İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Klasik Gitar Teli

" araması için 564 sonuç listeleniyor

Klasik Gitar Teli Çeşitleri ile Enstrümanına İyi Bak

Klasik gitar kullanıcılarının zaman zaman gitar tellerini değiştirmeleri ve yenilemeleri gerekmektedir. Bu durumda klasik gitar teli satın almak ihtiyacı doğmaktadır. Klasik gitar teli seçimi yaparken onlarca markanın ürünleri arasından bütçeniz ve ihtiyacınız doğrultusunda size en uygun ürünü sayfamızda bulabilirsiniz. Klasik gitar teli markaları, geniş ürün yelpazeleri ile karşımıza çıkmaktadırlar. Bu markalar, kaliteli klasik gitar teli üretimleri ile müşterilerin memnuniyetini kazanmaktadırlar. Eğer klasik gitar çalıyorsanız ve bir klasik gitar teli arayışı içerisindeyseniz doğru ürünü seçmek için ürün açıklamalarını okumanızı tavsiye ederiz.

Klasik Gitar Teli Ürünleri

Klasik Gitar Teli Ürünleri

Onlarca çeşit klasik gitar teli arasından, ihtiyacınız olan ürünü avantajlı fiyatlarla bulmanız mümkün olacaktır. Öncelikle ne tür bir tel arayışında olduğunuza karar vermelisiniz. Bazı klasik gitar teli ürünleri, set halinde gelmektedir. Bu ürünler klasik gitar teli takımı olarak adlandırılmaktadırlar. Takımların içerisinde farklı notalardan teller bulunur. Her takımda farklı sayıda klasik gitar teli bulunmaktadır. Bazı klasik gitar teli takımı ürünleri içerisinde gitar penaları ile birlikte gelmektedir. Klasik gitar teli seti satın almadan, öncelikle hangi notadan kaç adet klasik gitar teline ihtiyacınız olduğuna karar vermenizde fayda vardır.

Klasik Gitar Teli Çeşitleri

Klasik Gitar Teli Çeşitleri

Eğer bir klasik gitar teli önerisi ihtiyacınız varsa sayfamızda bulunan klasik gitar teli takımı ürünlerine göz atmanızı tavsiye ederiz. Bu takımların içerisinde renkli klasik gitar teli ürünlerini de bulabilirsiniz. Klasik gitarınıza uyumlu renkte bir klasik gitar teli mutlaka bulacaksınızdır. Siyah klasik gitar teli en çok aranan ürünler arasındadır. Renkli klasik gitar teli takımları arasında, beyaz, yeşil, kırmızı, sarı gibi farklı renklerden oluşan setlerde bulmak mümkündür. Titanyum materyalinden oluşan gümüş renkli klasik gitar teli ürünleri de en çok tercih edilenler arasındadır. Bu ürünler optimum ton dengesini oluşturmak için özel olarak üretilmiştir. Özel multifilament telli çekirdek malzemesi kullanarak üretilmiş bu teller ile eşsiz ve çağdaş bir ton yakalamanız mümkündür. Klasik gitar teli tavsiye edilmesi gerekirse, bu tip kaliteli ürünleri tercih etmenizi öneririz. Yumuşak klasik gitar teli arayışı içindeyseniz yine pek çok farklı ürün karşınıza çıkacaktır. Bu ürünler, yüksek kalitede, özenle seçilmiş malzemelerden üretilmektedir. Tını, tansiyon, entonasyon ve konfor testlerinden en yüksek derece ile geçen yumuşak klasik gitar teli ürünlerini sayfamızda inceleyebilirsiniz. Klasik gitar teli fiyatları ürünün markasına göre değişmektedir.

Klasik Gitar Teli Fiyatları ve Markaları

Klasik Gitar Teli Fiyatları ve Markaları

Her bütçeye uygun ve kaliteli klasik gitar teli bulmak mümkündür. Bazı ürünler, set halinde gelmektedir. Klasik gitar teli, seti ürünlerinin içerisinde kaç parça malzeme olduğuna göre fiyatlar da değişmektedir. Her marka farklı malzemelerden üretilmiş, farklı kalitede ton veren klasik gitar teli üretmektedirler. Örneğin; sadece klasik gitar re teli arayışınız varsa bir set satın almanıza gerek yoktur. Klasik gitar mi teli veya klasik gitar la teli gibi belirli notalar için tel ihtiyacınız varsa daha uygun fiyatlarda ürünler karşınıza çıkacaktır. Klasik gitarınızın tellerini komple değiştirmek istiyorsanız, klasik gitar teli takımı ürünlerine göz atmalısınız. Bu ürünler, tek tel paketlerine göre daha yüksek fiyatta olmakla beraber kalitesine göre de ücretleri değişmektedir. Klasik gitar teli seçimi yaparken markaları araştırıp, hangi markanın hangi ürününün sizin için daha uygun olduğuna karar verebilirsiniz. Günümüzde pek çok marka kaliteli klasik gitar teli üretimi yapmaktadır. Klasik gitar teli fiyatları, markanın kalitesine göre çeşitlilik göstermektedir. Telin üretiminde kullanılan malzemeler de fiyatın belirlenmesinde önemli bir rol oynamaktadır. Bütçenize uygun ve kaliteli ürünleri inceleyerek, en doğru klasik gitar teli seçimini Trendyol’da yapabilirsiniz.

Klasik Gitar Telleri Neyden Yapılır?

Gitar, farklı çeşitlere sahip bir enstrüman türüdür. Klasik gitarda 6 adet tel bulunur. Nostaljik modellerde bu ürün; hayvan bağırsağı, ipek ve at kılından yapılan malzemelere sahiptir. Modern çeşitlerinde sağlam ve uzun ömürlü olan naylon, metal gibi malzemeler kullanılır. Klasik gitarın 3 adet teli tiz sesler için kullanılır ve naylon bir forma sahiptir. Diğer 3 adet tel de kalın sesler için kullanılır ve ipeğe sarılı metalden üretilir. Mevcut tasarımı geniş bir gövdeye ve standart ölçülere sahiptir. Gitar çalmak için başlangıç seviyesi olarak genellikle klasik modeller tercih edilir. Yapısı gereği yumuşak ve hafif dokunuş hissi veren naylon telleriyle parmakları korumayı hedefler. Acıyı minimize eden naylon modeller parmakların hasar görmesini engeller, pratik ve konforlu kullanım imkanı sunar. Farklı materyaller kullanılarak üretilen modeller arasından zevk ve ihtiyaçlarınıza uygun seçeneği bulabilirsiniz.

Klasik Gitar Teli Ne Zaman Değiştirilir?

Kullanım sıklığına göre gitar tellerinin değişim süresi farklılık gösterebilir. Günlük kullanım esnasında hasar görmemiş bir ürünün 3 veya 6 ay gibi belirli aralıklarla değiştirilmesi tavsiye edilir. Ortam neminden, ellerin terlemesinden, düzenli şekilde bakımının yapılmamasından, sarsılma ve düşmeden etkilenebilir. Dikkatle incelenip değiştirilmesi gerekir. İhtiyaç duyulduğunda değişimin sağlanması yüksek performanslı çalışmayı ve ses tonlarının daha iyi çıkmasını sağlar. Tel değişiminden sonra gitardan keskin ve berrak bir ses elde edilir. Ses kalınlığının ve nota çıkışının verimli olması adına tellerin tüm set olarak değiştirilmesi önemlidir. Uzun ömürlü kullanım için temizliğinin düzenli yapılması gerekir. Gitarın kötü hava koşullarını göz önünde bulundurarak güneşe, yağmura ve rüzgara karşı güvenli şekilde muhafaza edilmesi önemlidir. Tellerde matlaşma, kararma veya ses çıkışında farklılık gözlendiğinde set halinde değişiminin yapılması tavsiye edilir.

Klasik Gitar Telleri Nasıl Olur?

Diğer gitar çeşitlerinden farklı olarak değişimi gerçekleşen klasik modellerin telleri, bağlama ve düğüm atma işlemiyle yapılır. Klasik gitar telinin gergin ve sıkı bağlanması gerekir. Gitarı çalma sırasında çıkma ya da kopmayı engellemek için sağlam düğüm atarak uzun ömürlü bir kullanım sağlayabilirsiniz. Diğer modellere göre nazik bir dokunuşla kolay nota çıkışı yapılabilen klasik gitar, yeni başlayanlar için ideal yapıya sahiptir. Naylon teller, az gerilim altında ve esnek yapıda olduğundan klasik, bossa, caz müzik türlerinde kullanıma uygundur. Yumuşak materyalden yapılan naylon telli klasik gitarın sıcağa ve neme karşı hassasiyeti yüksek olduğu için ayarının doğru yapılması gerekir. Aksi takdirde ses çıkışlarında parazitlenme ve nota tonlarında farklılıklarla karşılaşabilirsiniz.