Fiyat
Islak Zeminde Frenleme
Yakıt Verimliliği
Garanti Süresi
Jant Çapı
Kesit Oranı
Mevsim
Taban Genişliği
Fiyat Geçmişi
Yıl
Araç Tipi
Hız Endeksi
Yük Endeksi
Popüler Ebatlar
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Lassa Snoways

" araması için 509 sonuç listeleniyor
Lassa 185/65r15 88t Snoways 4
Kargo Bedava
Lassa185/65r15 88t Snoways 4
1.358 TL
Sepete Git

Lassa Snoways Kış Lastiği Modelleri Trendyol'da!

Lassa Snoways

Arabalar, uzun yıllardan beri insan hayatının vazgeçilmez bir parçası olmuştur. Özellikle sağladığı kolay ve hızlı ulaşım dolayısı ile uzağı yakın eden arabalar her geçen gün de gelişmeye devam ediyor. Ancak, gittikçe hızlanan ve gittikçe güçlenen araba teknolojileri beraberinde daha güvenli ve daha dayanıklı teknolojilere de ihtiyaç duyuyor. Böylece, daha güçlü ve daha kullanıcıyı koruyan yapıya sahip araba parçaları üretiliyor. İşte bu araba parçalarından da bir tanesi olan araba lastikleri oldukça önemlidir. Bir arabanın ilerleten ve yol ile temasta bulunan en temel parça araba lastikleridir. Araba lastikleri, yaz kış demeden kullanıcının güvenini garanti etmelidir. Dayanıklı, yol tutuşu sağlam ve konforlu sürüş sunabilen yapıda olması çok önemlidir. Bütün bunların gerçekleşmesi ise artık çok kolay. Trendyol ile kolayca elde edebileceğiniz Lassa Snoways lastikleri ile, bir yandan özel tasarımlı desenleri ile kendinizin ve ailenizin güvenliğini koruma altına alırken, bir yandan da yüksek yol tutuşu ve sessiz yapısı ile üst düzey sürüş konforunun tadına varabilirsiniz.

Neden Kış Lastiği Kullanılmalıdır?

Kış lastikleri, tıpkı adından anlaşılacağı gibi özellikle soğuk hava şartlarında oluşan durumlar için özel olarak lastik markaları tarafından üretilmiş ürünlerdir. Dolayısıyla kış lastikleri, soğuk hava şartları başta olmak üzere kullanıcısına çeşitli avantajlar sağlar. Kış lastikleri söz konusu olduğunda bahsedilecek faydalar ise şunlardır:

Yaz lastiklerinin yapımında kullanılan ana malzeme sentetik kauçuktur. Bu sebep ile sentetik kauçuk hava soğudukça sertleşir. Sertleşme durumu ise lastiklerin yol tutuş özelliğini oldukça tehlikeli oranlarda zayıflatır. Ancak kış lastiklerinde kullanılan ana malzeme farklıdır. Kış lastikleri doğal kauçuk ve silikadan üretildiği için, hava şartları daha soğuk ve olumsuz olsa bile sertleşmezler. Sertleşmemeleri sayesinde de yol tutuş özelliklerini üst düzeylerde korumaya devam ederler.

Kış lastiklerinin, normal sayılabilecek lastiklere göre bir diğer farkı da yüzeylerindeki desendir. Bu desen diğer lastiklere kıyasla daha derin ve geniş oluklara sahiptir ve bu oluklar arası ince kanallarla doludur. Desenin ince kanallı tasarıma sahip olmasının nedeni ise, oluklar arasındaki kauçuk parçalarına sağladığı bölgesel esnekliktir. Yaz lastiklerinde bu ince kanallı desenler bulunmadığı için, soğuk koşullarda sertleşme gerçekleşir ve bu da yol tutuşu standartlarnın düşmesi demektir.

Özellikle kış şartlarında daha çok rastlanılan ıslak zeminler için de kış lastikleri optimal özelliklere sahiptir. Islak bir zeminde giderken, lastiklerin zemindeki su tahliyesini iyi bir şekilde gerçekleştirmesi gerekir. Tahliyenin iyi gerçekleşmemesi, lastiğin zeminde tutucu bir şekilde yürümesi yerine adeta zeminde kayması demek olur. Bu kahma durumu ise ciddi tehlikeler oluşturabilir. Kış lastikleri, normal lastiklere kıyasla daha derin oluklarından dolayı zeminden gelen su tahliyesini daha etkili bir şekilde gerçekleştirir. Dolayısı ile bahsedilen ciddi tehlikelere sebep olma riski ortadan kalkmış olur.

Zorlu ve soğuk hava şartlarında bir diğer karşılaşılan zemin yüzeyi ise karlı yüzeylerdir. Kış lastikleri yine tasarımlarından gelen bir avantaj olarak kullanıcılarına kar tutuşu imkânı tanır. Derin olukların bir diğer bahsedilmesi gereken işlevi de karlı koşullarda sağladıkları faydalardır. Bu faydalar ise bu derin oluklara daha çok kar birikmesi ile oluşur. Daha çok kar birikimi sayesinde karlı yollara daha çok tutunabilen lastikler olmuş olurlar. Unutulmamalıdır ki, karlı yüzeye en sıkı tutunabilen şey yine karın kendisidir.

Bazı araç kullanıcıları kış lastikleri yerine kar paleti, kar çorabı ya da kar zinciri kullanabilir. Bu çözümler oldukça basit çözümler olsa da kullanıcının konforundan tolerans göstermesini ister. Konfordan gösterilen tolerans ise, otomobilin yürüyen aksamına bindirilen ağırlığın artması ve çok gürültü yapması ile gerçekleşir. Aynı zamanda bu ürünler sadece karlı zeminlerde kullanıldığından bir diğer problemdir. Bilindiği üzere, kış dönemlerinde kar sürekli zeminde bulunmayabilir. Ancak, soğuk hava koşulları kapınıza gelmeden takabileceğiniz bir kış lastiği ile, bu ek aksesuarlarla uğraşmak zorunda kalmazsınız. Öte yandan, kış lastikleri sadece karlı yüzeylerde değil, kış boyunca karşılaşacağınız her türlü yüzeyde size hizmet eder. Ancak, kış lastiği kullanılması araç sahiplerinin zincir bulundurmak zorunda oldukları gerçeğini değiştirmez. Yasalar gereği kullanmasanız bile aracınızda zincir bulundurma zorunluluğu devam eder.

Araştırmalarla yapılan tespitlere göre, soğuk hava koşullarında her zeminde kış lastiklerinin normal lastiklere oranla daha yüksek performansa sahip olduğu kanıtlanmıştır. Soğuk zemine daha çok tutunan kış lastikleri, daha iyi çekiş, daha yüksek fren performansı va daha stabil bir sürüş sağlar.

Bahsedilen tüm bu avantajlar ile beraber, kış lastiklerinin bütçeye olan etkisi de dikkat edilmesi gereken bir diğer unsurdur. Başlangıçta, kullanıcılar için fazladan bir çift lastik daha almak masraflı görünse de, her mevsime uygun görev gören iki çeşit lastik kullanmak sizin ve ailenizin güvenini artırırken aynı zamanda lastik ömrünü de uzatır. Böylece uzun vadede mevsime uygun lastik kullanımı, tasarruflu bir kullanım ömrü sunar.

Yüksek Performanslı Lassa Snoways Kış Lastikleri

Kış lastikleri ve sağladığı avantajlardan bahsedildikten sonra, her yeni seride kalite ve performans sağlayan Lassa kullanıcılarına sunduğu güvenli sürüş, rakiplerine nazaran kayda değer yükseklikte olan performans, sürüş konforu ve en önemlisi kullanıcı dostu uygun fiyatları ile adından memnuniyetle ve çokça söz ettirmeyi başarmıştır. Lassa Snoways 2, Lassa Snoways 3, Lassa Snoways Era ve Lassa Snoways Era+ ardından Lassa Snoways 4 ile son model Lassa Snoways kış lastikleri üstün kalitedir.

Kullanılan malzemenin dışında Lassa Snoways 4 kış lastiği kalitesini artıran bir diğer nokta, üstün mühendislik ile inşa edilmiş mimarisindeki desenleridir. Kış lastikleri kullanılmadan önce tercih yapılırken, en önemli unsurlardan sayılabilecek olan ıslak, buzlu ve karlı zemindeki yol tutuşu ve fren performansı, muadillerini üreten diğer markaların ürünlerine nazaran daha yüksek performans kapasitesine sahiptir. Bu avantajları sağlayan değerlerin bir ölçümü olarak adlandırılan enerji etiket değerleri ise Lassa Snoways 4 yorum kalitesini kanıtlar. Lassa Snoways 4 205 55 r16 etiket değerleri ile bir önceki Lassa Snoways modellerine nazaran özellikle ıslak zemin performansını E seviyesinden, B seviyesine çıkarmıştır. Böylece 205 55 r16 kış lastiği Lassa Snoways 4 yağışlı havalarda kendi muadillerine nazaran çok daha yüksek yol tutuşu sağlar. Ayrıca Lassa Snoways kış lastikleri, müşterilerinin güvenliği ile aynı ölçüde müşterilerinin sürüş konforunu da önemser. Rakip markaların ürünlerine göre aynı boyutlardaki lastiklerde 3 desibele kadar daha az ses çıkararak hem iç hem dış gürültüyü minimize eder. Lassa Snoways yorum yapanlara göre 205 55 r16 Lassa Snoways 4 lastiklerinde olduğu gibi farklı etikete sahip Lassa Snoways lastikler de oldukça verimli, güvenli ve konforlu kullanım olanağı tanır. Lassa Snoways 4 lastikleri etiket değerlerine bakıldığı zaman, Lassa Snoways 4 185 65 r15, Lassa Snoways 4 195 65 r15 gibi modeller ile de oldukça göz doldurur. Örneğin 185 65 r15 Lassa Snoways 4 kış lastikleri, muadillerinin ortalamasına göre yol tutuşu performansında %5 daha etkili performans verir.

Lassa Snoways lastikler ile, kış lastiklerinin kullanımı sırasında oluşan fazladan yakıt tüketimi ve araç içi ses minimum düzeylere indirilir. Böylece mevsimsel lastik kullanarak sağlanan avantaj, Lassa Snoways kış lastikleri tercih edildiği zaman daha da artar. Güvenlik arayışında olan kullanıcılar için en yüksek standartlarda hizmet sunan Lassa Snoways lastikleri Trendyol aracılığı ile uygun fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Ekonomik Lassa Snoways Modelleri

Eğer daha ekonomik bir kış lastiği modeli arayışındaysanız farklı markaların ürünlerine bakmanıza gerek yoktur. Lassa Snoways 4’ün erken modelleri olan Lassa Snoways modelleri de zorlu hava koşullarında oldukça verimli ve güvenli performansa sahiptir. Örnek olarak Lassa Snoways 3 lastiklerinin kendilerine has desenleri ve kaliteli malzemeleri sayesinde Lassa Snoways 3 kullanıcı yorumları incelendiğinde oldukça olumlu cevaplar aldığı görülür. Lassa’da en yeni teknolojilerden sayılabilecek bu lastik ile tüm kış koşullarına uygun sağlam yol tutuş, yüksek fren performansı sunan lastiklere daha uygun fiyatlarla sahip olmak mümkün. Lassa Snoways 3 RC polimere sahip yapısı ile daha elastik ve kuvvetli bağ yapabilir. Lassa Snoways 3 yorum yapanların beğenisini zig-zag şeklindeki kanalcıklar ile de sağlıyor. Bu tasarıma sahip yapı ile ilave kenar etkisi yaratılır ve yol tutuşu özelliği artırılır. Zig-zaglı yapının sağladığı bir diğer avantaj da karlı ve buzlu zeminlerdeki üstün viraj performansıdır. Öte yandan tıpkı diğer Lassa Snoways ürünlerindeki gibi etkin su tahliyesi yapabilme kabiliyetine de sahiptir. Dolayısı ile merkezden dışarı hızlıca yapılan su tahliyesi ile kızaklama riski azalmış olur. Bir diğer ekonomik Lassa Snoways modeli ise, Lassa Snoways 2 plus’tır. Lassa Snoways 2 plus fiyatı ile ön plana çıkarak ekonomik lastik tercihleri arasında ön sıralarda yer alır. Bunlar dışında kendine has tasarımı ve adeta komple bir kış lastiği olması ile, araç kullanıcıları tarafından çokça seçilen lastiklerden biridir.

Lassa Snoways Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Her araba markası ve modeli birbirinden farklı özelliklere sahip olduğu gibi, lastik modelleri de birbirinden farklıdır. Kış lastiklerinin ebatları, yapıları araç marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Dolayısı ile eğer bir kış lastiği almaya karar verdiyseniz, aracınıza uygun olan kış lastiğini tercih etmelisiniz. Mutlaka araç üreticisinin ya da araç yetkili servislerinin teknik ekiplerince önerilen lastik ölçülerine göre kış lastiği seçilmelidir. Eğer aracınıza uygun kış lastiği ölçüsünü kendiniz merak ediyorsanız, bu bilgileri kullanıcı araç el kitabı ya da araç üzerindeki yerlerden temin edebilirsiniz. Kış lastiklerinin incelenmesinde kuru ve ıslak yoldaki fren kabiliyeti, karda fren ve karda çekiş kabiliyeti özellikleri sırayla takip edilmelidir. Seçtiğiniz kış lastiğinin yüzeyinde kış lastiği ibaresini bulundurmalıdır. Kış lastiği tercihinde üretim yılı da çok önemlidir. Özellikle lastik tercihleri en erken beş yıl önce kullanıma sunulmuş lastik ürünlerinden yana yapılmalıdır. Kış lastiğinin satıcı ve üretici tarafından garanti koşullarını öğrenmek önemlidir. Kış lastikleri kullanılacaksa bütün tekerleklerde kullanılmalıdır. Sadece iki adet kış lastiği kullanmak, zorlu kış aylarında sürüş güvenliği için yeterlilik sağlamaz. Kış lastiği, eğer gerekiyorsa olabildiğince kasım ayında değişimi yapılması önerilen bir üründür. Böylece verilen bilgiler doğrultusunda, aracınıza uygun Lassa Snoways kış lastiği modelini seçtikten sonra, Trendyol üzerinden satın alarak keyifle kullanmaya başlayabilirsiniz.

Lassa Snoways Kullanacaksanız Bunlara Dikkat Edin

Kış ayları özellikle otomobille seyahat için yaz aylarına kıyasla nispeten daha tehlikeli bir dönemdir. Daha tehlikeli olmasının en büyük sebebi ise daha kaygan olan yollarda araçların yol tutuşundaki düşme durumudur. Öte yandan kışa hazır olmayan araçlarda bazı tehlikeli sayılabilecek sorunlar da çıkabilir. Sonuç olarak, kış aylarında diğer mevsimlere oranla daha fazla trafik kazası yaşanıyor. İşte bu zorlu koşullarla baş etmenin en temel ve birinci yollarından biri de aracınıza kış lastiği taktırmaktır. Lassa Snoways kış lastikleri bu konuda önder sayılan lastiklerdendir. Ancak kış lastik ürünleri arasında ileri gelen lastiklerden olsa da kullanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Bunlardan ilki, eğer Lassa Snoways lastiklerinizi muhafaza etmek istiyorsanız, serin ortamda muhafaza etmelisiniz. Özellikle rutubetten uzak, kuru ve hava sirkülasyonu iyi sağlanan bir ortamda depolamak lastik ömrünü uzatır.

Lastik aşınmasına engel olmak için, lastiği zararlı sayılabilecek asit, petrol, yağ, gres gibi maddelerden uzak tutmalısınız. Bu tür maddelerle lastik teması, lastiğin yüzeyinde aşınmalara, lastik deseninde bozulmalara sebep olur ve bu durum da can güvenliğinizi riske atabilir.

Sürekli bir güneş ışığı ve yüksek sıcaklığa maruz kalan lastikler zamanla form kaybına uğrayabilirler. Kauçuk bazlı üretim maddeleri dolayısıyla güneş ışığından uzak ve sıcak olmayan bir ortamda muhafaza edilmesi lastik ömrünü uzatır.

Yerden belirli bir yükseklikte lastikleri muhafaza etmek, lastik yapısında bozulmaları engeller. Öte yandan lastik eğer dikey olarak muhafaza ediliyorsa, ayda bir lastik ters çevrilmelidir.

Elektrik motorları, elektrikli ısıtıcı ya da floresan ampul gibi bazı ürünler ozon gazı yayar. Bu ozon gazları ise lastiklerde çatlamalara ve yüzeylerindeki desenlerde bozulmalara sebebiyet verebilir.

Düzenli ve periyodik aralıklarla (ortalama 5 yılda bir), Lassa Snoways kış lastiklerinizi alanında uzman biri tarafından kontrol ettirin. Uzun süre kullanılan lastiklerde, kullanıcının dikkat edemeyeceği bazı sorunlar ortaya çıkabilir. Bu gibi sorunlardan kaçınmak ve keyifli ve güvenli sürüş keyfinden mahrum kalmamak için uzman kontrolü önemlidir.

Lassa Snoways Lastiklerinde Farklı Fiyat Opsiyonları

Her şeyden önce eğer bir araç kullanıcısı iseniz, kış lastiklerini ek bir masraf olarak görmek sizler için doğru olmayabilir. Çünkü özellikle uzun vadede mevsimsel lastik kullanmadan sadece bir set lastik ile tüm bir yılı geçirmek, lastikleri olduğundan çok daha fazla yıpratır. Böylece kullanım ömrü kısalır ve lastik değişimi de sıklaşır. Öte yandan mevsimsel lastik kullanmak lastik setlerinin kullanım ömrünü kısaltacağından uzun vadede çok daha tasarruflu olur. Kullanıcıların unutmaması gereken en temel bir diğer nokta da can güvenliğidir. Mevsimsel lastikler ile hem tasarruflu hem de güvenli sürüş mümkün kılınır. Çünkü hava sıcaklığı yedi derecenin altına düştüğünde otoyol koşulları da değişir. Bu değişen otoyol koşullarında da değişime ayak uydurmak güvenlik için elzem olur. Örneğin normal lastiklerle saatte elli kilometre hızla giden bir araç düşünülür ise, bu araç fren yaptığında alacağı mesafe 44 metre olur. Hâlbuki eğer aynı sürücü kış lastiği kullanıyor ise, fren yaptığı andan itibaren fren mesafesi 36 metreye kadar düşebilir. Aradaki fark olan sekiz metrelik mesafe yaklaşık olarak iki araç boyutuna denk gelir. Herhangi bir ani fren anında bu mesafe hayat kurtarıcı olabilir. Lassa Snoways lastik modelleri, kullanıcılarına bir kış lastiğinden isteyebilecekleri her şeyi sağlıyor. Bütçe dostu fiyatlara sahip Lassa Snoways lastiklerinde, lastik fiyatları ürünün etiket fiyatına, ürünün modeline ve boyutuna göre değişiklik gösterebilir. Örneğin Lassa Snoways 4 lastikleri, Lassa Snoways 3 lastik fiyatları ile kıyaslandığında göre daha yüksek fiyatlı olabilir. Ancak, kullanıcılar tarafından Lassa Snoways fiyat listesi incelenirse, lastik arayışında olanlar bütün Lassa Snoways modellerini, muadillerine kıyasla çok daha iyi olan lastik ürünlerini oldukça uygun fiyatlarla bulabilirler.