Fiyat
Ağırlık
Hacim
Gübre Çeşidi
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Magnezyum Sülfat

" araması için 134 sonuç listeleniyor

Magnezyum Sülfat Çeşitleri ile Sağlıklı Dokunuşlar

Magnezyum sülfat suya konduğunda eriyen, beyaz şeffaf toz halinde bir maddedir. İnsan hayatı için önemli bir değere sahiptir. Halk arasında İngiliz tuzu olarak bilinen, içeriğinde magnezyum, kükürt ve oksijen bulunan inorganik bir tuzdur. Görsel açıdan kaya tuzuna benzese de, sofra tuzu ile karıştırılmaması gerekmektedir. Acımsı bir tada sahip olması, bu tuzun ayrıt edici bir özelliğidir.

Magnezyum Sülfat Faydaları

Magnezyum Sülfat Faydaları

İnsan vücudunda belli başlı pek çok faydası bulunan bir tuzdur. Başta vücutta ağrı kesici özellik göstermesinden kaynaklı tercih edilmektedir. Çünkü kan dolaşımını hızlandırarak kas ve eklem ağrılarının dinmesini sağlayan bir tuzdur. Kan dolaşımını hızlandırıyor olmasının bir başka faydası da; damar tıkanıklığının önüne geçici bir etkiye sahip olmasıdır. Böylelikle düzenli kullanımda kişiler kalp ve damar hastalıklarından uzak kalmasını sağlamaktadır. Magnezyum sülfat faydalarından biri de kullanıcısının bağırsaklarını harekete geçirerek kabızlık sorununu ortadan kaldırmasıdır. İnsan vücudunda bazı sistemleri harekete geçiren, hızlandıran etkisinin yanında kullanıcısının psikolojisini de olumlu anlamda etkilediği bilinmektedir. Bunun sebebi de vücutta serotonin hormonunun salgılanmasını sağlamasından kaynaklıdır. Böylelikle kullanıcısının depresyon ve stres ile baş etmesini kolaylaştırıcı bir etkisi vardır. Kişinin kaygı ve stresten uzaklaşması da geceleri rahat bir şekilde uyumasını sağlamaktadır. İnsan hayatında uykunun hayati bir değeri vardır ve uykusuzluk çeken kişilerin hayatı olumsuz yönde etkilenmektedir. Magnezyum sülfat tuzu insan vücudunda sinir ve kasları gevşeterek kullanıcısının zihinsel yorgunluk çekmesine engel olmaktadır. Gün içerisinde her insanın sinirlerini gerecek pek çok olayla karşılaşabileceğini varsayarsak, sadece bu özelliğiyle bile insan hayatındaki değeri büyüktür. Magnezyum bakımından zengin içeriği sayesinde saç bakımı için de gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek bir üründür. Uygulandığı saçın çok daha parlak, gür ve sağlıklı bir şekilde görünmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda bu tuzun kötü kokuları yok edici de bir özelliği bulunmaktadır. Hem kötü kokulara karşı yok edici etkisi, hem de insanı stresten uzaklaştırıcı etkisinden dolayı ayak sağlığını da olumlu yönde etkilediği bilinmektedir. Bununla birlikte uygulanan bölgedeki ölü derilerden vücudun arınmasını da sağlayıcı bir etkisi bulunmaktadır. Ayrıca; Trendyol üzerinden magnezyum sülfat cilt bakımı seçeneklerine de göz atabilirsiniz. Ve tabii ki ayak temizliğinde olduğu gibi tüm vücut temizliğinde de olumlu etkileri olan bir tuzdur. Kişiler banyo sularına bir miktar magnezyum sülfat katarak vücutlarından toksinlerin atılmasını kolaylaştırabilirler. Cilt sağlığına pek çok farklı açıdan iyi gelecek olan bu tuz sayesinde pürüzsüz ve yumuşak bir cilde sahip olabilirsiniz. Ayrıca; Trendyol üzerinden ingiliz tuzu magnezyum sülfat, magnezyum sülfat tablet, içilebilir magnezyum sülfat, yenilebilir magnezyum sülfat, safra kesesi temizliği magnezyum sülfat ve magnezyum sülfat özelliklerine Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Magnezyum Sülfat Kullanım Alanları

Magnezyum Sülfat Kullanım Alanları

Magnezyum sülfat kullanım alanları banyodan tutun da bahçeye kadar oldukça geniş ve çeşitlidir. Dolayısıyla geniş bir kitleye hitap etmektedir. Banyo yaparken saç sağlığınız için veya vücudunuzu ölü derilerden en iyi şekilde arındırmak için kullanabilirsiniz. Kaliteli bir uyku düzenine sahip olmak adına sinir ve kaslarınızı gevşetmek için kullanabilirsiniz. Aynı şekilde kabızlık sorununu ortadan kaldırmak adına da iyi bir seçenektir. Vücut iç, dış temizliğinizde kullanabileceğiniz gibi evinizi temizlerken de yardım alabileceğiniz bir üründür. Özellikle kalıcı su lekelerini temizlemekte magnezyum sülfat tozu oldukça başarılı olacaktır. Bitki yetiştirirken dahi kişilerin başvurabilecekleri bir üründür. Zengin içeriği sayesinde kullanım alanları bahçelere kadar uzanmaktadır. Magnezyum sülfat içeriği gereği sebze ve meyvelerin hem sağlıklı bir şekilde büyümesini, hem de zararlı böceklerden korunmasını sağlamaktadır. Magnezyum sülfat gübre olarak kullanan pek çok bahçıvan bulunmaktadır. Aynı zamanda kilo problemi yalayıp zayıflamak isteyenlerin de başvurabileceği bir tuzdur. Eğer bir tatlı kaşığı İngiliz tuzunu her akşam bir bardak suya katarak düzenli bir şekilde tüketirseniz vücudunuzdaki yağ yakımını hızlandırdığınızı göreceksiniz. Vücutta temizliğinin oldukça önemli olduğu bir başka bölge de dişlerdir. Beyaz dişlere sahip olmak herkesin hayalidir. Güzel bir gülüşün en büyük parçası beyaz dişlerdir. Dişlerini takviye bir ürünle beyazlaştırmak isteyenler, bu tuzu dişlerine uygulayabilirler. Bu uygulamayı düzenli bir şekilde gerçekleştirdiklerinde dişlerinin zaman içerisinde çok daha beyaz olduğunu göreceklerdir. Dişlerinize uygulamayı tercih ettiğin diş macunu ile birlikte, beyazlaştırmak amacıyla bu tuzu gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Aynı zamanda cilt temizliği için kullandığınız peelinglere bu tuzu dönüştürmeniz de mümkündür. Böylelikle kendi yaptığınız peeling ile cildinizdeki ölü derileri çok daha pratik bir şekilde atacaksınız. Magnezyum sülfat kullanımının oldukça geniş alanlara yayılmış olmasının en önemli nedeni zengin bir içeriği sahip olmasıdır. Bu zengin içerikten bahçıvanlar ve çiftçiler sebze ve meyvelerini yetiştirirken faydalanabilirler. Veya saçına, dişine, ayağına, hata genel olarak tüm vücuduna bakım yapmak isteyen bir kişinin de faydalanabileceği zenginlikte bir içeriğe sahiptir. Aynı zamanda kas gevşetici etkisinden kaynaklı olarak sporcuların da kullanıp faydalanabileceği bir üründür. Ve tabii ki kan dolaşımını hızlandırıcı, bağırsakları hareketlendirici etkilerinden kaynaklı olarak medikal alanda da pek çok şekilde kullanılabilecek bir maddedir. Dolayısıyla, pek çok farklı magnezyum sülfat kullanım şekli bulunmaktadır.

Avantajlı Magnezyum Sülfat Fiyatları

Avantajlı Magnezyum Sülfat Fiyatları

Pek çok hastalığı önleyen gideren bu tuzun bilinçli kullanıcılarının faydası oldukça yüksektir. Çünkü bu tuzun faydaları saymakla bitmezken herhangi bir bilinen yan etkisi de bulunmamaktadır. Bunun yanında gene de kişilerin kullanım öncesi doktorlarına danışarak hareket etmesi tavsiye edilir. Antibakteriyel özelliği, ağrı kesici özelliği ve zengin içeriği ile çok yönlü bir üründür. Cilt temizliğinde kullanıldığında ekstra cilt sıkılaştırıcı etkide de bulunur. Aynı zamanda kullanılan vücutta safra salgısının oluşmasını sağlamasıyla karaciğer hastalıklarını önleme, tedavi etme özelliği de bulunmaktadır. Magnezyum sülfat kullananların yorumlarını inceleyerek de bu ürünün ne kadar çok yönlü olduğunu sizler de görebilirsiniz. Bu yorumlara erişebilmek adına Trendyol sizin için oldukça iyi bir kaynak olacaktır. Trendyol’dan magnezyum sülfat satın alıp hem satıcı, hem de ürün yorumlarını paylaşan bilinçli kullanıcılar sizlere fikir verip yol göstereceklerdir. Sayfamızdan pek çok satıcının sizlere sunduğu seçenekleri güvenerek inceleyebilirsiniz. Güvenirliğinden emin olduğunuz ürünler içerisinde karar verirken kendinizi oldukça özgür hissedeceksiniz. Magnezyum sülfat fiyatlarının her bütçeye hitap eden seçeneklerini de sayfamızda bir arada bulabilirsiniz. Bilinçli bir şekilde alışverişiniz için ayırdığınız bütçeyi hiçbir şekilde sarsmayacak seçenekler hem sizi, hem de bütçenizi mutlu edecek. Kendiniz için güvenle tercih edebileceğiniz gibi çocuğunuz için de değerlendirebilirsiniz. Özellikle çocukların yaşadığı kabızlık sorunları ile başa çıkmak için magnezyum sülfat tuzu size oldukça yardımcı olacaktır. Bu tuzun ölçeklendirilmesinde kimin için kullanıldığı oldukça önemlidir. Yani kullanım amacınız gerekecek tuz ölçeğini etkileyecektir. Çocuklar için özellikle noktaya özellikle dikkat edilmesi gerekmektedir. Magnezyum sülfatın tadı acımsı bir tat olup bazıları, özellikle de çocuklar, pek hoşlanmayabilir. Böyle bir durumda da tuzu meyve suları ile karıştırarak tüketmek, o acı tadı ortadan kaldıracaktır. Dikkat edeceğiniz, alternatif üreteceğiniz bu noktalar sizin faydanızı arttıracak niteliktedir. Aynı zamanda sayfamızın profesyonel filtreleme sistemi ve kolay sıralama seçenekleri sayesinde de alışverişinizden doğacak faydanızı daha da arttırabilirsiniz. En avantajlı fiyatlar ile pek çok farklı açıdan size iyi gelecek magnezyum sülfat içeriği sayesinde oluşacak faydalara Trendyol güvencesi ile hızlı sipariş oluşturarak ulaşabilirsiniz.