"

Kefen

" araması için 244 sonuç listeleniyor
MEDİNE Kadın Kefen Takımı
Kargo Bedava
MEDİNEKadın Kefen Takımı
749 TL
Sepete Git
MEDİNE Kefen
Hızlı Teslimat
Kargo Bedava
MEDİNEKefen
(2)
Kefen
299 TL
Sepete Git
Yasir Kefen Takımı
Kargo Bedava
YasirKefen Takımı
699,99 TL
Sepete Git

Farklı Seçenekleri ile Kefenler Trendyol’da

Kefen, birçok dinde defin işlemleri için kullanılır. Kişiler mensubu olduğu dinin vecibelerine göre kefenlenir ve defnedilir. Bu işlem için birçok farklı kefen takımı bulunur. Semavi dinlerde ölen kişinin bedeninin temizlenmesi önemlidir. Ebedi dünyaya yolculanan naaşın temiz olması için ölen kişilerin bedeni yıkanır. Toprağa defnedilen bedenin yeniden kirlenmesini önlemek için de hiçbir dikişi bulunmayan geniş ve uzun bez örtülerle sarılması gerekir. Bu yüzden de ölen kişiler yıkandıktan sonra kefen ile sarılarak defnedilir. Böylelikle ölen kişi defnedildikten sonra temiz kalır. Bedenin korunması için bu ürünün sağlam olması da gereklidir. Sağlam ve farklı seçenekler bulunduran bu ürünleri Trendyol’da inceleyebilir istediğiniz modeli satın alabilirsiniz.

Farklı Özelliklerdeki Kefen Modelleri ve Takımları

Farklı Özelliklerdeki Kefen Modelleri ve Takımları

Kefen modelleri, kadın ve erkekler için birçok farklı seçenek sunar. Ölü bedeninin temiz kalmasını ve dış etkilerden korunmasını sağlar. Dış etkilerden korunan beden yıpranmaz ve zarar görmez. Üç semavi din için de önemli olan bu işlem için birçok takım bulunur. Bu takımlar içerisinde kefen beziyle birlikte birçok malzeme de bulunur. Bu malzemeler genel olarak gülsuyu, çörek otu, sabun, sünger ve lateks eldivenlerden oluşur. Bunlardan farklı olarak bazı takımlarda baharat, pamuk ve eğer bu takım kadın için ise bir adet başörtüsü olarak tülbent de bulunur. Aynı zamanda baş kurulama havlusu ve beden havlusu olmak üzere iki farklı havlu seçeneği de bulunur. Birçok farklı kefen model ve takımı bulunduğundan renk seçenekleri de fazladır. Genel olarak beyaz kefen kullanılır. Fakat tercihe göre renkli kefen modelleri de kullanılabilir. Bu seçenekler arasından malzeme çeşitliliğini beğendiğiniz takımları satın alabilirsiniz. Kefen yorumlarını da inceleyerek ürünlerin kalitelerinin fiyatları ile orantılı olduğunu ve bu fiyatların her bütçeye hitap ettiğini görebilirsiniz.

Kefen Ölçüleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kefen Ölçüleri Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kefen ölen kişinin temiz bir şekilde gömülmesi için kullanılır. Üç semavi dinde de bulunan gelenek oldukça önemlidir. Bu ürün seçilirken yapımında kullanılan kumaşın sağlam ve kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Seçim yapılırken renk çeşitleri farketmeksizin bezin sağlamlığına bakılmalıdır. Bez ne kadar sağlamsa dış etkiler tarafından aşınması ve yırtılması o kadar zor olur. Böylelikle ölünün bedeni dış etkenlerin temasına maruz kalmaz. Bazı ayrıştırıcı organizmalar, sürüngenler ve haşereler ölü bedenine ulaşamaz. Aynı zamanda bu bez kadın kefen ve erkek kefen olmak üzere ikiye ayrılır. Kadınlar bu bez ile bağlanması farklı erkeklerinde farklıdır. Bu yüzden kefen çeşitleri seçilirken kadınlar için veya erkekler için olan modeller dikkatli seçilmelidir. Seçim yaparken bezin sağlamlığına sık dokunmuş olmasına ve kadın veya erkekler için olup olmamasına dikkat edilmeli. Birbirinden farklı modelleri inceleyerek satın alabilirsiniz.

İndirim Kampanyaları ile Kaliteli Kefen Fiyatları

İndirim Kampanyaları ile Kaliteli Kefen Fiyatları

Kefenler oldukça çeşitli olmak ile birlikte takımlar içerisinde kullanılan malzemelerin çeşitliliği ve kalitesi ile de fiyatlar belirlenir. Takımların içerisinde bulunan havluların, gül sularının, baharatların ve çörek otları gibi malzemelerin kalitesi fiyatı doğrudan etkiler. Aynı zamanda bu fiyatlar bezin sağlamlığı ve kalitesine göre de belirlenir. Kefen fiyatları kadın veya erkek takımlarında farklı fiyat seçeneği sunar. Bu takımlar içerisinde kullanılan malzemeler farklı olduğu için fiyat çeşitliliği meydana gelir. Kadın için olan takımlarda bulunan bez daha uzun ve malzemelere ek olarak başörtüsü tülbent de bulunur. Kumaşın daha uzun olması ve tülbentlerin kalitesi de fiyatları etkileyen diğer etkenler arasındadır. Aynı zamanda bu takımlar içerisinde bulunan kefen ölçüleri de farklıdır. Bu yüzden birbirinden farklı fiyat seçenekleri ile karşılaşabilirsiniz. Bu ürünleri inceleyerek beğendiğiniz takımı Trendyol’dan güvenli ödeme sistemi ile sipariş edebilirsiniz.