Satıcı Tipi
Form
Paket İçeriği
Fiyat
Set İçerik Adeti
Aroma
Çeşit
Fiyat Geçmişi
Ürün Değerlendirmesi
"

Magnesium Citrate

" araması için 129 sonuç listeleniyor

Güvenilir Magnesium Citrate Takviyeleri Trendyol’da!

Magnezyum sitrat önemli ek takviyelerden biridir. Magnezyum, vücutta neredeyse 300’den fazla enzimatik tepkimelerde misyonu olan çok fonksiyonlu ana minerallerden biridir. Magnesium citrate olarak da adlandırılan bu mineral; insan vücudunda en fazla bulunan ilk beş mineral arasında yer alır ve çoğunluğu yumuşak dokularda, kaslarda ek olarak kemiklerde bulunur. Magnesium citrate vitamini kemik sağlığının korunmasının yanı sıra sinir ve kas sistemini hücrelerinin devamlılığında rol alır. Vücudun bu mineral eksiğini kapatması için sağlıklı ve zengin besinler tüketmelidir ve ek takviye kullanılmalıdır. Bu takviye, tuz ve sitrik asit bileşimi ile yapılan bir mineraldir. Magnezyum sitrat kullananların yorumlarını Trendyol’dan inceleyebilir ve güvenle satın alabilirsiniz.

Sağlıklı Yaşam İçin Magnesium Citrate Çeşitleri

Sağlıklı Yaşam İçin Magnesium Citrate Çeşitleri

Magnezyum, çeşit çeşit kullanım yararlarının yanı sıra farklı çeşitlere sahiptir. Magnezyum sitrat şase su ile karıştırılarak kullanılır, 11 yaş ve üzeri kullanabildiği üzere bir bardak su ile karıştırılarak içilir. Şase, formu gereği magnezyum sitrat tozu olarak da bilinir. Çoğunlukla geceleri tekrarlayan, can yakan kramplar başladığında akıllara magnezyum sitrat tuzu gelir. Çok bilinen ve sık kullanılan çeşitlerinden biri de magnezyum sitrat tablettir. Bağırsakları temizlemekle kalmayıp kabızlığı gidermesi ile bilinir. Tablet hariç magnezyumun diğer formları genellikle beyin ve kaslara etki ederek rahatlama sağladığı için sabahları kullanmanız tavsiye edilmez. Bu mineral, birçok narenciyenin içinde doğal olarak bulunduğu için narenciye içerikli olan ürünler de size sunulur. Magnezyum sitrat fiyatları üretim ve tüketim farklılıkları sebebiyle değişiklik gösterir. Kalp kasının düzenli çalışmasını engelleyen kalp çarpıntısı ve emilim bozukluklarına sebep olan kas ve mide krampları mineralin eksikliğinden biri olabilir ve takviye alınması önerilebilir. Trendyol’a göz atabilir ve ürünleri listeleyip hangi çeşidinin size uygun olduğunu öğrenebilirsiniz.

Çok Çeşitli Formlarıyla Magnesium Citrate Takviyesi

Çok Çeşitli Formlarıyla Magnesium Citrate Takviyesi

Magnezyum sitrat B6 vitamini ile birlikte bulunan takviye formları da vardır. Hem mineral hem de vitaminin birlikte kullanılması sebebi ile birlikte bazı yararları bulunur. Bunlardan birisi, bağışıklık sisteminin normal işlevini korumasıdır, diğeri ise bitkinlik ile yorgunluğun minimuma indirilmesinde ve kemiklerin korunmasında önemli rol oynamasıdır. Kemoterapi ilaçları ve bazı antibiyotiklerin devamlı kullanılması mineral eksikliği oluşturduğu için magnezyum sitrat ilaç yerine de geçebilir. Bu takviyenin kullanımı öncesinde bir sağlık uzmanına danışılması gerekir. Özellikle düzenli ilaç kullanan kişiler için bu durum oldukça önemlidir. Ek takviyenin kullanım sıklığı formuna göre değişebilir ve bu konuda dikkatli olunması önerilir. Doktorunuzdan aldığınız magnezyum sitrat tavsiyesi sonrasında size uygun olan formu seçebilirsiniz. Siz de mineral eksikliği yaşıyorsanız Trendyol üzerinden tüm ürün çeşitlerini inceleyebilir, güvenli şekilde magnezyum sitrat satın alabilirsiniz.

Her Bütçeye Uygun Magnesium Citrate Fiyat Aralığı

Her Bütçeye Uygun Magnesium Citrate Fiyat Aralığı

Magnesium citrate fiyat aralığı ürünün markasına, içerik çeşitliliğine ve formuna göre farklılık gösterir. Bu takviyelerinin formlarını inceleyerek hangi alternatifin size uygun olduğunu öğrenebilirsiniz. Zengin bir ürün çeşitliliği ile sunulan seçenekler arasında magnesium citrate B6 da bulunur. Magnezyum sitrat takviyesi ile siz de kas, eklem, mide kramplarını azaltabilirsiniz. Bu mineral kombinasyonunun üretimi, tuz ve sitrik asit bileşimi ile oluşur. Bu oluşumun yararları, kullanım amaçları ve sıklığı belirtildiği gibi olmakla beraber nadir olarak görünmekte olan alerjik reaksiyonlarda sağlık uzmanlarına danışılmalıdır. Bu takviyeyi kullanmadan ya da kullandıktan 2 saat süresinde başka ilaç kullanılması önerilmez. Bunun sebebi ise bağırsağın atım sürecini kolaylaşmasını sağlayarak emilimi azaltabilmesidir. Magnesium citrate kullananların yorumlarını Trendyol’da okuyabilir, böylece bilgi edinebilirsiniz. Trendyol’un avantajlı fiyat seçeneklerini takip ederek alışverişinizi keyifli bir şekilde tamamlayabilirsiniz.