"

Mavi Haşhaş

" araması için 647 sonuç listeleniyor

Mavi Haşhaş Çeşitleri ile Lezzetli Hamur İşleri

Gıda ve sağlık için çeşitli bitkisel ürünler kullanılır. Çok amaçlı kullanılan bitkisel ürünler arasında yer alan mavi haşhaş, gelincikler familyasındadır. Gölgeli alanlarda ve su tutmayan topraklarda yetişir. İlkbahar ya da yaz aylarında mavi çiçek açması ile dikkat çeker. Sıcak iklimi seven bitkinin yaprakları yumurta gibidir. Yetiştiği bölgelere göre yaklaşık 1.5 metreye kadar büyüyebilir. Haşhaşın tohumlarının yemeklere, keklere ve tatlılara lezzet vermesinin yanı sıra cilt sorunları, kas ağrıları, nezle semptomlarına da iyi gelir. Bağışıklık sistemini güçlendirmesi de mavi haşhaş faydaları arasında yer alır. Ancak sağlık için haşhaş kullanmadan önce uzman görüşü almanızda fayda vardır. Mavi haşhaş çeşitlerine ve ürünlerin fiyat bilgilerine Trendyol’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Mavi Haşhaşın Özellikleri

Mavi Haşhaşın Özellikleri

Haşhaş, mavimsi renkte çiçekleri olan bitkinin çeşitli aşamalardan geçirilmesi ile ortaya çıkarılır. Mavi haşhaş bitkisi çiçeğinin ortasında döllenme tozları bulunur. Çiçekler solarak döküldüğünde göbek büyür ve küre şeklini alır. Göbeğin çevresinde bulunan kapsüller, olgunlaşarak farklı renklerde haşhaş tohumlarını oluşturur. Tohumlar, yemeklere lezzet verme özelliğinin yanı sıra tıp alanında kullanılır. Börek, ezme, poğaça, tatlı, kek, katmer ve ekmekte kullanılır. Sağlık açısından da doktor görüşü alınarak mide, göz, ağız yaraları, cilt, sinir sistemi, kolesterol seviyesi sorunları ve diş gibi yerlerde hissedilen ağrılar için kullanılabilir. Mavi haşhaş tohumu içerisinde ağırlıklı olarak bulunan yağın yanı sıra protein, kalsiyum, demir, fosfor, çinko, selenyum, magnezyum ve B vitamini de vardır. İçerdiği vitamin ve lezzetler nedeniyle oldukça önemli pazar payına sahiptir. Ürünün kullanımının yanı sıra üretimi de oldukça hassastır. O nedenle Türkiye, Fransa, Macaristan, Avustralya, İspanya ve Hindistan’da yasal şekilde üretilir. Türkiye’de Denizli, Afyon, Kütahya, Burdur ve Isparta da yetiştirilir. Farklı ağırlıklarda ambalajlanan haşhaş çeşitlerini Trendyol’dan alabilirsiniz.

Mavi Haşhaş Fiyatı

Mavi Haşhaş Fiyatı

Haşhaş, ağırlıklı olarak yiyecek amaçlı kullanılması nedeniyle yoğun talep görür. Haşhaşın özellikleri ve ambalaj içerisinde bulunan ağırlığı fiyatın belirlenmesinde önemli etkenlerdir. Ürünler, plastik ambalaj veya cam kavanoz içerisinde olabilir. Ambalajlar da fiyatı etkileyen unsurlar arasında yerini alır. Mavi haşhaş fiyatı Trendyol’un düzenlediği indirim kampanyaları ile oldukça avantajlı hale gelir. Böylece uygun fiyata aldığınız haşhaş çeşitleri mutfağınızda yerini alır. Ürün ambalaj ağırlıkları 40 ile bin gram arasında değişir. İhtiyaçlarınıza göre uygun miktarda ürünü indirimli şekilde alabilirsiniz. Sıklıkla misafir ağırlıyor kalabalık bir aile için yemek, tatlı hazırlıyorsanız mavi haşhaş 1 kg miktarında olan paketleri bütçenizi sarsmadan alarak yemeklerinizi lezzetlendirebilirsiniz. Kendiniz için yapmak isterseniz 40 gramlık ürünleri kullanarak bütçeden tasarruf edebilirsiniz. Haşhaşların gramaj, fiyat ve ambalaj bilgilerine Trendyol’dan ulaşabilir ve ürünleri istediğiniz gramajda temin edebilirsiniz.

Mavi Haşhaş Çeşitlerine Trendyol’dan Alım Kolaylıkları

Mavi Haşhaş Çeşitlerine Trendyol’dan Alım Kolaylıkları

Haşhaş çeşitleri ve fiyat bilgilerine Trendyol sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz. Filtreleme sistemi ile kolaylıkla bulunabilen ürünler, yemek ve tıp alanında kullanılması nedeniyle çok sık tüketilen ürünlerin başında gelir. Hem lezzetli olması hem de birçok açıdan fayda sağlaması müşterilerin tercih etme sebeplerindendir. Ürünler farklı ağırlıklarda ambalajlanarak ve ihtiyaçlarınıza göre dilediğiniz ağırlıkta ürünü alabilirsiniz. Mavi haşhaş fiyat açısından ambalaj, gramaj gibi özellikleri sebebiyle farklılıklar gösterebilir. Böylece pratik şekilde ulaştığınız uygun fiyatlı ürünlere çok fazla zaman ve enerji harcamadan sahip olabilirsiniz. Mavi haşhaş kullanımı ise oldukça kolaydır. İster yemeklerinizde isterseniz de tatlılarınızda rahatlıkla kullanabilir, yemek ve tatlılarınıza lezzet katabilirsiniz. Kararsız kaldığınız durumlarda yorum bölümünde yazılanları okuyarak ürünler hakkında fikir edinebilirsiniz. Daha önce ürünü alan müşterilerin Trendyol’da yazdığı yorumları inceleyebilir istediğiniz gramda ve paketteki haşhaş çeşidini satın alabilirsiniz.