"

Jülyen Doğrayıcı

" araması için 239 sonuç listeleniyor

Mutfakta Zaman Kazandıran Jülyen Doğrayıcı Çeşitleri Trendyol'da!

Günlük hayatın devamlılığı için beslenme, insanların temel ihtiyaçları arasında yer alır. Her gün yiyecek bir şeyler hazırlamanız için evinizde uzun mesailer harcamanız gerekebilir. Yiyecek hazırlama süreçlerini kısa tutabilmeniz için pratik ve kullanışlı mutfak aletlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Jülyen doğrayıcı çeşitleri, yemek hazırlama işini çabuk gerçekleştirmeyi isteyenler için kullanışlı bir mutfak gereci olarak satışa sunulur. Sebze ve meyve doğramaya yarayan bu alet sayesinde bıçakla uzun süreler harcayarak hazır hale getirdiğiniz içerikleri kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Bu sayede pratik bir şekilde yemek yapabilirsiniz. Jülyen doğrama aparatı sayesinde adeta bir şef gibi kendinize özel tarifler geliştirebilirsiniz. Farklı şekillerde doğradığınız sebze ve meyvelerle görsel açıdan harika ürünler ortaya çıkarabilirsiniz. Jülyen doğrama ya da kesim olarak edilen mutfak terimi, profesyonel mutfak dilinde dünyaca kabul gören bir tekniktir. İngilizceden çevrilen terim, aynı zamanda Fransız kesim tekniği olarak da ifade edilir. Bu teknik ile her türlü sebze ve meyvenin hazırlanması mümkündür. Jülyen doğrama terimi havuç, patates ve kereviz sebzeleriyle ayrıca özdeşen bir özelliğe sahiptir. Jülyen doğrama sırasında beklenen, sebzelerin ya da meyvelerin kibrit çöpü kalınlığında ince şekilde parçalanmasıdır. Ancak burada hazırladığınız sebze ve meyvelerin eşit boyda olması, kesim tekniği için oldukça önemlidir. Jülyen doğrama bıçağı sayesinde bu tekniği kolay şekilde uygulayabilirsiniz. Kaliteli mutfak aletlerini Trendyol sayesinde kolayca satın alabilirsiniz.

Kaliteli Jülyen Doğrayıcılar

Kaliteli Jülyen Doğrayıcılar

Jülyen doğrayıcı modelleri arasında sık kullanılan ve bilinen ürün, soyacakla bir arada bulunan el aletidir. Mutfaklarda vazgeçilmez bir ekipman halini alan soyacaklar sıklıkla tercih edilir. Bu denli sık kullanılan soyacaklara birden fazla başlık eklenerek aynı zamanda jülyen doğrayıcı olma özelliği de sunulur. Çok başlı ürünler sayesinde sebzelerinizi hem soyabilir hem de jülyen kesebilirsiniz. Jülyen doğrama özellikli soyacaklar, paslanmaz çelik materyalden üretilir. Jülyen doğrama aleti, yemek yaparken yardımcınız olan aletlerin başında gelir. Kesici kısım çelik yapılı olurken, sap kısmı değişiklik gösterebilir. Sap kısmı da tamamen çelikten üretilen ürünlerin yanında, dayanıklı plastiğe sahip ürünlerde yer alır. Çelik ürünler, herhangi bir kaplamayla kaplanmaz ve metal rengindedir. Dayanıklı plastikten üretilen saplarda ise renk seçeneği bulunur. Bu renkler arasında siyah, beyaz, mavi, pembe, mor gibi pek çok farklı renk bulunabilir. Ayrıca kenar ya da orta kısımları şeritli çift renkli ürün kombinasyonları da ürün grupları içerisinde yer alır. Jülyen sebze doğrayıcı modelleri, evinizde rahatlıkla kesim yapmanıza olanak sağlayan kullanışlı ürünlerdir. Pratik şekilde doğranan sebzeleri evinizde kullanacağınız bu gereç sayesinde hızlıca hazırlayabilirsiniz. Ürünler sayesinde tek bir hareketle birden fazla jülyen doğranan sebze elde etmeniz de mümkündür. Hem zamandan tasarruf etme hem de muntazam yemekler ortaya çıkarmanız mümkün hale gelir. Jülyen doğrayıcı fiyat konusunda farklılık gösterir. Ürünlerin çeşitli özellikleri düşünüldüğünde uygun bir şekilde müşterilerin karşısına çıkar. Kesilen sebzeler, salatalarda ve çeşitli sebze yemeklerinde kullanılabilir. Ayrıca bazı et yemeklerinin garnitür ürünleri hazırlanırken de söz konusu teknikten yararlanılır. Jülyen doğranan meyveler ise çeşitli kokteyllerin yanında sunuma uygundur. Bu sayede kolaylıkla misafirlerinize şık sunumlar hazırlayabilirsiniz. Sebzeyi hazneye yerleştirip, hazneyi ileri ve geri hareket ettirdiğinizde ince kesilen sebzeleriniz tabağa aktarılır. Bu ürünlerin pratik olması, müşterilerin popüler şekilde tercih etmesini sağlar. Ürünler, sadece birkaç dakikada şekilli sebzeler elde etmenize yardımcı olur. Jülyen doğrayıcı satın aldığınız zaman uzun yıllar boyunca sorunsuz kullanabilirsiniz. Kaliteli bıçaklara sahip çeşitli mutfak ürünlerine Trendyol üzerinden kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Kolay Kullanıma Sahip Jülyen Doğrayıcı Modelleri

Kolay Kullanıma Sahip Jülyen Doğrayıcı Modelleri

Jülyen doğrayıcı özellikli soyacakların kullanımı oldukça kolaydır. Doğrayıcı kısmı sebze üzerine getirilerek el hareketiyle çelik kesici kısım yukarıdan aşağıya doğru hareket ettirilir. Hareket her tekrarlandığında yeniden dilimlenmiş sebzeler oluşur. Soyma işlemi yapılacağı zaman da aynı hareketin uygulanması yeterlidir. Jülyen doğrayıcı yorum ve görüşleri yeni müşteriler için iyi birer yol göstericidir. Soyacaklar hem elde hem de makinede yıkanabilir özelliktedir. Ancak uzmanlar çelik materyallerin keskinliğini uzun süre koruyabilmesi için elde yıkanmasını önerir. Yine tüm ürünler gibi hem elde hem de makinede yıkamaya uygundur. Bu modeldeki ürünlerde renk seçeneği daha kısıtlıdır. Dilimleyici modellerinin her biri farklı model seçenekleriyle müşterilerin beğenisine sunulur. Jülyen doğrayıcı kullananlar tarafından sevilerek tercih ve tavsiye edilen modellere sahiptir. Binlerce farklı çeşit jülyen doğrayıcı, soyacak ve rende arasından en uygun olan ürünü kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu sayede ürün grupları içerisinde yer alan paslanmaz çelik ya da dayanıklı plastikten üretilen jülyen doğrayıcı modellerini karşılaştırma imkanınız da olur. Yapılan yorumlar gerçek müşteri deneyimleri ürün hakkında en doğru bilgiyi verir. Bu sayede beğendiğiniz ürünü kafanızda soru işaretleri kalmadan satın alabilirsiniz. Jülyen doğrayıcı indirim ve çeşitli fiyat fırsatlarıyla ulaşabilirsiniz. Eğer profesyonel bir şef değilseniz, evinizde kesme işi için yardımcı ekipmanlara ihtiyaç duyabilirsiniz. Rendelerin silindir modellerinden farklı tasarıma sahip ürünleri de bulunur. Bu model çift el kullanıma sahiptir. Jülyen kesici soyacağa benzer bir aparatın üzerinde sebze haznesi yer alır. İleri geri hareket ettirilen bu sebze haznesinin iç kısmında paslanmaz çelik bıçak bulunur. Kaliteli bıçaklar ömür boyu kullanım imkanı tanır. Trendyol aracılığı ile özel fırsatlardan hızlıca yararlanabilir ve beğendiğiniz modelleri uygun fiyatlarla kolay bir şekilde satın alabilirsiniz.

Dayanıklı Jülyen Doğrayıcı Seçenekleri

Dayanıklı Jülyen Doğrayıcı Seçenekleri

İnce kesme işinin kolaylaşması için geliştirilen mutfak aletlerinden bir diğeri jülyen doğrayıcı rende modelidir. Rende modelleri, farklı yapılara sahip olsa da işleyiş mekanizması aynıdır. Silindir biçiminde ve dışarıdan bakıldığında bir kum saatini andıran görünümü ile dikkat çeken bu aletin orta kısmında çelik kesme bıçağı yer alır. Okul yıllarından kullanmaya alışkın olduğunuz kalemtıraş mantığı ile çalışan pratik bir üründür. Kesmeyi istediğiniz sebze ya da meyveyi alete yerleştirdikten sonra çevirerek kesip dışarı aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Çevirme işlemi, modellere göre farklılık gösterir. Jülyen doğrayıcı online olarak inceleyebilirsiniz. Online olarak pek çok modele ulaşabilirsiniz. Bazı modellerde sebzenin baş kısmını sabitlemenizi sağlayan fazladan bir kapak bulunur. Bu kapak üzerindeki dişler sebzeyi sıkıca tutar. Bu tarz kapaklı ürünlerde çevirme işlemi için sebzeyi değil, kapağı çevirmeniz gerekir. Oldukça pratik ve kullanışlı olan bu ürünün farklı kesme bıçakları bulunan çift taraflı seçenekleri de bulunur. Rende modelinin farklı bıçakları sayesinde yemeklere farklı dekoratif sebzeler ve meyveler hazırlayabilirsiniz. Uzun tırtıklı ya da uzun düz şeritler oluşturabilir, bunlara farklı şekiller verebilirsiniz. Jülyen doğrayıcı kampanya ve özel fiyat fırsatları ile bütçenizi kolaylıkla korumanız mümkün hale gelir. Kesici rende modellerinde farklı renk seçenekleri de yer alır. Oldukça beğenilen siyah ve beyaz renk dışında yeşil, sarı, mavi gini farklı renk ürünler de vardır. Bu modeller için dayanıklı plastik malzeme kullanılır. Ürünler genellikle elde ve makinede yıkamaya uygun şekilde üretilir. Boyutları çok büyük olmadığından işlem sonrası çekmecelerde rahatlıkla saklanabilir. Jülyen doğrayıcı tavsiye edilen şekilde kullanırsanız uzun ve dayanıklı bir ürüne sahip olabilirsiniz. Çeşitli şekillerde kullanabileceğiniz dayanıklı ve oldukça kaliteli mutfak gereçlerine Trendyol aracılığı ile sahip olabilirsiniz.

Jülyen Doğrayıcı İle Ne Yapılır?

Jülyen doğrayıcının bulunan farklı model ve renk seçenekleri ile jülyen denilen doğrama şeklinde sebzeler doğranır. Salatalarda ve yemeklerde kullanılmak üzere hazırlanacak sebzelerin doğranışlarını kolaylaştırır. Jülyen doğrayıcı modelleri; salatalık ve havuç gibi sebzelerin doğranmasını da kolay hale getirir. Doğrama aracı olarak kullanıldığı gibi aynı zamanda soyucu başlığı da bulunan jülyen doğrayıcılar ile salatalık ve havuç gibi sebzelerin kabukları rahatlıkla soyulabilir. Yalnızca sebzelerin değil, elma ve armut gibi sert kabuklu meyvelerin de kabuklarının soyulabilmesi için kullanılır. Siyah, mavi ya da beyaz gibi birbirinden farklı renk seçenekleri bulunur. Bu doğrayıcı modelleri; sebze ve meyvelerin ince şeritler halinde yani jülyen şeklinde doğranmasını sağlar.

Jülyen Doğrayıcı Nereden Alınır?

Jülyen doğrayıcı çeşitleri; sebzelerin, meyvelerin ve dilendiğinde kaşar peynir gibi sert yapıya sahip olan yiyeceklerin jülyen doğranabilmesine yarar. Doğrama işlemini kolaylaştıran jülyen doğrayıcının tüm modellerine Trendyol ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Jülyen doğrayıcıların kullanımının kolay olduğu kadar temizliği de son derece basittir. Elde yıkanabilecek olan jülyen doğrayıcı aynı zamanda bulaşık makinesinde de rahatlıkla temizlenir. Paslanmaz çelik özelliği ile uzun ömürlüdür. Jülyen doğrayıcının çelik sapı ya da plastik sapı bulunan farklı modelleri vardır. Birbirinden farklı renkleri, ince ve kalın saplarının bulunduğu farklı modelleri ile tüm jülyen doğrayıcı çeşitlerine Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Jülyen Doğrayıcı Kullanışlı Mıdır?

Yiyeceklerin görüntülerinin doğrandıklarında farklı görünerek salatalarda ve istenilen yemeklerde şık sunumlar elde etmeye yarayabilecek olan jülyen doğrayıcılar son derece kullanışlıdır. Doğrayıcı olan kısmı sebze, meyve ya da kaşar peynirin üzerine getirilir. Ardından doğrayıcı aşağı doğru yiyeceğin üzerinde baskı ile kaydırılır. Bu şekilde jülyen doğrama şekli de gerçekleştirilmiş olur. Kullanımının basitliği ile mutfaktaki işleri kolaylaştırır. Yalnızca ev mutfaklarında değil aynı zamanda lokanta ve benzeri yerlerin mutfaklarında da kullanılıp işleri kolaylaştırabilecek olan bir üründür. Kullanımlarının ardından tercihe göre elde veya bulaşık makinesinde yıkandıktan sonra istendiği yerde rahatlıkla muhafaza edilebilecek boyuttadır. Bu sayede fazla yer de kaplamaz.