"

Metre

" araması için 2905 sonuç listeleniyor
UGR Şerit Metre 3x16 mm

UGRŞerit Metre 3x16 mm

(165)
Şerit Metre 3x16 mm
58 TL
Sepete Git
Leica Leıca D110 Lazer Metre
Kargo Bedava

LeicaLeıca D110 Lazer Metre

4.735 TL
Sepete Git
Sgs 2000 Şerit Metre 3x16
Hızlı Teslimat

Sgs2000 Şerit Metre 3x16

(2)
75 TL
Sepete Git
UGR Şerit Metre 3*16mt
Hızlı Teslimat

UGRŞerit Metre 3*16mt

(36)
Şerit Metre 3*16mt
55 TL
Sepete Git
DIGERUI Fisco Arazi Metre 30 Mt
Kargo Bedava

DIGERUIFisco Arazi Metre 30 Mt

1.005 TL
Sepete Git

Metre Çeşitleri ile Hassas Ölçümler

Günümüzde teknolojinin de gelişmesi ile birlikte pek çok ürün gelişme göstermiştir. Bu ürünlerden bir tanesi de metredir. Metre, uluslararası, dünya çapında kabul görmüş bir uzunluk ölçü birimidir. Temel uzunluk ölçüşüşü olan metre, günümüzde pek çok alanda karşımıza çıkmaktadır. Bu alanların her birinde de farklı amaçlar için kullanılıyor. Mimarlık, mühendislik, terzi, inşaat gibi alanlarda sık sık görülen metre, evlerde de kullanılmaktadır. Kullanıcılarının işlerini büyük ölçüde kolaylaştıran metre, sunduğu hizmet ile oldukça işlevseldir. Farklı uzunluklara göre çeşitleri bulunmaktadır. Okunaklı sayılara sahip olması ile de her yaştan kişinin kullanabileceği bir üründür. Metrenin kullanıldığı meslek gruplarında metre, oldukça önemli bir yere sahiptir. Örneğin; terzi metreyi en sık kullanılan meslek gruplarından birisidir. Satın aldığı kıyafet büyük, küçük, bol ya da dar gelen kişilerin gideceği ilk yer terziler olacaktır. Terziler de ellerinde bulunan metre ile o ürünün boyunu, bolluğunu ya da darlığını kolay bir şekilde ayarlamaktadır. Bazı kişiler de dışarıdaki mağazalardan kıyafet satın almak yerine kendilerine terziden yeni bir kıyafet diktirmeyi tercih edebilir. Bunun için de yine metre oldukça önemlidir. Çünkü kıyafet dikimi için kişinin vücut ölçüleri eksiksiz bir şekilde terzide bulunmalıdır. Bu ölçü işini gerçekleştirecek olan ürün de yine metre olacaktır. Ayrıca evlerde de metre oldukça sık kullanıma sahiptir. Bir mobilya almak istediğinizde ya da perde diktirmek istediğinizde bu ürünleri yerleştireceğiniz yerin ölçüsüne göre mobilya ya da perde yapılmaktadır. Yine bu ölçü işlemi için gerekli olan eşya metre olacaktır. Tüm bu ölçüm işlerinden farklı olarak metre kişilerin boylarını ölçmesi bakımından da kullanılmaktadır. Tüm bu özellikleri ile kullanıcıların beğenisini kazanmayı başaran metre, daha pek çok farklı alanda kullanılmaktadır. Üretiminde kullanılan oldukça dayanıklı malzemesi ile sizlerin uzun yıllar boyunca metre kullanmanıza imkân tanır. Doğru ölçümler yapmanıza olanak sağlayan ekonomik bir ürün olmasının yanında işlevsel özellikleri ile de dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Hafif yapısı ile de gerekli duyduğunuz her an yanınızda metre taşımanız mümkün olacaktır. Kısa bir süre içerisinde pek çok işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlayan metre çeşitleri ile işlerinizi ihtiyacınıza uygun olacak şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Her alana uygun metre çeşitlerine istediğinizi gibi sahip olmanız mümkündür. Ayrıca; Trendyol üzerinden mini lazer metre, yapışkanlı şerit metre, tekerlekli şerit metre seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Şerit Metre

Şerit Metre

Herhangi bir ürünün ya da cismin uzunluğunu ölçmeye yarayan metre, teknolojinin gelişmesi ile pek çok farklı çeşitte kullanıcılara sunulmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ve farklı meslek gruplarının ortaya çıkması ile kullanılan metre çeşitleri de artmaktadır. Kullanıcılarının büyük yardımcısı olan metre hem sahip olduğu özellikler, hem de birbirinden farklı tasarımları ile oldukça geniş bir ürün seçeneği sunmaktadır. Sizlere sunulmuş olan bütün metre çeşitleri birbirlerinden faklı sektörlere ve alanlarda birçok kişi tarafından oldukça sık kullanılmaktadır. Farklı özelliklere ve tasarımlara sahip olan metre çeşitleri arasında en dikkat çeken ve en sık karşılaşılan metre çeşidi şerit metre türüdür. Şerit metre, iş yerlerinde ve evlerde yer alması gereken bir ölçüm aletidir. Şerit metre çeşidi, oldukça kolay bir kullanım sağlaması ve taşınabilir olması açısından belirli meslek gruplarında profesyonel kişiler tarafından ya da evlerde sık sık tercih edilmekte olan bir metredir. Sarılabilen bir yapıda olan şerit metre sayesinde bir noktan başka bir noktaya kadar olan uzaklık değerini basitçe hesaplayabilirsiniz. Küçük boyutları sayesinde de şerit metre özellikleri ile de fazlası ile tercih edilmektedir. Metrik ölçüm birimini esas alması nedeni ile birbirinden farklı ölçü aralıklarına sahip olabilmektedir. Şerit metre hem kısa, hem de uzun mesafeleri ölçebilmektedir. Pratik bir yapıya sahip olması bakımından ölçüm işleri ile çok fazla uğraşan kişilerin en fazla tercih ettiği ölçüm aletidir. Şerit metre, hemen hemen her evde kullanılabilen bir metredir. Yüksek performansı ile bu metre, mühendislik, mimarlık ve tasarım gibi alanlarda kullanılmaktadır. Her meslek alanında olduğu gibi bu meslek alanlarında da metre kullanımı oldukça önemlidir. Bu nedenle kullanılan metrenin önemi fazladır. Özellikle inşaat alanında metre kullanımı daha fazla oluyor. Ancak bu meslek gruplarının dışında evinizde yaptığınız işlemler için de şerit metre kullanabilmeniz mümkündür. Bu metre çeşidi sayesinde metreyi gerekli olan her yere kolay bir şekilde taşıyabilirsiniz. Ayrıca fazla hafif yapısı ile de her an sizinle birlikte olabilir. Çünkü bazı işlemleriniz için yanınızda metre taşımanız gerekebilir. Yanınızda taşıdığınız metre ile bir mobilyanın ya da herhangi bir ürünün uzunluğunu ölçmeniz gerekebilir. Bu metrenin sahip olduğu boyut ve hafiflik ile istediğiniz her an istediğiniz ürünün uzunluğunu ölçebilirsiniz. Çantanızın içine de koyabileceğiniz boyut ile gerekli olan işlemler halledilebilmektedir.

Metre Çeşitleri

Metre Çeşitleri

Metre, belirli bir şeyin uzunluğunu ölçmek ve ihtiyaç duyulan hesaplamaların yapılabilmesi için gerekli olan alettir. Kısa bir süre içerisinde zahmetsiz ve pratik bir şekilde her alanda kolayca ölçüm yapılabilmektedir. Metre sayesinde işlerinizi rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Birden fazla çeşidi ile her metrenin kendine ait özellikleri bulunmaktadır. Her bir metre çeşidi farklı şeyleri ölçmeye yarayan metre çeşitlerinin lazer metre çeşidinden diğer metre çeşidine kadar farklı farklı türleri bulunmaktadır. Bu metre çeşitleri içerisinde bulunan lazer metre, lazer ışınları sayesinde oldukça hassas ölçümler yapabilmektedir. Pek çok farklı amaç ile kullanılan lazer metre, ölçme aletleri arasında yer almaktadır. Çok fazla göreve sahip olan lazer metre kullanımı da oldukça pratiktir. Lazer metre sahip olduğu özellikler bakımından kendi içerisinde de farklı modelleri bulunmaktadır. Hassas ve hızlı bir kullanım gerektiren pek çok alanda kullanılan bu metre ile herhangi bir uzunluğun ölçümü ya da bir odanın hacmini tespit etmek için kullanıma sahiptir. Sahip olduğu özellikler ile işlemlerinizi oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bir diğer metre çeşidi olan şerit metre de kendi içerisinde farklı modellere sahiptir. Hem tasarımları, hem de özellikleri bakımından oldukça farklı şekillerde kullanıcılarına sunulan şerit metre, çelik şerit metre, dijital şerit metre, arazi tipi şerit metre, metal şerit metre ve plastik şerit metre gibi pek çok modelde bulunmaktadır. İlk olarak çelik, krom, plastik ve fiberglas gibi malzemelerden üretilen şerit metre çeşitleri yer alıyor. Araziler de ölçüm yapan kişiler için de arazi tipi şerit metre, profesyonel kişilerin kullanabileceği tarz da bir üründür. Sahip olduğu askı ya da sapları ile her an yanlarında taşıyabilecekleri kullanışlı bir metredir.

Paslanmayan bir malzemeden üretilen ve kullanım süresi boyunca herhangi bir paslanmaya karşı dayanıklı olan paslanmaz şerit metre çeşidi ile de rahat kullanım sağlayabilirsiniz. Mıknatıslı şerit metre çeşidi ise klipsli modeli ile darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Hem iç, hem de dış ölçümler için sıfır konumlu bir kancaya sahiptir. Ayrıca mıknatıslı şerit metre modelinin iç mekanizması oluşabilecek herhangi bir sürtünmeyi en aza indirmek amacı ile tasarlanmıştır. Bu metre türü yine diğerlerinde olduğu gibi mimarlık, imalat, mühendislik ve kapı, pencere, mobilya gibi eşyaların ölçümünde kullanılabilmektedir. Otomatik geri çekiş ve şerit durdurma özelliklerine sahiptir.Gelişen teknoloji ile pek çok ölçü aleti üretilmiştir. Bu farklı metre türleri ile daha kesin ve daha kolay çözümler yapabilmek mümkündür. Metre çeşitleri arasından en çok kullanışlı olan ve kolaylık sağlayan dijital metrelerdir. Dijital şerit metre ve dijital lazer metre çeşitleri üzerlerinde değerleri göstermesi bakımından herhangi bir yanlışlığın meydana gelmesine engel olmaktadır. Bir ölçüm ürünü olarak adlandırılan bu metreler, kendi kendine geri çekilebilen bir metredir. Gerçek bant iksiri, genel olarak sert olan ancak depolama ve basit işlemler için toparlanabilen metalik bir malzemeden üretilmektedir. Şerit metre daha çok ne kadarlık bir alanı ölçebileceği ile ilgili anılırlar. 2 metre, 5 metre, 6 metre, 10 metre ya da 50 metre gibi uzunlukları ölçmesi beklenmektedir. Bunun yanı sıra uzun bir sapa sahip olan metre çeşitleri, genellikle büyük alanları ölçen kişiler tarafından kullanılmaktadır. İnşaat alanlarının ölçülmesi ya da bir arazinin ölçülmesi gibi durumlarda bu uzun saplı metre çeşitleri kullanılır. Uzun bir sapa sahip olmalarının sunduğu kullanım kolaylığı ile zamandan tasarruf etmek mümkün olabilmektedir. Böylece yapılması gereken iş daha kısa bir süre içerisinde bitebiliyor. Bu metreler korozyona adı verilen malzemelerden üretilmiştir. Aynı zamanda özel polyester malzemesi ile kaplanıyor. Bazı metre çeşitleri bezden üretilmiştir ayrıca hem iç, hem de dış ölçümlerde sahip oldukları sıfır konumlu kanca ile hassas ölçümleri gerçekleştirme imkânına sahiptir. Ağır koşulların olduğu işlerde oldukça dayanıklı olan bu şerit metre her türlü darbeye karşı dayanıklıdır. Sağlam bir kasalarının bulunması ile uzun ömürlü bir kullanım ile sizlere sunuluyor. Güçlendirilmiş şeritleri ile bulundurulan elastikiyet azaltılarak yapılacak olan ölçümün tam olarak yapılması sağlanmaktadır. Tüm bu özellikleri göz önüne alındığında metre türleri, her kesimden insanın işini fazlası ile görebilen bir yapıdadır. Farklı çeşitleri farklı özelliklere sahiptir. Ancak genel olarak metre özelliklerine bakıldığında pek çok yönden farklı meslek alanlarına ve kişilere hitap ettiği görülmektedir. Bu iş mesleklerinde kullanılan metre çeşitlerinin en temel ortak özelliği uzunluk ölçmeye yaramasıdır. Bu özellik sayesinde farklı alanları ve eşyaları ölçebilmektedir. Bu metre çeşitlerinin sunduğu özelliklerden yararlanmak için ihtiyacınıza uygun olan metreyi seçmek sizlere daha büyük bir kolaylık sağlayacaktır.

Metre Kullanım Alanları

Metre Kullanım Alanları

Metre, her ustanın, mühendisin ve terzinin olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alıyor. Ölçüm yapmak üzerine bir işe sahip olan kişiler tarafından kullanılmaktadır. Metrenin kullanıldığı alanları belirli bir alan ile kısıtlamak pek uygun olmayabilir. Ancak genel olarak bakıldığında elektrik, makine, inşaat ve mobilya gibi meslek gruplarında da metre kullanımı bulunmaktadır. Ayrıca metre, hemen hemen her evde de yer almaktadır. Küçükler tarafından boylarını ölçmek için büyükler tarafından da bir mobilyanın ya da eşyanın boyutunu ölçmek için metre kullanılmaktadır. Metrelerin cep bandı kısımlarında genel olarak bıçağa tutturulmuş şekilde bulunan metre, hafif bir şekilde oynayan başlığa sahiptir. Bazı kişiler bu oynar başlı kısmı hata olarak görmektedir. Ancak bu bilerek yapılan bir detaydır. Metre çeşitlerinden olan lazer metre de yine aynı şekilde inşaat ve dekorasyon sektöründe oldukça yaygındır. Profesyonel bir şekilde lazer metre kullanan kişiler için daha farklı ve gelişmiş lazer metre çeşitleri bulunmaktadır. Özellikle evlerde gerçekleştirilen tadilat gibi işlemlerde lazer metre gerçekten yardımcı olabilecek bir ürün olabilmektedir. Lazer metre ile banyo ve tuvalet tadilatlarınızı ya da boya metreküpünü hesaplamak amacı ile de kullanılmaktadır. Lazer metre seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, ihtiyaca uygun olarak seçim yapmaktır. Sürekli bir alanda çalışmak zorunda olan kişiler için lazer metre küçük boyutlu ve taşınabilir olması oldukça önemlidir. Çünkü ürünün güvenli bir şekilde taşınabiliyor olması için bir askıya ya da sapa sahiptir. Bu sayede gideceğiniz her yere lazer metreyi taşımak kolay bir hale gelmektedir. Ayrıca bu alanlarda gece vakti çalışanlar için ekran aydınlatmasına sahip olan lazer metre çeşitleri de bulunmaktadır. Bu lazer metreler için üretilmiş olan lazer metre ölçer ürünleri de yer alıyor. Bu ürün, aynı şekilde çalışan kişiler için büyük kolaylık sağlamaktadır. Hem profesyonel, hem de amatör olan kişiler için kullanıma uygundur.

Lazer metre çeşitleri arasında şarjlı lazer metre ve terazili lazer metre çeşitleri yer almaktadır. Bu çeşitleri tamamen kullanıcıların kolaylığı açısından üretilmektedir. Kaliteli şerit metre ürünleri için sizler de yapıldığı malzemeye göre tercih yapabilirsiniz. Şerit metre çeşitleri arasında ihtiyaca uygun boyutlardaki şerit metre modelleri de bulunmaktadır. Bu metreler küçük şerit metre ile büyük şerit metre çeşitleridir. Bu metreler tamamen kişilerin ihtiyacına uygun olarak üretiliyor. Ayrıca; lazer metre tavsiyelerini Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.Birbirinden farklı iş alanlarında ihtiyaç duyulan metre modelleri, ölçüm bakımından kolaylık sağlamaktadır. Farklı uzunlukları ile kullanıcılarına pek çok seçenek sunan metrelerin sayesinde iş yerinizde ya da evinizde ölçüm yapabilirsiniz. Ayrıca hem ailenizdeki kişilerin, hem de kendinizin boyunu ölçeceğiniz zaman da kullanabileceğiniz metreler oldukça okunaklı sayılara sahip olması ile de doğru ölçüm yapmanıza imkân tanır. Farklı tasarım ve canlı renkler ile sayıları doğru bir şekilde görmenize yardımcı olur. Modern tasarımlara uygun olacak şekilde tasarlanan metreler aynı zamanda oldukça sağlam bir yapıya sahiptirler. Bu özellikleri ile uzun süreli bir kullanımı kullanıcılarına sunar. Sert bir malzemeden kaplanmış olan gövdeleri ile de herhangi bir çarpma, düşme ya da darbeye karşı korunaklıdır. Kopma ya da kırılma gibi durumlara karşı sağlam olan şeritlerin sabit ve dik durmaları ile dikey ya da yatay ölçüm işlerinizi rahatça gerçekleştirebilirsiniz. Her ihtiyaca uygun olan boyutları sayesinde tek elinizle de kolayca kontrolü sağlayabilirsiniz. Ölçüm esnasında bir eliniz ile ölçüm yaparken bir eliniz ile de gerekli olan kısımlara işaretleyebilirsiniz. Aynı zamanda çantanıza ya da avucunuza kolayca sığabilen bir yapıya sahip olan ürünler, ihtiyacınız olan her an sizinle birlikte olabiliyor. Hem iç mekânların ölçümünde, hem de dış mekânların ölçümünde kullanıma uygun olan bu modern metreler, her türlü alana kolaylıkla uyum sağlayabilmektedir. Herhangi bir ısıya karşı da dayanıklı olan metreler, kullanıcılarına kusursuz bir kullanım sunuyor. Paslanmaya karşı olan modelleri ve polimer ile kaplanmış modelleri ile bahçelerde ve inşaat alanlarında verimli bir şekilde kullanılır. Kıvrılan yapısı ile hassas ve zor işlemlerinizi gerçekleştirmek bu metreler ile artık mümkündür. Uzunluk ölçümü işlemi sonrasında tamamen açık şekilde olan metreyi sarmak ile vakit kaybı yaşamamanız için üretilmiş olan geri sarma mekanizmasına sahiptir. Bu sayede herhangi bir takılma sorunu ile de karşı karşıya kalmazsınız. Pek çok mobilyaya metreyi sabitlemek zor olabilmektedir. Ancak bu sabitlemenin gerçekleşmesi amacı ile metreler kanca sistemine sahiptir. Metrenizin geri sarıldığı an içerisinde elinizi sarma yuvasında tutmamanız gerekir. Bu onlarca metre çeşitleri sahip olduğu özelliğe göre birbirinden farklı fiyatlara sahiptir. Akıllı alışverişin adresi Trendyol sayfasından sizler de avantajlı metre fiyatları ile ihtiyacınıza uygun bir modeli tercih edebilirsiniz. Ayrıca; lazer metre fiyatları ve şerit metre fiyatlarına Trendyol’dan üzerinden bakabilirsiniz.

Metre Hangi Mesleklerde Kullanılır?

Metre modelleri; mühendis, usta, terzi ve bireylerin olmazsa olmaz ürünleri arasında yer alır. Ev ve iş yerindeki kullanımların yanı sıra pek çok makine, mobilya, inşaat ya da elektrik gibi meslek gruplarında dahi tercih edilir. Metre modelleri; mobilya ve eşyanın boyutunu ölçmek için sıklıkla kullanılır. Farklı sektör ve alanlarda kullanılan metreler kolaylıkla taşınabildiğinden dolayı son derece profesyonel bir deneyim sunar. Tadilat işlemleri sırasında da sık sık bu ürün çeşitlerinden faydalanılır. Hem amatör hem de profesyonel kullanımlar için oldukça uygundur. Kullanım alanlarınıza göre metre modellerinin uzunluğuna karar verebilirsiniz.

Metre İle Neler Ölçülür?

Ev, inşaat, mimarlık ya da mühendislik gibi pek çok alanda kullanılan metre modelleri; kıyafetlerin yanı sıra pek çok alanın ölçülmesinde dahi tercih edilir. Mobilya ya da perde ölçümünün yanı sıra herhangi bir ürün veya cismin uzunluğunu dahi ölçmeye olanak tanır. Aynı zamanda farklı meslek gruplarının ortaya çıkmasıyla birbirinden değişik ölçümler yapmaya da olanak sağlar. Sarılabilen yapıya sahip olduğundan dar alanlarda dahi kolayca ölçüm yapılabilir. Metre çeşitleri; bir noktadan başka noktaya kadar olan uzaklık değerini basit şekilde hesaplamak için de kullanılır. Özellikle inşaat alanında metre kullanımı oldukça fazladır.

Metre Nerede Satılır?

Mimarlık, kapı, pencere, mobilya, mühendislik ya da imalat gibi pek çok alanda eşyaların ölçümünde kullanılabilen performans kalitesi yüksek metre modellerini Trendyol’da bulabilirsiniz. İnşaat alanı ve arazinin ölçülmesi gibi durumlarda uzun saplı metreleri tercih edebilirsiniz. Özel polyester malzeme kalitesi yüksek olmasının yanı sıra dayanıklı yapı özellikleriyle uzun ömürlü deneyim yaşatır. Yüksek performans sunan metre çeşitleri; mimarlık ya da mühendislik gibi pek çok tasarım alanında kullanılır. Güçlendirilmiş şeritleriyle dikkat çeken ürünler ile ölçümlerinizi tam ve doğru şekilde yapabilirsiniz. Trendyol üzerinden farklı uzunluklara ve kullanım biçimlerine sahip olan metre modellerinin tamamına ulaşım sağlayabilirsiniz. Bu sayede sizin için verimli modeli kısa süre içinde tespit edebilirsiniz.