placeholder
"

Kilitli Dolap

" araması için 518 sonuç listeleniyor

Kilitli Dolap

Kilitli Dolap Çeşitleri

Dolap, kişisel eşyalardan iş dosyalarına, bahçe ve banyo malzemelerine kadar farklı kategoride malzeme depolamaya yarar. Evler, ofisler, spor salonları, fabrikalar gibi insanların yaşadığı ya da çeşitli faaliyetlerde bulunduğu alanlarda rastlanan ürünlerdendir. İnsan boyunu geçen ofis modelleri büyük klasörler ve dosyalıklar için uygundur. Bunun yanında komidin boyutunda olan kilitli dolap, el altında bulundurulması gereken defter, kalem, ajanda, telefon gibi kişisel eşyaların saklanmasında kullanılır. Farklı ölçüleri, kullanım alanlarına uygun tasarımları ile kullanıcılarının eşya saklamada, düzenlemedeki en büyük yardımcısıdır. Kullanım yeri, içinde saklanacak malzeme ya da eşyanın türü dolabın ölçüsü ve üretildiği malzemeyi belirlemek için önemlidir. Ayrıca tedarik edilecek dolabın diğer mobilyalar ve dekorasyon ile uyumu kullanıcının dikkat ettiği diğer bir konudur. Kilitli elbise dolabı almak isteyen kullanıcı, ürünün işlevselliğinin yanında duvar rengi ve ortamda bulunan diğer mobilyalar ile uyumlu olmasına özen gösterir. Bu gibi durumlarda renk uyumu ile birlikte dolabın üretildiği malzemenin cinsi tercihi etkiler. Ahşap, sunta, metal, plastik gibi zengin malzeme skalasının olması kullanıcıya tercih olanağı sunar. Uzun süre değiştirilmeden kullanılması planlanan ve günlük kullanım sıklığı fazla olan kilitli soyunma dolabı gibi modeller genellikle metaldir. Evlerde koridordan başlayarak salon, yatak odasına kadar her yerde mutlaka bir ya da daha fazla ürüne rastlamak mümkündür. Özellikle küçük evler için kurtarıcı olan ürün, eşyaların düzeninde önemli rol oynar. Ortamın derli toplu görünmesi konusunda başarılıdır. Çoğunlukla soyunma odasında ya da yatak odasında bulunan kilitli takı dolabı, takıların düzenli durmasını sağlar. Fazla takısı olan kullanıcılar kombinlerine uygun takıya kolayca ulaşmanın keyfini yaşar. Ayrıca takılar doğru yerleştirilmediğinde birbirine dolaşarak zarar görür. Bu tip ürünler takıların zarar görmeden uzun süreli kullanılması için de faydalıdır. Bahçeli evlerde bahçe araç gereçleri gibi çok fazla malzeme vardır. Dışarıda kaldığında yağmurdan etkilenerek özelliğini kaybedebilecek ekipmanları saklamak için kilitli bahçe dolabı idealdir. Kapalı ofislerde neredeyse her duvarda dolap varken, açık ofislerde az olsa da mutlaka kişisel eşyalar için bir tane vardır. Siz de ihtiyaçlarınız doğrultusunda Trendyol’daki dolap modellerini inceleyebilirsiniz.

Kilitli Dolap Çeşitleri

Dolapların kullanım alanları çok çeşitlidir. Ofisler, arşiv alanları, soyunma odaları, yatak odaları, kilerler, bahçeler, marketler, eczaneler, fabrikalar gibi birçok alan sayılabilir. Her kurumda mutlaka küçük de olsa bir arşiv vardır. Bunun yanında profesyonel olarak arşiv hizmeti veren firmalar da oldukça fazladır. Arşiv alanlarında kilitli arşiv dolabı olarak kullanılması planlanan modellerde rafların hareketli olması istenir. Ayrıca yangına dayanıklı olması, değerli evrakların güvenliği için önemli bir kriterdir. Dolayısı ile ahşap, cam gibi yangın, deprem, sel gibi afetlere dayanıklı olmayan modellerin arşivlerde kullanılması uygun değildir. Farklı raf sistemlerinin bir araya gelmesi ile oluşan geniş ve büyük çeşitler raylı ve hareketli raf sistemleri ile kullanıcısının ihtiyacına uygundur. Hareketli raflar en sondaki dosyaya bile ulaşmayı kolaylaştırır. Dosyalar belirli bir sınıflandırmaya göre sıralandığında ve beraberinde alfabetik ya da numerik sıralama gibi bir sistem oturtulduğunda zamandan tasarruf sağlar. Bunun yanında kolay anlaşılabilir bir takip sistemi, zaman zaman firmalara gelen denetçilerin de işinin kolaylaştırır. El altında bulunması gereken evrak ve dosyalar ofislerde bulunan kilitli dosya dolabı gibi alanlarda muhafaza edilir. Ürüne erişimin kontrollü olması bilgi güvenliği sisteminin beklentilerindendir. Yetkisiz kişilerin erişimini engelleyerek bilgileri güvende tutar. Dosyaların özelliklerine göre askılı, askısız, raf sistemli gibi modelleri vardır. Ayrıca tekerlekli komodinler ofis içlerinde kullanım kolaylığı sağlar. Depolarda temizlik malzemesi, dezenfektan, çevre sağlığı ilacı gibi sağlığa zararlı maddelerin bulunduğu dolapların da kontrollü olması bilinçsiz kullanımın önüne geçilmesi açısından önemlidir. Kilitli raflı dolap ve çekmeceli modelleri evlerde salon ve banyo dışında mutfaklarda da sıklıkla kullanılır. Özellikle küçük çocuğu olanlar için oldukça kullanışlıdır. Çocukların erişmemesi gereken temizlik malzemesi gibi kimyasal içerikli malzemeleri güvenli depolamak için uygundur. Ayrıca evlerde ilaçların açık çekmecelerde veya açık alanlarda bulundurulması da önerilmez. Bu gibi durumlarda kilitli ecza dolabı kurtarıcıdır. Kilitli olmasının yanında yükseğe monte edilmesi kullanım kolaylığı sağlar. Bazı ürünlerin kapakları camdır. İlaçların dışardan görünmesi düzenli ilaç kullananların ilaç takibi açısından önemli bir avantajdır. Kilitli dolap çeşitleri ile ilgili detaylı bilgiyi Trendyol’da bulabilirsiniz.

Kilitli Dolaplar Hangi Malzemelerden Üretilir?

Kilitli Dolaplar Hangi Malzemelerden Üretilir?

Kullanılacak yerin özelliği yapısı, içinde saklanacak malzemenin özelliği, saklama süresi gibi parametreler ürünlerin yapısını belirler. Fonksiyonu ile birlikte dekoratif olması da talep edilirse; rengi, malzeme cinsi, kulp gibi aksesuarların görüntüsü gibi konular önem kazanır. Nem almayan yerlerde daha çok ahşap, sunta gibi malzemelerden üretilmiş ürünler tercih edilir. Ahşap kilitli dolap, bu tür ürünlerden sayılabilir. Hem dekoratiftir hem de beklentiyi yerine getirir. Ayrıca ahşabın ortama kattığı hava dekoratif görüntüsünü destekler niteliktedir. Piyasada ahşap modellere sıkça rastlanır. Bazıları yere tamamen otururken bazı modeller yerden yüksek olarak üretilmiştir. Ayaklarındaki dekoratif süslemeler her ortamda estetik durur. Ayaklı olması temizlik kolaylığı da sağladığı için kullanıcılar tarafından tercih edilir. Diğer yandan kilitli ayakkabı dolabı gibi ürünler, suntadan olabileceği gibi tercihe göre plastik veya ahşap malzemeden de olabilir. Tek kapaklı, 2 kapaklı, 3 kapaklı modeller tercihe göre dikey veya yatay üretilir. Kolay taşınabilir modeller kurulu olarak kullanıma sunulur. Demonte olan modellerin taşıması kolaydır. Ayrıca tüm bağlantı malzemeleri beraberindedir. Dileyen kullanıcı kendisi kurabilir veya profesyonel yardım alabilir. Kilitli çekmeceli dolap keson olarak da adlandırılır. Özellikle ofisler için uygun olmasının yanında genç odalarında da tercih edilir. Genellikle ahşap ya da suntadan üretilir.Üst tarafındaki çekmece küçük boyutlu eşyalar için uygundur. Alt tarafında ofislerde dosya, genç odalarında biraz daha büyük eşyalar saklanabilir. Her iki bölmede de ayrı kilit sistemi vardır. Bazı modellerinde gövde farklı kapaklar farklı renkte tasarlandığı için ofislerde ve odalarda şık durur. Ayrıca tekerlekli olması sayesinde kolay hareket ettirilir. Metal kulplar ürüne ayrı bir şıklık katar. Kilitli evrak dolabı olarak da kullanılabilen keson değerli evrakların saklanması için de idealdir. Metal kilitli dolap, birden fazla insan tarafından kullanıma uygun olarak üretilmiştir. Fabrikalarda personelin özel eşyalarını ve koruyucu ekipmanlarını saklamak için kullanılır. Ayrıca metal malzeme dayanıklı olduğu için spor salonlarında da tercih edilir. Kilitli plastik dolap nemden, dış etkenlerden daha az etkilendiği için banyo gibi ortamların yanında teras, bahçe gibi dış mekanlarda kullanıma uygundur. Hafif ve taşınabilir olduğu için çocuk odalarında da kullanılır. Çekmeceli modelleri olduğu gibi raflı olanlar da vardır. Farklı malzemelerden üretilen modelleri görmek için Trendyol’u inceleyebilirsiniz.

Birbirinden Farklı Kilitli Dolap Modelleri

Birbirinden Farklı Kilitli Dolap Modelleri

Farklı malzemeden üretilen kilitli dolaplar tasarımları ile de kullanıcısını memnun eder. Yatay, dikey, kısa, tek kapılı, çok kapılı, ayaklı, demonte, çekmeceli, raflı, küçük kilitli dolap gibi birbirinden farklı modelleri kullanıcısının işini kolaylaştırır. İç mekan, dış mekanda işlevi ve dekoratif özelliği ile her alanda mutlaka herhangi bir modeline rastlanır. Kilitli cam dolap takı, biblo gibi değerli eşyaların teşhirinde kullanılabildiği gibi fabrika ana bina girişlerinde, ofislerde ürün teşhiri için de kullanılır. Genellikle dikdörtgen prizması modellerinde dolabın tamamı camdır ve her açıdan dolabın için görünür. Sadece ön kısmı cam olan modellerde teşhir edilen ürün sadece önden görünür. Bu model genellikle duvara montedir. Eczanelerde ilaçları sergileme amaçlı stand şeklinde olan yatay ayaklı modellerin yanında duvara monte kilitli ilaç dolabı da kullanılır. Ecza dolapları da bu kategoride sayılabilir. Uzun süre aynı yerde kullanılması düşünülen modellerin kullanım amacına yönelik malzemelerden seçilmesi önemlidir. Büyük alışveriş merkezlerinde, seyahat noktalarında fazla eşyaları saklamakta kullanılan kilitli emanet dolabı benzeri modeller duvara monte olarak kullanılır. Kullanım amacına göre büyük ya da küçük olabilir. Malzeme cinsi de kullanıcı tercihine göre değişir. Fabrikaların, işyerlerinin ana binalarında güvenlik amaçlı 2. anahtarların bulundurulması gerekir. Bu gibi durumlarda kilitli anahtar dolabı her odanın anahtarının bulunduğu bir alandır. Oda numaraları ile ayırt edilebilecek şekilde dolaba asılan anahtarlar, herhangi bir güvenlik tehlikesi durumunda güvenlik birimlerinin ofis ya da fabrika üretim alanlarına kolay ulaşmasını sağlar. Genellikle duvara monte olarak tasarlanmıştır. Kilitli duvar dolabı, sabit olacağı ve hareket etmeyeceği için genellikle duvara monte edilir. Deprem gibi durumlarda düşmesini önleyecek şekilde monte edilmesi önemlidir. Her hali ile dolap evlerde, ofislerde, işyerlerinde, kısacası yaşam olan her alanda eşyaları sınıflandırmaya, saklamaya ve korumaya yarar. Evlerde düzenin en önemli parçasıdır. Farklı tasarım, malzeme ve ölçüleri ile kilitli dolap modelleri hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için Trendyol’u tercih edebilirsiniz.

Kilitli Dolap Bulunduğu Alanda Düzeni Sağlar

Kilitli Dolap Bulunduğu Alanda Düzeni Sağlar

Dolapların içi boşaltılıp tüm eşyalar yerlere yayıldığında bir kaos oluşur. Birçok şey birbirine karıştığı için yerde sınıflandırmak oldukça zordur. Bu durum daha çok taşınmalarda ortaya çıkar. Her şeyin ilgili dolaba yerleşmesi ile dağınıklık ortadan kalkar. Evlerde olduğu kadar öğrencilerin olduğu sınıf gibi ortak kullanım alanlarında da düzen önemlidir. Okullarda öğrencilerin özel eşyaları için kilitli sınıf dolabı bulunur. Öğrenciler çalışmalarını eve götürmek yerine burada saklar. Ayrıca okullarda öğrenci kulüplerinin duyurularını ve çalışmalarının yer aldığı camlı kilitli dolap vardır. Duvara montedir. Sınıflarda ortak kullanımı olan modeller ile birlikte kişiye özel olanlarda da vardır. Kilitli öğrenci dolabı her çocuğun adına özeldir. Öğrenciler kişisel eşyalarını saklarlar. Sunta, ahşap malzemeden olduğu gibi metal malzemeden olanlara da vardır. Evrak, özel eşya, dosya, mutfak malzemesi, takı gibi malzemelerin ayrıştırılarak depolanması günlük yaşamı kolaylaştırır. Kullanıcı her bir çekmecede ya da rafta ne olduğunu bilir. Dolaplar, bulundukları alanda adres görevi görür. Kullanıcı eşyalarını yerleştirirken aynı zamanda onlara adres tanımlamış olur. Bu şekilde ihtiyacı olan ne varsa aramadan direkt adrese giderek zaman kazanmış olur. Kilitli öğretmen dolabı öğretmenlerin okulda adresledikleri alandır. Öğrenciler ile ilgili bilgileri, sınav kağıtlarını, kitapları bu alanda saklarlar. Diğer yandan sınıf için kilitli dolap ortak kullanım içindir. Öğrencilerin ortak çalışmaları bu alanda bulunur. Kişiye özel olmadığı için sınıftan birden fazla kişide anahtar olması doğaldır. Kişisel kullanımdan ortak kullanıma çok farklı çeşitleri, kullanıcıya organize olmuş düzenli bir hayat sunar. Takı için tasarlanan ürünler, takıları düzenli hale getirirken, özel hobileri olanlar için ayrı bir anlamı vardır. Kilitli tesbih dolabı farklı tesbihler kullanmayı ve biriktirmeyi sevenler içindir. Küçük olduğu için kolay taşınabilir. Her yere kolaylıkla sığar. Camlı olması kullanıcının görsel olarak da tesbihleri sergilemesine yardımcı olur. Tespihleri düzenli ve bir arada tutması ürünün diğer bir avantajıdır. Evlerde banyolarda bulunan kilitli banyo dolabı çoğunlukla banyoda tutulan temizlik ürünlerine çocukların ulaşmasını engellemek için idealdir. Ayrıca malzemelerin görsel olarak da estetik bir alanda tutulması dağınıklığı önlediği için banyoyu rahat ve ferah bir mekana dönüştürür. Bulunduğunuz alanları düzenlemek için dolaba ihtiyacınız varsa Trendyol’u inceleyebilirsiniz.

Kilitli Dolap Fiyatları Her Bütçeye Uygundur

Kilitli Dolap Fiyatları Her Bütçeye Uygundur

Kullanım amacına göre tedarik edilen dolap modelleri farklı renk, model, fonksiyon, ölçü ve malzeme seçenekleri ile kullanıcısına tercih olanağı sunar. Duruma, ölçüye göre kurulu teslim edilebileceği gibi demonte teslimi nakliyede kolaylık sağlar. Demonte teslim imkanı olan modeller arasında yer alan çok amaçlı kilitli dolap, ayarlanabilir ayak özelliği ile dikkat çeker. Ayakları kullanıcının tercihine göre yükseltilebilir. Raf aralıkları ayarlanabilecek şekildedir. Hareketli raflar çıkarılabilir ya da araları daraltıp genişletilebilir. Böylece farklı kategoride malzeme depolamaya uygun hale gelir. Tek bir dolaba farklı kategorideki malzemeleri depolamak isteyen kullanıcılar için idealdir. Kilitli telefon dolabı, özellikle okullarda, sınav merkezlerinde, fabrika ve spor salonlarında cep telefonu kullanmanın sakıncalı olduğu alanlarda telefonu güvende tutmak için kullanılır. Birçok bölmeden oluşur. Her bir bölme tek telefonun sığabileceği şekilde tasarlanmıştır. Malzeme cinsi olarak genellikle nem ve ısı bariyerli malzeme cinsleri tercih edilir. Kapaklar yandan açılır. Tamamen kapalı modellerin yanında transparan kapaklı modeller de mevcuttur. 10 telefondan 100 telefon kapasitesine kadar modelleri vardır. Okullarda ve işyerlerinde bu rakam öğrenci ve çalışan sayısına göre artar yada azalır. Malzeme özellikleri ve fonksiyonuna göre her bütçeye uygun model bulmak mümkündür. Kilitli takım dolabı da içinde saklanacak malzemenin özelliğine göre tasarlanır. Sadece çekmeceli veya sadece raflı modeller olduğu gibi raf çekmece bir arada, alet asmak için özel tasarlanmış bölge gibi farklı özellikleri de vardır. Taşıma kapasitesi de dikkate alınarak tasarlanan ürünler genellikle demir kilitli dolap olarak üretilir. Farklı özellik ve kategorideki Kilitli dolap fiyatları ile birlikte ürün özellikleri hakkında da daha fazla bilgi almak için Trendyol’u değerlendirebilirsiniz.

Trendyol’da Kilitli Dolap Çeşitleri

Trendyol’da Kilitli Dolap Çeşitleri

Kilitli dolaplar cam, ahşap, sunta, çelik, demir, plastik, alüminyum gibi farklı malzemelerden üretilir. Taşıma kapasitesi, yerleşeceği alan, yükseklik ve genişliği içinde depolanacak malzemeye ve miktarına göre değişkenlik gösterir. Beklentiye karşılık verecek fonksiyona sahip olması, tercih edilecek dolabı belirleyecek önemli bir kriterdir. Bazı modeller ayarlanabilir raf ve çekmece sistemleri ile birden fazla fonksiyona sahiptir. Büyük mutfaklarda erzak depolamak için büyük kilitli erzak dolabı ihtiyacı varken, evlerde daha küçük modeli yeterli olur. Bazı alanlarda mutfak dolabı, dosya dolabı yataydır. Bu model dolabın üstünü de kullanma imkanı verir. Çelik kilitli dolap, soyunma odalarında, arşivlerde, ofislerde kullanılır. Çok kişinin kullandığı alanlarda tercih edilir. Ayrıca yangına dayanıklı olduğu için değerli evrakların saklanması için idealdir. Kullanıcılar ihtiyaçlarını belirledikten sonra bütçe ve kullanım alanlarına göre tercihlerini yaparlar. Kapaklı mini kilitli dolap, cep telefonu, cüzdan gibi küçük kişisel ihtiyaçları güvenle korurken, personel iş tulumlarının, koruyucu ekipmanların, giysilerin saklandığı modeller boyut olarak daha büyüktür. Bazı dolap modellerinin alanları önceden belirlenmiştir. Yerleri değişmeyeceği için onlar duvara monte olarak planlanır. Bazı ürünler ise hareket edebilecek şekilde tekerlekli veya yükseltilebilecek şekilde dizayn edilir. Ofis kilitli dolap modelleri dosya ve evrak sığabilecek şekildedir. Ayrıca akılı dosya kullanılan ofislerde, askılı dosya asılabilecek mekanizmalar mevcuttur. Raflar ihtiyaca göre ayarlanabilir. Bazı modellerine askılı dosya ve çekmece aynı dolaptadır. Tüm çeşitleri kolay silinebilir malzemelerden üretilirler. Trendyol’da kilitli banyo, telefon, elbise, evrak, ofis, sınıf, öğretmen, takım, kilitli personel dolabı gibi birçok farklı dolabı bulabilirsiniz. Her bütçeye uygun dolap çeşitlerini görmek ve güvenli alışverişin keyfine varmak için Trendyol’u tercih edebilirsiniz.