İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Boyut/Ebat
Renk
Ürün Puanı
"

Kefen

" araması için 40 sonuç listeleniyor
FLORYA GRUP Kefen Takımı
Kargo Bedava

FLORYA GRUPKefen Takımı

950 TL
Sepete Git
FLORYA GRUP ERKEK KEFEN TAKIMI
Kargo Bedava

FLORYA GRUPERKEK KEFEN TAKIMI

900 TL
Sepete Git

İhtiyaçlarınıza Uygun Ölçülerde Kefen Çeşitleri Trendyol'da!

Bir kişi vefat ettikten yapılan ilk işlem olarak yıkanır. Yıkanmanın sonrasında gömülme aşamasına geçmeden önce genellikle kefenlenir. İslam öncesi Arap toplumunda direkt gömülme işleminin de uygulandığı görülür. Hinduizm, Yahudilik ve Hristiyanlık gibi dinlerde de vefat eden kişi gömülmeden önce kefenlenir. İslam dinine göre farz olan bu işlem, vefat eden müslümana karşı diğer müslümanların görevi şekilde görülür. Bir tek savaşta şehit düşenler üzerindeki elbisesiyle gömülür. Bunun dışındakiler kefenlenip gömülür. Hatta şehidin açık kalan yerlerinin kefenlenerek örtüleceği görüşü de bulunur. Vefat eden kişinin kefenlenmesi israf ve gösterişi önler. Çünkü bu ürünlerde sade kumaşlar kullanılır. Renkli kefen kullanılmasında bir sakınca olmasa da beyazın saf ve temizliği simgelemesi nedeniyle genellikle beyaz renk istenir. Ancak renkli tercih edenler için siyah, pembe, beyaz kefen tona sahip seçenekler de bulunur. Daha çok beyaz rengin tercih edilmesinin nedeni ölümden sonra kulun saf ve temiz bir huzura gideceği düşüncesinden dolayı ortaya çıkar. Ayrıca cenazeye saygı anlamında da beyaz ton kullanılır. Kefen bezinin rengi dışında yapıldığı kumaş türü de büyük önem arz eder. Sağlık açısından %100 pamuk ipliğinden üretilmiş olması gerekir. Kefen kullananlar da pamuklu kumaş olması gerektiğini vurgular. Trendyol üzerinden online olarak ürünleri incelerken ve seçim yaparken bu özelliği göz önünde bulundurabilirsiniz.

Kaliteli Kefen Modelleri

Kaliteli Kefen Modelleri

Temiz, hatasız ve kötü koku içermeyen pamuklu kumaşlardan oluşan kefen satın alımı için inceleme yaparken pek çok modele denk gelmek mümkündür. Seçenekler genelde yensiz ve yakasız, dikişsiz, cepsiz ya da oyasız sade olur. Erkekler için ipek kumaş kullanılmaz. Kullanılan kumaşın kaliteli ve aşırı gösterişten uzak olması tercih edilir. Temsil ettiği mana itibariyle bu özellikler aranır. Dünyanın faniliğini ve insanın bu dünyadan hiçbir şey götüremeyeceği anlamını barındırır. Ürünü satın alacak kişinin isteğine ve gerekliliğine göre cepli kefen modelleri de bulunur. Ürünlerde kullanılan kumaş, görünüşüne online olarak bakabilirsiniz. Kefen ve cenazeye güzel kokular sürüldükten sonra tekfin aşamasına geçilir. Tekfin aşaması kefenleme yapılması anlamına gelir. Bu esnada kullanılan kefen takımı erkekler için üç, kadınlar için ise beş parça bezden oluşur. Erkek için kamis, izar ve lifafe isimleri verilen pamuklu bezler kullanılır. Kadınlar için ise bunlara ek olarak baş ve göğüs örtüsü kullanılır. Kamis boyun kısmından ayaklara kadar uzanır. Bu nedenle bir nevi gömlek yerine geçer. Baştan ayağa kadar uzanan bir bez parçasına izar denir. Lifafe ise sargı için kullanılır. Lifafe baştan ayağa kadar uzanarak baş ve ayak taraflarından düğümlenir. Kadınlar için ekstra parçalardan birisi olan başörtüsü ile kadının yüzü dahil kapatılır. Göbek ve göğüs arasını kapatacak uygun ölçülerde olan bezle beraber kadınlar için gerekli parçalar tamamlanır. Bunlar sünnete uygun olmasını düşünenler için gerekli görülür. Fakat zaruret halinde ya da imkan olmadığında erkek için izar ve lifafe yeterli gelir. Kadınlar için ise zaruret durumlarında izar ve lifafeye ek olarak başörtüsü kullanılması yeterli olur. Eğer bunların hiçbiri mümkün değilse tüm bedeni kaplayan tek parça örtü de yeterlidir. Buluğ çağına gelmemiş çocuklar yetişkin sayılmadığı için sadece izar ve lifafe kullanımı yeterli olur. Online olarak inceleme yaparken ürünlerin içeriği ve çeşitliliğiyle ilgili her türlü bilgiye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Standart olarak takımda bulunması gereken zorunlu ihtiyaçlar dışında takımlara eklenen koku ve benzeri ürünleri dikkatle inceleyebilirsiniz. Seçiminize bu şekilde yön verebilirsiniz.

Kadın ve Erkekler için Farklı İçerikli Kefen Takımları

Kadın ve Erkekler için Farklı İçerikli Kefen Takımları

Erkek kefen takımının içinde genellikle 2.20 cm eninde ve 8 metre boyunda bir kumaş bulunur. Buna ek olarak birer adet küçük havlu, peştemal, sabun, sünger, pamuk ve bir çift eldiven bulunur. Bazı takımlarda bu sayılanlara çörek otu da eklenir. Bazen ise çörek otu yerine kafirun ek olarak verilir. İkisinin beraber konulduğu takımlar da bulunur. Bazı takımlarda sabun çift olarak koyulur. Takım olarak alınan kefenlerin içerikleri farklılık gösterebilir. Bu nedenle satın almadan önce içeriği kontrol edilip isteğe ve ihtiyaca yönelik olanlar seçilir. Erkek lüks kefen takımlarının içinde ise bir adet 2.20 cm enine ve 8 metre boyuna sahip kumaş vardır. Yanında birer tane büyük havlu, küçük havlu, sabun, sünger, pamuk ile bir çift eldivenin yanında ekstra olarak gül suyu, baharat ve çörek otu bulunur. Lüks takımın diğerlerinden farkı içerisinde ekstra olarak birer adet gül suyunun, baharatın ve çörek otunun bulunmasıdır. Kadınlar için olan takımlar 9 metre uzunluğunda ve 2.20 cm genişliğinde üretilir. Ek olarak 70 cm genişliğinde ve 140 cm uzunluğunda bir havlu bulunur. Bu havlunun yanına erkek takımında olduğu gibi birer adet pamuk, sünger ve sabun konulur. Bir çift eldivenle beraber eşarp kısmı da dahil edilir. Böylece kadınlar için olan takım tamamlanır. Tekfin esnasında kullanılan parçalar takım halinde bulunabileceği gibi ayrı şekilde de sunulur. Takım almak istemeyen kişiler sadece istedikleri parçaları değerlendirebilir. Takıma sahip olup içerisinde eksik parçaları bulunan kişilere sadece ilgili parçayı tek şekilde alma imkanı da sağlanır. Tüm bu içerikleri Trendyol üzerinden detaylı inceleyebilirsiniz. İhtiyacınıza yönelik kefen online şekilde kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Cazip Kefen Fiyatları

Cazip Kefen Fiyatları

Sevdiğiniz kişi için bu alışverişi yaptığınız an, büyük ihtimalle hayatınızda çok zor bir dönemdir. Trendyol üzerinden tüm ürün çeşitlerini görebilmeniz bu zorluğu bir nebze de olsa kolay hale getirir. Trendyol aracılığıyla tüm seçenekleri karşınızda görmek süreci kolaylaştırır. Aradığınızı rahat şekilde bulursunuz. Böylece bu zor süreç biraz kolaylaşır. Satın alma aşamasında yapmanız gereken tek şey içerikleri detaylı inceleyerek ihtiyacınıza yönelik olanı seçmektir. Online olarak incelediğinizde o esnada var olan kefen kampanyalarından da yararlanabilirsiniz. Kefen çeşitleri arasından kalite ve içeriklerine bakıp seçiminizi ona göre yapabilirsiniz. Takım olarak almayı düşündüğünüz takdirde takımların içeriklerini incelemeniz tavsiye edilir. Bu sayede takıma dahil olan ürünler arasında kıyaslama yapabilirsiniz. Böylece size uygun olan takımı satın alabilirsiniz. Kefen fiyatları kalitesine ve rengine göre değişiklik gösterebilir. Bu noktada çeşitlerin fazla olması size geniş tercih yelpazesi sunar. Ürün seçimi esnasında kumaş tercihi de dikkat edilen unsurlar arasında ilk sıralarda yer alır. Renk ve içerik çeşitliliğine ek olarak modeller açısından da farklı seçenekler bulunur. Yanmaz kefen arıyorsanız Trendyol’da kriterlerinize uygun olanı kolay biçimde bulabilirsiniz. Cübbeli kefen ya da diğer tüm çeşitler için yorumlar kısmını inceleyebilirsiniz. Satın alma sürecinde oradaki görüşlerden de fikir alabilirsiniz. Kefen yorumları önceden bu ürünü alıp kullananların fikirlerine kolay biçimde ulaşmanızı sağlar. Böylelikle memnuniyet durumlarına bakarak değerlendirme yapma imkanı bulursunuz. Kefen tavsiyelerini inceleyerek ihtiyacınızı karşılama açısından yeterli ve gerekli olan ürünü kolaylıkla bulursunuz. Alışveriş için aciliyetiniz yoksa online olarak inceleme sonrasında kefen indirim fırsatlarına Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz. Alışveriş esnasında ve karar verme sürecinde size sunulan fırsatlardan yararlanabilirsiniz.

Kefen Kaç Metredir?

Kefen modelleri; 10 ile 12 metre arasında olarak kabul edilen ölçüye sahiptir. Bu metre farklılığı kadın ve erkeklerde kullanıma göre değişiklik gösterir. Kadınlar için kefen modelleri genelde 5 parçadan oluşur. Erkeklerde ise bu sayı 3 parça olarak kullanılır. Bunun için erkeklere kullanılan kefen en az 10 metre olmalıdır. Kadınlar için gerekli kefen ebatının ise en az 12 metre olması gerekir. Kefen metresi kullanıma ve cenazeye göre farklılık gösterebilir. Takımlar içinde yer alan kefen metreleri de farklılığa sahip olabilir. Yeterli ölçüde kefen olmasına dikkat edilmesi gerekir. Böylece cenaze defin edilmeden kefenlenmesi kolayca yapılır. Uygun ölçülere sahip kefen seçimi yapılması son derece önemlidir.

Kefen Nerede Satılır?

Trendyol, kefen çeşitleri için son derece geniş bir ürün yelpazesi sunar. Bu sayede boyut ve kumaş kalitesine göre ürün seçimi yapılması amaçlanır. Kefen kullanımına ihtiyaç duyulması durumunda uygun ürünlere erişim sağlanması mümkündür. Pek çok farklı markanın ürettiği kumaş çeşitleri ile kefen seçenekleri bulunur. Seçilen kefen çeşidi Trendyol üzerinden detaylı şekilde incelenebilir. Uygun ölçü ve kumaş yapısına göre kefen alımı yapılması sağlanır. Firmaların üretimini yaptığı kefen kumaşları arasından da seçim yapılması mümkündür. Kaliteli ve sağlam forma sahip kefen kumaşı tercih edilebilir. Gerekli olması halinde kefen alımı kolaylıkla yapılabilir. Buradan dilediğiniz seçeneği avantajlı biçimde satın alabilirsiniz.

Kefen Takımında Neler Vardır?

Kefen takımında genel olarak pamuk, havlu, sabun, eldiven, sünger ve gül suyu malzemeleri bulunur. Erkek ve kadın kefen takımlarında farklı boyutta malzemeler de yer alabilir. Erkek kefen takımında küçük ve büyük havlu, sabun, peştamal, sünger, eldiven, gül suyu, pamuk ile çörek otu malzemelerine yer verilir. Erkek kefen takımlarında yer alan malzemelerin farklı boyutları kadın kefen takımlarının içinde de bulunur. Kullanılacak malzemelere göre ideal olan takımlar tercih edilmelidir. Defnedilmek istenen cenazeye göre kefen takımı kullanılması gerekir. Takımın içinde yer alan ürünler, uygun miktarda ve ebatlarda olmalıdır. Kefen takımında yer alan ürünler cenazenin yıkanıp kefenlenmesi için kullanılır.