placeholder
"

Lal Taşı

" araması için 429 sonuç listeleniyor

Lal Taşı Modelleri ile Aradığın Enerjiyi Bul

Doğal taşlar farklı element ve minerallerin bir araya gelmesi ile kayaçların başkalaşım geçirerek ortaya çıkardığı taşlardır. “Lal taşı nedir?” diye sorulduğu zaman bu bilgi ışığında doğal silikat grubuna ait yerli kayaçların başkalaşımı ile meydana gelen bir doğal taş denilebilir. Granat taşı olarak da bilinen doğal lal taşı içerisinde olan mineral ve elementler sayesinde enerjisi yüksektir. Milyonlarca yıl sonucunda meydana gelen bu taş Alaska, Afrika ve Brezilya gibi yerlerde çıkarılır. Lal taşı farklı renklerde bulunabilir; bunun nedeni çıkarıldığı yerin yeryüzüne olan yakınlığıdır.

Lal Taşı Özellikleri ve Faydaları

Lal Taşı Özellikleri ve Faydaları

Her doğal taşın kendine has özellikleri bulunur ve bu özellikleri ile insanlara fayda sağlar. Orijinal lal taşı da içerisinde bulunan mineral ve bileşenlerin yüksek enerjisi sayesinde faydalı bir taştır. Lal taşı özellikleri uzmanlar tarafından bilindiği için psikoloji başta olmak üzere farklı alanlarda kullanılır. Mutluluk hormonunu tetiklediği için insanları rahatlatıcı etkisi vardır. Kan seviyesini dengeler ve dolaşımın düzenli olmasına sağlar. Bunun sonucu da kalbin düzenli bir ritimde atmasıdır. Sadece dolaşım sistemine değil, içerisindeki mineraller sayesinde sindirim sistemine de olumlu etkisi olur. Bunun yanı sıra sinir sistemini de yeniler ve uykularınızın rahat olmasını sağlar. Ayrıca bazı uzmanlar, lal taşını vücut ağrılarının tedavisi için kullanarak masaj yöntemi ile bel ve boyun üzerinde uygulama gerçekleştirir. Bütün bunların haricinde DNA hüclerindeki mutasyonun önüne geçtiği iddiası üzerinde çalışmalar yapılmaktadır.

Lal Taşı Fiyatları

Lal Taşı Fiyatları

Lal taşı oval bir şekle sahip olup yeşil, sarı, kahverengi, turuncu gibi renklerde karşınıza çıkar. Bu renklerin tümü dişi olarak kategorize edilirken koyu kırmızı lal taşı erkek olarak kategorize edilir. Bu bilimsel olarak yapılmış bir sınıflandırma olup insanlar, sevgi ve şefkat taşı olarak adlandırılan lal taşını istedikleri renkte tercih edebilirler. Bunlar dışında mavi lal taşı kullanılarak yapılan takılar da vardır. Kadınlar için kolye, bileklik, küpe gibi takılarda kullanılırken erkekler için genelde lal taşı tesbih olarak karşınıza çıkabilir. Lal taşı fiyat aralığı bu takıların modeli ve kullanılan taşın büyüklüğüne göre değişebilir. Lal taşı kolye fiyatları ile diğer takı modelleri arasındaki farklılık kolyede kullanılan taşın daha fazla olmasından meydana gelebilir. Bu aksesuarların yapımında lal taşının tarçın, pembe, pirop, seylan, kumlu, adredit ve melanit çeşitleri de kullanılabilir. Ayrıca kişi, burcunu dikkate alarak aksesuar seçiminde bulunabilir. Burç kolyeleri gümüş ya da makrome olarak karşınıza çıkar. Gümüş madeni kullanılarak tasarlanan lal taşı takılar ile farklı materyaller arasında fiyat farklılığı oluşabilir.

Trendyol’dan Birbirinden Özel Lal Taşları

Trendyol’dan Birbirinden Özel Lal Taşları

Lal taşı kullanımı yaydığı pozitif enerji, içerisinde bulunan mineraller, doğal maddeler ve bileşenler sayesinde yaşamınız üzerinde olumlu bir etki yaratır. İnsan ruhunda zaman zaman oluşan negatif enerjilerin ortadan kalmasını sağlayan lal taşı farklı aksesuarlar olarak kullanılabilir. Lal taşı kolye bu kullanım için tercih edebileceğiniz zarif bir seçim olur. Kolyenizi lal taşı bileklik ile tamamlayabilirsiniz. Tam bir kombin arzu eden kullanıcılar lal taşı küpe alarak eksiksiz bir sete sahip olabilirler. Böylece pozitif enerji yüklü bu taşı üzerinizde taşıyarak dingin bir ruh haline kavuşabilirsiniz. Hem kadın hem de erkekler için tasarlanan lal taşı yüzük ile kendiniz ve sevdikleriniz için farklı bir alternatif yakalayabilirsiniz. Herkesin beğenisine ve tarzına uygun olan modeller arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece lal taşını dünyanıza alarak olumlu yansımalarını yaşarsınız. Enerjisi yüksek “Lal taşı nerede satılır?” diye düşünüyorsanız bu ürünü Trendyol’dan kolaylıkla satın alabilirsiniz.