"

Kuksa Bardak

" araması için 192 sonuç listeleniyor
NURGAZ Kuksa Bardak Bear
Kargo Bedava

NurgazKuksa Bardak Bear

365 TL
Sepete Git
NURGAZ Kuksa Bardak Leon
Kargo Bedava

NurgazKuksa Bardak Leon

325 TL
Sepete Git
NURGAZ Kuksa Bardak Fox
Kargo Bedava

NurgazKuksa Bardak Fox

325 TL
Sepete Git

Kuksa Bardak Çeşitleri ile İçecek Keyfiniz Doruklara Çıksın

Kültürümüzde “çamçak” olarak bilinen kuksa bardak ısı ve sıvıya dayanıklı yapısı ile oldukça kullanışlıdır. Adını İskandinav kökenli “guksi” sözcüğünden alan bardak, pek çok kültürde farklı isimlerle yer alır. Bu bardağın en belirgin özelliği ise ahşap malzemeden tek parça halinde oyulmuş olmasıdır. Doğal ürünlerden elde edilen bardak antibakteriyel özellikler kazandırılarak kullanıcılara sunulur.

Kuksa Bardak Modelleri

Kuksa Bardak Modelleri

Kuksa bardak modelleri kullanılan ağaç türüne, tasarımına ve üzerindeki dekoratif oymalara göre değişebilir. Klasik kuksa modelleri avuç içi ile tutulan, geniş ağızlı ve alta doğru daralan bir gövdeye sahiptir. Finlandiya’dan doğan bu bardak zamanla daha rahat bir tasarıma kavuşarak iki delikli bir sap ile üretilmeye başlanmıştır. Bu modeli konforlu bir kullanım sunarken aynı zamanda daha çok ilgi çekmiştir. Kuksa bardak yapımında neme dayanıklı ağaçlar kullanılarak bardakların uzun ömürlü olması sağlanır. Birçok ağaçtan yapılsa da bazı ağaçların yapısı kuksa üretimine daha uygundur. Bundan dolayı siz de uzun ömürlü bir bardak istiyorsanız kuksa seçiminde ağaç türüne dikkat etmelisiniz. Kuksa fincan yapımında kullanılan ağacın sıcaklık ve nem değişimine karşı dirençli olması beklenir. Bundan dolayı ayous, sipo, sapelli, makore ya da Amerikan cevizi gibi nemden az etkilenen ağaçlar seçilir. El yapımı kuksa bardak bıçak ile yontularak üretilebilir. Her işte olduğu gibi bu iş içinde usta eller ve kabiliyet gereklidir.

Kuksa Bardak Fiyatları

Kuksa Bardak Fiyatları

Kuksa bardak fiyatları en belirgin olarak kullanılan ağaç çeşidine göre değişiklik gösterir. Nadir bulunan ve kalite bakımından daha değerli olan ağaçların kullanılması kuksa bardakların maliyetini de arttırır. Bardak yapımında kullanılan ağacın seçimi kuksanın rengini ve desenini de doğrudan etkiler. Bazı ağaçlar açık renkli iken bazı ağaçlar daha koyu ve hatta kızılımsı renktedir. Örneğin, kuksa bardak ceviz ağacından yapılmış ise rengi daha koyu olacaktır. Bunun yanında ceviz ağacı nem farklarına karşı oldukça dayanıklı bir ahşap türü olduğundan uzun ömürlü kuksaların ana malzemesidir. Kullanılan ağaç türü kuksa bardak ağırlığını da doğrudan etkiler. Ayous ağacı çok hafif bir kuksa bardak üretimine imkân verirken Amerikan ceviz ağacı daha ağır bir bardağın ortaya çıkmasında rol oynayabilir. Kuksa bardak ölçüleri genellikle 200 ml olacak şekilde ayarlanır. Bu ölçü standart bir su bardağında olan ölçünün aynısıdır. Bununla beraber dış görünüşü daha büyük olan kuksalara rastlayabilirsiniz.

Kuksa Bardak Modelleri Trendyol’da

Kuksa Bardak Modelleri Trendyol’da

“Kuksa bardak nedir?” sorusunun en net cevabı, doğal olarak ağaçtan oyulmuş bardak türüdür, olarak yanıtlanabilir. Kullanıcısına birçok fayda sağlayan kuksa bardak, ağırlığı dengeleyecek şekilde imal edilir. Bu sayede bileğinize gereğinden fazla ağırlık binmediği için bileğiniz yorulmamış olur. Orijinal kuksa bardak sürdürülebilir maddelerden üretildiğini için doğada kolaylıkla çözülebilir. Bununla beraber ağaçlardan üretildiği için her kuksa eşsiz ve biricik olarak kalır. Bu da kullandığınız kuksa kupa bardağın size özel olduğu anlamına gelir. Kişisel bir eşya olması kuksanın en güzel yanlarından biridir. Bu sayede bardağınız ile bağ kurabilirsiniz. İçine konulan sıvının ısısını muhafaza ettiğinden dolayı hem yaz hem de kış aylarında kullanılabilir. Bütün bunlara ek olarak dış görünümü oldukça dekoratif olan bir eşyadır. Bundan dolayı kuksa bardak seti alarak mutfağınızda dilediğiniz gibi dekoratif obje niteliğinde sergileyebilirsiniz. Düşme ve darbelere karşı dayanıklı olduğundan dolayı çocuklar için de güvenle kullanabilirsiniz. Kırılan bir malzeme olmadığı için düştüğü takdirde yaralama riski taşımaz. Kültürel bir obje niteliği olan kuksa bardak, şık tasarımı ve konforlu kullanımı sayesinde tercih edilir. Siz de geleneksel ve doğal olan bu bardak ile lezzetli meşrubatlar içmek istiyorsanız Trendyol’dan hemen sipariş verebilirsiniz.