"

Lake Boya

" araması için 1686 sonuç listeleniyor

Lake Boya Modelleri Trendyol'da!

Mobilyalarınızı Renklendiren Lake Boya

Mobilyalarınızı Renklendiren Lake Boya

Zaman, evinizde bulunan her ürünü eskitip yıprattığı gibi mobilyalarınızı da eskitir. İlk alınan güne bakıldığı zaman bir mobilyanın yıllar sonra içinde bulunduğu aşınma ve soluk renkler gibi bazı durumlar kötü bir görünüm yaratır. Bundan dolayı ya yeni mobilya almak ya da bunun yerine mevcut mobilyalarınızı eskisinden daha yeni bir görünüme kavuşturmak için yenilemek konusunda tercih yapmanız gerekir. Masraf çıkarmamak adına daha uygun bir bütçeyle mevcut mobilyalarınızı yenilemek bu anlamda sizler için çok daha kazançlı bir yol olacaktır. Ahşap ve laminant gibi yüzeylerin yenilenmesinde de bu konu imdadınıza lake boya yetişir. Yüzeylerinizin aşınmış dokuları artık gözünüze hoş gelmiyorsa yeni bir mobilya edinmek yerine mevcut olanı yenileyerek bu boya çeşidiyle daha canlı ve parlak bir görünüm elde etmesine olanak sağlayabilirsiniz. Lake boyaların hangi alanlarda kullanıldığını iyice araştırıp bu boyaya elverişli olmayan yüzeylerde kullanmama konusunda hassasiyet göstermeniz oldukça önemlidir. Zira bu boyalar boyanacak yüzeylere yeni bir renk vermek için kullanılmaz. Alt katmana atacak olduğunuz yeni rengin gözünüze çok daha pürüzsüz ve kusursuz gözükmesini sağlar. Bir nevi ona canlı ve ışıltılı bir görünüm kazandırır diyebiliriz. Özellikle ahşap ve laminant yüzeylerin ağaçlı dokularını göz önünden kaldırmaya yarayan bu boya çeşitleri ağaç çeşitli mobilyalarda güvenle kullanabileceğiniz boyama çeşidi arasındadır. Bu boyalar ayrı bir boya olarak adlandırılmadığı gibi bir tür boyama çeşidi olarak bilinir. Mobilyalarınızda ağaçların kesim şekillerine göre ortaya çıkan damarlar, ağaç desenleri gibi yüzeyleri kullanılan boyalarla homojen bir şekilde örtmeye yarayan lake boyama çeşidi bir örtücü boya olarak bilinir. Alttaki ağaç dokulu yüzey tamamen kaybolup pürüzsüz bir görünüm alana kadar devam eden bu boyama işlemi çeşitli boyaların çeşitli renkleriyle bir arada kullanılabilir. Burada amaç altta mevcut olan boyayla lake boyanın karışarak homojen ve parlak bir görünüm elde etmesidir. Cila uygulaması da mobilyalarınıza oldukça parlak bir görünüm verse de bu işlemin cila uygulamasından farklı yanları vardır. Evinizde kullandığınız mobilyaların pürüzsüz ve çekici bir görünüm kazanması konusunda lake boyalar oldukça işlevsel ve önemli bir yere sahiptir. Lake boya renkleri dilediğiniz renkle uyumlu olduğundan dolayı çeşit çeşittir. Bu da onun aslında bir cila görevi görerek mevcut boyaya parlaklık vermesinde etkendir.

Lake Boya ile Pürüzsüz Bir Görünüm

Lake Boya ile Pürüzsüz Bir Görünüm

Evde göz önünde bulunan eşyalar içerisinde televizyon üniteleri, komodinler ve giysi dolaplarından tutun bazı sandık türü eşyalar hep ahşap dokudadır. Bu ürünler zaman içerisinde aşınıp hasar görerek ilk aldığınız günkü canlı ve güzel görünümünü kaybedebilirler. Yine bunun yanında kapılarınız da aşınarak eski bir görünüme kavuşabilirler. İşe lake boyalama işlemiyle başlamak isterseniz bu mobilyalarınızda herhangi bir pürüz kalmadan onları ilk aldığınız canlı renklere kavuşturmaya yarayacaktır. İster renkli ister renksiz tercih edebileceğiniz lake boyalar mobilyalarınızda görünen kusurları kapatmakla görevli olan boya çeşitlerindendir. Düz boyalarla birlikte boyandığı için mat lake boya şeklinde ya da parlak lake boya şeklinde karşınıza çıkar. Mat lake boya alt zemindeki boyayla aynı renk olan boyaların genel adıdır. Yüzeye verdiği matlık ile birlikte canlı bir yeni renk kazandırmayı amaçlar. Parlak olanlar ise hem yüzeyin eski rengini daha canlı hale getirir hem de onlara parlak ve pürüzsüz bir görünüm kazandırır. Bu bakımdan parlak lake boya tercih etmek mobilyalarınızı ışıltılı bir görünüme kavuşturmak istiyorsanız seçimleriniz konusunda önemli bir yere sahip olacaktır. Lake boyalar mobilyaya pürüzsüz görünüm kazandırır diye bilinmektedir ancak mobilyanız zaman içerisinde darbelere maruz kaldıysa ya da farklı yönlerden aşındıysa, tahrip olduysa direkt bu yüzeye boyama işlemi yapılmamalıdır. İlk olarak yüzey düz ve pürüzsüz bir hale getirilmek için zımparalanır. Daha sonra bu zımparalanan yüzey tamamen pürüzsüz bir halde ise bu sefer mobilyanın ana boya rengi kullanılır. Bu aşamada dilerseniz renkli olan mobilyanıza beyaz lake boya kullanarak aydınlık bir görünüm kazandırabilirsiniz, dilerseniz de siyah lake boya kullanarak mobilyalarınızı zevkinize göre farklı renklerde yeni bir forma sokabilirsiniz. Mobilyalarınızın artık aldığınız yeni ev eşyalarıyla uyumlu olmadığını düşünüyorsanız yapacak olduğunuz çok da radikal olmayan bir renk değişikliği bu anlamda ihtiyaçlarınıza yönelik olabilir. Yani bir çocuk odası kuruyorsanız evinizde kullanmadığınız bir komodini atmak yerine bu odaya aldığınız yeni ürünlere uyumlu renklerde bunu tekrar lake boyayla boyayarak kullanabilirsiniz. Ağaç yapımı mobilyalar kolay kolay eskimeyeceği için yalnızca dış görünümünün değişmesi size bir yenilikten gelen konforu bu sayede sunacaktır.

Mobilya Yenilemek Lake Boya ile Çok Kolay

Mobilya Yenilemek Lake Boya ile Çok Kolay

Lake boyayla boyama işlemi ciladan farklı noktalar taşır. Cila zımparalama ve boyama işlemi bittikten sonra yüzey parlak görünsün diye atılan tek katken lake boyama 7 kat cila olarak bilinir. Yani normal boya katının üzerine belirli periyodlarla 7 kez cila atmak lake boyama işleminin adıdır. Hasarlı mobilyalarınızın eski formuna kavuşması için öncelikle zımparalayıp bir astar boyası ve macunla yüzeyi bir dengeye sokmanız bu anlamda oldukça önemlidir. Macun kullanmak yüzeylerde gözümüzle görünmeyen küçük detayları kapatacaktır. Bu sayede zeminin her yeri eşit konumda olacağından bir denge sağlanmış olacaktır. Pürüzler bu şekilde kolaylıkla giderilebilecektir. Eğer başta bu pürüzden arındırma işlemi gerçekleştirilmezse, pürüzlü yüzeye yapılan lake boya ona çok da güzel bir görünüm kazandırmayacağı gibi boşa bir emek de harcanmış olacaktır. Bu anlamda yüzeyin pürüzsüzlüğünden emin olduktan sonra mobilyalarınıza uyumlu ister krem lake boya olsun ister gri lake boya olsun dilediğinizi kullanabilirsiniz. Pek çok farklı alanda ister evinizde ister çalışma alanlarınızda kullanacak olduğunuz ürünlerin zaman içerisinde gözünüze daha farklı ve daha hoş gelmesini istiyorsanız bu boyama işlemi tam size göre olacaktır. Düz bir zemin üzerinde yapılacak her boyamada lake boyaları kolaylıkla tercih edebilirsiniz. Ancak her mobilya dümdüz yapıda olmayabilir. Desenleri ve kesim şekli bir yana ahşap oymaları da mobilyaların gözümüze hoş görünmesi için onları alıcıya cazip kılan detaylardan olur. Bu anlamda aşınma eğer mobilyanızın desenlerinin ve oyma detaylarının olduğu kısımdaysa burada düz boyama dışında farklı bir işlem yapmanız gereklidir. Çünkü bu kısımlar düz zemine göre daha ince işçilik gerektirir. Dilerseniz lake sprey boya kullanarak erişilmesi zor minik detayları bu şekilde boyayabilirsiniz. Sprey lake boya kullanımı bu sayede işinizi kolaylaştıracak ve düz zemine göre ulaşılması çok daha zor olan detayları sizler için kolaylıkla boyanabilir hale getirecektir. Standart renkler dışında gri, lavanta, kum beji, bebek mavisi gibi çeşitli ve çok farklı renkleri olan lake boyalar sprey veya tabanca yardımıyla yapılır. Sprey ile yapmak tabancaya göre çok daha az emek sarf etmenize yarayacaktır.

Lake Boya ile Pratik Boyama Yöntemleri

Lake Boya ile Pratik Boyama Yöntemleri

Mobilyalarınızın kullanışlı olduğu kadar canlı ve şık bir görünüme sahip olmasını da tercih ediyorsanız lake boya tam olarak sizin bu isteklerinize cevap verecek bir boyama şekli olacaktır. Çoğunlukla ahşap ve laminant yüzeylerin boyanmasında kullanılan lake boyalar hayatlarınızda yeni renkler ile değişiklik yapmak istiyorsanız güzel bir yöntem olarak karşınıza çıkar. Laminant gibi yüzeyler düz ve zımpara gerektirmeyen yüzeyler olduklarından boyanması ahşap olanlara göre oldukça kolaydır. Ancak ahşap yüzeyleri boyamak da sanıldığı kadar zor değildir. Ahşap lake boya özellikli boyaları tercih ederek dilediğiniz renklerde veya renksiz de bulabileceğiniz boyaları seçebilmeniz mümkündür. Alt zemini sağlam olan her yüzeyi lake ile kolaylıkla boyayabilirsiniz. Çünkü lake boyalar sert boyalardır. Sağlam olmayan yüzeyleri kolaylıkla çatlatabilirler. Lake boya fiyatları konusunda pek çok çeşit içerisinden bütçenize en uygun olanını seçmek kadar boyanacak zeminin özelliklerini de göz önünde bulundurmanız gereklidir. Uygun olanı tercih edeceğim derken birkaç yıl sonra hemen yine boyama masrafı çıkarmak sizler için gereksiz emek ve maliyete yol açabilir. Bu anlamda sayfamızda bulabileceğiniz son derece kaliteli markaların ürünlerini tercih ederek, mobilyalarınızın özelliklerine uygun seçimleri kolaylıkla yapabilmeniz mümkündür. Mobilyalarınızın rengine göre mat lake boya renkleri içerisinden zeminine en uygun olan rengi bulmanız oldukça kolay olacaktır. Lake boyaların kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilmesinin nedenlerinden en önemli olanı yüzeylerin kolay kolay leke tutmamasıdır. Yalnızca tozunu alarak kolaylıkla lake ile boyanmış bir yüzeyi temizlemeniz mümkün olacaktır. Ayrıca geç kirlenmesi size üzerinde mikrop barındırmaması konusunda da özellikle hijyene dikkat etmemiz gereken şu dönemde oldukça yarar sağlayacaktır. Oturma odalarından yatak odalarına çoğu mobilya üzerinde lake boyanın kullanılmasının nedeni de tam olarak bu temizlik zahmetini en aza indirmek üzerine kurulmuştur. Yüzeyler deterjan gibi pek çok ağır temizlik malzemeleriyle az temas edince rengini ve canlılığını böylelikle uzun süre koruyacak olduğundan da kullanım konusunda uzun ömürlü olacaktır. Bu uzun ömrü sayesinde size de keyifle mobilyalarınızla bir ömür geçirmek kalacaktır. Yalnızca sizin değil, ağırladığınız misafirlerinizin de göz zevkine hitap etmesi bakımından mobilyalarınızı hem temiz hem de parlak renklerle bezemek bu anlamda oldukça güzel bir seçim olacaktır. Zarafetin sade ve şık seçimi olarak lake boyaları kolaylıkla ve güvenle tercih edebilirsiniz.

Görüntüsüyle Göz Kamaştıran Lake Boyalar

Görüntüsüyle Göz Kamaştıran Lake Boyalar

Mobilyalarınızın zamana meydan okumasını istiyorsanız onlara koruyucu boyalar uygulamanız gereklidir. Bunu yalnızca profesyonel ellerde değil de sizin de malzemeleri kolaylıkla temin etmeniz halinde yapabileceğinizi söylemekte fayda var. Ancak malzemeleri ben sayfanızda bulurum fakat boyama işleminde yeterli beceriye sahip değilim diyorsanız da başlık altında bulunan yüzlerce çeşit içerisinden zevkinize ve ihtiyacınıza yönelik bir lake boyayı elbette bulabilirsiniz. Mobilyalarınız için bu sektörde en sık kullanılan boya çeşidi olan lake boyalar yüzeyin her alanında eşit ve dengeli bir şekilde macun yardımıyla tutunur. Bu da lake boyaları uygularken size birtakım zorluklar yaşatabilir. Laminant yüzeylere lake boya uygulaması yapmak için öncelikle bir astar kat geçmeniz gerekir. Bu astar kat boyanın bu yüzeylere tutunmasını ve akıp gitmemesini sağlamak adına sizler için büyük bir kolaylık olacaktır. Plastik alaşımlı ürünler olan laminant yüzeyleri lake boyalar ile boyamak çekecek olduğunuz astar katla bu sayede oldukça kolay olacaktır. Her işin bilene kadar zor geldiğini düşünürsek, lake boyamasını öğrendikten sonra aslında pek de bir zorluğunun olmadığını fark edeceksiniz demektir. Lake boyaların farklı özellikleri bulunmaktadır. Bunların içerisinde kendinden vernikli olan boyalar oldukça göze çarpmaktadır. Serti lake boya olarak da sayfamızda kolaylıkla temin edebileceğiniz lake boyalar kendinden vernikli oldukları gibi bu onların ağaçtan yapılma her yüzeyde ister parlak ister mat bir görünüm elde etmesini sağlayacaktır. Bu boya çeşitleriyle yüzeyler daha canlı ve parlak bir görünüm elde edeceklerdir. 7 katlı bir cilalama işlemi olan lake boyama işlemi sonunda yapılan bir polisaj işlemi ile yüzey olduğundan daha pürüzsüz ve canlı olacaktır. Zemini yeterli dolguyla kaplanan bir yüzey küçük detayları macun yardımıyla giderildikten sonra zımparalanır. Ancak bahsettiğimiz yüzeyler gibi zımparaya ihtiyaç olmayan yerlerde direkt astarlamaya geçilir. Bundan sonra ana boya ile son kat boya atılır. Bu işlemin ilk aşaması olan beyaz boyadır. Beyaz boyanın boyanmasından sonra pürüzlerin giderilmesi işlemi yapılır ve en son da son kat boya atılır. Bu boyama en az 4 5 kat şeklinde olmalıdır. Son olarak da lake boyayla cilalama ve parlatmaya geçilir ve mobilyalarınız için yapacak olduğunuz işlem bu şekilde tamamlanır. Görüntüleriyle son derece şık ve göz kamaştırıcı olan boyaları tercih ederek mobilyalarınızın sizinle birlikte yaşarken yenilenmesine de bu şekilde zemin hazırlamış olacaksınız.

Lake Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Lake Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Gün içerisinde gözünüzün önünde olan her ev eşyasının üzerinde son derece büyük emekler bulunur. Bir eşyayı atıp yerine yenisini almak gibi ciddi maliyetlere girmek yerine elinizde bulunan mevcut ürünleri değerlendirip yeni renk ve şekiller kazandırmak daha tasarruflu bir kullanım olacaktır. Mobilyalarınıza canlı dokunuşlar yaparak onları hem odalarınıza uyumlu bir şekilde yaşam alanınıza kazandırabilirsiniz hem de tercih edeceğiniz lake boyayla onların daha geç kirlenmesini bu şekilde sağlayabilirsiniz. Lake boyaları yalnızca mobilyalarınızda değil kapılarda da kullanmak mümkündür. Bu ürünleri lake kapı boya şeklinde temin ederek kapılarınızın da hasarlı ve aşınmış yüzeylerden kurtulmasını sağlayabilirsiniz. Bu yüzeyleri yeniden boyamak için akrilik lake boya tercihlerinde de bulunabilirsiniz. Kapı gibi çok fazla darbe alan ve hep el altında olan yüzeylerin çizilme, darbeler ve çeşitli kimyasallar gibi dış etkenlerden olabildiğince az etkilenmesine yönelik üretilen bu boyalar oldukça sert malzemeden yapılır. Sertliği kadar son derece parlak, dolgun ve sararmayan bir yapısı da olan akrilik esaslı lake boyalar mobilya boyalarında ve kapı boyalarında sık sık kullanıcılar tarafından tercih edilen boya ürünleri arasında yer alır. Eğer evinizde çocuk varsa mobilyalar ve diğer pek çok yüzeyde ister istemez çizilmeler ve hasarlar olacaktır. Çünkü çocuklar bazı durumlarda sizin kontrol edemediğiniz alanlarda oyun amaçlı da olsa eşyalara zarar verebilirler. İşte bu durumlarda lake boya çeşitleri arasından kullanacak olduğunuz yüzeye en uygun ve bu yüzeyin de hassasiyetine yönelik bir boya çeşidini edinmek sizler için en önemlisi olacaktır. Boyanın mobilya üzerinde sağlam duruşu sizlerin de gönül rahatlığıyla çocukların oyun alanlarında oynayabileceği ortamlar yaratmanız konusunda bir ayrıcalık yaratacaktır. Her zevke hitap eden farklı boyalar arasından sizin en çok hoşunuza giden renkleri tercih etmek, size yenilikte bir iziniz olması konusunda bir pay çıkaracaktır. Evinizin dekorunda önemli bir pay sahibi olmak da sizi bu sayede mutlu edecek ve yaşam alanınızı hem kendiniz hem de aileniz için keyifli ve konforlu bir alana dönüştürmenin sevinciyle sizi buluşturacaktır. İçerisinde bulunan pek çok çeşitli kimyasal maddeler sayesinde boyanın kolaylıkla sürdüğünüz yüzeylere tutunabilmesi için yapacak olduğunuz işlemlerle ilgili her adım oldukça önem taşıyacaktır. Lake boya işlemini yaparken dikkatli ve özenli bir boyama yapmanız ve sabırlı olmanız gereklidir. Çünkü bu boyama işleminde hızlı ve seri davranmak boyanın dökülmesi veya başka yere taşması gibi görünmez kazalara davetiye çıkarabilir. Bu da size çevreyi temizlemek için ekstra zamana mal olur. Seçenekler arasında dilediğiniz ürünlere sahip olacağınız lake boyalar Trendyol’da sizleri bekliyor.