İlgili Kategoriler
Ek Özellik
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Ingiliz Tuzu

" araması için 195 sonuç listeleniyor
lider tuz İngiliz tuzu

lider tuzİngiliz tuzu

99 TL
Sepete Git

Konforlu Bir Hayat İçin İngiliz Tuzu Modelleri

İngiliz tuzu magnezyum sülfat gibi farklı isimlerle de bilinen ve çeşitli alanlarda kullanılan faydalı bir üründür. Diğer adı Epsom tuzudur. Magnezyum, kükürt ve oksijenden oluşan bir bileşiktir. Tuza benzediği için bu adı almıştır. Katkı maddesiz ve ilaçsız şekilde üretilir. Sofra tuzundan farklıdır. Tadı acı ve tatsızdır. Suda çözünür ve şeffaf görünüm alır. Su ile buluştuğunda magnezyumu ve sülfatı bırakır. Bunlar vücut için önemli minerallerdir ve deriden absorbe edilir. Medikal alanlarda sık kullanılır. İngiliz tuzu, banyo tuzlarında, güzellik ürünlerinde ve bahçecilikte de kullanılır. Ayrıca bahçıvanlar bitkileri geliştirmek için kullanır. Sporcular ise boğaz kaslarını rahatlatmak için faydalanır.

Faydalarına Bağlı Olarak İngiliz Tuzu Kullananlar

Faydalarına Bağlı Olarak İngiliz Tuzu Kullananlar

İngiliz tuzu kullananlar ülkemizde oldukça çoktur. Çünkü pek çok faydası bulunur. Kas ve eklem ağrısı gibi durumların yanında strese bağlı uykusuzluk sorunlarının çözümünde de İngiliz tuzu, tercih edilen ürünler arasında yer alır. Temizlik için kullanıldığında su lekelerini önler. Magnezyum kaynağı olduğu için saçların güçlenmesinde yardımcı olur. Pürüzsüz, yumuşak ve sağlıklı cilt için oldukça etkilidir. Düzenli kullanıldığında ayak kokusunu önlenmesine yardımcı olur. Sinir ve stresten uzaklaştırır, zihin yorgunluğunu azaltmaya yardım eder. Kan dolaşımını hızlandırdığından damar tıkanıklığı sorununu önlemeye yardımcı olur. İngiliz tuzu kullanımı, faydaları ile insan sağlığını destekler. Ancak kullanım amacına göre İngiliz tuzu kullananlar farklı yöntemler kullanır. Banyo yapmak isteyenler ayak detoksu için banyo suyuna ilavesinden bir müddet bekledikten sonra suyun içine girer. Ağız yolu ile bu ürünü tüketmeyi tercih eden kullanıcılar 1 su bardağı sıcak suya 1 çay kaşığı İngiliz tuzu ekleyerek çözülmesini bekledikten sonra rahatlıkla içebilir. Saçlar için kullanmak isteyenler saçın yıkandığı suyun içerisine koyar ve çözüldükten sonra saçı yıkar. Suda çözünen su, saç maskesi veya cilt maskesi olarak kullanıma uygundur. Bitkilerin bakımında kullanmak için ise yine suda çözüldükten sonra sulama yoluyla kullanılır. Ev temizliğinde kullanıldığında suya bir miktar İngiliz tuzu ilavesi ile kirli yüzeyler temizlenir. Doğru kullanım sonucunda kısa sürede etkisini gösterir.

İçerik Farklarına Bağlı olan İngiliz Tuzu Fiyat Çeşitliliği

İçerik Farklarına Bağlı olan İngiliz Tuzu Fiyat Çeşitliliği

İngiliz tuzu, kullanım amacı ile geniş alana sahiptir. İnsan, bitki ve hayvan sağlığı için oldukça faydalıdır. Doğal yollarla elde edilen ürünlerin Trendyol internet sitesinde birim fiyatları gramajına göre değişiklik gösterir. 50 gram, 150 gram, 250 gram, 600 gram, 1 kilogram, 3 kilogram gibi çeşitli gramajlarda satılır. Site, farklı markaların dilediğiniz gramajda İngiliz tuzunu uygun fiyat yelpazesi ile size sunar. Ürünler güneş ışını ve hava almayan paketlerde sağlıklı bir şekilde ambalaj içerisinde gönderilir. Saklanma süresi uzun olmadığı için taze olarak satılır. Ürünler talepler doğrultusunda stoklarda yer alır. Bu nedenle ürünlerin son kullanım tarihleri geçmez. Kampanyalı veya fırsat ürünleri halinde satışa sunulan İngiliz tuzu birim fiyatı da değişir.

Faydaları ile Dikkat Çeken İngiliz Tuzu

Faydaları ile Dikkat Çeken İngiliz Tuzu

İngiliz tuzu, herhangi bir ilaçlama işlemi yapılmadan doğal şekilde yetişen bitkisinden elde edilen bir üründür. İç etken madde olarak adlandırılan bölümünün en zengin olduğu dönemde toplanan bu ürün oldukça faydalıdır. İşlem görmeden doğal yollardan hijyen kuralları altında kurutulur. İngiliz tuzu kullanımı için 1 litre su için 1 tatlı kaşığı İngiliz tuzuna ihtiyaç vardır. Su ile İngiliz tuzu karıştırılarak kullanılır. Banyo suyuna eklenir, bitkilerin sağlığı için sulamada kullanılır, kozmetik amaçlı kullanılır. Trendyol internet sitesinde yer alan ürünler ambalajlı haldedir. Faydasını her alanda hissedeceğiniz İngiliz tuzuna siz de buradan kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

İngiliz Tuzu Nasıl Kullanılır?

İngiliz tuzu oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu kullanım alanlarından farklı biçimlerde uygulanan bir üründür. Banyo yaparken dolu suyun içerisine belirli bir miktar bu ürünü atabilirsiniz. Cildinizi arındırmanın yanında dinlendirici bir etkiye sahiptir. Siyah noktaları olan kişiler, bu ürünü kullanabilir. Elinize aldığınız İngiliz tuzunu siyah noktalarınızın üstünde sürtebilirsiniz. İki su bardağı sıcak su içerisine bir tatlı kaşığı üründen döküp karıştırmak gerekir. Elde edilen karışımı dilediğiniz gibi saçlarınıza uygulayabilirsiniz. Bu ürün kullanıldığı yerlere göre oldukça farklı biçimlerde uygulanır. Suda çözündürdüğünüz İngiliz tuzunu bitkileri sularken de kullanabilirsiniz. Bir bardak ılık suyun içerisine bir çay kaşığı tuzdan katarak müshil gibi kullanabilirsiniz. Zayıflamayı düşünen kişilerin de tercih ettiği bir üründür. Bu süreçte sindirimi düzenleyerek size oldukça fayda sağlar. Doğal içeriğe sahip olan bir üründür. Sevdiklerinizin sağlıklı bir yaşam sürmesine yardımcı olmak adına bu ürünü hayatınıza dâhil edebilirsiniz. Ürünün kullanıldığı yerlere göre uygulaması farklılık gösterir.

İngiliz Tuzu Nerede Satılır?

İngiliz tuzu çeşitleri, online alışverişin adresi Trendyol’da uygun fiyat seçenekleriyle bulunur. Burada kendinize uygun ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak olan ürünü rahatlıkla alabilirsiniz. Farklı boyutlarda paketlemeleri olan bir üründür. İngiliz tuzunu kullanmanıza göre bu farklı paketlemelerden birini seçebilirsiniz. Yemek dışında oldukça değişik alanlarda kullanıma sahip olan bir üründür. İri yapıda olan tuzlar vardır. Bu tarz ürünlerde bayatlama süresi uzar. Bu iri tuzları uzun bir süre taze biçimde tüketebilirsiniz. İçerisinde magnezyum ve sülfat vardır. Doğal içerikleri olan bu ürünü doğru ölçülerde her gün tüketmekte bir problem yoktur. Bu tuz İngiltere’de yer alan Epsom isimli bir kasabada keşfedilmiştir. Bu yüzden ürünün bir diğer ismi Epsom tuzudur.

İngiliz Tuzu Ne İşe Yarar?

İngiliz tuzu, vücuda oldukça fayda sağlar. İçerisinde bulunan magnezyum sayesinde kaslarınızda oluşabilecek krampların önüne geçebilirsiniz. İlaç veya takviye kullanmanıza gerek kalmaz. Stresi azaltan yapıda olan bir üründür. Bu sayede günlük olarak yüklenen negatifliği bu ürünü kullanarak en aza indirebilirsiniz. Siyah noktalar üzerinde bir peeling etkisi yapar. Bu etki sayesinde siyah nokta görünümü oldukça azalır. Vücudun tamamında da bir peeling gibi kullanılabilen bir üründür. İngiliz tuzu, vücutta yer alan pürüzlerin gitmesine yardımcı olur. Bu ürünü kullanarak saçlarınıza bir bakım spreyi hazırlayabilirsiniz. Bu sayede yapay ürünlerin kullanımı azalmış olur. Bitkilere su verirken içerisine bu ürünü koyabilirsiniz. Bu şekilde bitkilere bakım yapmış olursunuz.