"

Kapo

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor
Tekin müzik Longa Profesyonel Gitar Kapo

Tekin müzikLonga Profesyonel Gitar Kapo

(2)
39 TL
Sepete Git
Dadi Gitar Kapo Cp002

DadiGitar Kapo Cp002

(1)
72,09 TL
Sepete Git

Kapo Çeşitleri ile Enstrümanlarınızı Şımartın

Gitar, sap kısmında bulunan perde aralıklarındaki nota ve akorlar ile çalınır. Tüm gitar çeşitlerinde bu ses aralıkları belirlidir. Fakat bu noktada kapo kullanılarak çok daha geniş ses aralıkları elde edilebilir. “Kapo nedir?” ve “Kapo kullanımı nasıldır?” sorularının cevapları ise çok basittir. Gitar perdelerinden dilediğinize takabileceğiniz ve bir mandal görevi gören kapo, bu sayede takıldığı perdeye göre gitardaki nota aralıklarını değiştirerek çok daha farklı sesler elde etmenizi sağlar. Kapo, gitarda kendini geliştiren ya da geliştirmek isteyen her kişi tarafından rahat şekilde kullanılabilen bir aksesuardır. Kolay şekilde sap kısmına takılıp çıkarılabilen yapısı sayesinde şarkı aralarında kolaylıkla kullanılabilir. Ayrıca kapo sayesinde basılması zor akorları da çok daha kolay versiyonlarında çalma şansı elde edebilirsiniz. Gitarınız ile çok daha zengin bir repertuara sahip olmak adına siz de kapo sahibi olabilirsiniz.

Kapo ile Daha Geniş Ses Aralıkları

Kapo ile Daha Geniş Ses Aralıkları

Kapo yalnızca gitar için değil mandolin, ukulele, banjo ve buzuki gibi çok daha farklı telli çalgı aletlerinde de kullanılır. Kullanıldığı her enstrümanda takıldığı perdeye göre ses aralıklarını genişletir. Fakat kaponun en yaygın kullanımı gitar çeşitleri arasındadır. Farklı malzemelerden üretilen kapo çeşitleri bulunsa da genel anlamda birbirine benzer çalışma prensibine sahip olan kapolar, kalite anlamında birbirinden ayrılmaktadır. Sevdiğiniz birçok parçanın bestesi kapo kullanılarak yapıldığından kaposuz şekilde orjinal tonlarında bu parçaları çalmak mümkün değildir. Profesyonel veya amatör şekilde müzikle uğraşan pek çok müzisyen kapo kullanır. Kapo gitar ile birlikte en sık kullanılan aksesuarlardan biridir. Kapo, elinizdeki ses ve nota alternatiflerini arttırarak çok daha keyifli ve profesyonel şekilde gitar çalmanıza olanak verir. Kapolar genel anlamda benzer şekilde kullanılsa da çok farklı renk ve tarzlarda kapo seçenekleri mevcuttur. Kapo önerisi ve deneme yanılma yöntemi ile zaman içerisinde siz de kendinize uygun kapo modelini bulabilirsiniz.

Kapo ile Pratik Kullanım

Kapo ile Pratik Kullanım

Kapo nereye takılır sorununa yanıt olarak, kapolar telli çalgıların klavye kısmında bulunan perdelere takılır. Basit mandal mekanizmasını elle açtıktan sonra dilediğiniz perdeye geçirdikten sonra bırakarak kaponun o perdedeki telleri kıstırmasını sağlayabilirsiniz. Bu sayede o perdeden itibaren notaları basarak farklı ses aralıkları elde edebilirsiniz. Basit ve küçük yapısı ile gitar kılıfında ve yanınızda rahat bir şekilde taşıyabilirsiniz. Kaponun gitar çalanlara sağladığı en büyük avantaj, gitarın akordunu değiştirmeden çok daha rahat bir şekilde farklı ses aralıkları elde etmenizi sağlar. Kapo kullanmadığınızda aynı sesleri elde etmeniz için her seferinde gitarın tüm tellerinin akordunu değiştirmeniz gerekir. Fakat kapo ile hiçbir akord değişikliği yapmadan perdeler arasında rahat bir şekilde gezebilirsiniz.

Kapo Fiyatları

Kapo Fiyatları

Kapo kullanım anlamında pratik olduğu gibi fiyat olarak da müzisyen dostu bir aksesuardır. Bu sayede gitarda sınırlarınızı genişletmek için kapo sahibi olabilirsiniz. Uygun fiyatları sayesinde farklı gitarlarınız için farklı renk seçeneklerinde kapolar satın alarak görünüş olarak dikkat çekebilirsiniz. Geniş ve uygun fiyat aralıkları sayesinde Trendyol’un avantajlı dünyasının fırsatlarından faydalanarak bütçenizi zorlamadan kapo satın alabilirsiniz. Trendyol’da birçok markanın farklı kapo modellerine ulaşabilirsiniz. Kapo ses aralığı olarak çeşit sunduğu gibi farklı renk ve modelleri ile de gitarınızın görüntüsü açısından farklı bir duruş sağlar. Satın alacağınız kapo ile repertuarınızı hiç olmadığı kadar genişleterek sevdiğiniz sanatçıların eşsiz eserlerini çalma şansı elde edebilirsiniz. Ayrıca farklı ses tonlarını kapo sayesinde elde ederek müzik kulağınızın da gelişmesi açısından pratikler yapabilirsiniz. Siz de sevdiğiniz renk ve modelde bir kapoya uygun fiyatları ve Trendyol kolaylıkları ile sahip olarak müziğinizi geliştirebilirsiniz.