İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Yaş
Seri
Parça Sayısı
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Lego Araba

" araması için 109 sonuç listeleniyor

Lego Araba

Lego Araba

Lego Araba

Özellikle çocuklar için ürettiği oyuncaklarla bilinen Lego Araba modelleri ile dikkat çeken ürünlere sahiptir. Her yaş grubu için farklı modelleri bulunan modelleri yapmak çocuklar için eğlenceli olmasının yanı sıra eğitici ve öğreticidir. Her ne kadar çocuklar için üretilen pek çok oyuncağa sahip olsa da yetişkinlerin de sevdiği bu ürünler, zamanla koleksiyon değeri olan oyuncaklara dönüşmüştür. Yapımında kullanılan kaliteli malzemeler sayesinde kırılmalara ve çatlamalara karşı dayanıklı olup, uzun yıllar boyunca saklanabilecek ürünlerdir. Yap boz mantığı ile birleştirilen ve ortaya hoş görünümlü araba modelleri çıkaran bu oyuncaklar, çocukların analitik düşünme becerilerini sağlamaya ve motor becerilerinin gelişmesine yardımcı olmaktadır. Lego polis araba modelleri kurulum sonrası ortaya çıkan hoş modellerden biridir. İçerisinde yer alan polis figürü ile birlikte sunulan bu ürünler, farklı boyutlarda ve farklı parça sayılarıyla bulunabilir. Yaş gruplarına göre değişen kurulum farklılıkları kolaydan zora giden seviyelerde mevcuttur. Küçük yaş grupları için daha basit tasarımları olan bu ürünler, çocuk büyüdükçe daha zor tasarımları edinerek, gelişiminin devam etmesi sağlanabilir. Lego yarış araba modelleri içerisinde birçok farklı seçenek mevcut olup, süper kahraman filmlerindeki konsept arabalar, Disney’in Arabalar filmindeki arabalar ve Formula 1 arabaları gibi farklı modeller bulunmaktadır. Çocuğunuzun ilgi duyduğu alan içerisinden seçebileceğiniz bu farklı seçenekler içerisinden, hem arabayı kurarken, hem de kurulum sonrası eğlenmesini sağlayabilirsiniz. Çocukların hayal gücünün gelişmesini sağlayacak olan bu Lego araba seti ürünleri ile zaman geçirmeleri kendilerini her daim geliştirebilecekleri bir duruma girmelerini sağlayacaklardır. Diğer orijinal Lego parçaları ile de kullanılmaya uyumlu olan bu ürünler, çocuk sağlığı açısından herhangi bir zarar teşkil etmeyen ve sağlık testlerinden başarıyla geçmiş olan oyuncaklardır. Basit ve birleştirilebilir bu oyuncak modellerinin yanı sıra Lego uzaktan kumandalı araba modeli de çocukların çok seveceği ve düşünme becerilerini geliştirebilecek ürünlerden biridir. Pille çalışan ve uzaktan kumandası ile yönlendirilebilen bu ürün, bir yarış arabasına dönüşebilir ve ev içerisindeki küçük engebeleri aşabilecek kabiliyeti sayesinde, oyuncak bir arazi aracı görevi de görür. Aynı zamanda, yüksek hızda ön tekerlekleri kaldırabilme özelliği dikkat çeken farklarındandır. Eğitici ve öğretici özellikleri ile bu ürünleri, en küçük yaştan itibaren sevdirmeniz, büyüdükçe öğrenme merakı konusunda kendilerini geliştirmeye yardımcı olacaktır.

Lego Araba Modelleri

Lego Araba Modelleri

Lego araba modelleri içerisinde pek çok farklı çeşit bulunmaktadır. Çocuklarınızın ilgi duyduğu modelleri bu oyuncak grupları içerisinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Süper kahraman filmlerindeki arabalar, polis arabaları, yarış arabaları ve itfaiye arabaları gibi sayısız çeşit bulunmaktadır. Yaş gruplarına göre farklı sayıda parçalardan oluşan bu modelleri tamamlamak, çocuklar için eğitici bir görev olmanın yanı sıra eğlenceli vakitler geçirmelerini sağlayacaklardır. Uğraşlarının sonunda ortaya çıkaracakları modeller, başarıya erişmiş olmanın mutluluğunun yanı sıra küçük yaştan itibaren kendine güven kazanmaları konusunda destekleyici bir durum ortaya çıkaracaktır. Lego oyuncak araba ürünleri ile çocuklara merak duygusu kazandırmaktadır. Bu eğlenceli oyuncaklar sayesinde parçaların birleşmesinden sonra ortaya çıkacak olan ürünlere duydukları merak, oyuncağı tamamlamak için bir görev haline dönüşecektir. Farklı renklerden oluşan parçaları ile renkleri tanımalarına yardımcı olması, öğrenmelerine katkı sağlayan bir başka faktördür. Bilinen en meşhur süper kahramanlardan olan Batman’in aracı olan Batmobil esas alınarak tasarlanan Lego Batman araba modeli, çocukların en çok seveceği modellerden biri olma özelliği taşımaktadır. Bu araçları birleştirirken parmak becerilerinin de gelişmesine katkı sağlayan ve ellerini daha işlevsel bir şekilde kullanmalarını öğreten oyuncaklar, çocukların en sevdiği ürünleri onların beğenisine göre tasarlıyor ve sunuyor. Eğitici ve öğretici etkisinin yanı sıra bilişsel gecikmeler yaşayan çocuklarda da gelişim gösterme olanağı sunan bu ürünler, zihinsel engelli ya da otizmli çocuklar için de faydalıdır. Uzaktan kumandalı motorlu Lego araba çocukların eğlenceli vakitler geçirebilmelerinin yanı sıra el ve göz koordinasyonlarının gelişmesine katkıda bulunmaktadır. Dikkat dağınıklığı ya da odaklanamama sorunları yaşayan çocukların gelişim gösterdiği ve okulda daha başarılı bir hale gelmelerine yardımcı olduğu, bu oyuncakların bilinen faydalarından sadece birkaçıdır. Küçük yaştan itibaren öğrenmeyi eğlenceli bir hale getiriyor oluşu, öğrenmeye merakını ve isteğini giderek artıracak önemli bir özelliktir. 0-4 yaş aralığı için üretilen ve başlangıç seviyesi olarak da düşünülebilecek olan Lego Duplo araba modelleri, daha büyük parçalardan ve basit tasarımlardan oluşmaktadır. Oyuncaklarla oynamaya ve gelişimini düzgün bir şekilde ilerletmek adına bu modellerden başlanabilir ve yaş büyüdükçe diğer ürünlere geçilerek, seviyeyi zorlaştırabilirsiniz. Parçalarının büyüklüğü, güvenlikleri açısından olumlu özelliklerden biridir. Çocukların hayal gücünün gelişmesine katkıda bulunacak bu ürünlerle onlara en güzel hediyeyi vermiş olacaksınız.

Lego Araba Fiyatları

Lego Araba Fiyatları

Lego araba fiyatları alacağınız ürüne göre değişiklik göstermektedir. Yaş grupları için farklı tasarımları olan basit modellerle daha büyük yaşlara hitap eden çok parçalı ve özel tasarım ürünler arasında fiyat farkları vardır. Genel olarak her bütçeye uygun olan ürünleri içerisinde barındıran bu modellerden dilediğinizi seçebilir ve çocuğunuzun yaşına göre karar verebilirsiniz. Lego robot araba modeli, çocuğunuzu şaşırtacak ve eğlendirecek farklı bir üründür. Kurulumu sonrası robot şeklini alabileceği gibi büyük bir araba formuna da girebiliyor oluşu, iki farklı oyuncağı tek bir modelde bir araya getirmektedir. Bu özelliği sayesinde pek çok rengi içerisinde barındıran ve yapım esnasında çocuğunuzun eğlenceli vakit geçirmesini sağlayan bu model, farklı renklerde ve tasarımlarda bulunmaktadır. Bu ürünün de farklı yaş gruplarına göre hazırlanmış seçenekleri bulunmaktadır. Hem robot, hem de yarış arabası ya da hem robot, hem de itfaiye, polis arabası gibi farklı ürün tiplerinden dilediğinizi seçebilirsiniz. Lego araba nasıl yapılır? sorusuna verilecek cevap, oyuncakların kullanım kılavuzunda bulabileceğiniz bir sorudur. Kılavuzdaki yönergeleri izleyerek kolaylıkla yapım işlemini bir yapboz yapar gibi tamamlayabilirsiniz. Bu yapım işlemi esnasında çocuklarınız odaklanma becerilerini geliştirecekler ve okul yaşamlarında öğrenme güçlüğü gibi sorunların üstesinden gelebilecekler. En son çıkan spor araba modellerinin tasarımlarına sahip olan Lego spor araba modelleri içerisinde pek çok farklı seçenek bulunmaktadır. Çocuğunuzun sen çok beğeneceği ve oynamaktan zevk alacağı modelleri seçerek eğlencesine ortak olabileceğiniz ürünleri tercih edebilirsiniz. Çocukların arkadaşları ya da kardeşleri ile paylaşarak oynayabileceği bu ürünler, sosyal becerilerini ve duygusal ilişkilerini geliştirmeye yardımcı olacak şekilde kullanılabilir. Her yaş grubuna farklı ürünleriyle hitap eden ve her yaşa uygun ürünleri bulunan Lego küçük araba modelleri içerisinde farklı renklere ve modellere sahip arabaların bulunduğu ürünleri bulabilirsiniz. Bu ürünleri yaparken harcayacakları zaman içerisinde sabretmeyi öğrenecek olan çocuklar, başladıkları işi bitirme konusunda azimli bir davranış sergilemeleri gerektiğini küçük yaştan itibaren öğrenmeye başlayacaklardır. Bu önemli yetileri kazanırken aynı zamanda eğlenerek vakit geçirecekler. Yapım esnasında talimatları takip etmeyi öğrenmeleri, kişisel gelişimlerinin önemli parçalarından biridir. Bu sayede, talimatlar doğrultusunda doğru bir şekilde öğrenmeyi ve öğrendiklerini doğru bir şekilde uygulamaya geçirmeyi öğreneceklerdir.

Lego Araba Özellikleri

Lego Araba Özellikleri

Kaliteli malzemelerden üretilen ve sağlam yapılarıyla, kırılma, bozulma gibi sorunlarla karşılaşmayacağınız bu ürünler, çocuk sağlığına olumsuz bir etki etmeyecek şekilde tasarlanmışlardır. Sağlık testlerinden başarıyla geçen bu ürünleri, çocuklarınız güvenle kullanabilir ve eğlenceli vakit geçirebilir. Çocuklar oyuncakları ile oynarken, hikâyeler yaratırlar ve bu hikâye etrafında oyuncaklarını kullanarak hayal dünyalarını keşfederler. Batman’in kötü karakterlerinden olan Joker, Lego Joker araba modeli ile karşımıza çıkıyor. Çocuklar bu oyuncakla oynarken Gotham City’de bir hikâyenin içerisinde hissedecekler ve kendi yarattıkları evrenin içerisinde eğlenceli vakit geçirebileceklerdir. Markanın diğer ürünü olan Batmobil’i de beraber alarak daha eğlenceli bir hale getirmelerine yardımcı olabileceğiniz bu ürünün içerisinde Joker karakteri ve Harley Quinn figürleri de oyuncağı daha eğlenceli bir hale getiren bir diğer detay. Her zevke uygun bulabileceğiniz bu ürünler arasında Lego klasik araba modelleri de bulunmaktadır. Geçmişi günümüz oyuncaklarına taşıyan bu ürünler sayesinde, çocuğunuz klasik model arabaları da tanıyacak ve bunların oyuncakları ile oynamak, gelecekte güzel bir anı olarak hafızalarında yer edecektir. Ürünler arasında her zevke hitap eden farklı renkleri bulabileceğiniz geniş bir seçenek imkânı bulunmaktadır. İçerisinde çok rengi barındıran modeller olduğu gibi farklı renklere sahip tek renk ürünleri de tercih edebilirsiniz. Lego sarı, mavi, yeşil, turuncu, kırmızı araba renkleri gibi farklı renklere sahip olan bu ürünlerin dışında da farklı renk seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Bu farklı renkler sayesinde, henüz renkleri öğrenme aşamasında olan çocuklarınıza, kolaylıkla öğrenmelerinin yolunu açmış olursunuz. Ayrıca parçalar ile birlikte sayma becerilerini de geliştirebilecekleri gibi analitik düşünme yetenekleri de gelişecektir. Markanın ürettiği ürünler, uzun yıllardır hayatımızda yer almaktadır. Bu sebeple bugünün yetişkinleri bile çocukluklarında bu oyuncakları kullanmış ve sevmiştir. Çocukluk anılarında yer edinen bu oyuncakları yeni model ve tasarımlarıyla tekrar kullanmak isteyen yetişkinler için yetişkin Lego araba modelleri pek çok farklı çeşitle sunulmaktadır. Yap boz mantığı ile yapımını tamamladıktan sonra evinizin istediğiniz köşesine koyabileceğiniz, dilerseniz de koleksiyonunu yapabileceğiniz sayıda çeşidini edinerek güzel bir hobi edinebilirsiniz. Uzun yıllar boyunca saklayabileceğiniz bu ürünler, zaman içerisinde bozulmaz ve malzemelerinin sağlamlığı sayesinde gelecek nesillere dahi aktarabileceğiniz özelliktedirler. Bu eğlenceli oyuncaklardan koleksiyon yapmanız için tek gereken şey, başlamak olacaktır. İlk aldığınız modelden sonra diğerlerini almamak ve bu zevke devam etmemeniz için bir sebep kalmayacaktır.

Lego Araba Faydaları

Lego Araba Faydaları

Çocukların gelişimine saymakla bitmeyecek kadar katkısı bulunan bu ürünler, eğlendirici olmalarının yanı sıra eğitici ve öğretici özellikleriyle de dikkat çekmektedirler. Çocuklar için farklı yaş gruplarına göre tasarlanan ürün modellerini kullanmalarını sağlayarak, sosyal becerilerinin gelişmesini sağlayabilir ve öğrenmeye meraklı bireyler haline gelmelerine neden olabilirsiniz. Küçük yaşta odaklanma problemlerinin üstesinden gelmesini sağlayacak ve analitik düşünme becerileri gelişecektir. Bu ürünlerle oynarken hayal kurma becerilerinin gelişiyor oluşu, parlak fikirli bireyler olarak yetişmelerine zemin hazırlayacaktır. Lego araba parçaları birleştirilirken düşünmelerini sağlayacak ve bulmaca, bilmece gibi zekayı geliştiren bir oyun olma özelliği taşıyacaktır. Boyutlarına göre değişen farklı modelleri de bulmanız mümkündür. Tek parça halinde ve markanın diğer oyuncakları ile uyum içerisinde kullanılabilecek arabaların yanı sıra çok parçalı birleştirilebilir Lego büyük araba modelleri de farklı tasarımlarla bulunmaktadır. Kamyon, vinç ve buldozer gibi modelleri de bulabileceğiniz bu ürünleri kullanarak, çocuklarınızı mühendislik becerileri kazanmaya ve daha fazla düşünmeye teşvik edebilirsiniz. Çocukların güvenli bir şekilde vakit geçirmeleri için özel olarak tasarlanmış bu ürünler, pek çok farklı yaş aralığına hitap etmektedir. Çocuğunuza uygun olan modelleri, zevkine göre seçebileceğiniz gibi yaş aralığını kontrol ederek almanız da önemli olacaktır. Sağlık konusunda herhangi bir zararın söz konusu olmadığı bu ürünler, sağlık kontrollerinden başarıyla geçmiş ve çok küçük yaştaki çocukların dahi kullanabileceği özellikteki modelleriyle birlikte beğeninize sunulmuştur. Markanın bir diğer dikkat çekici ürünü olan Lego canavar araba modeli, büyük olması özelliğiyle öne çıkıyor. Büyük bir kamyon şeklinde tasarlanan ve büyük tekerlekleri ile çocukların dikkatini çekecek bu ürünü yapmak oldukça basit ve oynaması da bir o kadar zevkli. Arazi aracı görünümündeki bu ürünün yanında ek olarak bir rampa ve bir insan figürü de mevcut. 6 ila 12 yaş aralığındaki çocukların kullanabileceği ve 192 parçadan oluşan bu model pek çok farklı renk seçeneğine sahip. Çocukların pek çok becerisinin gelişmesine katkıda bulunacak bu ürünleri alarak, tasarladıkları ve tamamladıkları oyuncaklarla başarılı hissetmelerini sağlamanız, kendine güven konusunda yardımcı olacak önemli faktörlerden biridir. Çocukluktan itibaren öğrenmeye meraklı ve bu konuda azimli yetişmiş çocuklar, okul hayatında da aynı merak ve ilgiyle yetişecek, başarmanın ne kadar tatmin edici bir duygu olduğu bilinciyle hareket edeceklerdir.

Lego Araba Kurulumu

Lego Araba Kurulumu

Lego arabaları yapmak, kutularından çıkacak olan talimatları izleyerek yapılabilecek ve oldukça basit bir işlemdir. Çocuğunuzun bu talimatları izlemesine ve kendisinin yapmasına izin verebilir ya da onunla beraber yaparak, ortaklaşa bir şekilde oyuna dahil olabilirsiniz. Pek çok araba modeli içerisinden yapımı kolay ve basit ya da çok parçalı ve daha zor seviyeleri seçebilirsiniz. Az parçalı modellerin yapımı daha basit olsa da çok parçalı modellerdeki talimatları takip ederek zevkli bir yapım süreci içerisine girebilirsiniz. Yarış arabaları içerisinde kendine yer bulan Lego çek bırak araba modeli, hem yetişkinler, hem de çocuklar için oldukça zevkli bir ürün. Çek bırak mekanizması sayesinde, talimatlar doğrultusunda yapımını gerçekleştirdiğiniz bu modelle pek çok farklı oyun geliştirebilirsiniz. Dilerseniz evde küçük bir rampa yapabilir ve arabayı bu rampa üzerinden uçurabilirsiniz. Oyun esnasında yarattığı zevkle birlikte, sağlam yapısı sayesinde uzun süreler boyunca rahatlıkla oynayabileceğiniz bu ürün, 7 yaş ve üzeri için tasarlanmış bir modeldir. Lego arabalar dayanıklı mıdır? sorusuna sadece bu modelin sağlamlığı ile dahi cevap verilebilir. Kullanılan sert plastik malzemeler, kırılmaya, kopmaya ve bozulmaya karşı dayanıklıdırlar. Uzun yıllar boyunca kullanılabilmeye imkân tanıyan bu ürünlerin düşme ya da üzerine sert bir cisimle vurulmaları durumunda dahi yapılarında bir bozulma meydana gelmeyecektir. Özellikle çocuklar oyuncaklarını düşürebilir ve başka oyuncaklarla çarpıştırabilirler. Bu gibi durumlarda zarar görmeden kullanmaya devam edebileceğiniz özelliklerde tasarlanmışlardır. Kaç çeşit Lego araba vardır? sorusuna cevap olarak, her tarza ve zevke göre araba olduğu söylenebilir. Bunlardan bazıları, polis arabası, spor araba, yarış arabası, canavar araba, Batmobil ve Joker araba şeklinde sıralanabilir. Pek çok farklı modelde bulabileceğiniz bu ürünlerin aynı zamanda her zevke göre uyacak farklı renkleri de bulunmaktadır. En küçük yaş grupları için tasarlanmış ve az sayıda ve büyük parçalardan oluşan modeller, kolay bir şekilde yapılabilmekte ve çocuk yaş gruplarına göre bu zorluk seviyesi artarak ilerlemektedir. Her yaşa göre üretilen bu ürünler, sadece çocuk oyuncağı olarak değil aynı zamanda yetişkinlerin kullanabileceği ve saklayabilecekleri bir koleksiyon ürünü olarak da düşünülebilir. Hangi yaşta olursanız olun bu ürünleri yapmak ve kullanmak heyecan verici bir deneyim olacaktır. Bu modelleri ve daha fazla seçeneği Trendyol sayfasından inceleyebilir, kolaylıkla sipariş edebilirsiniz.