Fiyat
Roman Türü
Cilt Bilgisi
Basım Yılı
Setli/Tekil
İmzalı
Boyut
Sayfa Sayısı
Fiyat Geçmişi
Yazar
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Ince Memed Kitabı

" araması için 131 sonuç listeleniyor

Beğeni Toplayan İnce Memed Kitabı Trendyol'da!

Kitap okuma etkinliği zihinsel sağlığa faydalı eylemlerden biridir. Kitap okumak, algıyı geliştirir ve kelime haznesini artırır. Bilişsel gelişimin olumlu olarak ilerlemesine yardımcı olur. İnce Memed kitabı da keyifli içeriği sayesinde pek çok kişide okuma isteği uyandırır. Okuduğunuz kitaptan başka coğrafyadaki ya da zamandaki insanların sizden farklı olan inanışlarını, düşüncelerini, yaşantılarını öğrenebilirsiniz. Bu kitabı okumak sizi kendinizden olmayana karşı duyarlı ve empati yapar hale getirebilir. Aynı zamanda okudukça başkalarının duygularını ve inançlarını anlama konusundaki yeteneğiniz gelişir. Kişisel gelişiminize katkı sağlayan ve farklı bakış açıları kazandıran bu kaliteli esere, Trendyol üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Akıcı Dille Yazılan İnce Memed Kitabı Özellikleri

Akıcı Dille Yazılan İnce Memed Kitabı Özellikleri

Hangi yaşta olunursa olunsun günlük rutine kitap okumayı eklemenin büyük faydası vardır. İnce Memed kitabı, Türk edebiyatının roman türündeki önemli baş yapıtlarından biridir. Eserde, Cumhuriyet döneminin ilk yıllarında bir köyde gerçekleşen isyan öyküsü anlatılır. Anadolu halkının geri kalmışlığı, eğitimsiz bırakılmışlığı, köy hayatının zorluğu ve gözü doymak bilmeyen ağaların tüm yöre üzerinde iddia ettiği hakimiyeti romanın ana konusunu oluşturur. Beğeni toplayan bu eser, Adana'nın Çukurova ilçesinin bir köyünde geçer. Romanda köyün yaşantısından, insan ilişkilerinden, köyün ağasından ve onun koyduğu kural ile kanunlara karşı başkaldırı yapan Memed'in hikayesinden bahsedilir. Bu zorlu başkaldırı sürecinde Memed; kendisine ve çevresine büyük darbeler alsa da ağanın kurallarını bozmayı, halkı bu boyunduruktan kurtarmayı başarır. Eserin yazarı, Memed'i Anadolu'daki başkaldırıların mirası olarak nitelendirir. Yazar; o dönemde yaşanan olaylara, yazdığı İnce Memed romanı ile ayna tutar. Trendyol’daki İnce Memed kitabı indirim fırsatlarını değerlendirerek beğendiğiniz ürünü uygun fiyatlarla temin edebilir ve alışverişinizi avantajlı hale getirebilirsiniz.

Faydalı İçeriğiyle İnce Memed Kitabı

Faydalı İçeriğiyle İnce Memed Kitabı

Okuyucuları yıllar öncesinin zorlu yaşantısı ile karşılaştıran bu roman, okuyucuyu o dönemde yaşayan biri olma ihtimalinde kendisinin ne yapacağı sorusu ile sık sık karşı karşıya bırakır. Romanda köy, köyün insanları, yaşantı biçimi ve insanlar arası ilişkiler; güzel betimlemeler içeren cümlelerle anlatılır. Bu sayede okuyucular romanı hissederek ve yaşayarak okuduklarını ifade ederler. Okuyucular; ağalık sistemine, haksızlığa, zulme karşı çıkarak sefalet içinde yaşamaya mahkum bırakılan halkın umudu olan bu gencin yerine kendilerini koymadan edemezler. Akıcı bir dille yazılan ve etkileyici olay örgüsüne sahip olan İnce Memed kitabı tavsiye edebileceğiniz ve elinizden bırakmadan bir çırpıda okuyup bitireceğiniz eserler arasındadır. Keyifli bir okuma deneyimi için bu romandan yararlanabilirsiniz. Eleştirel bir bakış açısı kazanmanızı sağlayan bu önemli başyapıta Trendyol üzerinden avantajlı fiyat seçenekleri ile sahip olabilirsiniz

Bütçe Dostu İnce Memed Kitabı Fiyatı

Bütçe Dostu İnce Memed Kitabı Fiyatı

Haksızlıklara karşı baş kaldırarak vicdansızlığa, zulme, adaletsizliğe dur demek için uğraşan sürükleyici eser, size farklı bakış açıları kazandırabilir. İnce Memed kitabı fiyatı müşterilerin bütçesine uygun aralıklarda şekillenir. Pek çok kişiye hitap eden değer sayesinde müşterilere kolaylıkla alışveriş yapma imkanı tanır. İnce Memed kitabı yorumlarını okuyarak kitap hakkında çeşitli bilgilere ulaşabilirsiniz. Ürünle alakalı tavsiye ve önerileri takip ederek alışverişinizi yapabilirsiniz. İndirim ve kampanyalar sayesinde bütçenizi büyük oranda koruyabilirsiniz. İstediğiniz ürünü uygun fiyatlarla satın alma imkanı sunan İnce Memed kitabı kampanya zamanları da hesaplı bir alışveriş deneyimi sağlar. Aynı zamanda çoklu alımlarda uygulanan indirim fırsatlarını da kullanabilirsiniz. Bu sayede bütçeniz açısından avantajlı bir adım atabilirsiniz. Sevilerek okunan bu kitabı kendiniz ve sevdikleriniz için uygun fiyata sipariş verebilirsiniz. Trendyol üzerinden güvenle İnce Memed kitabı satın alabilirsiniz.

İnce Memed Kaç Sayfadır?

İnce Memed’in ilk kitabı 436 sayfadan oluşan bir eserdir. 1955 yılında yayımlanan bu eser, Yaşar Kemal’in başyapıtı olarak değerlendirilir ve kaleme aldığı ilk romanıdır. Çağlayan Yayınevi tarafından 1955 yılında ilk basımı gerçekleştirilen roman iki cilt olarak basılır. 1956 yılında ise Varlık Roman Armağanı ödülüne layık görülür. Bu özel eser, okuyucularını adeta o döneme götürerek zamanda seyahate çıkarır. 1957 senesinde Bulgarca diline, 1959’da ise Nazım Hikmet tarafından Rus diline çevrilir. 1961 yılında ise İngilizce’ye çevrilmiş ve ardından toplamda 40’tan fazla dile aktarılan bir eserdir. Anadolu insanının yaşam hikayelerini kaleme alan Yaşar Kemal, yazım biçimi, betimlemeleri ve oluşturduğu diyaloglarla okuyucuları başka bir dünyaya davet eder. Farklı yayınevleri tarafından çeşitli düzenlemelerden geçtiği için sayfa sayısının basım yılına göre değişiklik gösterebileceğini unutmamak gerekir.

İnce Memed Kaç Cilttir?

İnce Memed romanı 4 ciltten oluşan bir eserdir. Bu 4 cilt, toplamda 2163 sayfadan oluşur. 32 senede yazılan bu romanın ilki 436, ikincisi 459, üçüncüsü 629, dördüncü cildiyse 639 sayfadan oluşur. İnce Memed romanı, Cumhuriyet’in ilk yıllarını konu alır. Bir isyanı konu alan bu önemli eser, köy halkının ağalığa başkaldırısını anlatır. Kendine has kurallar ve törelerle yaşayan köy halkı, bulundukları alandan dışarı çıkamaz. Köy sınırlarından öteye çıkamayan halk, tek bir kişinin koyduğu kurallar çerçevesinde hayatlarını sürdürmeye çalışır. Köyün çocuklarından biri olan İnce Memed, memleketinden ilk kaçan kişi olur. Tüm köy halkının hayalini gerçekleştiren bu küçük çocuk, dönmemeye kararlıdır. Olay örgüsü İnce Memed’in umduğu gibi ilerlemese de, haksızlığa karşı dimdik ayakta duranların hikayesini anlatılır. Roman, okuyucuya bambaşka bir dünyanın kapılarını aralar.

İnce Memed Kimin Eseridir?

İnce Memed, Yaşar Kemal tarafından kaleme alınan ve toplamda 4 ciltten oluşan bir romandır. Yaşar Kemal’in asıl adı Kemal Sadık Gökçeli’dir. Nobel ödülüne layık görülen ilk Türk edebiyatçısı olan Yaşar Kemal, İnce Memed romanını tam 32 senede bitirir. Türk edebiyatında önemli bir yere sahip olan İnce Memed romanı, Anadolu insanının yaşadığı çeşitli problemlere ve başkaldırılara dayanır. Yaşar Kemal kitaplarını, toplumcu gerçekçi edebiyat akımından etkilenerek kaleme alır. Ünlü yazarın yaşamı boyunca kaleme aldığı toplamda 114 adet eseri mevcuttur. Yazarlığı yanında aktivist kişiliğiyle de öne çıkan Yaşar Kemal, 28 Şubat 2015 yılında 91 yaşındayken hayata gözlerini yumar. İlk eserini 16 yaşında kaleme alan yazar, herkesin okuması gereken unutulmaz başyapıtlara imza atarak Türk edebiyatında önemli bir yere sahip olur.