"

Kesme Kehribar

" araması için 1549 sonuç listeleniyor

Ağrıları Dindiren Etkisiyle Kesme Kehribar Trendyol'da!

Kehribar, güneşle olan güçlü bağlantısıyla bilinir. Bu nedenle birçok fiziksel, psişik ve duygusal faydaların yanı sıra pozitif enerjileri kendine çeker. Ayrıca Aslan, Başak ve Oğlak burçlarıyla da süper bağlantılıdır. Tarih boyunca birçok uygarlık bu taşı bir mücevher olarak kullanmıştır. Kesme kehribar modellerini Trendyol'da bulabilirsiniz.

Kesme Kehribar Seçenekleri

Kesme Kehribar Seçenekleri

Yunanlılar kehribarı elektron taşına çağırdılar, çünkü onu bir kumaşa sürttüklerinde, büyük elektrostatik potansiyeli nedeniyle manyetize oldu. Araplar ise, kötü ruhları ve enerjileri kovacağına güvenerek onu kutsal bir taş olarak taşıma geleneğine sahiptiler. Morfoloji açısından taşın kökeni, çam reçinelerini denize taşıyan Baltık bölgelerinde kasırga ve fırtınaların meydana gelmesi ve nehrin akışından kaynaklanmaktadır. 50 milyon yıl sürebilen döngülerinde polimerizasyon ve oksidasyon süreçleriyle fosilleşirler ve çoğunlukla Litvanya, Letonya, Estonya, Rusya, Danimarka ve İsveç'te bulunurlar. Kesme kehribar tesbih olarak bu taş sıklıkla kullanım imkanı sunar. Kesme ateş kehribar ve kesme damla kehribar gibi seçenekleri vardır. Kehribar taşının sahip olduğu büyük yapışma, elbette, ünlü ve güçlü faydalarından kaynaklanmaktadır. Bileşiminde, cildin ısısıyla temas halinde bağışıklık sistemini iyileştirebilen ve doğal bir analjezik, antibiyotik ve anti-inflamatuar olarak hareket edebilen süksinik asit vardır. Farklı renklerin farklı etkileri olduğu düşünülür. Bundan dolayı mavi kesme kehribar ve kesme kehribar kırmızı gibi seçenekleri de oldukça popülerdir. Aynı şekilde kesme toz kehribar da insanların ilgisini çeker.

Kesme Kehribar Modelleri

Kesme Kehribar Modelleri

Taşın içerdiği asit, insan derisinin sıcaklığı ile temas ettiğinde vücuttaki çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde ve önlenmesinde etkilidir. İltihapla mücadelede, kas gevşetici olarak, bağışıklığın güçlendirilmesi, romatizma tedavisi, boğaz hastalıklarının tedavisi, alerjinin giderilmesi, baş ağrılarının yok edilmesi gibi konularda kesme zar kehribar ve kesme sıkma kehribar gibi ürünler sıklıkla kullanılıyor. Duygusal açıdan da kesme kehribar sarı pek çok faydayı beraberinde getiriyor. Güçlü özelliklerinden dolayı bu taş, canlılığı teşvik eder, ilham getirir, gevşeme sunar, kendinizle refahı ve uyumu geliştirmenize izin verir. Konsantrasyona katkıda bulunur. Aynı zamanda kararları ve özgüveni güçlendirir ve zekayı harekete geçirir. Kehribarın psişik etkileri de vardır. Pozitif enerjileri yansıtır. İç iyileşme sürecini teşvik eder. Doğrudan üçüncü çakraya etki eder. Bu da vücudun titreşimlerinin dengelenmesine imkân tanır. Bu olumlu etkileri elde etmek için taşın kullanımına dikkat etmek gerekir. En çok kullanılan yöntem ise bileklik, kolye, halhal ve küpe şeklinde taşımaktır. Tercihen aksesuarların gömlek veya pantolonun altında olması, taşın cilt sıcaklığı ile doğrudan temas etmesi ve özelliklerinin artmasını sağlar.

Kesme Kehribar Çeşitleri

Kesme Kehribar Çeşitleri

Cilalı kehribar taşlarınız varsa, yatmadan önce yastığınızın altına koymak harika bir ipucu. Bu, zihninizi ve kaslarınızı gevşetmenize yardımcı olacak ve daha huzurlu bir gece geçirebilirsiniz. Meditasyonlarda kullanımınız için taşı iki elinizle kupa şeklinde tutabilir veya göğsünüze yaklaştırarak, zihinsel olarak ve çekmek istediğiniz şeye odaklanabilirsiniz. Osmanlı kesme kehribar gibi ürünleri tesbih şeklinde de kullanabilirsiniz. Tüm faydaların işe yaraması için taşların temizliğine de dikkat etmek gerekir. Enerjilere çok bağlı olduğu için sürekli temizlenmeli ve yeniden enerji vermesi sağlanmalıdır. Fiziksel temizliğinizi akan su ile veya yoğun tuzlu su ile gerçekleştirerek orada sıkışabilecek negatif enerjileri etkisiz hale getirebilirsiniz. Güneşin altında (taşın boyutuna bağlı olarak 30 dakikaya kadar sabah ışığında), ayın altında (bütün gece) veya yağmur altında enerji verilebilir. Çocuklar için de kehribar sıklıkla kullanılmaktadır. Çocuğun aksesuara uyum sağlayıp sağlamadığını ve rahat olup olmadığını kontrol edin. Bu aksesuarların patlaması ve çakılların gevşemesi riskini önlemek için en kaliteli parçalara yatırım yapın. Çocuğa zarar vermemek için yuvarlak taşlı aksesuarlar seçin. Kesme kehribar fiyatları ürünlerin modeline göre değişir. Kesme kehribarları keşfetmek için Trendyol'u inceleyebilirsiniz.