İlgili Kategoriler
Fiyat
Renk
Kağıt Boyutu
Kağıt Tipi
Kalem Ucu Boyutu
Fiyat Geçmişi
Sanatsal Kalem Tipi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kömür Kalem

" araması için 718 sonuç listeleniyor

Farklı Çizim Tekniklerine Uygun Kömür Kalem Trendyol’da

Kalem ya da doğal çubuk formunda çeşitleri bulunan kömür kalem modelleri, özel dokusu ve renk seçenekleri ile öne çıkar. Eşsiz tonları ve doğal görünümü ile göz dolduran ürünler; asma, söğüt, ceviz gibi ağaçların özel tekniklerle odun kömürü haline getirilmesiyle elde edilir. Değişik kalınlık ve biçim seçenekleri, sanatsal çalışmalardaki farklı ihtiyaçlara yanıt verir. Siyah kömür ürünleri toz haline getirilerek de özellikle yüzey boyamaları ve gölge taramaları için kullanılabilir. Füzen kalem de denilen bu özel modeller, indirim ve kampanyalar sayesinde oldukça uygun fiyatlarla karşısına çıkar. Kömür kalem set olarak ya da tek tek satın alınabilen ürünlerdir. Kömür çubukları ve kalemleri, farklı sertlik dereceleri sunan siyah ve gri tonlar dışında beyaz renkli de olabilir. Bilinen en eski sanatsal boya malzemeleri arasında yer alan odun kömürü esaslı kalem ve çubuklar, özel ağaç dalları kullanılarak üretilir. Belirli ağaçların dalları yakılarak kömürleştilir ve boyama amaçlı kullanıma uygun ürünler elde edilir. Kömür çizim kalemi farklı teknikler ile en güzel resimleri daha kolay bir şekilde çizmenize yardımcı olur. Doğrudan kömür çubukları olarak kullanılabildiği gibi kurşun modeller gibi etrafı ahşap koruma ile sarılarak pratik kullanım da sağlanabilir. Model türüne özel boyama ve resim yapma teknikleri bulunur. Resim yapmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm ürünleri Trendyol’da bulabilirsiniz.

Kaliteli Kömür Kalem Modelleri

Kaliteli Kömür Kalem Modelleri

Karakalemi andıran çizim tekniği ile desen çizmek, tarama yapmak, leke oluşturmak ve yüzey boyamak mümkündür. Kömür çubukları genellikle 10 ile 15 cm arası uzunluğa sahip, farklı inceliklerde doğal madenler şeklinde satışa sunulur. Kömür resim kalemi çeşitli siyah tonlu çalışmalarınızda ve günlük yazı işlerinde kullanılır. Ürünler ise değişik sertlik dereceleri yanında farklı incelik seçenekleri sunar. Doğal tonlar ve değişik sertlik dereceleri sunan füzen çeşitleri arasında yağlı model ürün çeşitleri de bulunur. Maden tozlarının sıkıştırılması ile elde edilen modellerde ise ekstra bağlayıcı maddeler bulunur. Kil ve yağ içeren bu özel ürünler, daha koyu ve daha yağlı bir boyama imkanı sunar. Sıkıştırılmış ürün modelleri içerdikleri yağ ve kil oranına göre pastel boya ya da kuru boya benzeri sonuçlar verebilir. Renkli kömür kalem, yaptığınız resimleri daha canlı göstermenize yardımcı olur. Bu modellerin uç kalınlıkları da farklı işlevler üstlenecek biçimde değişkenlik gösterir. Kömür çubukları daha kalın bir yapıda olduğundan detay çizimleri için yeterli olmayabilir. Kalem formundaki ürünler ise değişik uç kalınlıkları ile çok yönlü olarak kullanılabilir. Etrafı ahşap malzeme ile kaplı olan bu ürünler, ellerin ve kağıdın kirlenmesine neden olmadığı için daha pratik bir kullanım sağlar. Kömür kalem satın aldığınızda uzun bir süre rahatlıkla kullanabilirsiniz. Modellerin tonları ise farklı sertlik dereceleri ile sınıflandırılır ve kurşun ürünlerdeki benzer bir kodlama ile istenen koyuluk derecelerine ulaşılır. Sertlik derecesi bir sayı ve B harfi ile simgelenir, rakam yükseldikçe daha koyu bir sonuç elde edilir. Markasına, kalitesine, içerdiği kalem ya da çubuk sayısına ve üretim özelliklerine göre farklı fiyat seçeneklerinde sunulan kömür ürünlerini tek tek, ikili üçlü setler halinde ya da çoklu paketler olarak satın almak mümkündür. Sanatsal çalışmalar için mümkün olduğunca farklı tonların yer aldığı kapsamlı setlerin tercih edilmesi önerilir. Bu özel setler ahşap, metal ya da karton kutularla modellerin doğru biçimde korunmasına da yardımcı olur. Trendyol üzerinden sanatsal malzemeler ve kırtasiye ürünleri arasında en uygununu kolayca satın alabilirsiniz.

Kömür Kalem Kullanım Alanları

Kömür Kalem Kullanım Alanları

Eskiz seti olarak ya da farklı tonlarda ürünlerin yer aldığı kömür kalem seti olarak satışa sunulan bu özel ürünler, özel çizim teknikleri ile değişik alanlarda kullanılır. Eğitim amaçlı kullanımlar, teknik çizimler ya da sanatsal çalışmalar için gereken kömür çubuk ve çeşitleri, her bütçeye uygun fiyat avantajlarıyla satın alınabilir. Sanatçılar tarafından eskiz amaçlı olarak ya da karakalem kömür kalem çalışmalarında kullanılan çeşitler, portrelerden soyut desenlere sayısız resim çalışmasında yer alır. Kömür çubukları tekniği ile taramalar, ışık ve gölge oyunları, yüzey boyamaları ve benzeri pek çok işlem rahatlıkla uygulanabilir. Geleneksel kömür çubuklarında leke sorunu yaşanmasına karşın kalem formundaki çeşitler sorunun önüne kolayca geçebilir. Ürün çubukları ve çeşitleri ile çalışırken, titiz ve dikkatli olunması gerekir. Küçük hatalar ise bir silgi ya da bez yardımıyla silinebilir. Kalem veya çubuk şeklinde madenle çalışma yaparken gölgelendirme, tarama ve ışık oyunları büyük önem taşır. Beyaz kömür kalem seçenekleri de parlaklık ve yansıma efektleri için kusursuz bir seçim oluşturur. Oluşturduğu özel efektlerle resimlere farklı bir boyut katan beyaz maden ürün, bazı hataları gidermeye ve detaylı çizimlerde özel işlevler üstlenmeye uygun bir özellik taşır. Kömür kalem indirim ve çeşitli fiyat fırsatları ile satın alınabilir. Yağlı kömür model ise içerdikleri kil ve yağ oranına göre farklı amaçlarla kullanılabilir. Koyu ve parlak özellik taşıyan yağlı modeller pastel bir doku oluşturabilir. Daha belirgin resimler yapmayı mümkün kılar. Kuru boyaya benzeyen model seçenekleri kullanım kolaylıklarıyla öne çıkar. Kömür kalem tavsiye edildiği gibi kullanılabilir. Geniş yüzey boyamaları için kalemtıraş ile hafifçe açarak tozu parmak yardımıyla yaymak yeterlidir. Çeşitli kırtasiye ürünlerine Trendyol üzerinden bakabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Kömür Kalem Fiyatı

Her Bütçeye Uygun Kömür Kalem Fiyatı

Kendine has tekniklerle geniş bir kullanım alanı bulunan kömür çubukları ve kalem seçenekleri, özel paketler ve setler halinde satın alınabilir. Dünyaca ünlü markaların kalem setleri içinde değişik tonlarda modelleri bir arada yer alırken, ihtiyaç duyulan tüm tonları içerir. Aynı tonda kürün ve kömür çubuklarının yer aldığı çoklu paketler de oldukça avantajlı fiyatlar sunmanın yanında aynı tonu stabil olarak elde etme olanağı sağlar. Kömür kalem online olarak incelenebilir ve kolaylıkla satın alınabilir. Değişen sertlik derecelerinde ürünlerin bulunduğu özel setler; 3’lü, 6’lı, 12’li ya da daha fazla model içerecek biçimde üretilir. Model çubukları ve kalemleri ile resim yaparken tercih edilen kağıdın özellikleri de büyük önem taşır. Özel dokulu kağıtları, lifli yapıdaki kağıtlar, sulu boya kağıtları, bristol tipi ürünler ya da dokusuz standart resim kağıtları üzerine kömür kalem çalışmaları uygulanabilir. Kömür kalem kampanya ve indirim fırsatlarıyla müşterilere sunulur. Ürünler teknik dokulu ve lifli kağıtlar üzerinde daha etkili sonuçlar verir. Kraft kağıdı gibi özel tonlu dokular, ortaya eşsiz eserler çıkmasını kolaylaştırır. Kağıt üzerine yapılan kömür çalışmalarının daha uzun ömürlü olması için resim tamamlandıktan sonra sprey ya da sıvı sabitleyicilerin uygulanması tavsiye edilir. Ürün setleri içinde silgi ve ihtiyaç duyulan diğer malzemelerin yanı sıra kağıt ya da sabitleyici çeşitleri de bulunabilir. Kapsamlı resim çalışmaları için ihtiyaç duyulan bütün ürünleri içeren başlangıç setleri, özellikle yeni başlayanlar için kusursuz bir seçim oluşturur. Kalem, kağıt ve diğer malzemeleri set halinde almak, fiyat bakımından da avantajlı sonuçlar verir. Bazı maden içerikli ürünler sulu boyaya benzer bir işlev üstlenmeye uygun özellik taşır. Kömür kalem fiyatını Trendyol üzerinden inceleyebilir ve kaliteli sanat malzemelerini güvenle satın alabilirsiniz.