İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Cinsiyet
Fiyat
Renk
Materyal
Fiyat Geçmişi
Yaş
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kalpak

" araması için 348 sonuç listeleniyor

Kalpak Şapka Modelleri ile Stilinizi Yansıtın

Kalpak, farklı bölgelerde farklı isimlerle anılan bir tür şapkadır. Slav nüfusunun büyük bir kısmında oldukça popülerdir. Özellikle Slav Balkan ülkeleri Sırbistan, Hırvatistan, Bosna Hersek, Kuzey Makedonya, Bulgaristan, Kuzeydoğu İtalya'da yüzyıllardır kullanılır. Ayrıca bu tür şapkalar İskandinav ülkeleri İsveç ve Norveç'te, Avrasya ve Avrupa Slav ülkelerinde Rusya, Ukrayna, Slovenya, Kafkasya bölgesinde Gürcistan ve Ermenistan'da da sıkça görülür. Bunun en büyük sebebi bu bölgelerde soğuk iklimlerin yaşam şartlarını oldukça etkilemesidir. Uşanka, papakha, kubanka, treukh, kolçakova, astrahan, şekilka, eskimoska gibi kalpak isimleri bulunur. Çin’de dahi buna benzer şapkalar kullanılır. Kalpak, özellikle Rusya olmak üzere bu ülkelerde ilk kullanıldığı zamanlarda askeri üniformanın bir parçası olarak yer alır. Daha sonraları ise modanın popüler bir parçası haline gelir. Gösterişli kürk ve deri çeşitlerinden yapılan bu şapkalar sıcak tutarken aynı zamanda şık görünmenizi de sağlar. Kulaklı ve kulaksız modellerin yanı sıra günümüzde kuyruklu modeller de bulunur. Yapımında kullanılan malzemeler ise koyun derisi, süet, yün ile vizon, tilki, tavşan, misk sıçanı, rakun, çakal gibi hayvanların kürkleridir. Ayrıca keçe, yapay kürk, pelüş gibi tamamen vegan malzemelerden yapılanları da oldukça popülerdir. Daha çok uniseks olarak kullanılan bu kalpaklar erkekler ve kadınlar için özelleştirilmiş olarak da üretilir. Yıllar geçtikçe modernleşen bu şapka, modacılar tarafından klasik tarzının dışında da birçok farklı çeşitte tasarlanarak günlük hayatın bir parçası haline getirilir.

Kadın ve Erkek Kalpak Modelleri

Kadın ve Erkek Kalpak Modelleri

Kalpak şapka modelleri uzun yıllardır kullanılan şapkalardır. İlk kullanıldığı zamanlarda sadece erkekler için üretilen bu şapkalar daha sonraları kadınlar için de aynı tarzda veya daha kadınsı modeller olarak üretilmiştir. Günümüzde yüzlerce çeşidi bulunan kalpak modelleri arasında çocuklara uygun seçenekler de mevcuttur. Orijinal kalpak, Kazakların kullandığı düz ve aksesuarsız, özellikle kulaklıkları olmayan, belirli bir şekle sahip olan şapkalardır. Bu şapkalar Osmanlı Devleti ve daha sonraları Kuva-i Milliye’de de kullanılmıştır. Yapımında daha çok İran kuzusu tercih edilir. Bunun dışında Ruslarda daha yaygın olanlar ise kulaklıkları olan modellerdir. Kulakları ve boynu soğuktan korumak için çeneye bağlanabilen veya başın arkasına sabitlenebilen kulak kanatları vardır. Kulak kapaklarını aşağıya takmak kulakları ve çenenin altını, boyun arkasında birleştirmek ise ense ve ense üstünü soğuktan korur. Genel olarak kalpak şapka modelleri, başınızın tamamını, alnınızın bir kısmını ve kulaklarınızı kaplar. Erkek kadın fark etmeksizin çeşitli malzemelerden yapılmasının yanı sıra oldukça geniş bir renk yelpazesine sahiptir. Renkli kürklerin ve yapılan yapay malzemelerin sınırsız renk seçenekleri bulunur. En çok tercih edilenler kahve, siyah, beyaz, bej, gri kalpaklardır. Bu doğal renklerin dışında kırmızı, kızıl, lacivert, karışık renkli, leopar ve yüzlerce desen seçeneği bulunur. “Kalpak nedir?” sorusuna verilebilecek en iyi cevap, “Kafa ve çevresini soğuklardan koruyan aynı zamanda modern ve lüks görünen aksesuarlar”dır. Çerkes, Osmanlı, Rus, Özbek kalpak modelleri benzer özelliktedir. Deriden ve kürkten üretilenlerin yanı sıra iki malzemenin de bir arada kullanıldığı modeller oldukça yaygındır. Kalpak şapka erkek modelleri ilk formunu oldukça korusa da son yıllarda modern kıyafetlere daha çok uyum sağlayacak şekilde üretilirler. Kulaklıklı modeller özellikle spor tarza uyum sağlar. Bir diğer model ise üst kısmı deri, çerçevesi kürk olan kalpak takke de denilen geleneksel modeldir. Yaygın olarak erkekler tarafından tercih edilir. Neredeyse en gösterişli olanlar kalpak kadın şapka modelleridir. Renk seçeneklerinin ve kürklerin yoğun olarak kullanıldığı bu kalpaklar günlük aksesuar olmanın dışında davetlerin ve moda çekimlerinin de vazgeçilmezidir. Etnik desenli ve pastel renkteki kalpaklar ise gün içerisinde iş, okul, gezi fark etmeden her yerde takılabilecek modellerdendir.

Bütçe Dostu Kalpak Fiyatları

Kalpaklar, kolay ulaşılabilen kürkler, yün, keçe, pelüş ve yapay kürk gibi malzemelerin yanı sıra nadir bulunan kürklerden ve deriden de yapılabilir. Gerçek ve birinci sınıf deriden üretilenlerin dışında yapay deriden de üretilirler. Tamamen el yapımı olan şapkaların bu yüzden fiyat aralıkları oldukça geniştir. Modele ve kullanılan malzemeye göre değişkenlik gösteren kalpak fiyatları oldukça bütçe dostudur. Yoğun kışlarda başınızı, kulaklarınızı ve ensenizi etkili bir şekilde soğuktan korurlar. Vizon kalpak modelleri Rusya’da yaygın olarak kullanılır. Bunun sebebi ise kulaklar ve çeneyi -70 derece ile -40 derece arasındaki dondurucu soğuktan bile korumasıdır. Oldukça kullanışlı bu şapkalar hem pratik hem de göz alıcıdır. Rus stili kalpaklar geniş gövdeli, üst kısmı düz ve kapalı, ekstra uzun kürkten yapılmış kulaklıklar ve ön tarafında yoğun kürk olan şapkalardır. Modaya uygun ve gündelik bir görünüm için kulak kapakları serbest bırakılabilir ya da klasik Rus tarzı bir görünüm için üstten veya arkadan bağlanabilir. Bir şapka ile hem sıcaklığınızı koruyabilir hem de üç farklı tarza sahip olabilirsiniz. Salaş bir görünüm için kulak kapaklarını serbest halde kullanabilir daha klasik bir görünüm için ise arkada birleştirebilirsiniz. En klasik modeller Kazak ve Türk tarihinde sıkça kullanılmış düz modellerdir. Üste doğru uzun ve kısa olarak farklı boyları mevcuttur. Yoğun olarak yün kalpak ve keçe kalpaklardır. Siz de hem soğuklardan korunup hem de tarz görünmek istiyorsanız binlerce kalpak modeli bulunan Trendyol’dan dilediğiniz modeli seçebilirsiniz.

Başlık3

Deriden Kürke Tüm Kalpak Çeşitleri Trendyol’da

Trendyol, tüm ihtiyaçlara cevap veren yüzlerce yerli/yabancı marka ve üreticilerden oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Bu ürünlerden biri olan kalpak geçmişten-günümüze kadar üretilen çeşitli modelleriyle sizleri bekler. Bunların arasında modern ve klasik tarzda pek çok modeli olan kalpaklar, tasarımcıların dokunuşlarıyla bütün tarzlara hitap eder. Kalpak kadın modelleri genellikle yoğun kürk kullanılan modellerdir. Bunların yanı sıra kulaklı ve kulaksız modellere ek olarak peruk görünümünde olanlar da bulunur. Kadın modelleri ve kalpak erkek modelleri arasında tepe kısmı açık olan (saç bandı gibi) kalpaklar, çok soğuk olmayan iklimlerde tercih edilebilir. Daha çok kulak ve alın bölgesini sıcak tutarlar. Bu şapkalara, kafaya takılıp soğuktan koruma görevi gördüğü için kalpak bere de denebilir. Kalpak deri modelleri aynı zamanda su geçirmez olduğu için yağmurlu havalarda dahi rahatça kullanılabilir. Bu sayede hem yağmurdan etkilenmez hem de oldukça şık bir görünüm elde edebilirsiniz. Trendyol’da kalpak modelleri kadın ve erkek olarak sınırlı değildir. Çocuklar içinde yüzlerce seçenek sunulur. Böylece çocuklarınızın da kafa bölgesi ve kulakları soğuklardan etkilenmemiş olur. Çeşitli kürk türleri ve deri kombinasyonlarında sunulan her şapka, üstün kaliteli malzemeler ve uzman işçilikle yapılır. Kürk ve deri dışında yoğun olarak kullanılan yapay malzemeler de gerçeğinden ayırt edilemeyecek kalitede ve özelliktedir. Bu sayede vegan yaşam tarzını benimsemiş kullanıcılar da kalpağın tüm özelliklerinde faydalanmış olur. Tüm bu kalpak çeşitlerini Trendyol’da bulabilir ve tek tıkla sahip olabilirsiniz. Trendyol’da detaylı ürün görselleri, ürün açıklamaları ve kullanıcı yorumları sayesinde aklınızda soru işareti kalmadan alışveriş yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz. Kalpak çeşitleri ve fiyatları açısından oldukça seçenek sunan Trendyol’da siz de kendinize uygun bir kalpak modeli bulabilir ya da sevdiklerinize hediye ederek soğuk hava koşullarından korunmalarını sağlayabilirsiniz.

Kalpak Nerede Satılır?

Görseli eski döneme ait olan ve uzun dönemdir kadınların kullanımında moda haline gelen kalpak çeşitleri Trendyol himayesinde bulunabilir. Çeşitli işletmelerin aksesuar kategorisinde yer alabilen kalpak tasarımları burada son derece geniş bir skalada sunulur. Farklı renk ve özellikte olan ürün çeşitleri ile istenilen kombin uyumu yakalanabilir. Kürt tasarımlı görünümü ile oldukça iddialı bir kadın aksesuar seçeneğidir. Kaliteli ve kullanışlı ürünlerin çeşitlerine ulaşım sağlamak için Trendyol kolaylığından faydalanılabilir. Ürün seçimi konusunda markaların detayları incelenerek seçim yapılabilmesi olanağı bulunur. Böylece ürün alımında doğru seçim yapılabilme adına yararlı olunur. Tercih edilecek ürünün kalitesi seçiminde önemli rol oynar. Buradan dilediğiniz modeli satın alabilirsiniz.

Kalpak Modelleri Nelerdir?

Farklı kültürlerin kökenlerinde kullanımı mevcut olan kalpakların çok sayıda model ve çeşitleri bulunur. Yazlık ve kışlık olarak ayrılan çeşit grupları mevcuttur. Kışlık kalpak tasarımları, yazlık kalpak modellerine oran ile daha kalın kumaş yapısına sahip ürünlerdir. İnce ve naif görünümü ile zengin bir kombin olanağı sunar. Modeller içerisinden kişiler kendi tarzlarını yansıtabilecekleri tasarımları seçebilir. Bu ürünlerin kullanımı ile farklılıklar yaratabilmek mümkündür. Çeşitli giyim seçenekleri ile kombin yapılarak oldukça zengin bir görünüm elde edilebilir. Kalpak modelleri ile ilgi çekici giyim tarzları oluşturulabilir. Özgün bir alternatif olarak kullanıma uygun ve kaliteli bir aksesuar niteliğindedir.

Kalpak Nerelerde Kullanılır?

Kalpaklar; davetlerde ve parti organizasyonlarda şık bir görünüm amaçlı kullanılan alternatif bir üründür. Gösterilerde yöresel dans etkinliklerinde yöreye ait kalpak çeşitleri kullanımı yapılır. Yöresel sergi yapılan alanlarda dikkat çekici olması adına kullanımı görevli kişiler tarafından gerçekleştirilir. Geçmişe ait izleri bugüne kadar taşıyan kalpak tasarımları, kullanımı yaz ve kış ayları için ideal olan bir aksesuar seçimidir. Kültürel zenginliğin simgesi olarak geleneksel gösteri ve sahne alanında da kullanımı yaygın biçimde yapılır. Okullarda milli bayramlarda geleneksel dans etkinliklerinde ait olduğu yörenin kalpak modeli kullanılır. Günlük hayatta da farklı giyim seçenekleri ile tamamlanarak kaliteli ve şık kombinler oluşturulabilir.