İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kömür

" araması için 419 sonuç listeleniyor

Kömür Çeşitleri ve Fiyatları Sizleri Bekliyor

Milyonlarca yıl boyunca bitki ve ağaç fosillerinin fiziksel ve kimyasal değişimleri sonucu oluşan kömür, dünya genelinde yaygın olarak kullanılan madenler arasında yer alır. Düşük maliyetli olması tercih edilmesindeki ilk faktördür. Termik santraller ve demir çelik işletmeleri gibi yüksek ısı gerektiren işletmelerde kullanılan taş kömürü, kalori değeri bakımından da zengindir. Soba ve kalorifer kazalarına uygun olmayan ürünün, belli süre yakılarak tuğlalı ısıtma sistemlerinde kullanımı mevcuttur. Daha çok meşe ağacından elde edilen odun kömürü, hayvan yemleri, ilaç sektörü, filtre sanayii ve su arıtma teknolojilerinde tercih edilir. Doğal katı yakıtlar arasında yer alan çeşit, fosil olarak da bilinir. Aynı isimdeki ağacın yakılmasıyla elde edilen meşe kömürü, dayanıklı ve sert yapısıyla birçok alanda kullanılır. Temin edilmesi ve fiyatı açısından son derece ideal olan ürün, kolay yanabilen yapıya sahiptir. Verdiği yüksek enerjiden dolayı sanayide tercih edilen fındık kömür, nem oranı düşük bir ürün olarak öne çıkar. Fındık kabuklarının özel işlemlerle takılarak karbon kalan halidir. İçerisine hiçbir katkı maddesi konmadığı için doğaldır. 7000 - 8000 kalori değeri olan ceviz, limon kömür, ısınma amaçlı olarak kullanıma uygun olmasının yanı sıra yüksek sıcaklık değeriyle ev tipi ısınma aracı olarak kullanıma uygundur. Japonya'da kara elmas olarak bilinen bambu kömürü, moda endüstrisinde yoğun olarak kullanılır. Siz de ısınma ve sanayi alanında oluşan tüm ihtiyaçlarınız için bu ürünlerden birini tercih edebilirsiniz. Dilerseniz Trendyol üzerinden satışa sunulan ithal kömür çeşitlerine göz atarak ihtiyacınız olan ürünü satın alabilirsiniz.

Her Kullanıma Özel Yakıt Çeşitleri

Her Kullanıma Özel Yakıt Çeşitleri

Her kullanıma ve üretim tekniğine göre değişen kömür çeşitleri hem sanayide hem de evlerde yaygın olarak tüketilir. Kovalı kömür sobası ve kalorifer kazanlarında yakılarak ısı elde edilen ürünler, sanayi ve tekstil sektöründe de yoğun olarak tercih edilir. Birkaç tahta parçası ve ateşle tutuşturulan soba kömürü, alt kapak açık olarak kullanıldığında daha verimli hale gelir. Yaydığı ısı ile verimli enerji sağlayan sobalara özel ürünler, kullanım amacına göre seçilir. Kazanlarda kullanıma uygun üretim teknikleriyle elde edilen kalorifer kömürü, çevre dostu seçimlerle öne çıkar. Kalori değeri yüksek seçimlerle binalarda ısı kaybının azalmasını sağlayan çeşitleri, bütçenize uygun koşullarda satın alabilirsiniz. Kahverengi, mavi kömür olarak tabir edilen linyit, termik santrallerde yaygın olarak kullanılır. Kül ve nem miktarı fazla olan ürün, düşük ısıl değere sahiptir. Doğal yakıta göre daha uzun süreli yanan kömür briketi, sıkma ya da pres olarak bilinir. Yüksek basınç altında sıkıştırılarak üretilen çeşitler, kalori bakımından da son derece idealdir. Her çeşit ürün kömür kazanı içerisinde tercih edeceğiniz şekilde kullanılır. Özellikle çeşitli ağaçların fosilleşmesiyle elde edilen çeşitler, günlük ihtiyaçların karşılanmasında kullanılır. Çok yoğun olarak bulunan linyit kömürü, fosil yakıt olarak çevreyi korur. Sobalarda kullanım için uygun olan kömür kovası, malzemelerin kolay taşınmasına destek olur. Uygun boyutlarda tercih edilen kovalar, sobanın boyut ona ve genişliğine uygun olarak seçilir. Farklı kalitelere sahip pres kömür nargile ve balık pişirmek için uygundur. Yüksek kalorili ve %100 doğal olan dumansız kömür, meşe ağacından üretilir. Karbon piroliz yöntemi ile üretilen çeşitlerde koku oluşumu olmaz. Madenden çıkan yakıtları taşımak için üretilen kömür vagonu, tekli veya çoklu olarak tercih edilir. Tekerlekli sistemi sayesinde tüm ürünlerin kolaylıkla ocaklara taşınmasına yardımcı olur. Sindirim sistemini rahatlatıcı etkisiyle bilinen hap, bitkisel yakıt ve farklı otlardan oluşur. Gaz ve şişkinlik gibi sorunlarda tercih edilen ürünleri ve diğer tüm yakıt çeşitlerini Trendyol farkıyla alabilirsiniz.

Kişisel Bakımlara Özel Doğal İçerikli Ürünler

Kişisel Bakımlara Özel Doğal İçerikli Ürünler

Genellikle yakıt olarak ısınmadan kullanılan yerli, kömür özellikleri, türleri bakımından farklı alanlarda tercih edilir. Toksin ve alerjiler üzerinde etki gösteren kömür tozu, krem olarak kullanıma uygundur. Hem sağlık hem de ısınmada kullanılan türler, yapımı ve elde edilmesi sırasında farklı işlemlerden geçirilir. Çizim ve portre yapımında kullanılan kömür kalem, sıkıştırılmış odundan elde edilir. Yüksek oranda kontrastlı çizimler yapmak için kullanılan kalemler, sanat severler tarafından tercih edilir. Gözenekleri sıkılaştırarak kırışıklıkların giderilmesini sağlayan kömür maskesi, göz altı torbalarının oluşumunu azaltır. Cildi ölü hücrelerden arındıran kömür sabunu, gözenekleri açarak daha sağlıklı olmasını sağlar. Kömür diş macunu, ağızda oluşan koku ve plak ile mücadele ederek daha sağlıklı bir nefes elde etmenize yardımcı olur. Cildin daha steril olarak temizlenmesine destek olan kömür ağda, peeling, gözenek arındırıcı özelliğe sahiptir. Haftalarca pürüzsüz bir ten elde etmek için kullanılan ağda, her bölgede güvenli olarak uygulanabilir. Normal cilt tiplerine uygun olan peeling, yağ dengesini koruyarak gözeneklerin açılmasını sağlar. Siyah noktaların azalmasını destekleyen ürünler, cildin pürüzsüz ve taze görünmesine yardımcı olur. Saç derisinde çevresel ve genetik etkenler sonucu oluşan kir ve yağı derinlemesine temizleyerek arındıran kömür özlü şampuan, uzun süreli temizlik oluşmasına katkıda bulunur. Kadın ve erkek müşteriler için farklı olarak üretilen şampuan, saç derisinin doğal yapısını korur. Kepek oluşumunu da önleyen ürünler, saç bariyerini güçlendirerek stres ve kirlilik sonucu oluşan faktörleri ortadan kaldırır. Dilerseniz saç ve cilt bakımınız için faydalı olan tüm ürünleri Trendyol'dan inceleyerek satın alabilirsiniz.

Mangallık Yakıt Seçimleri

Mangallık Yakıt Seçimleri

Piknik ve ısınma amacıyla kullanılan kömür fiyat ve performansıyla her bütçeye uygundur. Hem sobalarda hem de kazanlarda ısınma amacıyla kullanılan ürünleri sağlık ve keyif zamanlarında da kullanabilirsiniz. Et ve balık pişirmeye uygun mangallık kömür seçimlerinizle piknik keyfi yapabilirsiniz. Uzun süre kor halinde kalabilen seçimler, mangal sırasında verdiği ısıyla etlerinizin kızarmasını sağlar. Mangalı daha kolay yakabilmeniz için kullanılan kömür tutuşturucu malzemelerle daha keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Nargile yakmak için kullanıma uygun tasarlanan kömür ocağı, ütüsü elektrikli ve ısıl yakıtlı olarak tercih edilir. Mini boyutuyla her alanda ihtiyaç duyulan çeşitler, evde ve açık alanlarda kullanıma uygundur. Ahşap saplı yapısıyla öne çıkan ütü, üstten açılır hazinesine yakıt konarak kullanıma uygundur. Yakıt sobası ile aynı çalışma prensibine sahip ürünler, nostaljik görünümüyle öne çıkar. Mangal ve barbekü kullanıma uygun kömür maşası, küreği, farklı uzunluklara sahiptir. Mangallarda et pişirmeye yönelik kullanılan kömür barbekü, ızgarası, maşası farklı çap ve boyutlarda üretilir. Galvaniz materyalden yapılan ahşap saplı kürek, soba ve mangal kullanımına göre seçilir. Paslanmaz gövde tasarımına sahip kömür semaver, kullanım detayına göre tek veya çift musluklu olarak tercih edilir. Açık alanlarda çay demlemek için kullanılan ürünler, kaliteli yapılarıyla uzun süre kullanım imkanı oluşturur. Soba, mangal ve barbekülerde odun tutuşturmakla için kullanılan jel, kokusuz yapısıyla dikkat çeker. Odunun üzerine döküldüğünde kısa sürede size istediğiniz ısıyı sağlayan ürünler farklı renklerde üretilir. Sizi mangal başında uzun süre bekleme zahmetinden kurtaran ürünler, farklı boyutları sayesinde her kullanıma uygundur. Kokusuz olması sayesinde her alanda güvenle kullanılır. Siz de tüm çeşitleri bir arada bulabileceğiniz Trendyol üzerinden istediğiniz ürünü satın alabilirsiniz.

Kömür Nerelerde Kullanılır?

Kömür çeşitleri; piknikte, ormanda ya da diğer açık alanlarda mangal yapmak amacıyla kullanılır. Mangal yemekleri yapıyorsanız kömür kullanarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Dış mekanlarda ateş yapmak bir problem oluşturduğu için kaliteli kömür çeşitlerini kullanarak bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Hızlı tutuşan ve yemek yapmayı kolaylaştıran kömür seçenekleri açık havada kullanım için uygundur. Dilediğiniz her alanda kullanabileceğiniz bu kömür çeşitleri sayesinde lezzetli mangal yemekleri yapabilirsiniz. Aynı zamanda sebzeleri közde pişirebilirsiniz. Piknikte kullanabileceğiniz kömürler, yangın tehlikelerine karşı oldukça güvenlidir. Kolayca tutuşması sayesinde piknik alanlarında ateş yakmakla uğraşmak gerekmez. Uzun süre yanabilen kömürler, en uzun sürede pişen yemekler için de uygundur. Uzun süre yanabildiğinden dolayı pikniklerde istediğiniz kadar yemek pişirebilirsiniz. Kömür, bittiğinde kendi kendine söner. Üzerine biraz su dökerek ateşi sonlandırabilirsiniz.

Kömür Nereden Alınır?

Kömürün pek çok çeşidine Trendyol üzerinden ulaşım sağlayabilirsiniz. Her alanda kullanıma uygun olan kömürler; özelliklerine göre farklı kişilere hitap eder. Sıkça piknik yapan kişiler, büyük kömürleri satın alabilirler. Bu ürünler ile piknik yemeklerinde hız ve konfor kazanabilirsiniz. Güvenilir kömür çeşitleri sayesinde ateş problemini tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Kömür, hızlı bir şekilde yanar. Böylece yemekleriniz çiğ kalmadan pişer. Özellikle et yemekleri pişirmek için son derece konfor sunan çeşitler bulunur. Sebze közlemeyi sevenler de bu kömür seçeneklerini tercih edebilir. Biber, domates veya mantar közlemek isteyenler ızgara kullanarak kömür üzerinde lezzetli yemekler yapabilirler. Kömürü Trendyol’dan avantajlı fiyatlarla satın alıp yemek pişirirken zaman kazanabilirsiniz.

Kömür Türleri Nelerdir?

Kömür türleri, toplamda 3’e ayrılır. Bunlardan en yaygını; antrasit, taş ve linyit kömürler çeşitleridir. Seçenekler; karbon oranlarına göre değişen değerlere sahiptir. Karbon oranı yüksek olan kömür türleri, daha çok ısı yayar. Aynı zamanda uzun süre yanabilme özelliğine sahiptir. Kömür türleri, bu sebeple farklı kişilere hitap edecek özellikler barındırır. Çok sayıda kömür çeşidi bulunması nedeniyle herkes kendine uygun seçeneği satın alabilir. Et yemeklerinden bazıları uzun süre pişmesi gerektiği için buna uygun kömürler tercih edilebilir. Antrasit türü kömürler, diğerlerine göre en yüksek karbon oranına sahiptir. Bundan dolayı da son derece yüksek oranda ısı verir. Mangalda kullanılabildiği gibi ısınma ihtiyaçlarında da son derece verimli bir kömür çeşididir. Antrasit seçenekleri, bu amaçla da değerlendirebilirsiniz.