placeholder
"

Macbook Şarj Aleti

" araması için 3154 sonuç listeleniyor

Macbook Şarj Aleti

Apple Macbook Şarj Aleti Çeşitleri

Apple Macbook Şarj Aleti Çeşitleri

Gelişen teknoloji ile beraber artık ev, okul ve ofislerde bilgisayarlar vazgeçilmez olmuştur. Hayatın her alanında kullanılmaya başlayan bilgisayarlar arzu edilen her yerde kolaylıkla kullanılabilsin diye her bilgisayarın kendine ait bir şarj aleti vardır. Bir şarj aleti her bilgisayara uyumlu değildir. Bilgisayarların kendilerine özgü şarj girişleri bulunur. Bilgisayarın şarjının süresi; bilgisayarın marka ve modeline, gün içerisindeki kullanım yoğunluğuna, kullanılan uygulamaların türüne ve bunun yanı sıra bilgisayarda kullanılan şarj aletine göre değişiklik gösterir. Piyasaya sürdüğü ürünlerle adından sıkça söz ettiren Apple’ın Macbook bilgisayarları da kendilerine özgü şarj aletleriyle kullanıma uygundur. Macbook serisi ile uyumlu şarj aleti çeşitlerine Trendyol’dan ulaşabilir ve ihtiyacınız olan ürüne uygun fiyat avantajlarıyla sahip olabilirsiniz. Kullanıcılar bilgisayarların kısa sürede hızlı bir şekilde şarj olmasını ve bu şarjın uzun süre gitmesini isterler. Çünkü priz bulunmayan bir ortamda bilgisayar kullanırken, bilgisayarın kendi şarjı tüketilir. Bu gibi durumlarda ortada kalmamak için uzun ömürlü bir şarj kullanıcının dikkat ettiği hususlardandır. İşte tam da bu istekler doğrultusunda üretilen Macbook şarj aleti, Apple markasının eşsiz ürünleri arasında yerini alır. Apple Macbook, her bilgisayarda olduğu gibi bir adet adaptör ve bilgisayarın şarj girişi ile uyum sağlayan bir kablo ile çalışır. Şarj cihazları ise diğer markalara nazaran daha farklı bir görünüme sahiptir. Normalde oval girişe sahip olan bilgisayarların yanı sıra Apple, şarj cihazı girişleri yatay ve uzundur. Apple Macbook serilerinin her biri için ayrı ve farklı özelliklerde şarj cihazları tasarlamıştır. Kullanıcılar tarafından da sıklıkla tercih edilen, Macbook air şarj aleti ve Macbook pro şarj aleti oldukça geniş bir özellik skalasına sahiptir. Farklı voltajlara sahip adaptörler ve farklı uzunlularda kablolar bulunur. Gün içerisinde sıklıkla kullanılan bilgisayarların yanında elbette şarj cihazı da götürülür. Kalabalık bir kablo görüntüsü birçok kişi tarafından hoş bulunmaz. Kafelerde ve ofislerde kullanacağınız Macbook pro orijinal şarj aleti şık tasarımı ile estetik kaygı güden herkesi tatmin eden bir görünüme sahiptir. Eşsiz tasarımlı bilgisayarı markaların yanı sıra yumuşak geçişleri ile tüm kıyafet ve eşyalarınızla uyum sağlar. Kabloların uzunluk seçenekleri ile gözünüze hitap eden ve verim alabileceğiniz kablo uzunluğunu seçmek mümkündür. Renkli kabloları ile istediğiniz uyumu sağlamanıza yardımcı olur. Adaptör kenarları oval biçimlidir ve keskin geçişleri yoktur. Genellikle beyaz üretim mevcuttur. Bunun yanı sıra adaptörünü beyaz kullanmak istemeyen kullanıcılar için farklı renklerde adaptör kılıfları bulunur. Bu kılıflar, renk seçenekleri sayesinde kullanıcının göz zevkine göre adaptörü kullanabilmesini sağlar. Estetik görünüşün yanı sıra adaptör kılıfları, adaptörünüzü de dış etkilerden korur. Böylece daha güvenli bir kullanım sağlamış olur.

Apple Macbook Pro Şarj Cihazı Özellikleri

Apple Macbook Pro Şarj Cihazı Özellikleri

Apple macbook pro şarj aleti farklı özelliklerdeki çeşidi ile kullanıcılara sunulur. Farklı uzunluklarda kablo ölçüleriyle pro şarj aleti kullanıcılara seçim imkanı sunar. 0.5 metre, 0.8 metre, 1 metre ve 2 metre uzunlukları bulunan şarj aletleri priz ile olan uzaklığına göre seçilebilir. Uzun kablolar her alanda daha kullanışlı olmasının yanı sıra fazla kablo görüntüsü de kullanıcılar tarafından istenmeyen bir durumdur. Kabloların uzunluklarının yanı sıra farklı inchlere sahip şarj aletleri de bulunur. Macbook pro serisinde ekrana göre 13,15 ve 16 inch olmak üzere 3 farklı seçenek bulunur. Macbook pro 15 inch şarj aleti ürünlerinde farklı renk seçenekleri ve modelleri ile kullanıcıya sunulur. Genellikle beyazın dışına çok çıkmayan Macbook bu seride siyah, siyah-beyaz ve pembe renk seçeneklerine de sahiptir. Uzunluk ve ekran genişliğinden sonra değişiklik gösteren bir başka özellik de voltajdır. 60W-96W arasında değişen ürünler Macbook’un her ürünü için ayrı üretilmiştir. Örneğin; Macbook pro şarj aleti 85w Magsafe güç adaptörü 15 veya 17 inch macbook pro ile uyumludur. Apple Macbook air şarj aleti, pro serisindeki değişkenlerle aynıdır. Kablo uzunlukları pro serisindeki ile aynıdır. Macbook air serisinde iki farklı ekran büyüklüğü bulunur. Bunlar, Macbook air 13 inch ve 11 inch olarak kullanıcıya sunulur. Macbook Air'in 30 w’luk adaptörü retina ekranlı 13 inch Macbook air, iPad Pro ve iPhone ile uyumludur. Macbook Air Şarj Aleti 45w Magsafe 2 şarj adaptörü ise yalnızca 2 güç bağlantısına sahip Macbook air ile uyumludur. Macbook air 11 inch şarj aleti ise 45 w güce sahip tek güç bağlantılı megasafedir. Daha üst voltajlardaki adaptörler daha çok pro serisi ile uyumludur. Ekran genişliği büyüdükçe bilgisayarın ihtiyaç duyduğu güç artar; bu nedenle 13 inch bilgisayar ile 16 inch bilgisayar için aynı güçte adaptör kullanılamaz. 16 inch Macbook sahipleri 96w adaptör kullanırken 13 inch Macbook sahipleri serisine göre 30 w ya da 60w kullanabilir.

Macbook Şarj Aleti Fiyat Değişkenleri

Macbook Şarj Aleti Fiyat Değişkenleri

Apple Macbook şarj aleti fiyatı ürünün serisine ve modeline göre değişiklik gösterir. Kablolar genellikle tüm seriler için ortaktır. Her kablo aynı bilgisayarla uyum göstermese de iki seride aynı kablo kullanımı mevcuttur. Kabloların uzunluklarının değişmesi, fiyatı değiştiren etkenler arasındadır. Daha uzun kablolar daha yüksek fiyata sahiptirler. Thunderbolt serisi USB-C kablolarına oranla daha yüksek fiyata sahiptir. Thunderbolt serisi kablolar farklı tasarım ve renkleriyle de değişik fiyatlara sahiptir. Örneğin; Thunderbolt pro serisi diğer serilere oranla daha yüksek fiyatlarla sunulur. Adaptörlerde ise fiyat farkını sağlayan güç çıkış noktaları ve sahip oldukları voltajlarıdır. Macbook pro şarj aleti fiyatı diğer serilere göre daha yüksektir. Çünkü Macbook pro serisinin ihtiyacı olan güç daha yüksektir. 60w ile 96w arasında değişiklik gösteren güç seçenekleri ile Apple şarj cihazlarının fiyatı voltaj arttıkça artış gösterir. Buna ek olarak, Macbook air şarj aleti fiyatı pro serisine göre daha uygundur. Çünkü 30w ve 45w güç bilgisayarı şarj etmek için yeterlidir. Dizüstü bilgisayarların adaptörleri bir şekilde bozulabilir ya da kullanıcı ek bir adaptöre ihtiyaç duyabilir. Buna benzeyen durumlarda, bilgisayar için doğru şarj cihazı seçimi çok önemlidir. Bilgisayar ile uyumlu olmayan şarj cihazı bilgisayarı şarj etmez. Beklentileri karşılayan kaliteli ve doğru şarj cihazı seçimi için dikkat edilmesi gerekilen birkaç detay vardır. Her adaptörün bir adet AC girişi, bir adet de DC çıkışı bulunur. Giriş ve çıkış arasında alınan alternatif akım, doğrusal akıma çevrilir. Her adaptörün üzerinde genellikle ona ait bilgiler yazar. Eksik bilgi yazıyorsa adaptör seçerken daha çok dikkat edilmelidir. İlk olarak, konnektör ucunun bilgisayar girişi ile uyum sağlaması gerekir. Yani konnektörün boyu ve şekli bilgisayar girişi ile aynı olmalıdır. Buna ek olarak, amperaj ve voltaj değerlerine de dikkat edilmelidir. Bilgisayarınız için gerekli olan güç değerinin altında güce sahip şarj cihazı alırsanız, cihaz bilgisayarı çalıştıramaz. Bilgisayarın ne kadar güç ile çalıştığı genellikle bilgisayarın alt kısmında yazar. Düşük amperajlı bir cihaz seçiminde, birkaç olumsuz etki ile karşılaşabilirsiniz. Bunlara örnek verecek olursak; adaptör yanabilir ve laptop da fazla ısınma sorunu yaşayabilir. Bu nedenle, doğru girişe ve doğru amperaj ile voltaja sahip bir şarj cihazı seçimi büyük önem taşır. Sizin için istek ve ihtiyaçlarınızı karşılayan kaliteli ürünleri Trendyol’dan güvenle satın alabilirsiniz.