Fiyat
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Mikrofon Standı

" araması için 289 sonuç listeleniyor

Dayanıklı Yapıları ile Mikrofon Standı Çeşitleri

Günümüzde artık hemen hemen herkes sosyal medyayı aktif olarak kullanır hale gelmiştir. Video çekmek günlük bir uğraş olarak benimsenirken kaliteli çekimler için teknik ekipman desteği gerekir. Görüntü olarak ne kadar kaliteli bir görüntü sunulursa sunulsun kaliteli ses olmazsa istenen sonuç elde edilemez. Mikrofonlar artık video çeken herkes için bir ihtiyaçtır. Hem kaliteli hem kullanışlı olanı tercih etmek her zaman önemlidir. Bir diğer önemli konu ise mikrofonun sabit olmasıdır. Bu durumda ihtiyacımız olan tek şey bir mikrofon standı olacaktır. Bu tarz ürünleri ifade eden bir diğer tanım mikrofon ayaklığıdır. Bu ürünler çok daha rahat sunumlarda bulunmak için tercih edilir. Beden dili hayatımızda büyük bir öneme sahiptir bu ürünler sayesinde sunumlarınız sırasında mikrofonun elde tutulmasına gerek kalmadan sunumlarınızı beden dili kullanarak yapmak mümkün olur. Bunların yanı sıra sabitlemeyi kolaylaştırmak için mikrofon sehpası kullanmayı da tercih edebilirsiniz. Aktif olarak kayıtlarınızı dinlemek, ses kalitesini kontrol etmek videolarınızın başarısı açısından önemlidir. Birçok aksesuar ile videolarınızın kalitesini arttırıp güzel içerikler sunabilirsiniz. Unutmayın ki ses kalitesi kötü olan, sürekli kulakta cızırtı sesi yaratan ya da sesi zor duyduğunuz bir video ya da bir sunumu izlemeyi kimse istemez. Uygun fiyatlı ürünlerle cihazlarınızı desteklemek size her açıdan kazandırır.

Kullanım Alanlarına Göre Tasarlanmış Mikrofon Standlar

Kullanım Alanlarına Göre Tasarlanmış Mikrofon Standlar

Masa mikrofon standı masa üzerinde kullanıma uygundur. Sökülebilir tasarıma sahiptir. Kolaylıkla taşınabilir. Konferans salonlarında, danışma ve diğer yerlerde, zarif görünümü ile kullanılabilir. Altındaki kaydırmaz kısım sayesinde masa üzerine sabitlenerek düşme riski ortadan kalkmış olur. Stüdyo mikrofon standı profesyonel kullanım için uygundur. Profesyonel mikrofon standı olarak da bilinir. Daha çok ince mikrofonların kullanımı için tercih edilir. Telefonla kullanım için uygun olarak tasarlanmıştır. Youtuber mikrofon standı kayıt stüdyolarında, radyoda, sahne performanslarında ve farklı birçok alanda kullanılır. İçeriğinde gerekli olan tüm malzemeler sunulur. Tüm çekimler için tercih edebilirsiniz. Youtuberler birer yayıncı oldukları için yayıncı mikrofon standı olarak da adlandırılır. Diğer mikrofonlara göre daha farklı görüntüye sahip olan condenser mikrofon için ayrı olarak tasarlanan condenser mikrofon standı uzunluk olarak ayarlanma özelliğine sahiptir. Cep telefonu için tasarlanmış hali de mevcuttur. Kondansatörlü mikrofonlarla güzel ve sağlıklı ses kayıtları almanız mümkündür. Çalışmaları için 48V Phantom Power harici güç kaynağı gereklidir. USB olanlar ise genelde bilgisayara bağlamak için kullanımı tercih edilir. Kutup desenleri denilen çeşitli türleri bulunanlar vardır. En yaygın olan iki tanesi kardioid ve çok yönlü olan mikrofondur. Kardioid olanlar sesi tek yönden alırlar. Bu sesi kontrol etmeniz gerektiğinde kolaylıktır. Artık yaygın bir aktivite haline gelen karaoke yapma etkinliğinde, şarkı söylediğiniz sırada rahatça ve özgürce hareket etmek için karaoke mikrofon standları tasarlanmıştır. Bu tasarımlar çelik gövdeye sahiptir. Ipad mikrofon standı ise stüdyo ve sahnelerde ipad tutucu olarak kullanılır. İstediğiniz şekilde konumlanır. Çoklu açıda kullanım olanağı sunar. Her türlü standa takılabilir. Yatay ve dikey olarak yerleştirilebilir. Kalabalık ortamda ve dış mekanlarda ses kaydetmek için çok yönlü tasarımlar tercih edilmelidir. Çift katmanlı filtre ile dış gürültüyü etkili bir biçimde filtreler. Orijinal ses üretimi sağlar ve sesi titreşime karşı önler. Diğer ürünler gibi takılıp sökülmesi kolaydır. Çekim standartlarına göre taşınabilirlik ve diğer özelliklere dikkat edebilirsiniz. Kullanacağınız alana kullanım amacına göre doğru seçimler yapmak size kolaylık sağlar.

Mikrofon ve Mikrofon Standı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mikrofon ve Mikrofon Standı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni mikrofon alışverişi yapma kararı verildiğinde çok çeşitli modeller ile karşılaşılır. Mevcut olan çeşitli modellerin birbiri ile benzer özelliklerinin olması kafa karıştırabilir. Biraz olsun bu kafa karışıklığını gidermek için araştırmalar yapıp doğru kararlar vermek gerekir. En iyi olan her zaman en az teknik sorunla kullanılacak olandır. Araştırdığınız ürünler arasında birbiriyle aynı özelliklere sahip olanları fiyat karşılaştırması yaparak eleyebilirsiniz. İşinizi en kolay ve en hızlı şekilde göreceğini düşündüğünüz cihazı seçmeniz doğru olur. Böylece hızlıca kurup çalıştırma rahatlığını hissetmiş olursunuz. Diğer önemli olan konu ise ürünü ne amaçla kullanacağınızı belirlemektir. Sahnede mi yoksa bir enstrümanın önünde mi durmasını istersiniz? Her durumda kaliteli performans gösterecek mi? Bu soruları alışveriş öncesi kendinize sormanız gereklidir. Frekans tepkisi, mikrofonun alçaktan yükseğe doğru alacağı frekans aralığına verilen isimdir. Bu aralığın ölçümü nde en yüksek hertz seviyesi devreye girer. 80 Hz ila 15 kHz frekans aralığı ideal aralık olarak düşünülebilir. Saniyedeki titreşim sayısının yüksekliği sesin kalitesini belirler.Olduğu yerde 360 derece hareket etmesini ve masya sabit olmasını isterseniz hareketli, ayaklı mikrofon standı kullanabilirsiniz..Kürsüye kalıcı olarak bağlı olmasını istiyorsanız bu mikrofonların kaliteli ses sunmasını artı olarak değerlendirip hareket etmiyor oluşunu da eksi olarak değerlendirmeniz gereklidir. Bu durumda etkili bir çözüm sunan akrobat mikrofon standı tercih edilebilir. Bu tasarım seyyar bir şekilde kullanımı kolaylaştırır. Ürünler hakkında bilgi sahibi olurken aynı zamanda elinizdeki mikrofon boyutlarını da göz önünde bulundurmanız gerekir. Aksi takdirde elinizdeki ürüne uygun olmayan standlar tercih edersiniz ve kullanmanız zorlaşır. Bütün cihazlarla uyumlu olan çeşitli aksesuarlara sahip olmak için seçeneklerini incelerseniz zevkinize uygun ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Amacına Göre Mikrofon Standı Seçenekleri

Amacına Göre Mikrofon Standı Seçenekleri

Birçok cihaz aksesuarına ulaşabileceğiniz Trendyol kullanımı kolaylaştırmak adına çeşitli sabitleyici standlar sunar. Mikrofon standı fiyatları konusunda herkesin ulaşacağı fiyatlar belirlemiştir. Çok kapsamlı ve içeriğinde başka ürünlerin de mevcut olmasını isterseniz fiyatlar da içeriklere göre değişir. Tekli olarak satışları da mevcuttur. Aynı zamanda kondenser gibi hassas diyaframa sahip olan mikrofon tercih edildiğinde mikrofon standı pop filter kullanılması önerilir. Dinamik mikrofonlar kaliteli, ulaşılabilir fiyatlı ve canlı kullanım için uygundur. Çok yönlü olanlar ise her yönden eşit ses alma özelliğine sahiptir. Kullanırken sabitlenerek konumlandırılan elektronik ses cihazları için bir ara üründür. Ürünleri satın alanlar quadcast mikrofonlar için hyperx guadcast mikrofon standının tercih edilmesini önerir. Bunları tercih etmek istemezseniz filtreleme özelliğini kullanarak mikrofon tripodu masa için uygun olanı, kullanım alanları, fiyatları ve hangi cihazlar ile kullanacağınıza göz atabilirsiniz. Trendyol ile ihtiyacınız olan standa ulaşmak oldukça kolay. Kaliteli ses ve sabitleme konforunun rahatını yaşamak istiyorsanız bunlara Trendyol aracılığı ile sahip olabilirsiniz. Sağlam tripod standı ve cep telefonu klipsi, cihazlarınızı sağlamca tutmanıza yardımcı olur ve düşmeyi engeller.İstediğiniz kalite standartlarında,, istediğiniz boyutlarda, istediğiniz özelliklerde ürünleri Trendyol filtreleme kolaylığı ile belirleyebilir ve tam aradığınız ürüne indirimli fiyatla ulaşabilirsiniz.Günümüzde yaygın olan sosyal medya videolarını çekmek için gerekli tüm aksesuarlar ile rahatça videolarınızı çekip yayınlayarak takipçilerinize çeşitli içerikler sunabilirsiniz. Bu içerikler için farklı aksesuarları tercih edip videolarınızı renklendirebilirsiniz bu şekilde daha izlenir duruma gelebilirsiniz ve beğeni sayısının çoğalması sizlere büyük sürpriz olur. Trendyol ayrıcalıklarından yararlanarak zaman kaybetmeden video çekim kalitesini arttıracak bu tarz ürünlere sahip olabilirsiniz. Video kalitesini artıracak ses destek ekipmanları tercih ederek kaliteli ve keyifli sunumlar ortaya koyabilirsiniz.

Mikrofon Standı Nereden Alınır?

Mikrofon standlarının pek çok farklı çeşidini Trendyol’dan kolayca bulabilirsiniz. Mikrofon standları genelde şarkıcıların, sahne alan kişilerin ve gösteri alanlarının popüler kullanım aracı halindedir. Bu tasarımlar ile son derece rahat biçimde hareket edebilirsiniz. Ürünler; mikrofonu sabitlemeye yardımcı olur. Mikrofonu sürekli elinizde tutmanıza gerek kalmaz. Bu modeller; dansları, hareketleri ve enstrümanları özgürce kullanma da büyük oranda rol oynar. Genellikle sahnelerde, stüdyolarda, tiyatro salonlarında ve okullarda kullanım sağlanır. Hem şarkı söyleyip hem enstrüman çalan kişiler için büyük kolaylık sağlayan bir araçtır. Bu tür işleriniz varsa ilgili modelleri rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Trendyol üzerinden beğendiğiniz seçenekleri cazip biçimde satın alabilirsiniz.

Mikrofon Standı Özellikleri Nelerdir?

Hayatı kolaylaştıran mikrofon standı modellerinin sabit olanı, başı kıvrılanı, uzunu ya da kısası gibi pek çok farklı çeşidi vardır. Aynı zamanda bu modeller; çok yönlü başlı olma ya da masaya sabitlenme gibi pek çok özelliğe sahiptir. Konuşmacılar genellikle masa başında bulundukları için kısa ve masaya sabit olan mikrofon standını tercih eder. Sahne için ise uzun ve sabit olan mikrofon standı kullanılır. Yapılan işe göre pek çok çeşit ve özellik vardır. Mikrofon standının farklı aparatları bulunan çeşidi de mevcuttur. Takılan mikrofona göre büyük, küçük, ince, kalın, döner ya da sabit başlıklı gibi seçenekler vardır.

Mikrofon Standı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Mikrofon standının kullanılacağı yere göre bir seçilmesi büyük önem arz eder. Mikrofon standı için kablosuz mikrofon takmak daha çok tercih edilir. Bu sayede hem takılma riski hem de ses gitme olayı ortadan kalkmış olur. Alım sürecinde bu detayı da göz önünde bulundurabilirsiniz. Seçim aşamasında stant için tercih edilen mikrofon da oldukça önemlidir. Her mikrofona uygun ayrı başlık olduğu için doğru seçimler yapılmalıdır. Kişilerin yaptığı hareketler de mikrofon standı için önemlidir. Enstrüman çalan kişiler için sabit mikrofon standı tercih edilir. Mikrofonla hareket edenler için ise döner başlıklı mikrofon standı kullanılır. Bu nedenle seçim yaparken mikrofon türüne özellikle dikkat etmek gerekir.