İlgili Kategoriler
Fiyat
Gitar Tipi
Garanti Süresi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Klasik Gitar

" araması için 1895 sonuç listeleniyor

Rengarenk Klasik Gitar Çeşitleri Trendyol'da!

Klasik gitar, müzik denilince hemen herkesin aklına gelen bir enstrüman haline gelir. Bunun en temel sebebi ürünün her müzik türüne uygun olmasıdır. Bu enstrüman, pena yardımı ile ya da parmakla çalınabilir. Telli bir çalgıdır. Genellikle 6 telli, ses perdeli bir müzik aletidir. 7,10,12 telli modelleri de bulunur. Perdesiz modelleri de vardır. 3 ana bölümden oluşur. Bunlar sap, gövde ve baştan ibarettir. Profesyonel klasik gitar tüm türlerin atası olarak bilinir. Gövdesinin tam ortasında ses deliği adı verilen yuvarlak bir boşluk bulunur. Çalma esnasında teller titrediği anda bu ses boşluğu içindeki havanın titreşerek dışarıya verdiği ses sonucunda kulağınıza hoş bir tını gelir. Klasik gitar çeşitlerinde bulunan ilk 3 tel kalın teller olarak bilinir. Altta bulunan diğer 3 tel ise ince olanlardır. Aynı zamanda en ideal fiyatlı klasik gitar çeşididir. Bu çeşit ile klasik tarzda müziklerinize eşlik edebilirsiniz. Tercih ettiğiniz ürünün akort cihazının yanında olması da oldukça önemlidir. Bu özelliği sayesinde çalınan notaların perdesini algılamaya ve görüntülemeye yardımcı olur. Müzik aletlerini akort etmeye yarayan bu cihazların bazılarının üzerinde kendi mikrofonu da olur. Akort enstrümanın çalındığı esnada istenilen notayı doğru vermesi için kullanılır. Sesleri en temiz ve en doğru şekilde elde edebilmenize yardım eder. Yeni başlayanlar için başlangıç için klasik gitar çeşitlerine göz atabilirsiniz. Klasik gitar başlangıç seviye için kullanımı oldukça fonksiyonlu bir üründür. Her bütçeye hitap edecek farklı modellere ulaşabilmeniz oldukça kolaydır. Klasik olan çeşidin tellerinden çıkardığı ince ve parlak sesi denemenize değerdir. Bu çeşit genelde parmak ile çalınır. Bu tarz enstrümanda sağ elin görevi oldukça büyüktür. Oldukça etkili ezgiler oluştururken keyifli bir deneyim sağlamanıza yardımcı olur. Klasik gitar parçaları arasında kılıf başta gelir. Ürünün su geçirmez özellikte kılıfı ile beraber kullanımı avantajlıdır. Kılıf enstrümanınıza koruma ve kolay taşıma konforu sağlar. Kullanımı oldukça kolay ve fonksiyoneldir. Dolgulu ve yumuşak kenarlı tarzda kumaşı sayesinde oldukça rahat bir yapıya sahiptir. Çarpma ve olası darbelere karşı oldukça dayanıklı bir üründür. Dayanıklı, sert ama aynı zamanda esnek bir dokuya da sahiptir. Oldukça ergonomik sırt taşıma kapasitesine sahiptir. Sünger ile desteklenmiş sırt taşıma askılarına sahiptir. Geniş iç hacme sahip olması özelliği ile çalgınızı istediğiniz her yere kolaylıkla yanınızda götürebilme imkanına sahip olursunuz. Ürünün çantasında kullanılan fermuar sayesinde sizlere hızlı ve kolay erişim sağlar. İç astarında kullanılan oldukça rahat ve ergonomik tahriş önleyici kumaşlar rahat etmenizi sağlar. Bu sayede ürününüzü taşırken oldukça rahat edersiniz. Aşınma ve yere teması engelleyen lastik tabanları da bulunur. Bu özellik ile beraber uzun süreli kullanımı mümkündür. Oldukça kibar ve şık bir tasarıma sahiptir. Kullanılabilecek cebi ile de oldukça fonksiyoneldir.

Sınırsız Renk Seçeneği Sunan Klasik Gitar Modelleri

Sınırsız Renk Seçeneği Sunan Klasik Gitar Modelleri

Klasik gitar modelleri sınırsız renk ve tasarım seçeneğine sahiptir. Mor, pembe, kırmızı, mavi, beyaz klasik gitar çeşitleri bulunur. Bu modeller arasından seçim yaparken kendi zevk ve beğenilerinize uygun olarak bir tercihte bulunabilirsiniz. Solak klasik gitar sol elini kullanan müşteriler için kullanımı oldukça pratiktir. Eğer sol eliniz ile yazı yazıyorsanız gelişmiş olan eliniz sol elinizdir. Tellere basmak bir senkronu tutturmak olduğundan sol el kullananlar için özel olarak tasarlanır. Solaklar olarak sayıca az olunduğundan kaliteli klasik gitar bulmanız zor olur. Bunun için oldukça değerli ürünler bulmanız konusunda büyük bir avantaja sahip olursunuz. Müşteriler için solak modeller için de aynı kaliteyi yakalamak mümkündür. Sınırsız renk seçeneği sunan çeşit ve modellerinde en çok tercih edilen modeller arasından siyah klasik gitar başta gelir. Her yaşa ve her kesime uygun olan bir tasarımı bulunur. Üründe ıhlamur ağacından yapılmış olan bir gövde bulunur. Teknik özelliklerinden ziyade yapımında kullanılan ağaç da oldukça önemlidir. Bu konuda titizlik ile davranmanız en doğru tercih olur. İçeriğinde kullanılabilecek bir diğer ağaç ise kızıl ağaçtır. Karakteristik olarak parlak, hafif ve çok pahalı olmayan bir türdür. Çok yoğun olmamasına rağmen oldukça işçiliği ile sağlam bir yapısı vardır. Bu ağaç cinsinde gövdeye sahip türlerinin parlak ve tiz bir tona sahip olması mümkündür. Farklı ebat ve renk seçeneklerine sahip olan klasik gitar markaları bulunur. Kendi zevkinize en uygun renk ve ebatı tercih edebilirsiniz. Oldukça kaliteli seçenekler arasından size en uygun modeli kolaylıkla tercih edebilmeniz mümkündür. Hafif ve esnek yapılı bir malzemeden üretilir bu özelliği ile oldukça kalitelidir. Kullanılan bir diğer ağaç çeşidi ise akça ağaçtır. Dayanıklı kerestesi ile karşınıza çıkar.Dayanıklı özelliği ile sapta kullanımı mümkündür. Odunu oldukça sert olup, güç eğilebilen bir yapıya sahiptir. Bu seviyedeki ağaç türü ise cilayı çok iyi tutar. Gül ağacı ise modelin klavyelerinde kullanılan bir türdür. Özel bir teknik ile renkleri koyulaştırılır. Bu şekilde kullanımı oldukça fonksiyonel bir türdür.

Fonksiyonel Kullanım Sunan Enstrümanlar

Fonksiyonel Kullanım Sunan Enstrümanlar

Klasik gitar boyutları tüm yaylı müzik aletleri gibi her yaşa göre farklı boyutlandırılarak üretimi mümkündür. Farklı ölçülerde üretilmiş olan türlerin aynı oranda ses düzeyleri elde etmesi de mümkündür. Küçük yaşta birisi için 4/4 klasik gitar kullanmak oldukça zor olabilir. Aynı şekilde yetişkinler için de 3/4 klasik gitar kullanımı uygun değildir. Bu sebeple müşteriler kendi yaşına uygun modelleri tercih etmelidir. Klasik öğrenci gitarı satın alınırken araştırarak ve bilgi edinerek karar vermek sizin için mantıklı bir tercih olur. Bu rakam çocuk klasik gitar seçenekleri için ürünün boyutunu, boyuta uygun yaş grubunu temsil eder. Öncelikle kendinize veya çocuğunuza uygun ürünü satın alırken hangi yaş grubuna alacağınızı ve bu yaş grubu için uygun olan grubu ve modeli belirlemeniz gerekir. Bu duruma çocukların boy ve kilo gibi fiziksel özellik farklılıkları da yön gösterir. İri yapılı bir çocuk işin yetişkinler için kullanılan modeller tercih edilir. Tüm bunları göz önünde bulundurarak karar vermeniz gerekir. 3/4 olan çeşidin ölçüleri markadan markaya değişir. Üç çeyrek şeklinde anılırlar. Genelde 7 ve 11 yaş aralığındaki çocuklar için kullanımı uygundur. 110, 135 cm aralığı için ortalama bir değer belirleyebilirsiniz. Ancak bu cm aralıklarının aynı yaş grubunu beklememek gerekir. Tam boy olan çeşidi ile arasında boy farkı vardır. Daha küçük bir boyuta sahip olması sebebi ile aralarında ufak da olsa ses değişikliği bulunur. Çocuklar için kullanımı oldukça ergonomik ve rahattır. Bu açıklamaları dikkate alarak bir tercih yaptığınızda sizler için bu enstrümanı çalmak oldukça keyifli bir hobi halini alır. Eğer enstrümanınızın boyunu merak ediyorsanız veya yeni bir model satın almak istiyorsanız, baş kısmından gövdesinin alt kısmına kadar ölçerek boyutunu belirleyebilirsiniz. Ancak farklı çeşit ve modellere göre boy konusunda değişiklik olması mümkündür. Farklı müzik tarzlarına göre farklı çeşitleri bulunur. 4/4 modeller, kullanım açısından geniş bir yelpazeye sahip olan bir türdür. Bu türde sağ elin işlevi oldukça büyüktür. Bu enstrümanın en önemli kısmı ön kısmında bulunan ses tablasıdır.

Ergonomik ve Konforlu Tasarımlar

Ergonomik ve Konforlu Tasarımlar

Akustik modeller, bu çeşitlerin başında gelir. Akustik olan ile normal gitar arasındaki en net anlaşabilen fark telleridir. Akustik olanda kullanılan tellerin tamamı çelik üründen oluşur. Akustik olanın genellikle kullanım alanı Rock, Blues ve caz müzik türleridir. Akustik gövdeli olan tüm çeşitlere bu isim verilir. Kullanımı oldukça rahat ve konforludur. Bu özelliği sayesinde oldukça ergonomik bir tasarımı vardır. Gövde olarak klasik gitar ölçüleri ile birbirinden ayrılır. Tel ve klavye yapısı da birbirinden farklıdır. Bulunan tel yapısı farkı oldukça önemli bir detaydır bu özelliği ile uygulanan tekniklere kadar fark yaratır. Klavye yapısının ince olması birçok farklı müzik türüne eşlik eder. 1/2, 1/4, 2/4, klasik gitar gibi farklı boyutlarda modeller de bulunur. Her kesime hitap edecek farklı ürün çeşitleri bulunur. Bu sayede oldukça kullanışlı ve fonksiyoneldir. Perdesiz klasik gitar adından da anlaşılacağı üzere perdesi olmayan bir türdür. Bu çeşit enstrümanlarda fret adı verilen bir demir kullanılır. Fret, notaların yerini belirlemeye yarayan demirlere verilen isimdir. Bu sayede çalması oldukça kolaydır. Bu tarzlarda notaların demirleri perde demiri ile belirlenmediği için doğru notayı bulmak güç bir iştir. Bu şekilde müzik kulağınızın iyi olması gerekir. Bu ergonomik ve konforlu tasarım ürün çeşitleri müzik kulağınızı da geliştirir. Keyifli bir zaman geçirmenize yardım eder. Bir diğer çeşitlerinden kesik gitar günümüzde çok sevilen ve tercih edilen bir modeldir. Normal klasik olan çeşitlere göre gövdesi daha incedir. Bu şekilde şık ve zarif bir görüntü sağlar. Kesik kasalar için elektro klasik model de diyebilirsiniz. Bu modelde ses tahtası denilen kısım incedir. Bunların üzerinde elektrik cihazları vardır. Bu sayede enstrümanınızı jak çıkışı ile bağlayabilirsiniz. Bir çeşit jak girişli klasik gitar da diyebilirsiniz. Bu sayede oluşacak ses kesintileri önlenmiş olur.

Müşteri Yorumları ile Daha Doğru Alışveriş Deneyimi

Müşteri Yorumları ile Daha Doğru Alışveriş Deneyimi

İlk kez seçim yapacak müşteriler için klasik gitar yorumları oldukça önemlidir. Bu değerlendirmeler sayesinde ürünün, kalitesi, işlevi, donanım ve konforu hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Binlerce ürün ve marka seçeneğini bir arada görmek karar verme sürecini zorlaştırabilir. Bu nedenle her ürün kendi içerisinde yapılan yorum ve puanlamalar, müşterilerin satın alma sürecinde karar vermesini daha kolay hale getirir. Ürünleri ekran üzerinden görsel ve detaylara bakarak değerlendirme yapılan online alışveriş sürecinde ürünleri daha önce satın almış olanların yorumları sayesinde oldukça bilgi sahibi olabilirsiniz. Klasik gitar özellikleri hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. 7 telli, 12 telli klasik gitar çeşitleri kullanılan kapak, sap, arka ve yanlar açısından oldukça kaliteli bir yapıya sahiptir. Klasik gitar renkleri karar vermeniz noktasında size oldukça yardımcı olur. Kendi zevk ve tercihinize en uygun modeli tercih etme şansını yakalamış olursunuz. Klasik sahne gitarı profesyonel müşterilere hitap eden ve standart olanın dışında kullanılan bir türdür. Dünya genelinde çok sayıda kullanıcının hayatında en az bir defa çalmayı denediği bu enstrümanlar, hemen herkese hitap eden seçenekleri ile bir tık uzağınızdadır. Ürünleri deneyimleyen ve ve öneride bulunan müşterilerin yapmış olduğu yorumlar karar vermeniz noktasında size büyük oranda yardımcı olur. Sipariş sürecinde, ürün kalitesinde size yardım eder. Ürün kullanımı esnasında ise size yol gösterir. Ürünlerin oldukça ergonomik ve rahat olması oldukça önemlidir. Bu özelliği ile müşterilerin ürünü rahat kavrayabilmesi ve bacakları üzerine rahat bir şekilde konumlandırabilmeleri açısından oldukça konforludur.

Her Bütçeye Hitap Eden Klasik Gitar Fiyatları

Her Bütçeye Hitap Eden Klasik Gitar Fiyatları

Klasik gitar fiyatları kullanılan marka, model ve türlere göre farklılık gösterir. Kullanılan tel sayılarına göre farklı tınılara sahiptir. Ayrıca yapılışında kullanılan ağaç türüne göre farklı karakteristik özellikleri bulunur. Bu özellikleri ile sağlamlık açısından birbirinden ayrılırlar. Yeni başlayanlar için ilk olarak pena kullanma tekniği öğrenilmelidir. Pena, erkek ve kadınlar için standart boyutlarda üretilir. Müşterilerin parmakları kalın ise büyük numaralı pena tercih edilmelidir. Eğer parmaklar zayıf ve küçük ise daha küçük numaralı pena tercih edilir. Bu şekilde kullanımı uygundur. Öğrenci gitarı fiyatları her bütçeye hitap edecek şekilde farklı olarak belirlenir. Modelin satışa sunulduğu rakam farklı bütçelere hitap edecek şekildedir. Tam anlamıyla fiyat performans klasik gitar olarak görebilirsiniz. Beğendiğiniz ve sizin için en uygun olan modelleri özel filtreleme seçenekleri kullanılarak listeleyebilir ve fiyat performans açısından değerlendirme yapabilirsiniz. Özellikle küçük yaşlarda enstrüman çalmaya başlamak isteyen çocuklar için kullanımı oldukça mümkündür. Yaş aralığının göz önünde bulundurulması bu açıdan önemlidir. Klasik gitar tavsiyeleri ve yorumlarını inceleyerek sizin için en uygun model hakkında karar kılabilirsiniz. Ürünün ölçüleri, yaştan ziyade kullanıcının boyu, kilosu ve gövde genişliğine göre belirlenen bir yapıya sahiptir. Klasik gitar satın alırken markadan modele, farklı çeşitlerden üretim malzemesine göre fiyat konusunda farklılık söz konusudur. Klasik solak gitar çeşidi ise size özel bir ayrıcalık imkanı sunar. Bu sayede ürün konusunda karar kılmanız noktasında size son derecede yardımcı olur. Klasik gitar uygun fiyat seçeneklerine ulaşabilmek için her bütçe özelinde size fiyat seçenekleri sunar. Pratik bir şekilde kullanımı uygundur.

Konfor Sunan Çalma Teknikleri

Konfor Sunan Çalma Teknikleri

Gitar klasik çalma teknikleri ilk başlarda zor gibi görünür. Ancak doğru öğrenilip kendinizi geliştirme imkanı elde ederseniz eğer bu çalışmanın performansınıza yansıması oldukça mümkündür. Müşterilerin tarzına, yaş aralığına ve karakterine göre uygun onlarca seçenek sunar. Bu modeller arasından başlangıç seviyenize göre bir ürün seçebilme kolaylığını elde etmiş olursunuz. Aynı zamanda klasik gitar orta seviye ve ileri seviye klasik gitar çeşitleri mümkündür. Farklı markalar tarafından farklı özelliklerde tasarlanan modeller, geniş bir müşteri kitlesine hitap eder. İnce kasa klasik gitar doğru bir pena tekniği kullanımı ile daha temiz ve seri çalmanızı sağlar. Pena tekniğini çalışırken sadece tek yöne doğru vurmak çalma tekniğinizi etkiler. Enstrümanınızı çalarken penalara basarken çok fazla basınç uygulamamanız gerekir. Bu özellik ile almak istediğiniz ses kalitesi oldukça artar. Küçük klasik gitar çeşitlerinde bu kaliteyi sonuna kadar hissetmeniz oldukça mümkündür. Bu teknikler ile çalınan 38 inç klasik gitar modelinin sesi oldukça yumuşak ve akıcı olarak duyulur. Elektronik modelleri çalarken kullanılan teknikler arasında bend tekniği de yer alır. Ancak bunu yaparken farklı ifade yöntemleri kullanabilirsiniz. Yapılan bendler, yumuşak ya da sert özellikte olur. Bu sayede çaldığınız melodiye daha farklı bir duygu katabilirsiniz. Bu gibi çeşitli yöntemler kullanılarak ergonomik ve konforlu bir şekilde doğru ürünü kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunlar ve daha fazla özellikteki ürünlerin tümünü Trendyol’da bulabilirsiniz. Online alışverişlerde zengin içerikli ürün karması sunan ve müşterilerine özel ayrıcalıklar yaşatan platform ile siz de avantajlı bir alışveriş deneyimi gerçekleştirebilirsiniz. Beğeni kazanan bu modeli kısa süre içerisinde satın alabilirsiniz.