"

Jojoba Yağı

" araması için 953 sonuç listeleniyor
DOA KOZMETİK Jojoba Yağı
Doa KozmetikJojoba Yağı
(18)
Jojoba Yağı
95 TL
Sepete Git

Jojoba Yağı

Jojoba Yağı ve Faydalı Özellikleri

Tarihi eskilere dayanan jojoba yağı 1970’lerde Amerikalı yerliler arasında yaygınlaşmaya başladı. Eski zamanlarda ilk olarak yaranın tedavisinde kullanılırdı. Daha sonraları kullanımının yaygınlaşması ile farklı alanlarda da etkili olduğu görüldü. Günümüzde dünya genelinde yaygın olarak kullanılır. Kısa sürede sağladığı faydalı geri dönüşler ile daha çok tercih edilmeye başlanır. Jojoba yağı faydaları arasında nemlendirici etkiye sahip olması, yüzdeki tahrişleri gidermesi ve daha birçok etki mevcuttur. Rafine edilmeden sektöre sunulan bu ürün berrak altın rengi ile şeffaf bir görünüme sahiptir. Kokusu hafif fındık kokusunu andırır. Ancak rafine edilerek sektöre sunulursa renksiz ve kokusuz bir hale dönüşür. Jojoba yağı nedir diye merak ediyorsanız renksiz ve şeffaf yapısıyla vücut yüzeyine uygulanan ve deride rahatlatıcı bir etki yaratan ürünler arasında yer alır. Üretim aşamasında 10 santigrat derecede eriyen bu ürün içeriğinde az oranda trigliserit bulunur. Bu madde deri yüzeyindeki birçok sorunu giderir. Ayrıca oldukça uzun bir raf ömrüne de sahiptir. Yani alım aşamasında kullanımını uzun bir süreye yayacak şekilde seçim yapabilirsiniz. Hemen kullanıp bitirmenize gerek yoktur. Kendi alanında badem ya da çekirdek yağı ve daha birçok ürüne göre kullanım ömrü uzundur. Jojoba yağı fiyat açısından bütçenizi yormayacak bir gelişime sahiptir. Sektördeki standart fiyatlar etrafında şekillenerek sizlere sunulur. Doymamış yağ asitleri bakımından zengin olan bu ürün çoğunlukla yağ asiti ve esterlerinden meydana gelir. Cilt bakımı ürünleri arasında sık kullanılan ürünlerden biridir. İçerdiği doğal ve bitkisel maddeler sayesinde kadınlar tarafından daha çok rağbet görür. Ayrıca kimi zaman sektördeki değeri yüksek olan ürünlerin yerine de tercih edilerek alternatif görevi görür. Bu ürünün öne çıkan en bilindik özelliği cilt yüzeyinde hücreleri yenileyip ölü deriyi ortadan kaldırmasıdır. Üstelik antibakteriyel yapısı olduğu için sağlık için de oldukça yararlıdır. Trendyol ile sahip olacağınız bu ürünle cilt sağlığınıza gereken önemi verip tüm sorunlardan en kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Jojoba Yağı ve Faydalı Özellikleri

Ürünün en önemli özelliği akne ve sivilcelere karşı tedavi edici olmasıdır. Jojoba yağı kullananlar genellikle akne ve sivilce şikayeti bulunanlardan oluşur. Çünkü akne ve sivilce birçok insanda baş gösteren bir durumdur. Eğer gerekli müdahale edilmezse zamanla çoğalıp yayılması da söz konusudur. Özellikle yaz aylarında sivilcelerde daha fazla yayılım olur. Yüksek ısıdan kaynaklı olarak deri yüzeyi hasar görüp aknelere açık hale gelir. Bu yüzden hasar gören deriyi onarmanız için etkili olan bu ürüne ihtiyaç duyarsınız. Jojoba yağı nasıl kullanılır diye merak ediyorsanız ilk olarak elinize bir miktar alıp masaj yoluyla deriye yedirmeniz gerekir. Ancak çok fazla bastırmamalısınız. Ayrıca sadece elle değil bir pamuk yüzeyine damlatarak da yüzünüze uygulayabilirsiniz. Günde bir veya iki defa uygulanabilir. Derinin ne kadar sorunlu olmasına bağlı olarak kullanımı o kadar fazla artar. Üstelik çok kullanıma bağlı olarak deri yüzeyinde herhangi bir yan etki de meydana gelmez. Tahrişe veya alerjik bir duruma neden olmaz. Jojoba yağı saç maskesi ile derinlemesine besleyerek parlak ve canlı bir görünüm kazandırır. Sebum yağının dengeleyici etkisini sizlere sunar. Eğer saçlarınız sönükse daha parlak ve dolgun bir görünüm kazandırabilirsiniz. Saçlar gerekli bakımı görmediği zaman ileriki süreçlerde daha fazla yıpranmaya maruz kalır. Sizler kökten uca kadar saçınızı tek bir ürünle besleyebilirsiniz. Takviye ürün kullanmanıza gerek yoktur. Özellikle yağlı saçlar için daha fazla onarıcı etkisi vardır. Yağlı saçlar zamanla daha da yıpranarak eski gücünü kaybeder. Ürün ile saçınızdaki tüm yağlardan kurtulup canlılık kazandırabilirsiniz. Yağ maskesini düzenli olarak saçınıza uygulayarak yıpranan saçlarınızın istediğiniz görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Doğadan gelen şifalı özütler sayesinde saçlar daha kolay şekle girip yumuşacık olur. Her gün dışarı çıktığınız için ister istemez saçlar dış etkilere maruz kalır. Saçınızı bu etkilere karşı korumanız için gerekli önlemi alarak bakımını en iyi şekilde yapabilirsiniz. Yıpranan saçlar zamanla kepek ve saç dökülmesine kadar olumsuz sonuçlara neden olur. Kepek ve saç dökülmesi gibi daha zorlu olan süreçlerle baş etmeniz hiçte kolay değildir. Bu yüzden önlemi daha önceden alarak saçınıza gerekli önemi verebilirsiniz. İçeriği bitkisel proteinlerle de güçlendirilen bu ürünle saçınız eksiksiz bir bakıma kavuşacaktır. Sadece alıp kullanacağınız tek bir ürünle başka hiçbir ürüne gereksinim bile duymazsınız. Tek bir kozmetik içeriğiyle birden fazla sonuca kavuşabilirsiniz. Trendyol’dan tedarik edeceğiniz bu üründen birçok konuda fayda sağlayabilirsiniz. İhtiyacınız olan ürünü seçtikten sonra kısa sürede sahip olarak kişisel bakımınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Kaliteli Bileşenlere Sahip Olan Jojoba Yağı

Kaliteli Bileşenlere Sahip Olan Jojoba Yağı

Sadece yüz ya da saç için değil vücudunuzda oluşan selülitlere karşı da korunmanız mümkündür. Eğer vücudunuzda selülit varsa, oluşan bölgeye yağı sürerek kısa sürede etkisini fark edebilirsiniz. Selülitler zamanla göze hoş görünmeyecek bir görünüme dönüşür. Sağlıklı bileşenlere sahip olan bu yağ ile selülit sorununuz ortadan kalkar. Jojoba yağı şampuan ile her banyo yaptığınızda ışıl ışıl ve tertemiz saçlara kavuşabilirsiniz. Yağ serumu ile bakım yaparken şampuan ürünü ile saçınızı kökten uca temizleyebilirsiniz. Saçınızda tam bir bakım ve etki yaratmayı düşünüyorsanız ürünün sadece yağını değil şampuanını da tedarik ederek ikisini bir arada kullanabilirsiniz. Böylece daha kısa sürede etkili sonuçlara ulaşabilirsiniz. Jojoba yağı kremi ile günlük cilt bakımınızı eksiksiz bir şekilde yapabilirsiniz. Cilt yüzeyi günlük olarak nem kaybettiği için bu nemi yerine koymanız gerekir. Bunu en etkili şekilde krem ile yapabilirsiniz. Kremler yağlı olmadığı için cilt yüzeyinde parlak ve rahatsız edici bir etki yaratmaz. Günlük olarak istediğiniz kadar sürmeniz mümkündür. Ayrıca bu kremle deri yüzeyi rahatlatıcı bir etkiye sahip olur. Masaj yolu ile uygulayarak kolaylıkla kullanabilirsiniz. Jojoba yağı özellikleri arasında en önemli olanlardan birisi yüz bölgesindeki kırışıklıkları önlemesidir. Orta yaştaki insanlarda kırışıklık oldukça fazla görülmeye başlar. Gerekli önlemi alarak kırışıklıkları etkili bir şekilde önleyebilirsiniz. Sadece orta yaşlılarda değil stresten kaynaklı olarak genç insanlarda da kırışıklık olabilir. Sizler bu mucizevi ürünle kırışıklık sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Düzenli kullanumda genç ve canlı bir görünüme sağlar. Ayrıca eğer isterseniz bu ürünü ayak kremi olarak da kullanabilirsiniz. Ayaklarda zamanla oluşan nasırlaşma veya sert tabaka gibi deri yüzeylerini yumuşatarak ortadan kaldırır. Böylece daha sağlıklı bir ayak yüzeyine kavuşursunuz. Vücutta oluşan çeşitli yara ve kesikler için iyileştirici bir etkisi de vardır. Anında yara yüzeyine sürmeniz yeterlidir. Ayrıca yara iyileşene kadar kompres yolu ile her gün uygulayabilirsiniz. Böylece iyileşme esnasında deri yüzeyinde iz bırakmadan tedavi eder. Trendyol ile sahip olacağınız bu ürünle kendiniz için çok yönlü bir kullanım elde edebilirsiniz.

Etkili Kullanımı ile Jojoba Yağı

Etkili Kullanımı ile Jojoba Yağı

Etki alanı oldukça geniş bir üründür. Kullanmaya başladığınız an etkisini gözle görülür bir şekilde fark edebilirsiniz. Jojoba yağı maskesi yüze ince bir tabaka şeklinde uygulanarak birçok soruna aynı anda etkili çözümler getirir. Maske ile yüzde oluşan akne, yağ tabakası, sivilce ve gözeneklerin temizlenmesi gibi tüm sorunlardan aynı anda kurtulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken ürünü düzenli olarak kullanmanızdır. Her sorun için ayrı bir uygulama gerekir. Ancak tüm bu sorunlar için sadece tek bir uygulama yeterlidir. Maske yolu ile her gün düzenli kullanmanın sonucu olarak kısa sürede etkisini görebilirsiniz. Jojoba yağı nerelerde kullanılır diye merak ediyorsanız vücutta sorun olan her bölgeye uygulanabilir. Saçlardan yüz bakımına ve ayaklara kadar uygulama alanı geniştir. Ayrıca karın bölgesindeki yaralardan bacaklarda oluşan selülitlere kadar her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir. Zengin bir içeriğe sahip olduğu için sadece belli bir bölgeye uygulanması zorunlu değildir. Jojoba yağlı düzleştirici ile kırışıklık sorunu olan boğaz, alın, karın ve bacak kısmı düzleştirilerek daha estetik bir görünüm elde edilir. Daha pürüzsüz ve düz hatlara bu ürün ile sahip olabilirsiniz. Kırışıklık olan deri yüzeyi bu yağ ile gerilerek sıkılaşır. Böylece dilediğiniz kıyafeti giyerek rahatlıkla gezinebilirsiniz. Cilt bakımınıza gerekli önemi vererek ileride oluşacak olan sorunlara karşı da savaş açabilirsiniz. Böylece daha sağlıklı bir cilt yüzeyi elde edebilirsiniz. Genellikle insanlar nemlendirici kremleri daha fazla tüketir. Ürünün nemlendirici etkisi ile cildinizdeki nem oranını düzenler. Kuru ciltler için yumuşak ve esnek bir alan yaratır. Cildinizi şımartarak tüm sorunlara karşı onu koruyabilirsiniz. Böylece başa çıkılması zor olan sorunlara karşı derinizi koruyabilirsiniz. Trendyol üzerinden ihtiyacınız doğrultusunda bu ürünü güvenle tedarik edebilirsiniz.

Sağlıklı Cilt Yüzeyi için Jojoba Yağı

Sağlıklı Cilt Yüzeyi için Jojoba Yağı

İnsan sağlığı herşeyden önemlidir. Bu yüzden cilt sağlığı da bir o kadar önem taşır. Jojoba yağı 100 ml orta büyüklükte bir şişede satışa sunulur. Alınıp kullanılmaya başlandığı anda size uzun süre yetecek bir miktara sahiptir. Herhangi bir yan etkisi olmadığı için rahatlıkla kullanabilirsiniz. Antibakteriyel olma özelliği ile daha önceden test edilerek sektöre sunulur. Onaylı bir ürün olduğu için hem yurt içinde hem de yurt dışında büyük bir satışa sahiptir. Jojoba oil 1 litre olarak daha geniş ebatlarda sahip olabileceğiniz miktarları da vardır. İhtiyacınız doğrultusunda bu büyük çaplı ürüne de sahip olabilirsiniz. Oldukça uzun süre size yetecek bir miktara sahiptir. Ayrıca 1 litre olduğu için fiyat açısından da daha uygundur. Hiç zorlanmadan rahatlıkla temin edebilirsiniz. Jojoba yağı E vitamini özelliğine de sahip olduğu için cilt açısından önemli olan eksikliği de giderebilir. E vitamini deri için gerekli bir vitamindir. Deriyi derinlemesine beslediği için bu vitamin cilt için güçlü bir onarıcı etki ortaya koyar. E vitaminini alan deri dışarıda en zorlu hava koşullarına karşı bile kendisini koruyabilir. Ürün bu vitamine önem vererek tasarım aşamasında E vitamini taşıyan içeriklere de yer verir. Böylece cilt sağlığınızı derinlemesine destekleyen bu içeriğe sahip olarak ihtiyacınız olan işlemi rahatça uygulayabilirsiniz. Derinlemesine nefes alan deri yüzeyi için bu ürünü takviye olarak da kullanabilir etkili sonuçlar elde edebilirsiniz. Çeşitli araştırmalara konu olan bu yağ deri yüzeyinde çeşitli mantar ve bakterilerin oluşumunu önlediği için uzmanlarca tarafından da önerilir. Böylece sadece sorun odaklı kullanım değil bakterilerin üremesini önleyen bu içeriğe genel cilt sağlığınız için de sahip olabilirsiniz. Trendyol ile sahip olacağınız bu içeriklerle değişime hazır olabilirsiniz.

Daha Canlı bir Görünüm için Doğal Yağlar

Daha Canlı bir Görünüm için Doğal Yağlar

Cildiniz her ortamda daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşabilir. Bunun için tek yapmanız gereken ürünü kullanmanızdır. Jojoba yağı güneş koruyucu özelliği ile güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı koruyucu rol oynar. Güneş ışınlarına maruz kalan cilt yüzeyinde yanıklar oluşabilir. Üstelik bu yanıklar derinlemesine izlere bile neden olabilir. Sizler bu yanıklardan güneşe çıkmadan önce yağı sürerek korunabilirsiniz. Jojoba yağı dudak bakımı ile kuruyan ve yaralanan dudaklara özel hazırlanan bir içeriğe sahiptir. Her gün sık sık sürebilirsiniz. Özellikle kış aylarında dudaklar daha çok kuruyup yara olur. Sizler soğuk kış ayları için dudaklarınıza koruyucu bir tabaka oluşturabilirsiniz. Dudak bakımı da en az vücut bakımı kadar önem taşır. Gerekli önem verilmeyen dudaklar zamanla daha çok ağrıya ve yaraya neden olur. Üstelik yemek yemeniz bile zorlaşır. Bu yüzden dudağınızı bu ürün ile derinlemesine koruyabilirsiniz. Jojoba yağı markaları kullanımından kaynaklı oldukça geniş bir alana hitap eder. Sizlerde özellikle hangi markadan yararlanmayı düşünüyorsanız rahatlıkla bu ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Marka olarak farklı olsalar da her içerik kalite açısından aynı özelliğe sahiptir. Bu yağın en önemli özelliklerinden birisi de iltihap giderici olduğu için herhangi bir marka üzerinden kullanım sağlasanız da bu özellikten rahatlıkla faydalanabilirsiniz. Kolajen sentezi yüksek olan bir içeriğe sahip olduğu için tercih edeceğiniz her marka ile istediğiniz faydalara sahip olabilirsiniz. Cilt yüzeyinizde herhangi bir sorun olmasa bile bu ürüne sahip olarak göz alıcı özelliklerini keşfetmeye başlayabilirsiniz. Böylece sosyal ortamda daha emin adımlar atabilir ve dış görünüşünüzle farkınızı yaratabilirsiniz.

Trendyol ile Sahip Olacağınız Jojoba Yağı

Trendyol ile Sahip Olacağınız Jojoba Yağı

Trendyol ile en kaliteli ve güvenli şekilde sahip olup kullanmaya başlayabilirsiniz. Organik Jojoba yağı hiçbir katkı maddesine yer vermeyerek tamamen organik ve bitkisel içeriklerle üretilir. İçinde katkı olmadığı için sizlere sağlıklı ve güvenilir bir kullanım alanı yaratır. Böylece gönül rahatlığı içinde alıp kullanabilirsiniz. Ayrıca deri yüzeyiniz bitkisel içeriklerle tedavi edildiği için daha sağlam ve onarıcı çözümlerle tanışırsınız. Soğuk sıkım Jojoba yağı yapım aşamasında doğal yollardan sıkılarak bir araya getirilir. Sizlere en doğal şekilde sunulduğu için daha fazla etkili olur. Bu ürüne sahip olarak sağlığınız için de etkili çözümler ortaya koyabilirsiniz. Cilt yüzeyi her zaman daha hassas olur. Bu hassas tabakayı korumanız için etkili bir içeriğe sahip olmanız gerekir. Bu etkili içerik Jojoba ile sizlere sunulur. Saf Jojoba yağı en ufak bir katkı maddesi bile katılmadan doğanın gücünü sizlere sunar. Böylece ne kadar çok kullansanız da alerjik bir tepkime ya da olumsuz bir durum meydana gelmez. Cilt bakımı için tropikal ilaç tedavisi sağlar. Böylece cildiniz güzelleşirken öte yandan aknelere karşı da korunabilirsiniz. İster krem olarak isterseniz de yağ ve şampuan olarak tercih edip kullanabilirsiniz. Trendyol ile istediğinize anında sahip olarak sağlığınız için yararlı bir adım atabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra kil maskesini denemek isterseniz üründen oluşan bu maske kullanıcıların favorisidir. Sadece yüzünüze hafif masaj yaparak etkili çözümü kendi gözleriniz ile görebilirsiniz. Haftada iki ya da üç defa uygulamanız yeterlidir. Her cilt tipine uygun olan bir içeriğe de sahip olduğu için herkes rahatlıkla bu ürünü tedarik edebilir. Trendyol ile seçeceğiniz ürünler cilt sağlığınız için önemli bir adım atabilirsiniz. Trendyol'da satın alabileceğiniz jojoba yağları cilde iyi gelen yağlardan olup, bedeniniz için oldukça rahatlatıcı olabilir.

Jajoba Yağı Ne İçin Kullanılır?

Jajoba yağı genellikle cilt ve saçlar için oldukça etkili bir doğal bitki özüdür. Cilt üzerine uygulandığında, cildin kolajen üretimine destekte bulunur ve derinin canlı görünmesine yardımcı olur. Cildin sıkılaşması ve elastikiyetini koruması için oldukça etkili bir bitki özütüdür. Saçlara uygulandığında ise köklerin daha kuvvetli olmasını ve hızlı uzamasını destekler. Aynı zamanda canlı bir saç görünümüne destek sağlanabilmesi için Jajoba yağı tercih edilebilir. Saçlarla beraber kirpik için bu yağ kullanılmaktadır. Saç dökülmesinin önüne geçebilmek için Jajoba yağı oldukça etkili bir yardımcı olabilmektedir. Özellikle kadınlardaki saç dökülmelerine karşı destekleyici bir yağ çeşididir. Ciltte oluşan lekeler birçok insan için özellikle yaşlandıkça çok büyük sorun teşkil edebilmektedir. Bu noktada Jajoba yağının düzenli kullanımı cilt lekelerinin oluşmamasında yardımcı olabilir.

Jajoba Yağı Neyden Elde Edilir?

Jajoba yağı, Jajoba bitkisi üzerinden çeşitli işlemler sonucunda elde edilmektedir. Bir çöl bitkisi olan Jajoba’nın tohumlarının özünün alınması sonucunda Jajoba yağı üretilmektedir. Genellikle Amerika’da bulunan çöllerin bir numaralı bitkisi olarak bilinen bu ürünün mahsulünden birçok farklı içerik ortaya konmaktadır. Bu yağın kullanım alanın geniş olmasından ötürü aslında kullanımında da belli başlı farklılıklar olabilmektedir. Özellikle saç için veya cilt için yapılan uygulamalarda farklılıklar olmaktadır. Saç için etkili bir biçimde kullanmak istiyorsanız kesinlikle saç derisine yağ ile sağlam bir masaj yapmanız gerekmektedir. Öte yandan cilt için yapılacak uygulamalarda pamuk gibi ürünler yardımcı olacaktır. Kirpik için yapılacak uygulamada ise makyaj malzemelerinden olan rimel fırçaları gibi aparatlarla uygulama yapmalısınız. Bu esnada göze temas etmemesi için dikkatli olmalısınız.

Jajoba Yağında Hangi Vitamin Vardır?

Jajoba yağı içerisinde pek çok vitamin yer almaktadır. Özellikle E vitamini baskın bir şekilde içeriğinde yer almaktadır. E vitaminiyle birlikte çeşitli bitkisel yağlar ve yağ asitleri yer almaktadır. Genel olarak içeriğine bakıldığında iyi bir cilt destekleyici olarak öne çıkar. Aynı zamanda saç ve kirpik gibi kıl türevleri için de Jajoba yağı oldukça mucizevi bir kaynaktır. Kozmetik ve güzellik sektörü, dünya ekonomisinde büyük bir yer kaplamaktadır. Bu doğrultuda Jajoba yağının kozmetik endüstrisinde kullanım alanı oldukça geniştir. Uzun ömürlü ve kolay bozulmayan bir yapısının olması dolayısıyla da gönül rahatlığıyla kullanılabilmektedir. Eğer kozmetik ürünlerden faydalanmadan Jajoba yağından faydalanmak istiyorsanız bu da mümkündür. Saf bir şekilde satılan bu yağı satın alarak bölgesel uygulamalar yapabilirsiniz. Güçlü saç ve kirpikler için bir numaralı tercihiniz olacaktır. Kullanıcı değerlendirmeleri ve yorumlarını inceleyerek ürünü Trendyol'dan satın alabilirsiniz.