Fiyat
Yaş
Setli/Tekil
Boyut
Basım Yılı
Basım Dili
Sayfa Sayısı
Fiyat Geçmişi
Yazar
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Kral Şakir Kitapları

" araması için 420 sonuç listeleniyor

Sevilen Kral Şakir Kitapları Trendyol'da!

Kral Şakir kitapları, Kral Şakir’in maceralarının konu alındığı etkileyici içerikli çeşitlerdir. Bu karakter özel bir kanal tarafından yayınlanan bir çizgi filmin başrol karakteridir. Hayvanları insani özelliklerle yaratabilmeyi başaran bu çizgi film kısa süre içerisinde birçok ebeveyn ve çocuklar tarafından sevilmiştir. Çizgi filmde hayvanlardan oluşan 5 farklı karakter bulunmaktadır. Şakir’in annesi Kadriye ve kız kardeşi Canan kedi olarak karşımıza çıkar. Şakir ve Şakir’in babası Remzi ise aslandır. Şakir’in oldukça sakar Fil Necati adında bir arkadaşı bulunmaktadır. Çocuklara hayvanları sevdirmeyi amaçlayan film serisi 10-15 dakikalık birçok bölümden oluşmaktadır. Zaman içerisinde yoğun ilgi görmesi nedeniyle farklı içerikleri ile karşımıza çıkmıştır. Günümüzde Kral Şakir serisi kitapları 9 farklı çeşitten oluşmaktadır. 1. ürün olan Tek Kişilik Dev Orkestra Varol Yaşaroğlu tarafından kaleme alınmıştır. 2017 yılında çıkarılan bu kitabın basımı Eksik Parça yayınları tarafından yapılmıştır. 208 sayfalı bu ürün oldukça eğlenceli bir seri olması sebebiyle yoğun ilgi görmektedir. Şakir ve ailesi tipik Türk örf ve adetlerine bağlı bir ailedir. Şakir’in babası Remzi bankada çalışan bir kişidir. Video oyunlarını çok seven Remzi işten döndüğünde Şakir ve Necati ile sürekli oyunlar oynamaktadır. Ailenin annesi olan Kadriye günün büyük bir bölümünü temizlik, çamaşır ve bulaşık ile geçirmektedir. Evin en küçük üyesi olan Canan ise gününün tamamını bir şeyler okuyarak geçiren bilgili ve akıllı bir kızdır. Okulda hademelik yapan Fil Necati işten geldikten sonra gününün tamamını Şakirlerin evinde oyun oynayıp yemek yiyerek geçirmektedir. Oldukça sakar olan Fil Necati gittiği her yerde Kral ve ailesinin başına bir iş açmaktadır. Fil Necati ile bu karakter ve ailesinin maceralarını anlatan eğlenceli ürün renkli kapağı, anlaşılır ve kuşe kağıt baskısı ile oldukça kaliteli bir içeriğe sahiptir. Kral Şakir kitapları ciltli, ciltsiz olarak sizlerin tercihine sunulur. Serinin ikincisi ise, Macera Devam Ediyor adlı seridir. Varol Yaşaroğlu ve Eksik Parçanın işbirliği ile yayınlanan bu ürün 2017 yılında ortaya çıkmıştır. Bu seride Şakir’in büyüme sürecinde ailesiyle yaşadıkları tüm sorunları sevimli bir dille okuyucuya aktarabilmektedir.

Kral Şakir’in Maceraları ile Çocuklarınıza Okuma Alışkanlığı Kazandırabilirsiniz

Kral Şakir kitapları serisi arasında bulunan Anlatsam Film Olur, Varol Yaşaroğlu tarafından kaleme alınmış ve Eksik parça yayınları tarafından basımı tamamlanmıştır. 2018 yılında 6-10 yaş arası okuyucusu ile buluşan bu seçenek 3. seridir. Bu ürün tamamen birlik beraberleri anlatan bir seridir. 3.’de Kral Şakir, ailesi ve Fil Necati’nin başına birçok zorluklar gelecektir. Başına gelen bu zorlukları ikili birlik ve beraberlik içerisinde akılcı düşünerek ve bazen de hayal güçlerini kullanarak atlatabileceklerdir. Tüm zorlukların birlik ve beraberlik olunduğunda atlatılabileceğini vurgulayan kitabın anlatımı çok akıcı ve eğlenceli bir dildir. 208 sayfalık bu seri kuşe kağıdı baskısı, anlaşılır basımı ve rengarenk bir cilde sahiptir. Son derece kaliteli içeriği ile dayanıklı bir şekilde yıllarca çocuk kütüphanenizde saklanabilecektir. 4. olan Hayat Kısa Filler Uçuyor serisi bankacı Remzi ve Fil Necati’nin komik durumlarını ele almaktadır. Fil Necati yemek yemeği çok seven ve tüm gününü bu sevimli ailenin yanında geçiren bir kişidir. Fil Necati sakarlığı ve Kral Şakir’in ailesinin acayipliği tüm garip olayların oluşumuna fırsat vermektedir. Bu seride bu sevimli ailenin başına canlanan ev eşyaları, aşırı akıllı buzdolabı, uçan filler, sevimli meteorlar gibi pek çok acayip durum gelecektir. Her maceranın vazgeçilmezleri haline gelen Fil Necati ve Remzi’nin başına en akla gelmedik durumlar gelmektedir. Bunda karşılaşılan zorluklar ne olursa olsun sonuçta dostluk ve dayanışmanın kazanacağını eğlenceli bir şekilde anlatmaya çalışmaktadır. Sakarlıklarla dolu bu süreç ise küçük okuyucuyu gülmekten kırıp geçirecektir. Çocuklarınızın severek okuyacağı Kral Şakir rekorlar kitabı gibi pek çok içeriğin ve vurgulamak istediği mesajlar sebebiyle, çocuğun beyin gelişimini destekleyerek okuma alışkanlığı kazanmasını sağlayacaktır. 208 sayfadan oluşturulmuş bu kuşe kağıda baskılı, ciltli olarak tasarlanmış ve rengarenk baskı kalitesiyle oluşturulmuş olan bir seridir. İçerisinde bulunan ayraçlar ise küçük okurların kaldığı yeri belirleyebilmesi için oluşturulmuş karikatür ağırlıklı ayraçlardır. Hayat Kısa Filler Uçuyor Kral Şakir kitapları yorum, bölümü sayesinde kitabın oldukça beğenildiği ortaya koyulabilmektedir. Büyümek isterken büyümenin getirdikleri sorumlulukların ne kadar arttığını fark etmekte ve büyümekten vazgeçmektedir. Çocukların ailesi ile yaşadığı problemleri ve olay örgüsünü küçük okuyuculara aktaran bu ürün, çocukların aile fertlerini anlayabilmesini sağlamaktadır. Eğlenceli bir dille farkındalık yaratmayı başarabilen Macera Devam Ediyor serisi çocuklara okuma alışkanlığı kazandırmaktadır.

Kral Şakir’in Eğlenceli Maceraları ile Keyifli Vakitler Geçirebilirsiniz

5. seri olan Dostum Bu Çok Havalı serisi Varol Yaşaroğlu tarafından kaleme alınmıştır. Yazım sonrası 2019 yılında Eksik Parça yayınları tarafından basımı tamamlanarak okuyucu ile buluşturulmuştur. Çocuklara okuma alışkanlığını kazandırmayı amaçlayan bu serilerde çok olay örgüsü ve az çizim tekniği kullanılmaktadır. Böylece çocukların hayal gücüyle olayları ilişkilendirebilmesi mümkün olacaktır. Kral Şakir kitapları Dostum Bu Çok Havalı serisi kendisi ve arkadaşlarıyla maceralarının anlatıldığı bir seridir. Dış ses görünümü ile olayların anlatıldığı bu karakter ve arkadaşlarında merak uyandıracak pek çok olay örgüsü meydana gelecektir. Bu merakın peşinden giden sevimli dostları bekleyen sürpriz sonlar bulunmaktadır. Mizahın yoğun olarak kullanıldığı bu üründe çocukların gündelik dil ile arasındaki bağı kuvvetlendirebilmek için zaman zaman atasözleri ve deyimler kullanılmaktadır. Eğlenceli ve akıcı dili okumayı seven çocukların keyifli vakit geçirebilmesini sağlarken, çizim yapmayı seven çocukların ise çizim tekniklerini hayal gücü ile destekleyebilmesini sağlayacaktır. 6-10 yaş aralığındaki tüm çocukların güvenle okuyabileceği bu seçenekler çocuklarınıza her konuda eğitici ve öğretici bir görev üstlenmektedir. 208 sayfalık olan kitabın içeriği kuşe kağıdı, anlaşılır baskı yazıları ve oldukça az sayıda çizim içermektedir. Ciltli olarak tasarlanan kitabın kapağının ilgi çekiciliği çocuklarda merak uyandırabilmektedir. Tamamen 1. Kalite olması sebebiyle çocukların kütüphanesinde yıllarca en sevdiği olarak kalabileceğini söyleyebilmek mümkündür. Kral Şakir hikaye kitapları yeni ve eski okuyucularından tam not almayı başarmıştır. 6. seri ise Dürümler Karışık adlı çeşittir. Bu kitabı da diğerleri gibi Varol Yaşaroğlu kaleme almış, Eksik Parça yayınları ise 2019 yılında basımını üstlenmiştir. Kral Şakir kitapları Dürümler Karışık için yapılan yorumlar incelendiğinde okuyucuların oldukça beğendiği kanısına varılabilmektedir. Bu çeşitte Canan, ana karakter ve olağanüstü mahalle ahalisinin başından geçen olaylar anlatılmaktadır. Bu kez mahalle ahalisinden Dünya Bey Kapalıçarşı'da Halı işine girmiştir. Dünya Bey’i ziyarete giden mahalle ahalisinin coşmuş bulutları sakinleştirmek ve karpuzlarla halay çekmek gibi bir sürü acayip işleri olacaktır. Bununla kalmayacak mahalle ahalisini temizlik canavarı teyzenin maceraları ve kendini kahraman sanan özgüvenli kumpirin tuhaf halleri karşılayacaktır. Geniş olay örgüsünü, gerçek üstü hayal gücüyle buluşturan Kral Şakir dürüm kitabı çocuklara keyifli bir şekilde okuma alışkanlığı kazandıracaktır. 208 sayfa olarak oluşturulan bu üründe çok az sayıda çizim, kuşe kağıdı ve anlaşılır yazı baskısı kullanılmıştır. Ciltli olması ve rengarenk kapağı sayesinde okuyucuda heyecan uyandırarak okumaya teşvik etmektedir. Kaliteli içeriği sayesinde yıllarca zarar görmeden saklanabilecektir. Kral Şakir kitapları sıralaması göz önünde bulundurularak birbirinin devamı olan maceralara ortak olabilirsiniz.

Çocuklarınızın Hayal Gücünü Geliştirecek Kral Şakir Kitapları Serisi

Kral Şakir kitapları tekli veya set halinde satın alabileceğiniz eşsiz anlatımlardan oluşur. 7. seri olan Mor Bir Fil Gördüm kitabı da Varol Yaşaroğlu’nun kaleminden çıkmış, Eksik Parça yayınların tarafından 2019 yılında baskıya alınmıştır. Oldukça sevilen bu seride yine yoğun olay örgüsü ele alınmıştır. Bu Kral Şakir’in ince esprileri, farklı karakteri ve geniş hayal gücünün anlatıldığı bir çeşittir. Mor Bir Film Gördüm kitabında Fil Necati geçmişten günümüze yaşadıklarını anlatırken, okuyucuyu da zamanda bir yolculuğa çıkarmaktadır. Dinozorun bulunduğu dönemlere kadar giden ailenin tüm kahramanları, Necati’nin büyük büyük büyük babası ile karşılaşmaktadır. Gittikleri dönemde ortaya çıkan Mirket gezegeni ile tanışıyorlar. Kadriye’nin canavara dönüşen saçlarından kaçarken, denizden çıkan lahmacunu kovalıyorlar. Tam bu sırada aile fertleri aniden balık kasabasında kendini bulacaklardır. Hikayenin tamamına hayvan karakterlerinin başına gelen olaylar ve bu olaylardan çıkardıkları dersler anlatılmaktadır. Çocukların tamamen hayal gücünü katarak okuyabileceği Kral Şakir kitapları 5’li, 7’li, 8’li set halinde hazırlanır ve her seride farklı konular işlenir. Aile, mahalle, komşuluk gibi kavramların önemini anlatan bu eğlenceli dili ile okuyucuya keyifli vakit geçirmenizi sağlar. 208 sayfadan oluşan bu ürün kuşe kağıda anlaşır bir şekilde baskılanmıştır. Cilt şeklinde olması sebebiyle çocukların rahatlıkla uzun süre saklayabilmesi mümkün olacaktır. Kitabın kapağı serinin diğer renklerinden farklı olarak mor ve Necati karakteri ile süslenmiştir. Bu seri gibi diğer Kral Şakir kitapları fiyatları okuyucu tarafından oldukça ilgi görmektedir. En son yazılan 9. Serinin bir öncesi olan 8. Seri Macera Adası, Varol Yaşaroğlu’nun kaleminden çıkmış benzersiz bir fabl içeriğidir. Eksik Parça yayınları tarafından basımı yapılarak 2020 yılında okuyucu ile buluşturulmuştur.

Kral Şakir Kitapları ile Çocuklarınız Maceradan Maceraya Koşacak

Kral Şakir kitap türü eğlenme ve öğrenme odaklı hikayeleri ifade eder. Aralarında son çıkarılan serisi Okulda İlk Gün kitabıdır. Varol Yaşaroğlu’nun kaleme aldığı bu ürün Eksik Parça yayınları tarafından basılmıştır. 2020 yılında çıkan bu ürün okuyuculardan oldukça yoğun bir talep görmüştür. Serinin en son kitabında aile maceralarından okul maceralarına geçiş yapılmaktadır. Kral Şakir’in okul maceraları ve aile fertlerinin bu maceralara tutumunun anlatıldığı çeşitte Şakir’e yeni bir arkadaş gelecektir. Fil Necati’nin helikopteriyle okula getireceği yeni arkadaş Kirpi Cesur okul arkadaşları tarafından merak edilmektedir. Bu çok merak edilen çocuk ile Şakir arasındaki yeni maceralar çocuklara dostluk kavramını bütünüyle anlatabilecektir. Kitabın kapağı pembe olarak tasarlanmış içinde bahsedilen karakterler ile süslenmiştir. Kral Şakir’in 10. kitabı gibi tüm seçenekler birbirinden eğlenceli ve kaliteli hikayelerden oluşur. 9. seri 200 sayfalık olup, içeriğinde akıcı ve eğlenceli bir dil kullanılmıştır. Çocuklara tüm teknolojik aletleri unutturacak bu seri, en kolay ve zevkli yoldan okuma alışkanlığı kazandıracaktır. Kaliteli baskısı ve ciltli tasarımı sayesinde yıllar boyunca saklayabilmek mümkün olacaktır. Kral Şakir kitapları kaç yaş için diye merak edilen bu sorunun cevabı her yaşa hitap eden ürünlerle açıklanır. Bu keyifli seçenekleri tek tek almak yerine set halinde getirilmiş olanları da satın alabilirsiniz. Eksik parça yayınlarının çantalı bir hale getirdiği ürünler 7’li set olarak, tüm maceralardan eksik kalmak istemeyen okuyucular için ideal bir seçim olacaktır. Her bir farklı konu içeriklerini ele alarak okuyucuda farkındalık yaratabilmeyi hedeflemektedir. Seriler arasında olan Kral Şakir kitapları Macera Adası kuşe kağıda baskılı oluşu, anlaşılır yazımı ve cilt şekline getirilmiş olması sayesinde uzun yıllar kütüphanenizde saklayabilirsiniz.

Kral Şakir Kitapları Modelleri Ve Özellikleri

Kral Şakir kitapları yeni maceralar ve bilgilerle çocukların ilgisini çeker. Kral Seti seçenekleri arasında ciltli serilerin 8’li ve 6’lı set haline getirilmiş farklı alternatifleri de bulunmaktadır. Serileri bir arada satın almak bağlantı hikayeleri kaçırmadan okuyabilmek ve çok daha uygun fiyatlardan faydalanmak açısından avantajlıdır. Kral Şakir kitapları satın al seçeneği ile rahatlıkla dilediğiniz ürüne sahip olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Kral Şakir’in 10’lu okul setini bulabilmenizde mümkün olacaktır. Okul seti kuşe kağıtlara ciltli olarak daha büyük yazı tipi ile basılmıştır. Yine Eksik Parça Yayınları tarafından basımı üstlenilen bu seçenekte görsellere az yer verilecek çocukların hayal gücü doğrultusunda olay örgülerini algılayabilmesi hedeflenmiştir. İlk okuma dizisi kitabında 10 farklı Kral Şakir’in okul hikayesi bulunmaktadır. Meslek seçimi kitabında karakter ve arkadaşlarının istedikleri meslekler hakkında eğlenceli bilgiler yer almaktadır. Sağlıklı Günler kitabında hastane tanıma maceraları, Oyun gezegeni adlı çeşitte eğlendikleri oyunlar ile ilgili maceraları yer almaktadır. Engelsiz çevre adlı kitapta doğal afetlerle ilgili hikayeler, Afetten korkma adlı seçenek doğal afetlerden nasıl korunması gerektiğine dair bilgiler bulunmaktadır. Yaptığım seçimler adlı hikayede ise kişilerin yaptığı yanlışların sonuçlarına katlanması gerektiği ana teması üzerinde durulmaktadır. Gezegenler gezginleri kitabında ise adı geçen karakterlerin hayal gücü ile gittikleri gezegen gezisinde başlarına gelen garip hikayeler okuyucuya aktarılmıştır. Muhteşem çevreciler adlı hikaye serisinde çevreyi korumak için yapmış olduğu birlik ve beraberlik işlenmiştir. Birbirinden farklı serilerin yer aldığı 10 çeşit sevimli özel çantas içerisine yerleştirilmiştir. Eğlenceli ve akıcı içeriği sayesinde çocukların diğer zararlı alışkanlıklardan uzak durması sağlanarak okuma alışkanlığı kazandırılmaktadır. Kaliteli dış ve iç baskıya sahip olan Kral Şakir dedektif kitabı gibi daha pek çok seçenek çocuklarınız için yıllarca saklanabilecektir. Bu serilerin tamamının eğitici ve öğretici olduğu Pedagoglar tarafından onaylanmıştır.

Bütçenize Uygun Fiyatlarla Kral Şakir Kitapları

Kral Şakir kitapları ve fiyatları ile herkesin beğenisini toplar. Ürün fiyatları bütçenize uygun olacak şekilde belirlenir. Bu ürünler arasından tek kişilik dev kadro adlı olan ürün aile içi sorunları ele alarak aile fertlerinin birbirlerine destek olmaları gerektiğinin mesajını vermektedir. 2. ürün olan Macera Devam Ediyor ise başlarına gelen acayip olayları okuyucunun hayal gücüne bırakarak, eğlenceli bir anlatım ile ele almaktadır. Kral Şakir Anlatsam Film Olur eserde ise birlik ve beraberlikle sorunlarla baş edebilmenin mümkün olduğunun üzerinde durulmaktadır. 4. ürün olan Hayat kısa filler uçuyor serisi ile aile fertlerinin başına gelen garipliklerle nasıl alay ettikleri anlatılmaktadır. Kral Şakir kitapları set olarak toplamda 7 farklı seri kitabı bulunmaktadır. Diğer serilerin isimleri ise Mor bir fil gördüm sanki, Dostum bu çok havalı ve Dürümler karışık isimli olanlardır. Her bir çeşitte ele alınan tema ve hikaye birbirinden farklı olup, okuyucuya ince esprili ve akıcı bir dille aktarılmaktadır. 3 boyutlu seriler kaliteli baskısı ve sert kapak cildi ile uzun yıllar saklanabilecektir. 8. seri Macera Adasında aile fertleri farklı bir hikaye peşine düşerek uzun bir yolculuğa çıkacaklardır. Dünyanın en eski sporunun peşine düşen bireyler, Kars’a kadar gideceklerdir. Bu yolculukta en büyük sorun Fil Necati’nin sürekli acıkması olacak. Küçük gibi görünen bu sorun Fil Necati’nin açlık yüzünden birçok şeyi karıştırmasına sebep olacağı için, yolculuk oldukça zorlu ve uzun geçecektir. Derin denizlerden ormanlara varıp kahraman itfaiyeciler oluyorlar. Necati’nin rehberliğinde Lömpen Adası’na ulaşmaya çalışan aile fertlerini eğlenceli bir yolculuk bekleyecektir. 208 sayfadan oluşan kitabın içeriğinde kültürümüzün en önemli deyim ve atasözleri eğlenceli bir dil ile küçük okuyuculara aktarılmaya çalışılmaktadır. Gri olarak tasarlanmış kapağını Kral Şakir, Remzi Bey ve Fil Necati karakterleri süslemektedir. Fiyatı seçilen kitabın ya da setin içeriğine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Kral Şakir kitapları nerede satılıyor diye düşünmeye gerek kalmadan Trendyol uygulaması üzerinden tüm seçeneklerin içerikleri ve setleri hakkında detaylı bilgiler alabilirsiniz. Uygulama üzerinden giriş yaparak beğendiğiniz ürünleri sepetinize ekleyebilir, uygun fiyat ve ödeme koşulları sayesinde anında sahip olabilirsiniz.

Kral Şakir Kitapları Nerede Satılıyor?

Set halinde üretilen Kral Şakir kitapları Trendyol’da satılır. Çocuklar ve yetişkinlerin severek okuduğu Kral Şakir kitap serisi son dönemlerde sıklıkla tercih edilir. Serinin bu denli sevilmesinin en önemli nedeni kültürel özelliklere sahip olmasıdır. Kral Şakir kitapları, belirgin ölçüde Türk mizah unsurları içerir. Kral Şakir kitapları toplamda 6 adet ciltten oluşur. Çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandıran bu serinin her kitabında karikatür çizimleri bulunur. Buda kitapların daha çok ilgi kazanmasını sağlar. Kral Şakir'in maceralarını konu alan bu kitap serisini Trendyol’dan inceleyebilirsiniz. Söz konusu seri ile keyifli deneyim yaşayabilirsiniz.

Kral Şakir Kitapları Kaç Yaş İçin Uygundur?

Kral Şakir kitapları genellikle 7 ile 12 yaş arası çocuklar için uygun olarak tasarlanır. Ancak her çocuk farklı özellik ve yeteneklere sahip olduğu için kitaplar bir kısım çocuklara daha uygun kabul edilebilir. Fakat bir kısım için de uygun olmayabilir. Bu nedenle çocukların ilgi alanları, okuma düzeyleri ve olgunluk seviyeleri göz önünde bulundurularak kral Şakir kitap serisi arasından uygun olan seçilmelidir. Ayrıca, aile önceden kitapları okuyarak içerikleri hakkında bilgi sahibi olabilir. Bu sayede çocuklara uygun olan kitap çeşidini seçebilir. Kral Şakir, Türk çizgi dizisi kral Şakir'in kitap serisidir. Ayrıca kral Şakir filmleri ve dizileri bu kitaplardan ilham alınarak tasarlanır. Okuması da son derece keyiflidir.

Kral Şakir Kitapları Konusu Nedir?

Kral Şakir kitapları, genellikle macera ve fantastik türlerde yazılmış ve ana karakter Kral Şakir'in hikayelerini konu alır. Kral Şakir, sihirli bir dünyada yaşayan genç bir kraldır ve arkadaşlarıyla birlikte çeşitli maceralara atılır. Kitap serisinde kral Şakir'in düşmanları olan kara Büyücü ve onun düşmanlarıyla mücadelesi anlatılır. Aynı zamanda yeni dünyalar keşfi, sihirli yaratıklarla karşılaşması ve zorlu görevlerle başa çıkması ele alınır. Kitaplarda ayrıca arkadaşlık, birliktelik ve doğru seçim yapma gibi değerler de vurgulanır. Kral Şakir kitapları, 7 ile 12 yaş arası çocukların hayal gücü ve okuma alışkanlıklarını geliştirmelerine yardımcı olma maksadıyla tasarlanır. Eğlenceli bir deneyim sunan bu kitap serisi sayesinde çocuklarınız kitap okumaktan büyük oranda zevk alır.