placeholder
"

Lav Taşı

" araması için 1311 sonuç listeleniyor
Beybek Gübre Lav Taşı No:3 5-8 Mm 2 L
Beybek GübreLav Taşı No:3 5-8 Mm 2 L
(30)
Lav Taşı No:3 5-8 Mm 2 L
18 TL
Sepete Git

Çeşitli Tonları ile Lav Taşı Faydaları

“Lav taşı nedir?” sorusuna cevap arayan taş meraklılarına özel Lav taşı, patlama sırasında bir yanardağ tarafından atılan erimiş kayaların katılaşması ve soğumasından sonra ortaya çıkan taşa verilen addır. Lav taşı, yeryüzünün çeşitli yerlerinde bulunur ve en eski taş türleri arasında olduğu düşünülür. Birçok farklı kültürlerin eskilerden beridir kullandığı lav taşı, bazalt olarak da adlandırılır. Lav taşından birçok farklı şekil ve nesne oluşturulabildiği gibi ısıyı maksimum düzeyde koruduğu için de pişirme yüzeylerinde kullanımı oldukça popülerdir. Temizleyici, iyileştirici özelliğinin olduğuna inanılan lav taşı iç tasarım ve mücevher tasarımlarında da oldukça rağbet görür. Doğal yapısı ile dikkat çeken lav taşı Trendyol’da.

Lav Taşı Özellikleri

Lav Taşı Özellikleri

Lav taşı insan bedenine iyi geldiğine inanılan doğal taşlar arasında bulunur. Bu sebeple kullanıcılar “Lav taşı ne işe yarar?” ve “Lav taşı nasıl kullanılır?” sorularının cevabını arar. Birçok alanda fayda sağlayan ürün, günümüzde daha çok lav taşı bileklik, kolye, tesbih, boncuk, yüzük gibi kadın ve erkek takı aksesuarlarında kullanılır. Ten ile temasının önemli olduğuna inanılan lav taşının kullanıcısına daha iyi enerji aktarımı yaptığı düşünülür. Toprak grubunun güçlerine sahip olduğu düşünülen lav taşının endişe ve şüphe duygularını dizginlediğine inanılır. Lav taşı ile yapılan bileklik veya kolye kullanımının insan sağlığına şifa olduğuna ve iyileştirme olanağı sunduğuna inanılır. Lav taşından yapılan kadın ve erkek aksesuarları diğer kristal taşları kullanılarak daha zengin bir görünüm oluşturulur. Takı aksesuarı yapmanın yanı sıra lav taşı mangal yakmak için de kullanılır. Isıya dayanıklı ve aleve maruz kalma riski olmadan ısıyı koruduğu için mangal kullanımında oldukça yaygındır. Aynı şekilde lav taşı tüplü mangal kullanımı için de tercih edilir. Lav taşı bitki, çiçek bakımına uygun yapısı ile de ön plana çıkan taş, bitkilerin daha rahat gelişebileceği bir ortam oluşturur. Bitkiye dökülen su fazlalığını bünyesine toplayarak bitki ihtiyaç duydukça topladığı suyu bırakır ve bitkinin susuz kalmasının önüne geçer. Çürümez özelliği ile koku yapmaz. Mineraller açısından da zengin olmasıyla da bitki köklerini güçlendirir. Aynı zamanda lav taşı saksı üzerinde dekoratif bir görünümü oluşturmanıza yardımcı olur. Lav taşı kumu ise özellikle akvaryumlarda kullanılır. Birden fazla gözenekten oluşan kum, akvaryumda suyun dengesini korur ve daha berrak olmasını sağlar. Lav taşı akvaryum içerisinde yer alan bitkilerin gelişimini destekler. Lav taşı 3-5 mm ve 5-10 mm boyutları ile akvaryum kullanımına uygundur. 3-5 mm mercimek tanesi büyüklüğüne denk gelir. İnsan ruhuna iyi geldiğine inanılmasının yanı sıra mangalda, saksıda ve akvaryumda sayısız fayda sağlayan lav taşını Trendyol ile hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Lav Taşı Fiyatları

Lav Taşı Fiyatları

Lav taşı sağladığı faydalar ile öne çıkar ve fiyat aralıklarıyla her bütçeye uyum sağlayan niteliktedir. Birçok alanda kullanabileceğiz lav taşı farklı gramaj ağırlıklarına yer verilerek daha ekonomik hale getirilir. Paket içerisinde üretilmesinin yanında bir de aksesuar olarak tasarlanan volkanik lav taşı, aksesuar kategorisinde sağladığı faydalar açısından bakıldığında oldukça uygun fiyat aralıklarına yer verir. Farklı alanlarda farklı faydalar sağlayan lav taşı ürünlerini Trendyol aracılığı ile inceleyebilir ve tek tıkla satın alabilirsiniz.

Lav Taşı Ürünleri Trendyol’da

Lav Taşı Ürünleri Trendyol’da

Çok fonksiyonlu kullanımıyla fark yaratan lav taşı ile alakalı merak edilen bir diğer soru ise “Lav taşı nerede satılır?”dır. Doğal, hakiki lav taşını bünyesinde barındıran Trendyol, taşı orijinal yapısı ile kullanıcılarına sunar. Lav taşı ile yapılan bileklik, kolye, yüzük, tesbih modellerine yer verir. Aynı zamanda bitki, akvaryum ve mangal kullanımına uygun lav taşı paketlerini de tek bir ekran üzerinden satın almanıza yardımcı olur. Lav taşı ile alakalı tüm ürünlere Trendyol aracılığı ile ulaşabilirsiniz.