdek sayısı arttığı zaman elektronik aletin yani bilgisayarın da ısınma seviyesi doğru orantılı olacak şekilde artar. Fakat bilgisayarın ısınma seviyesi elbette ki sadece işlemcinin sahip olduğu çekirdek sayısına bağlı değildir. Isı seviyesini etkileyen pek çok farklı etken bulunmaktadır ve de işlemcinin sahip olduğu çekirdek sayısı bunlardan yalnızca biridir. Tüm bu özelliklere ek olarak Intel Core I5 3470 işlemcinin desteklediği teknolojiler de oldukça önem taşımaktadır. I5 3470 işlemci AVX, AAE 4.2, VT-x, Intel vPro, sanallaştırma gibi pek çok farklı teknolojiyi destekler. Bu sayede rahat bir kullanım alanı sunar. Intel core 3470 işlemcinin bellek türü ise DDR3 bellek türüdür. Aynı zamanda Intel core I5 3470 HD graphics 2500 model dâhili grafik işlemcisine de sahiptir. Tüm bu özelliklere ek olarak Intel core I5 3470 işlemci, turbo yani maksimum düzeyde çalışma hızı 3.60 GHZ olarak verilmektedir. İhtiyacınıza uygun I5 3470 işlemciye Trendyol üzerinden rahatlıkla ulaşabilirsiniz.