İlgili Kategoriler
Avantajlı Ürünler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
"

Muz

" araması için 96 sonuç listeleniyor
KILINÇ TROPİKAL Muz 1kg (YEŞİL MUZ)

KILINÇ TROPİKALMuz 1kg (YEŞİL MUZ)

(24)
Muz 1kg (YEŞİL MUZ)
52 TL
Sepete Git
Elit Muz Yerli 1 kg

ElitMuz Yerli 1 kg

(4)
Muz Yerli 1 kg
47,90 TL
Sepete Git
TROPİK SEPETİ Doğal Baby Muz 1 Kg

TROPİK SEPETİDoğal Baby Muz 1 Kg

59 TL
Sepete Git
Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sağlık Kaynağı Muz Çeşitleri Trendyol’da!

Dünyada tercih edilen meyveler arasında ikinci sırada olan muz, oldukça popüler olmasıyla dikkat çeker. Özellikle tadı ve kokusu sayesinde insanların tercih sebebi olan bu özel besin, pek çok farklı tarife dahil edilebilir ve benzersiz lezzetler elde etmenizi sağlar. Bu nedenle hem gıda olarak birbirinden çeşitli şekillerde sunulur hem de protein tozuna katılıp muz protein çeşidi elde edilmesi gibi normal şartlarda tat açısından ilgi çekici olmayan ürünlere etkileyici bir lezzet bırakır. Çiçekli otsu bir bitki olan ilgili besin, içerisinde bulunan vitaminler göz önüne alındığında tam bir sağlık deposudur. A, B1, B2, C ile E vitaminlerine sahip olan eşsiz besin kaynağı, insanları zinde tutar. Vücut gelişimini destekler, dayanıklılığı artırır. Büyük bir protein kaynağı olarak görülen mavi, yeşil, kırmızı muz; vitamin sağlamasının yanı sıra potasyum, fosfor, kalsiyum, demir, iyot ile sodyum açısından da zengin bir besin kaynağıdır. Zengin içeriği sebebiyle sporcuların özellikle vücut geliştirmeyle ilgilenenlerin favori yiyeceği haline gelen ürün, çocuk gelişimine de büyük katkı sağlar. Doğal bir potasyum deposu olarak görülen besin, kaslara hareket emri veren elektrolitleri içermesi bakımından çok yararlıdır. İçerdiği aminoasit ve B6 vitamini, mutluluk hormonu sağladığından sürekli tüketildiğinde kişiyi depresyondan koruyan bir işleve sahip olur. Prebiyotik meyve olarak bilinen kurutulmuş muz, sindirim sistemine fayda sağlar. Kolay sindirim sağlamasının yanı sıra zararlı bakterileri yok edip sağlığı korumaya yardımcı olur. Aynı zamanda yüksek antioksidan oranıyla kanser önleyici olduğuna dair araştırmalar bulunan bu özel meyve, birçok farklı şekilde değerlendirilir. Farklı gıdalarla bir arada kullanılmasının dışında farklı şekillerde de tüketilebilen gıda, özellikle son yıllarda dünyada çok popüler bir hale gelir. Ayrıca bu gıda; işlevinin dışında aksesuar, giyim gibi birçok sektöre yeni tasarımlarla dahil olur. Yalnızca görüntüsüyle değil ismiyle de giyim sektörüne dahil olan besin, ince çoraplara muz çorap adını verir. Her türden gıda karışımında aroması ve kokusuyla tercih edilen özel lifli yapıya sahip eşsiz meyvenin bütün çeşitlerini kaliteli ve etkileyici biçimlerde, avantajlı fiyatlarıyla Trendyol’da görme imkanına sahip olabilirsiniz. Trendyol ile muz indirim döneminden faydalanarak dilediğiniz ürünleri satın alabilirsiniz.

Yerli ve İthal Muz Türleri

Yerli ve İthal Muz Türleri

Muzdan bahsedildiğinde akla ilk olarak Akdeniz Bölgesi gelir. Akdeniz kıyılarında ve Toros Dağları civarında yetiştirilen yerli muz ; Mersin’de Anamur ile Bozyazı, Antalya’da Alanya ve Gazipaşa’da açık ve örtü altı olmak üzere iki şekilde büyütülüp toplanır. Örtü altı türünde grand nain olarak da bilinen orta boyuttaki çeşit, oldukça fazla tercih edilir. Açıkta yetiştirilen Çin kökenli kısa muz, halk arasında Anamur ismiyle bilinir. Azman ismindeki uzun boyutlara sahip türler, çoğunlukla Alanya bölgesinde bulunan seralarda kolaylıkla üretilen türlerdir. Azmanlara halk arasında çikita ismi de verilir. Yerli üretime sahip bu meyveler, organik muz olarak da sevenlerine sunulur. Bunun sebebi, üretim esnasında oldukça az kimyasala maruz kalmalarıdır. Yakın mesafede bulunması sayesinde bozulma riski de oldukça düşük olduğundan doğal yetiştirilmesine müdahale edilmeden üretilir. Sağlığınıza herhangi bir zarar verme riski bulunmadığından güvenli bir şekilde tüketme imkanına sahip olabilirsiniz. Klasik üretimin devam ettiği bu bölgelerin dışında tarımdaki gelişmeler sayesinde Adana, Muğla ve Hatay gibi farklı illerde de ilgili besinin üretimi gerçekleştirilir. Böylece insanlar, bu özel meyveye çok kolay bir şekilde erişebilir hale gelir. Yerli türlerin dışında oldukça fazla tercih edilen bir diğer seçenek de ithal çeşitleridir. İthal meyvelerin yetiştirilme alanları ise Çin’in güney bölgeleri, Hindistan ile Hindistan’la Avustralya arasında bulunan adalardan oluşur. Tropik meyve çeşitlerinden biri olan bu ürün, ekvatora yakın yerlerde çok daha kolay şekilde ortaya çıkar. Bunun sebebine bakıldığında ise gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farklarının az olması gerekliliği göze çarpar. Aynı zamanda mevsimlerle beraber meydana gelen sıcaklık farkları da oldukça az olduğundan hem dünyada hem de Türkiye’de sıcak bölgelerde tropik meyvenin üretiminin tercih edildiği görülür. Gelişen tarım sektörü sayesinde farkların yoğun olduğu bölgelerde de özel seralarda yetiştirilmeye başlandığı bilinir. İthal meyvelerin öne çıkan özelliklerine bakıldığında yerlilere göre büyük boyutlar ile yüksek gramaja sahip olduğu görülür. Sert ve kalın muz kabuğu, dış etkenlerden rahatlıkla korunabilir. Başka bir iklimde yetiştiğinden ve dünyanın dört bir yanına ithal edildiğinden ürünlerin saklanma şartları da çok kolaydır. Yavaş kararması, çürüme süresinin avantajı sayesinde ithal çeşitler; oldukça uzun süre boyunca saklanır. Böylece dilediğiniz zaman tüketme şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıcalıklı tadı sayesinde pek çok baharat veya sosla harmanlayıp özel tatlar yaratabileceğiniz tropik besine Hindistan cevizi, çikolata sosu veya süt ekleyip keyifli bir deneyim yaşama imkanına sahip olabilirsiniz. Tarımdaki gelişmelerin yanı sıra teknolojik gelişmelerin de besine kolay erişim sağlaması sayesinde bu ürünleri kolayca edebilirsiniz. Gıdanı faydaları ve özellikleri hakkında Trendyol üzerinden bilgi sahibi olabilirsiniz.

Leziz Muz Alternatifleri

Leziz Muz Alternatifleri

Yoğun aromasıyla ferahlatıcı etkisi sayesinde farklı besinlerle bir arada kullanılan ilgili ürün, çoğunlukla tatlılarla tercih edilir. Neredeyse her meyve ve sebzenin reçelinin yapıldığı, bilinen bir gerçektir. Muz online olarak Trendyol üzerinden satışa sunulur. Meyveli reçellerin başında ise kendinden şekerli yapısı sayesinde muz reçeli gelir. Doğal şeker kaynağı olması, yapım aşamasında karışıma minimum işlenmiş şeker eklenmesini sağlayıp daha sağlıklı bir ürünün ortaya çıkmasını sağlar. Doyurucu bir gıda olması da diğer kahvaltılıklardan az miktarda yenmesini, gün boyu tokluk hissi yaratmasını sağlar. Bu sayede bir sonraki öğüne kadar yüksek enerjiye sahip olabilirsiniz. Kahvaltı yapmaya vakti olmayan kişilerin favorisi olan versiyon ise muz suyu olarak öne çıkar. Günün ilk öğününde vücudun ihtiyacı olan protein, vitamin gibi bütün sağlıklı bileşenleri hiç vakit kaybetmeden sıvı olarak elde edebilirsiniz. Değişik gıdalarla harmanlanan içecek de benzer bir besin takviyesi olarak görülür. İçinde farklı aromaları ve besinleri de barındıran içeceği, ister kahvaltı yerine ister spordan önce veya sonra tüketebilirsiniz. Vakitten kazanmanın yanında vücuda sıvı formda giren besinlerin çok kolay şekilde sindirilip karışması, hızlı sonuç almanızı sağlar. Sağlıklı beslenmeyi hayatınıza adapte etmek veya diyet yapmak istiyorsanız ancak atıştırmalıklardan vazgeçemeyenlerdenseniz sağlıklı atıştırmalıklar arasında oldukça favori ürün olan cips çeşidi, sizin için ideal bir seçim olur. Standart cipslere benzer yapısına rağmen kalori açısından çok düşük değerlere sahip olması, beslenme sürecini kolaylaştıran unsurlar arasında olur. Meyvenin içinde bulunan lifler, vücuttaki yağ yakım sürecini hızlandırır. 100 gramlık porsiyonda bulunan lif yoğunluğu sayesinde bedeninizin ihtiyacı olan lif miktarının üçte birini karşılar. Fırın, mikrodalga gibi birden fazla üretim seçeneği bulunan ürüne sahip olurken kriterlerinize uygun pişirme biçimine göre tercih yapabilirsiniz. Bütün bu sağlıklı ve aromalı besinlerin dışında akla gelen diğer ürün ise jelibon olarak karşınıza çıkar. Çoğunlukla sağlıksız olduğu düşünülen jelibonlar, genel kanının aksine kemik gelişiminde ve kemiklerde oluşan hasarların iyileşme sürecinde büyük rol oynar. Yoğun vitamin içeren besinle birleştiğinde ise etkisi kat kat artar. Özel aromaya sahip sağlıklı lezzetlere muz kampanya dönemleri ile Trendyol’dan ulaşabilirsiniz.

Farklı Kullanım Alanlarında Muz Seçenekleri

Farklı Kullanım Alanlarında Muz Seçenekleri

Birçok sektörde birbirinden harika alanlarda kullanılan eşsiz lezzete sahip tropikal meyve, içerdiği birçok yararlı bileşen sayesinde ek gıda olarak püre versiyonuyla bebeklerin gelişim sürecinde oldukça fazla tercih edilen gıdaların başında bulunur. Potasyum maddesi bebeklerin kaslarını canlandırıp hareket etme süreçlerini hızlandırır. Ayrıca lezzetli olması sayesinde gelişim çağındaki çocuklar tarafından keyifle tüketilmeye uygun olan sağlıklı yiyeceklerden biridir. Muz tozu da meyvenin aromasını içerdiğinden hamur işlerine veya farklı gıdalara katılıp tat verir. Çocuğunuz süt içmemekte ısrarcıysa sütün içine ekleyeceğiniz toz içimi kolaylaştırır. Sağlığı tehdit eden maddelerin bulunmaması sayesinde içiniz rahat şekilde yiyecek ve içeceklere katabilirsiniz. Aynı zamanda kabuğundan da yüksek verim alabileceğiniz meyve sayesinde muz kürü türlerinden birini cildinize uygulayabilirsiniz. Kür, düzenli kullanımda göz altında bulunan şişlik ile morlukları ortadan kaldırır. Ayrıca cilt lekeleri, akneler ve sivilceler üzerine de düzenli olarak uygulama yapıp kısa süre içinde farkı görebilirsiniz. Cilde uygulanmasının dışında bitkileriniz için gübre olarak kullanabileceğiniz muz içerikli kürler de dikkat çeker. Bu kürle evinizde veya bahçenizde bulunan bitkilerinizde hızlı bir sonuç elde edebilirsiniz. Birbirinden farklı muz çeşitleri arasından damak tadınıza uygun olanını tercih edebilirsiniz. Görsel olarak da çok etkileyici bir bitki olduğundan evinize Akdeniz esintisi katmak isterseniz yapay muz ağacı ürünlerini tercih etmeniz sizin için doğru olur. Büyük, yeşil yaprakları olan bu bitki istediğiniz mekanda dekorasyonla anında uyum sağlayıp ferah bir görüntü elde etmenizi sağlar. Birçok şekilde tasarlanıp beğeninize sunulan muz oyuncak çeşitleri gerek çocuklar gerekse evcil hayvanlar için farklı tarzlarda üretilir. Plastik, pelüş gibi değişik materyallerden meydana gelen ürünleri dilerseniz yastık olarak da kullanabilirsiniz. Değişik kullanım biçimlerine uygun farklı alanlardaki ürünleri Trendyol’dan kolaylıkla bulup sipariş edebilirsiniz. Trendyol’a göz atıp dilediğiniz muz satın alabilirsiniz.

Evde Yetiştirmek için Muz Tohumları ve Fidanları

Evde Yetiştirmek için Muz Tohumları ve Fidanları

Kimyasal veya hormon kullanımından kuşku duymadan doğal haliyle bu meyveyi elde edip tüketmek istiyorsanız saksıda muz yetiştirme yönteminden yararlanabilirsiniz. Süs veya cüce olarak bilinen hasatlar, çok küçük olarak ortaya çıkar. Ancak hassas yapılı meyvenin oluşması için özenli bir süreç geçirmeniz gerekir. Öncelikle muz tohumu ekim aşamasından önce yirmi dört saat bekletilmelidir. Ekim işlemini gerçekleştireceğiniz humuslu toprak, alkali ve geçirgen yapıya sahip olmalıdır. Tohumlar, toprağın üç santim derinliğine gömüldükten sonra ılık havalarda her akşam, sıcak havalarda ise günde iki kere sulanmalıdır. Soğuktan ve rüzgardan korumanız gereken özel tohumları dilerseniz evinizin içinde dilerseniz de balkonunuzda yetiştirebilirsiniz. Tam olgunlaşmadan hasatınızı toplamanız önemli bir unsurdur. Ayrıca bu tohumları yalnızca saksıda değil, bahçenize ekip yetiştirme imkanına da sahipsiniz. Sıcaklık yirmi dereceyi geçtiğinde büyüme aşaması hızlanıp meyve vermeye başlar. Tohumdan yetiştirme için yeterince sabırlı olduğunuzu düşünmüyorsanız çoğunlukla tercih edilen muz fidanı seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Belli bir büyüme evresine gelen fidanların doğru sulama ile konumlandırma yöntemlerini uygulayıp kısa süre içinde meyve vermelerini sağlayabilirsiniz. Özellikle dikkat etmeniz gereken nokta ise toprağın her zaman nemli halde kalmasıdır. Bitkinin bütün bölgelerinin güneş ışığından yararlanması amacıyla fazla büyüyen yaprakları budamanız önerilen tavsiyeler arasındadır. Toprağın yeterince verimli olduğundan emin değilseniz kuru haldeyken küçük çaplı gübreleme yapabilirsiniz. Evinizde pratik ve sağlıklı şekilde doğal muz yetiştirip güvenli olarak tüketebilirsiniz. Çok az malzemeyle kısa süre içerisinde etkili sonuç alabileceğiniz bu yöntemler aynı zamanda toprakla ilgilenip gündelik hayatın stresinden, karmaşasından hızla uzaklaşmanızı da sağlar. Kendi meyvenizi büyütmenizi sağlayacak yeni hobinizde kullanmayı tercih edeceğiniz bütün materyalleri uygun madde ve yüksek kalite güvencesiyle pratik şekilde Trendyol’dan avantajlı fiyatlarla bulabilirsiniz.

Yararlı Muz Besinleri

Yararlı Muz Besinleri

Her mevsimde yetiştirilip tüketilebilen, her yaş için uygun gıdalardan biri olan meyvenin yüz gramında yetmiş dokuz kalori bulunur. Düşük kalorili olması, bütün beslenme alışkanlıklarında kolaylıkla tercih edilmesini sağlar. İçinde bulunan otuz dört çeşit vitamin ve mineral, gerçek yabani muz, tüketenler için oldukça büyük yararlar ortaya çıkarıp sağlığın korunmasında büyük rol oynar. Birçok türe ve boyuta sahip bu meyvenin içindeki yararlı bileşenler saymakla bitmez. Yüz gramlık bu meyvenin yaklaşık seksen gramı sudan oluşur. Yüksek su oranı sayesinde yedikten sonra büyük bir ağırlık hissi yaşamanızı önler. Yarım gram protein, on sekiz gram karbonhidrat ve yok denecek kadar az miktarda yağ içerdiğinden düşük kalorili besinlerin başında gelir. Düşük kalorisi sayesinde özellikle diyet sürecindeyseniz veya aktif olarak spor yapıyorsanız vazgeçilmez gıdanız olur. Çantanızda kolayca taşıyabileceğiniz, dökülme veya leke bırakma sorunu yaşamayacağınız bir küçük muz meyve ile bütün gününüzü zinde olarak geçirme imkanına sahip olabilirsiniz. Özellikle mide problemi yaşıyorsanız kısıtlı yemek listenizde bulunan bu gıda sayesinde ağrı çekmeden sonraki öğüne kadar tok kalabilirsiniz. C vitamini, magnezyum, potasyum, mg beta-karoten, fosfor, kalsiyum, glikoz, fruktoz, A vitamini bileşenlerinin her birini farklı takviyelerle sağlamak yerine bu özel besin sayesinde tek seferde vücudunuza alabilirsiniz. Sıradanlıktan sıkılıp değişik tatlar denemeyi sevenlerdenseniz yemeklik muz kullananlar arasında olabilirsiniz. İster çiğ olarak ister pişirildikten sonra yiyebileceğiniz meyve, yararlı içeriğini kaybetmeden tüketime uygundur. Her bölgenin kendine özgü tariflerinden yararlanıp yeni pişirme denemeleriyle beraber bambaşka lezzetler tadabilirsiniz. Sağlıklı, enerjik ve uzun süren tokluk hissine hızlı şekilde ulaşmak isterseniz hemen Trendyol’dan birbirinden farklı çeşitleri ve içeriği bulunan özel aromalı doğal besin ürünlerine anında ulaşabilirsiniz.

Avantajlı Muz Fiyatları

Avantajlı Muz Fiyatları

Birbirinden farklı birçok özelliği bulunan, her alanda kolaylıkla kullanılabilen ve yüksek fayda sağlayan muz çeşitlerine Trendyol’dan kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Dilerseniz aromalı yiyecek içeceklere, dilerseniz kuru muz atıştırmalıklara, dilerseniz kendiniz yetiştirmek için tohumlarına dilerseniz de özel tasarım aksesuarlara göz atıp istediğiniz ürüne hızla sahip olabilirsiniz. İthal veya yerli büyük muzlar arasından damak tadınıza uygun olanı seçip 1 kilo muz veya fazla miktarda siparişi uygun fiyatlarla verebilirsiniz. Özel seçeneklerine girip kriterlerinize uygun yapabilirsiniz. Kategori, miktar gibi farklı tercihlerden sınırsız sayıda ürünü kendinize göre azaltabilirsiniz. Böylelikle pratik bir seçim ve sipariş süreci geçirebilirsiniz. Aynı zamanda indirimli ürünler, kuponlu ürünler gibi alım sürecinde ekstra avantaj sağlayan seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Memnuniyet seviyesi yüksek olan seçenekleri tercih etmeniz de oldukça kolay olur. Bütün bu seçeneklerinin yanı sıra sınırsız sayıdaki değerlendirme yönteminden de kolayca yararlanma imkanına sahip olabilirsiniz. İlginizi çeken ürünün puanlamalarına bakıp ortalama beğenisini pratik biçimde analiz edebilirsiniz. Muz yorum bölümüne göz atıp ürünü daha önce deneyimleyenlerin fikirlerini inceleyebilirsiniz. Ürünün satıcı tarafından yüklenen fotoğraflarının dışında fotoğraflı yorumlar bölümünde geçmişte sipariş edenlerin eklediği fotoğrafları da görebilir ve değerlendirebilirsiniz. Kendinize uygun kriterlere göre değerlendirmelerinizi tamamladıktan sonra siparişinizi hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Ürünü deneyimledikten sonra ise fikirlerinizi ve ona dair geri dönüşlerinizi anında bildirebilirsiniz. Teknolojinin gelişmesiyle beraber doğal, ilaçsız ve organik ürünlere hızlı şekilde ulaşım sağlanır. Bu sayede birçok farklı bölgeden gelen muz fiyatları avantajlı halleriyle bütçe dostudur. Uygun fiyatlarla sağlık deposu muzlardan elde etmek ve tüketmeye başlamak istiyorsanız hemen Trendyol’a göz atabilirsiniz. Ürünü deneyimledikten sonra memnun kalırsanız çevrenize muz tavsiye edebilirsiniz.