placeholder
"

Joker Poster

" araması için 1697 sonuç listeleniyor

Joker Poster

Joker Poster

Joker, bir palyaço makyajı fırtınası ve tüyler ürpertici kahkahasıyla dünyayı kasıp kavuruyor. Tüm zamanların bir numaralı gişe hasılatını yapan çizgi roman filmi geride bırakan Joker filmi, sinema tarihi yıllıklarında unutulmayacak bir yere sahip. Kara çizgi roman esinli Joker, ona ayıracak zamana ve paraya değer bir seyirlik sunuyor. Jokeri izlemek çoğu insan için iyi vakit geçirmenin heyecanlı yollarından biri sayılıyor. Çizgi roman filmlerinden hoşlananlar, gerilim severler, drama türünün fanları gibi 18 yaşın üzerindeki geniş bir beğeni grubuna hitap eden özellikler taşımasının yanı sıra, filmin gösterime girmesinden bu yana Joker film afişi ve posterleri de satış rekorları kırmaya devam ediyor. Günümüzde her türden filmi tanımlamak için sık kullanılan kelimelerden karanlık ve cesur kavramları özellikle Joker filmi söz konusu olduğunda onu tanımlamak için mükemmel sıfatlardan ikisi haline geliyor. Film, karanlık ve cesur, anarşist ve korkutucu, kaotik ve karışık bir imajın profilini çiziyor. Siz de sinema tarihine adını yazdıran filmin posterlerini hatıra olarak duvarınızda saklamayı isteyeblirsiniz. Kanvas ya da mdf tablo şeklinde, retro ya da rustik tarzda özelliklere sahip Trendyol Batman Joker Dark Knight metal poster ürünleri arasından odanızın dekorasyonuna ya da beğeninize en uygun bir görseli tercih edebilirsiniz.

Gotham Şehrinin Çöküşünden Doğan Bir Süper Kötü Kahraman

Yapımında oldukça emek harcanan film, seyircisini 1980'lerin Gotham şehrine başarıyla götürüyor. 1980'lerin New York şehrinin ortamını anımsatan Joker, dış çekimlerin çokluğuna karşın, bugünkü New York’a benzerliğini oldukça düşük seviyede tutmayı başarıyor. Yaşam koşulları giderek zorlaşan Gotham şehrinin Arthur Fleck’in canını acıtan yanlarını ve Arthur'un şehirdeki çöküşe karşı oluşan kızgınlığını oldukça iyi yansıtıyor. Çizgi roman filmlerinden beklenen parıltılı görüntülerin hiçbirine yer vermeyen Joker, asla havalı kostümler, profesyonel makyajlar ve çizgi romanlarda karşılaşılan ex-machina’larla göz boyamıyor. Film, palyaçoluk yaparak hayatını kazanmaya çalışan bir adamın akli dengesini kaybetme sürecini gerçekçi ve derinlikli biçimde işliyor. Joaquin Phoenix'in oyunculuğu izleyicide, filmin sonunda Joker’e dönüşen Arthur Fleck karakterine karşı sempati uyandırmayı başarıyor. Filmdeki oyunculuk ve kamera perspektifi izleyicinin filmdeki kötü adam için üzülmesini sağlayan karşılığını izleyicide buluyor. Phoenix’in karakterle mükemmel seviyedeki özdeşleşmesi ve pek çok şeyi doğaçlama yapmasını sağlayan oyunculuk tarzı sayesinde Joker karakteri dünya çapında seyirci sempatisi kazanıyor. Dolayısıyla her izleyicinin Joker’den bir parçayı evine götürme arzusunu karşılayan canvas poster seçeneğinin veya Joker film metal poster çeşitleri popüler hale geliyor. Trendyol Joker poster kategorisi, joaquin Phoenix hayranlarına oldukça fazla çeşit ve stilde poster ve tablo alternatifleri sunuyor.

Suçun Karanlık Prensi Olarak Joker’in Doğuşu

Joaquin Phoenix, Todd Phillips'in Robert De Niro'nun da oynadığı bir süper kötü kahramanın köken hikayesine dair karanlık bakış açısını yansıttığı Batman'in başkaldırısını cesurca yeniden keşfediyor. Suçun palyaço prensi haline gelen Joker, Todd Phillips'in sürükleyici atmosferik hikayesini anlatan filmde, Gotham City’de zihinsel olarak rahatsız ve acı çekerek yaşıyor. Mesihvari bir yeniden doğuşun unutulmaz doruk noktalarından birinde ünlü çılgın gülüşünü kendi kanıyla boyarken, bu cesur başrol oyuncusunun sansasyonel performansıyla dikkatleri çekerek hak ettiği birçok ödülün sahibi oluyor. Siz de Joaquin Phoenix'in eşsiz performansını ve Joker’in hafızalara kazınan acı, isyan ve umutsuzluğun birbirine karıştığı gülüşünü, evinizin duvarına asacağınız metal posterler sayesinde sabitleyebilirsiniz. Joker metal poster ürünleri dikey kadrajalı olarak ve 40x28 cm ebatlarda hazırlanıyor. Metal poster kutu içeriğini metal poster, magnet kiti, magnet kullanım kılavuzu oluşturuyor. Posterin yanı sıra gönderilen magnet montaj kiti sayesinde çivi ve çekiçle uğraşmanıza gerek kalmadan duvarlarınızda harika koleksiyonlar oluşturma imkanına sahip olursunuz. Çivi kullanarak posterinizi duvara sabitlemek isterseniz, magnetinizi duvara çekiç yardımıyla sabitleyebilir ve metal posterinizi magnete tutturabilirsiniz. Metal Joker posterlerden birden fazla alarak panoramik bir Joker koleksiyonu oluşturmak suretiyle duvarlarınızı ilginç bir şekilde dekore edebilirsiniz.

Toplumdaki Sosyo-Ekonomik Uçurumun Sembolü

Joker ile ilgili belki de en dikkat çekici unsurlardan birisi, onun zavallı birisi ve toplum tarafından dışlanmış öteki olarak haklarından mahrum bırakılmış bir karakter olması ve toplumda onun bu özelliğini paylaşan çok insanın bulunması oluyor. Varlıklı insanları varlıklı olmayanlardan ayıran sosyal uçurumun, kışkırtıcı bir öfke çukuru haline geldiği bir metropolde yaşayan diğerleri gibi Joker de aynı koşulları paylaşıyor. Film, Joker karakterini, süper kahraman evrenine hem uygun hem de pek tanıdık olmayan şekillerde ortaya koyuyor. Bununla birlikte, Joker, sıradan Hollywood çizgi roman serilerini takip etmeyen izleyiciler için de seyir zevki sunuyor. Phillips ve Scott Silver'ın akıllı senaryosu, çağdaş fakat ahlaki açıdan iflas etmiş bir Amerika'nın yankılarıyla bölünmüş bir şehirde ortaya çıkan krizler serisinin gözler önüne seriyor. Kentsel yabancılaşmaya dayanan bir kişi portresi olarak şekillenen psikolojik bir karakter çalışması olan Joker, yalnız bir yabancıdan dengesiz bir katile dönüşen inandırıcı bir sarmal etrafında inşa edilerek The Dark Knight'tan bu yana Batman'a dair en iyi filmlerden birisi halini alıyor.

Arthur Fleck'in Stand-Up Komedyen ve Palyaço İllüstrasyonları

Film için yapılan dekoratif illüstrasyon posterler aynı zamanda, Phoenix'in parti palyaçosu ve gelecek vadeden stand-up komedyeni Arthur Fleck'i canlandırıyor. Gece geç saatlerde sunulan Live With Murray Franklin şovunun sunuculuğunu canlandıran Robert De Niro’yu da castına taşıyan film, bir Martin Scorsese filmi The King of Comedy'ye açık bir saygı duruşu niteliği de taşıyor. Şehir çapında çöpçülerin yaptığı grev gibi acil durumların, fare istilalarının, kirli ve hastalık yayan sokakların yaygınlaştığı Gotham City’deki hayatı karşısında önce gülümsemeyi deneyen Arthur, bir süre sonra kaşlarını çatmaya başlıyor. Sadece Arthur mu aklını yitiriyor, yoksa tüm şehir mi çıldırıyor? sorusuna yanıt arayan Joker filmi, herkesin yaşam mücadelesi verdiği bu zorlu şehirde, Arthur’un aldıklarının üzerine ek ilaç talep ederek ayakta ve aklı başında kalmaya çabaladığını da anlatıyor. Arthur’un akıl hastalığının temel belirtilerinden biri olan Tourette sendromu adı verilen tıbbi durumu, genellikle garip anlarda kontrolsüz bir şekilde gülmesine neden oluyor. Üzerinde "Gülüşümü affet" yazan bir kart taşıyan Arthur, bir ucube olarak ününe ün katarak sosyal çevresinden izole ediliyor. Annesiyle birlikte yaşayan Arthur Fleck, annesinin ona anlattığı gibi dünyaya neşe ve kahkaha yaymak için geldiğine inanıyor. Arthur'un ünlü gülümsemesini ve hikayesini hatırlatan Trendyol orjinal film afiş ve posterleri dokunaklı hikayeyi evinize taşıyor. Fotoğraf kağıdına basılan HD kalitesindeki görseller kuşe kağıda ya da MDF poster olarak Joker’in meşhur kahkahasını ölümsüzleştiriyor.

Toplumsal Muhalefet Sembolü Olarak Joker’in Doğuşu

Orijinal bir süper kötünün ortaya çıkma hikayelerinden birini özel bir şekilde klasik Batman dünyasına ekleyen Joker filminin yönetmen ve senaristi, filmde, kötülüğün kaynağı olarak zenginleri gösteriyor. Bu zenginlerden bir tanesi, parçalanmış şehri yeniden doğru yola sokma vaadiyle belediye başkanlığına adaylığını koyan önemli para kaynaklarına sahip Thomas Wayne olarak ortaya çıkıyor. Arthur’un annesi Penny Fleck’in yıllarca Wayne ailesi için çalışmasına karşın, yardım talebi içeren mektupları cevapsız kalıyor. Böyle bir çerçeveden kötülüğün sınırlarını çizen Joker filminin bu kadar popüler hale gelmesinin bir nedeni de, izleyicinin filmde yaratılan dünyanın çok da uzak olmayan bir geçmişte New York'ta modellendiğini düşünmesi oluyor. İzleyicilerin kuşatma altındaki bir şehrin endişe verici tasvirine nasıl tepki verdiğini görmek ilginç bir gözlem alanı haline geliyor. Artan şiddet dalgası, zor durumda bırakılan iki dedektifin bir çete saldırısına maruz kalması gibi detaylar seyirciyi kimin iyi, kimin kötü olduğu konusundan arada bırakıyor. Toplumsal bir muhalefetin sembolüne dönüşerek zincirleme bir reaksiyonu tetikleyen cinayet kurbanları ukala Wall Street gençleri ve gazetelerde “Zengini Öldür!” gibi magazinsel manşetlerin öne çıkarılması gibi unsurlar, yükselen tansiyonun habercisi oluyor. Bu sosyal gerilimi yansıtan özel rulo kutu içerisinde katlanmadan gönderilen posterler boyutları 35x50 cm olacak şekilde hazırlanıyor. Tasarlanan tüm posterler, yüksek çözünürlüklü görseller kullanılarak 250 gr özel parlak kuşe kağıda basılıyor.

Joker Temalı Kanvas Baskı Çanta ve Posterler

İçindeki çocuğun masumiyetiyle dünyada sadece insanları gülümsetmek isteyen Arthur’un ilaçlarını bırakmak zorunda bırakılması, bir stand-up kulübünde kendi performansını sergilerken kontrolsüzce güldüğü bir video klibi yüzünden idolü Murray tarafından ulusal kanallardan birinde alay konusu olması gibi durumlar onu toplum içinde ötekileştiriyor. Film, bu tip nedenler dolayısıyla şiddet göstermeye ve kötü birisi haline gelmeye başlayan Arthur’un Joker olma yolculuğunu gözler önüne seriyor. Bununla birlikte, Arthur açıkça cinayet aşırılığına yöneldiğinde dahi izleyicinin ona sempati duyuyor oluşu, Phoenix'in tüm yeteneğini ve gücünü ortaya koyarak gerçekleştirdiği başrol performansında oldukça ilgi çekici unsurlardan birisi oluyor. Bu sempatiyi yansıtan efsanevi filmin afişleri, tüm Joker severlerin odalarını süslüyor. Poster formatındaki baskısıyla Trendyol üzerinden edinebileceğiniz Joker bez çanta modelleri ise, kadın izleyicilerin favori aksesuar ürünleri arasında yer alıyor. Yüzde yüz pamuk malzemeden üretilen, kulp uzunluğu yaklaşık 70 cm olan bez çantalar, DTG M2 dijital baskı makinelerinde organik boya kullanılarak hazırlanıyor. Yıkandığında baskılarında bozulma ve yıpranma olmayan Joker bez çantalar, sokaktaki spor kombinlerinizin ilgi çekici ve sanatsal bir detayına dönüşüyor.

Masumiyetin Kötülüğe Yönelişi

Ne olmak istediğinden tam olarak hiçbir zaman emin olamayan Arthur Fleck adında rahatsız bir adam hakkında bir hikaye anlatan bir film olarak Joker, patlamayı bekleyen bir şehrin barut fıçısında annesi ile birlikte yaşayan kiralık bir palyaçoyu anlatıyor. Eylemlerinin dış dünya üzerindeki etkisinin farkına bile varmadan aklını yitiren Arthur’un masumiyetinin Joker’e dönüşme hikayesiyle izleyiciyi yakalıyor. Bir anlamda masumiyetin kötülüğe yönelişinin trajikliğini yansıtan Joker, Arthur'un maruz kaldığı tüm alay, taciz ve marjinalleştirmenin neye yol açtığını gösteren tüyler ürpertici bir gösteriye dönüştürüyor. Yazar-yönetmen, yardımcı senaristi ve paha biçilmez teknoloji ve tasarım ekiplerinin yaratıcı vizyonunun yanı sıra, Phoenix’in oyunculuğunun da, Joker'i Hollywood çizgi roman endüstriyel kompleksinde belirgin bir şekilde çarpıcı bir film haline getiren ana güç olduğu söyleniyor. Bu yüzden ana karakter filmin tüm medyada yer alan unsurlarında ve tanıtımlarında öne çıkıyor. Posterleri de tek başına süsleyen ve filmin tüm anlamını oyunculuğuyla birleştiren Joaquin Phoenix'in imajı ikonik bir figüre dönüşüyor. Gözyaşıyla birleşen bir gülümseme, Todd Phillips'in Joker'i için hazırlanan posterlerde öne çıkan sembolik bir görüntü halini alıyor.

Joker: Bir Çizgi Film Karakterinden Fazlası

Joker, bir çizgi roman kökenli hikaye olsa da, Tim Burton’ın Batman veya Christopher Nolan’ın Kara Şövalye gibi diğer karanlık DC süper kahraman filmlerinden daha fazla ve kasıtlı olarak 70'lerin sonu, 80'lerin başı sineması estetiğiyle bir paralellik taşıyor. Cesaret gerektiren bir stili kullanan yönetmen Todd Phillips, gerçek bir çizgi roman karakterini ekrana taşımaktan daha çok, bir çizgi roman karakterini gerçek ve yaşayan bir karaktere dönüştürmekle daha fazla ilgileniyor ve bunda oldukça başarılı oluyor. Büyüleyici ve sonsuz derecede zorlayıcı bir kişilik sergileyen Arthur, aynı zamanda dehşet verici özellikler taşımasına rağmen filmin çoğunluğunda sempatik bir kişilik yaratıyor. Joker hakkında tasarlanan çoğu posterde Arthur’un sempatik yönü ön plana çıkarılıyor. Seyirci, bir çizgi filmden çıkıp hayatımıza giren Joker karakterini sıradan insanların çektiği acıların, hissettikleri öfkenin bir sembolü olarak ayrıca yaşayan gerçek bir insan olarak kabul edip kucaklıyor. Joker, gerçek bir karakter gibi güçlü, kafası karışık ve provokatif bir imaj oluşturuyor. Bu güçlü karakterin profilini yansıtan Joker posterleri Trendyol Joker kategorisinde yer alıyor.

DC Comics için Alternatif Karakter Evrenleri

Birisi DC Comics karakterinin klasik versiyonu, diğeri ise alternatif bir yaklaşımla film yapan DC Entertainment, farklı iki sinematik dünya kuruyor. Marvel ile rekabette yardımcı olan bu alternatif sinematik evren kurma çabası, Marvel karakterlerine karşı rekabette yenilmediğini gösteriyor. Joker filmi, aynı zamanda yeni bir DC Comics film tarzının başlangıcını oluşturuyor. Farklı bir tarz uygulayarak DC Comics’in aldığı riskin büyüklüğü ile başarısı karşılaştırıldığında oldukça büyük çaplı bir yapım ortaya çıkıyor. Joker fanları, DC Comics’in yapacağı bir devam filmiyle Arthur Fleck evrenini keşfetmeyi bekliyor. Diğer yandan, film afişlerini toplamaya devam eden film afişi koleksiyoncuları ve sinefiller, kanvas posterlerin yanı sıra, ahşap tabloları da toplamayı sürdürüyor. Joaquin Phoenix’in üzerinde joker makyajı ve kostümü ile yer aldığı mdf poster tabloları 25x35 cm, 35-50 cm, 50-70 cm ebatlarında seçenekler sunuyor. MDF plaka malzeme kullanılarak dikey şekilde yapılan joker film poster tablolar, yüksek çözünürlükteki görsellerle hazırlanıyor. Beş milimetre kalınlığındaki MDF plakalar üzerine yüksek çözünürlüklü görsellerin basılmasıyla oluşan tablolar, uzun yıllar canlılığını ve renklerini koruyor. MDF joker tabloların temizliği, kuru ve yumuşak bir bez ile kolayca sağlanıyor.

İşçi Sınıfı Ayaklanmasının Lideri Olarak Joker

Joker filminin bir kısmı işçi sınıfının üst sınıfa karşı ayaklanmasını konu alıyor. Kimi kısımları tacizler ve bunun zihinsel gelişim üzerindeki etkisi ile ilgili olabiliyor. Bazı kısımları ise zorbalık, silah kontrolü, haber medyası gibi neredeyse gündelik hayatımızdaki her şeyle ilgili hale geliyor. Phoenix oyunculuğu ile Arthur'u her açıdan bize gösteriyor. Joker’in geçmişini ve doğuşunu oldukça net bir şekilde anlatan son derece rahatsız edici anlar yaşatıyor. İzleyici Arthur'u her koşulda sevmek istiyor, onun taraftarı olmayı arzu ediyor, bununla birlikte, bunu tam olarak gerçekleştiremiyor. Çünkü Arthur, bilinçsizce şiddet ve nefreti körükleyen, tam da bu çarpık fikirlerinden dolayı topluma lider olan bir kişilik haline geliyor. Bu açılardan bakıldığında, son derece güncel konuları işleyen bir film olarak izleyicinin istediği şekilde değerlendirebileceği bir anlatı sunuyor, neredeyse toplumdaki her soruna eşit mesafede duruyor. Sonunda izleyicinin Arthur’a duyduğu sempati giderek keskinleşiyor. Joker’in şiddet dolu hareketlerine karşı çıkmak ahlaki açıdan doğru gelse dahi film, Joker’e sempati duymayı ve ona hak vermeyi sağlıyor. Arthur’un bakış açısının çoğu zaman şüpheli unsurlar taşıması dolayısıyla film, izleyicisini bazen tek bir sahnesinde sempati, acıma, mizah ve garip hisler arasında döndürebiliyor. Neye inanacağını ve nasıl hissedeceğini bilememek, filmin en ilginç ve en güçlü değerlerinden biri olarak öne çıkıyor. Tartışmaya açık ve açık ara sinema tarihinin en çok konuşulan filmlerinden birisi haline gelen hikayenin, Joker canvas 4K ikonik poster ürünlerini Trendyol uygun fiyat ayrıcalığıyla satın alabilir, çalışma odanıza veya evinizin girişine çarpıcı bir dokunuş ekleyebilirsiniz.