İlgili Kategoriler
Fiyat
Bağlantı
Garanti Süresi
Garanti Tipi
Renk
Model
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Stüdyo Mikrofonu

" araması için 235 sonuç listeleniyor
Haiki Kürsü Mikrofon Hk-180
Kargo Bedava

HaikiKürsü Mikrofon Hk-180

(1)
329,90 TL
Sepete Git

Kaliteli Stüdyo Mikrofonu Modelleri Trendyol’da

Ses dalgalarını titreşime dönüştüren bir mikrofona elektro akustik cihaz denir. Seçenekler, ses dalgalarına göre gerekli sinyal voltajını ayarladıkları için hoparlörlerin tamamlayıcısıdır. Manyetik, karbon, şerit, elektrodinamik, kristal ve elektrikli modeller gibi birçok mikrofon türü vardır. Condenser mikrofonlar gürültüye karşı oldukça hassas olan mikrofon grubuna aittir. Kayıt için kullanılan bu ürün için izole bir ortam gerekir. Stüdyo mikrofonu olarak da adlandırılan condenser mikrofonlar, geniş bir frekans aralığı sunar. Ürünle birlikte verilen ped düğmelerini kullanarak hassasiyet seviyesini kontrol edebilirsiniz. Stüdyo mikrofonları genel olarak ikiye ayrılır. Bu grup USB yapısı olan ve olmayanları içerir. USB yapılı seçenekleri direkt bağlantı ile çalıştırabilirsiniz. Harici ses kartına ihtiyaç duymadan işlemleri tamamlayabilirsiniz. Ek ses kartı desteği ile 8 fantom güç seçeneğini etkinleştirebilirsiniz. Shock mount ile kayıt yapmak, çok hassas yapılara sahip stüdyo tipi mikrofon seçeneklerinin kalitesini artırabilir. Modeller, üst düzey bir ses deneyimi sunan bir dizi işlevsel ürün seçeneği sunarak hem profesyonel hem de amatör kayıt ihtiyaçlarını karşılar. İhtiyacınıza uygun modeli kullanarak kayıt yaparken net ve kaliteli bir ses elde edebilirsiniz. Çeşitli kayıtlar ve kayıt etkinlikleri için kullanılabilen seçenekler, ses kalitesinin iyileştirilmesine etkili bir şekilde yardımcı olur. Aynı zamanda ürünler hakkında bilgi almak isterseniz stüdyo mikrofonu yorumlarına göz atabilirsiniz. İhtiyacınıza uygun olan ürüne Trendyol üzerinden rahatlıkla sahip olabilirsiniz.

Birbirinden Kullanışlı Stüdyo Mikrofonu Çeşitleri

Birbirinden Kullanışlı Stüdyo Mikrofonu Çeşitleri

Müziğe olan ilgi her geçen gün giderek artar. Modeller sayesinde tek tek veya gruplar halinde müzik oluşturmak ve kaydetmek kolaydır. Enstrümanlar, vokaller ve kayıtlar için kullanılan stüdyo kayıt mikrofonu seçenekleri, kayıt yaparken küçük sesleri dahi analiz etmenize olanak sağlar. Bu hassas ürünler izole ortamlarda kullanılır. Sosyal ağlar için video ve ses hazırlayan, anlık yayın yapan müşteriler stüdyo ses kayıt mikrofonu modelini tercih eder. Sünger ve amortisör takozları gibi aksesuarlar seçeneklerin uzun süre dayanmasını sağlar. Dinamik bir modelden geniş ses aralığını yakalayabildiği için kayıt anında kolaylıkla kullanılabilir. Condenser mikrofonun çalışma prensibi basittir. Bu çeşitler bir ses işlemcisi, bir ses algılama kapsülü ve bir muhafazadan oluşur. Bazı modellerde ayrıca ek efektler ve ses çıkışı için kontrol düğmeleri bulunur. İşi yapan araç, ürün kapsülüdür. Havadaki ses sinyallerini algılayarak, elektronik sinyallere dönüştürür. Seçeneklerin yapısı iki metal levhadan oluşur. Bu plakalardan biri hareketli diğeri ise sabittir. Bu plakalara çarpan bir ses sinyali titreşim oluşturur. Ortaya çıkan akış, ses işlemcinize gönderilir. Titreşimleri elektronik ses sinyallerine dönüştüren bir işlemcisi vardır. Bu görevi tamamlama gücü miksere aittir. Çalışmanın sonucunda iyi bir ses ortaya çıkar. Condenser mikrofonlar 8 volt fantom güçle çalışır. Yüksek hassasiyetleri ile bilinen stüdyo mikrofonlarının ton algılama durumları Hz ve dB cinsinden incelenir. Stüdyo mikrofonu önerileri arasında beklenen özellik aralığı 5 Hz ila 28 kHz’dir. Bu belirtilen aralık ne kadar büyük olursa, mikrofon o kadar hassas olur. Condenser çeşitleri, çift diyaframlı ve tek diyaframlı versiyonlara sahiptir. Tek diyaframlı seçeneği, tek yönden gelen sese karşı hassastır. Çift diyaframlı seçeneği, sesi her yönden alır. Bu ürünler hem düşük hem de yüksek frekanslı sesleri kolaylıkla algılayabilir ve sesi uzun mesafelere iyi bir şekilde iletebilir. Aynı zamanda model numarasını kontrol ederek ürün tercihi yapabilirsiniz. Pratik bir kullanım için stüdyo mikrofonu markaları arasından ürünlerin çekim özelliklerine bakabilir ve kendinize uygun olan seçeneği Trendyol üzerinden kolaylıkla temin edebilirsiniz.

Dikkat Çeken Stüdyo Mikrofonu Özellikleri

Dikkat Çeken Stüdyo Mikrofonu Özellikleri

Profesyonel stüdyo mikrofonu, oldukça hassas algılama yetenekleriyle tanınan bir modeldir. Dinamik seçeneklere göre düşük ve yüksek frekanslı sesleri algılayabilir. Küçük ses seviyeleri dahi algılanabilir. Bu nedenle çok hassas ve profesyonel seçenekler arasındadır. Seçenekler, uzaktan gelen sesleri net bir şekilde işleyebilir. Geniş alan mikrofonu olarak da kullanılabilir. Stüdyo mikrofonları veya condenser mikrofon modelleri çok çeşitli renk ve tasarımlarda üretilebilir. Modeller küçük veya büyük, ağır veya hafif yapılabilir. Çeşitlerin çapları değişiklik gösterir. İnce ya da kalın modellere rastlayabilirsiniz. Bazı stüdyo mikrofon modellerinde kulaklık girişi olabilir. Bu çıktı, bir monitörde gerçek zamanlı izleme sağlar. Bazı modellerinde ses kontrolü ve yankı gibi kontroller olabilir. Bu tür modellerin özellikleri, üreticiye ve modele göre değişir. Seçenekler, sesi sorunsuz ve net bir şekilde iletmeye yardımcı olur. Modellerin çeşitli opsiyonları vardır. Bu nedenle her ihtiyaca uygun bir model bulmak kolaydır. Youtuber mikrofonları olarak da bilinen klipsli seçenekler, dikkat çekmeden taşınabilir. Youtuber yaka mikrofon modeli hem amatör hem de profesyonel kayıtlarda kaliteyi yükseltir. Yüksek kalitede iletim sağlar. Kablosuz yaka mikrofonu seçeneği, bluetooth teknolojisi ile geniş ses alma aralığında kullanıma uygundur. Kablosuz modeller, kablo duvarlarına takılmadan kaliteyi artırmanıza olanak tanır. Kayıt için minik bir tasarıma sahip şık bir masaüstü seçeneği de mevcuttur. Kablo ve masaüstü seçeneklerinin yanı sıra ayakta durmanız gereken çekimler için kullanılabilir stüdyo mikrofonu ayaklı olan modelleri de vardır. Ürün özelliklerinin yanı sıra farklı markalara ait seçenekleri de inceleyebilirsiniz. Bu markalar arasından ihtiyacınıza uygun özelliklere sahip modeli rahatlıkla bulabilirsiniz. Ürünler hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz yorum ve değerlendirmelere Trendyol üzerinden göz atabilirsiniz.

Avantajlı Stüdyo Mikrofonu Fiyatları

Avantajlı Stüdyo Mikrofonu Fiyatları

Akustik ölçümlerde sesi algılayan cihaza mikrofon denir. Kondansatör veya stüdyo mikrofonları tipik olarak endüstriyel akustik ölçümler için kullanılır. Gelişen olanaklara ve özelliklere sahip bir model seçerken dikkate alınması gereken durumlar vardır. Öncelikle altyapınız ne tür bir seçeneği destekler ise mikrometre seçimi sağlıklı sonuçlar elde etmenize yardımcı olur. Serbest alan, difüzyon alanı ve basınç alanı gibi çeşitli özelliklere sahiptir. Ürünler genel olarak ikiye ayrılır. Çift ve tek diyaframlı seçenekleri, sesi farklı yönlerden alır. Sesi birden çok yönden alan bir model isterseniz çift diyaframlı ürünü tercih edebilirsiniz. Dışardan gelen seslere hassas olmasını isterseniz tek diyaframlı bir model seçebilirsiniz. Profesyonel bir müzik prodüksiyonunuz var ise yüksek hassasiyet özelliğine sahip bir stüdyo mikrofon seti ihtiyaçlarınızı karşılayabilir. Ürünlerin özellikleri gibi fiyatları da uygundur. Modellerin fiyatları farklı özellikleri olması nedeniyle farklılık gösterir. Condenser seçenekler arasındaki fiyat farkını oluşturan birkaç faktör vardır. Bu faktörler arasında ürünün markası, modeli, kalitesi, seçenekleri oluşturmak için kullanılan malzemelerin kalitesi, ek özellikleri gibi faktörler sayılabilir. Aynı zamanda özellikleri aynı olan seçenekleri farklı fiyatlara satın alabilirsiniz. Marka faktörü, fiyatları etkileyen bir diğer unsurdur. Stüdyo mikrofonu fiyatları ihtiyacınız olan kaliteye ve kullanım amacınıza göre değişiklik gösterir. Bir üründen bekledikleriniz, modellerin fiyatlarına etki eder. Modeller vokalleri, enstrümanları kaydedebilir. Yüksek performanslı bir kayıt ürün arayan profesyonel bir müzisyen için uygun olduğu gibi yeni başlayan ve stüdyo açan bir kişi için de uygundur. Seçenekler hakkında detaylı bilgi almak isterseniz ürünlerin yorum ve değerlendirmeleri üzerinden modelleri inceleyebilirsiniz. İncelediğiniz seçenekler içerisinden kendinize ve ihtiyacınıza uygun olan ürünü Trendyol üzerinden indirimli fiyat seçenekleri ile satın alabilirsiniz.