İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Cinsiyet
Marka
Renk
"

Nazar Boncuğu

" araması için 44724 sonuç listeleniyor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Nazar Boncuğu

Birbirinden Farklı Nazar Boncuğu Desenli Kullanışlı Ürünler

Birbirinden Farklı Nazar Boncuğu Desenli Kullanışlı Ürünler

Günümüzde ev eşyalarından süs eşyalarına, hediyeliklere kadar hemen her yerde nazar boncuğu deseni ile karşılaşmaktayız. Pek çok farklı inanç topluluklarında özel bir yeri bulunan nazar boncuğunun kültürümüz ve inanışlarımızda da etkisi büyüktür. İnsanı kötü enerji ve kem gözlerden koruduğuna dair genel bir inanışın olduğu nazar boncuğu sadece Müslümanlarda değil Hristiyan, Musevi, Hindu ve hatta Budist inançlarına mensup kültürlerde de sık bir şekilde görülmektedir. Pek çok kültür ve inançta göz deseni kötü enerji ve kötü gözü uzaklaştıran bir tılsım görevini görmüştür. Bu sebeple de nazar boncuğunun adı bu göz deseninden gelmektedir. İnsanın dünyaya açılan gözü iyi ve kötüyü gören nihai çıkış nokta olduğundan önemlidir. Bu sebeple kötü bakışları emerek kişiden kurtardığına inanılır. Nazar boncuğunun kullanıldığı mavi taşlar ise çok eski zamanlardan beri kullanılmaktadır. Son hali ise günümüzde kullanılan biçimini almıştır. Pek çok kültür ve inançta nazar değmesi sonucunda oluşabilecek negatif durumlara yönelik bir inanç mevcut. Müslüman toplumlarda bu daha çok göz değmesi olarak betimleniyor. Bu negatif enerjiden korunmak amacıyla ise nazar boncuğu toplumumuzda sık bir şekilde kullanılıyor. Bu kullanım çok geçmiş tarihlerden günümüze kadar uzanan bir gelenek haline gelmiş durumda. Çok güçlü bir obje olduğuna inanılan nazar boncuğu ise eskiden daha klasik bir kullanım alanına sahipken günümüzde takı, dekoratif eşya, süs benzeri ürünlerde karşımıza çıkıyor. Ülkemizin en önemli markaları da nazar boncuk desenlerini pek çok giyim ve hediyelik eşya modelinde karşımıza çıkarıyor ve insanların beğenisine sunuyor. Düşüncelerin ortaya çıktığına inanılan göz dünyaya açılan bir pencere niteliğindedir. Bu sebeple göz sembolü oldukça önemli kabul edilir. Gelenek ve inanç ile birlikte yanında pek çok insan nazar boncuğu taşımaya gayret gösteriyor. Nazar boncuğunun getirdiği pozitif etkisinin ise nazar boncuğunun üretimi esnasında içerisinde kurşun dökülmüş olmasından kaynaklandığı düşünülüyor. İnsanlar evlerine, çocuklarına, arabalarına nazar değmemesi adına nazar boncuklu süs eşyalarından sıklıkla alıyor.

Hem Süs Eşyalarında Hem Dekoratif Ürünlerde Nazar Boncuğu

Hem Süs Eşyalarında Hem Dekoratif Ürünlerde Nazar Boncuğu

Markaların ürünlerine baktığımızda karşımıza en çok yuvarlak nazar boncuğu modellerinin geldiğini görebiliriz. Ancak yine de piyasada farklı form ve renklerde nazar boncuk modelleri görmek de mümkün. Göz biçiminde olan ve genellikle lacivert ya da mavi şekilde kullanılan boncukların gümüş, beyaz, sarı, kırmızı, yeşil gibi pek çok farklı renk seçeneği de bulunuyor. İnsanlar nazar boncuğu sayesinde hem nazardan korunduklarına inanıyor hem de ürünlerdeki bu nazar boncuğu desenleri ile farklı bir hava katarak yaşam alanlarına yeni bir soluk getirebiliyorlar. Örneğin kapı süsü olarak kullanılan nazar boncukları ülkemizin hemen her yöresinde sıklıkla kullanılıyor. Kapı süsü olarak gördüğümüz nazar boncukları dışarıdan içeriye gelen negatif enerji yüklü kişilerin olumsuz havasından alanı koruduğuna inanılıyor ve bu anlamda kapıda tercih ediliyor. Hem iş yerlerinde hem de evlerde, mutfak ya da oturma alanlarında görülen dekoratif nazar boncuklu tablo ya da süs eşyaları ise farklı ebatlarda olmakla beraber ortama oldukça şık ve ferah bir hava kazandırıyor. Anahtarlık olarak da nazar boncuklarının sık bir şekilde kullanıldığını görebiliyoruz. Bu anlamda hem ev ya da araba anahtarının takılı olduğu anahtar kötü gözlerden korunmuş oluyor hem de ev ya da aracın nazardan sakınılması sağlanıyor. Anahtarlıklar ayrıca farklı desen ve motiflerle anahtarlarınızı güven içerisinde bir arada tutmanıza olanak sağlıyor. Sehpalarda görülen süsler, masa ağırlıkları da nazar boncuğu tasarımları ile buluşabiliyor. Bu nazar boncuğu çeşitleri arasında hem yuvarlak hem de oval çeşitler dikkatleri çekiyor. Ayrıca at nalı, fil, balık, küp gibi aklınıza gelebilecek daha pek çok formatta nazar boncuklu eşyadan bahsetmek mümkün oluyor. Aynı üründen olup birkaç farklı biçimin olduğu setler de günümüzde oldukça ilgi çekiyor. Geçmişten günümüze iğnelere takılan nazar boncukları oldukça tanıdıktır. Günümüzde hala iğnelere nazar boncuğu takıldığına şahit oluyoruz. Özellikle bebeklerin üzerine, kötü enerjiden korunması amacı ile takılan iğneli nazar boncukları oldukça popülerdir. Kancalı iğne sayesinde hediyeler, giysilere takılan boncuklar doğumda ya da özel günlerde sık bir şekilde tercih edilmektedir.

Duvarlarda, Masalarda Kaliteli Malzemeden Üretilen Nazar Boncukları

Duvarlarda, Masalarda Kaliteli Malzemeden Üretilen Nazar Boncukları

Nazar boncuklarını yeni açılan yerler için hayırlı olsun anlamında, gözlerden sakınılması anlamında da hediye olarak tercih edilmektedir. Örneğin yeni açılan bir market, restoran vb. yerlere nazar boncuğu hediye etmek geçmişten günümüze gelen bir gelenek şeklindedir. Bununla beraber yeni ev sahibi olmuş ailelere, yeni bir yere taşınan kişilere nazar boncuklu ev hediyesi götürmek de oldukça popülerdir. Bir kişi yeni bir araba almış ya da arabasını değiştirmiş ise aracının kem gözlerden korunması için hediye olarak aynaya takılan dekoratif nazar boncuklarından tercih edilebiliyor. Ayrıca araba anahtarlığı için de nazar boncuklu modeller oldukça ilgi görüyor. Yeni doğum yapmış kadınlara bebek görmesine giderken nazar boncuklu eşyalar hediye edilmektedir. Nazar boncuklu ürünler sadece ülkemizde değil, yurt dışında da büyük ilgi görüyor. Bu anlamda iş için ülkemizi ziyaret eden yabancı yatırımcı ve misafirlere de sık bir şekilde nazar boncuğu desenli ürün hediye edildiği görülmektedir. Bu da geçmişten günümüze adeta bir gelenek haline gelmiş bir durumdur. Ülkemize tatil amacı ile gelen turistlerin ülkelerine dönerken nazar boncuklu ürünler aldığı da bilinmektedir. Hem kendilerine hem de sevdiklerine eve dönerken aldıkları bu ürünler yoğun talep görmektedir. Nazar boncuklu ürünlerden en çok tercih edilenlerden bir tanesi de nazar boncuğu lif modelleridir. Banyoların olmazsa olmazı lifler nazar boncuğu desenli bir şekilde üretilebiliyor. El işi yün lifler günümüzde oldukça popüler durumdadır. Ölçü olarak ise genellikle istenen ebatlarda bulunabilmektedir. Bu lifler hem makinede hem de elde yıkanmaya uygun şekilde üretilmektedir. Kurutma makinesinde ise çok rahat bir şekilde kurumaktadır. Pek çok farklı nazar boncuklu lif modeli bulunuyor.

Hem Kolye Hem Bileklik Çeşitleri ile Nazar Boncuklu Takılar

Hem Kolye Hem Bileklik Çeşitleri ile Nazar Boncuklu Takılar

Özellikle takılarda nazar boncuklu ürünlere oldukça sırt rastlanmaktadır. Nazar boncuğu altın bileklik ise sıklıkla tercih edilmektedir. Hem şık bir görünüme sahip olan bu bileklikler aynı zamanda kötü enerjiyi uzak tutma adına, kötü gözlere meydan vermeme adına sıklıkla kullanılıyor. Nazar boncuğu altın bileklik modelleri gramına göre fiyatlarda farklılık gösterebilmektedir. Bazı modellerde birden fazla nazar boncuğu olabilmekle beraber bazı modeller daha sade ve tek nazar boncuklu olabiliyor. Bileklik gibi nazar boncuğu altın kolye tasarımlarında da sık bir şekilde görülmektedir. Bazıları bileklik ile takım şeklinde sunulmaktadır. Nazar boncuklu altın kolye çeşitleri de oldukça fazladır. Kimisi nispeten daha ince kimisi ise daha kalın olabilir. Ancak nazar boncuğu kolye çeşitleri sadece altın şeklinde değil farklı alaşım ve çeşitlerde de sunuluyor. Takı tasarımında nazar boncuklu ürünler geçmişten günümüze çok fazla kullanılmaktadır. Günümüzde hala farklı tasarımlarla karşımıza çıkan nazar boncuklu takılar büyük ilgi görüyor. Nazar boncuğu küpe modelleri farklı renk ve çeşitlerle karşımıza çıkıyor. Hem çocuklar için hem de yetişkinler için nazar boncuklu küpelerden bulmak mümkün. Nazar boncuğu bileklik ise altın gümüş ya da farklı bir alaşımla karşımıza çıkabilir. Altın ve gümüş modeller daha pahalı olabilmekle diğer alaşımlı modeller çok daha hesaplı olabiliyor. Ancak her bütçeye uygun nazar boncuklu bileklikler söz konusu durumda. Nazar boncuğu gümüş bileklik modelleri klipsi farklı motifli desenli şekillerde üretilebiliyor. Tıpkı altın modellerde olduğu gibi gümüş modellerde de farklı fiyat aralıkları görmek mümkün. Bunda model ve işçilik büyük öneme sahip olabiliyor. Nazar boncuğu gümüş kolye çeşitleri de işçilik ve ağırlık olarak farklı fiyatlarda sunuluyor. Eğer nispeten daha ince bir kolye tercih edilir ise daha hesaplı olabiliyor. Ancak daha ağır motifleri bulunan nazar boncuklu motiflerde artış görülebiliyor. Nazar boncuklu takıların hemen hepsi farklı fiyat aralıkları ve farklı çeşitlerle sunulduğundan hemen her bütçeye uygun nazar boncuklu takı bulmak mümkün olabiliyor. Kolye çeşitleri arasında Süryani nazar boncuğu modelinde de gayet alımlı ve şık kolyeler bulunuyor. Nazar boncuklu kolyelerin yanı sıra nazar boncuğu kolye ucu çeşitleri de yer alıyor. Eğer zincirini kendiniz almış iseniz ve sadece nazar boncuğu kolye ucu gerekiyor ise farklı renklerde ve ebatlarda bu uçlardan bulabilirsiniz. Ayrıca nazar boncuğu yüzük çeşitleri de yine zarif nazar boncuk desen ve motifleri ile karşımıza çıkabilir. Her parmağa uygun şekilde üretilen bu yüzükler sizlerin hem daha şık görünmesini sağlıyor hem de kem gözlere karşı tedbir almanıza olanak tanıyor. Nazar boncuklu takılar genellikle çok fazla tercih edildiğinden farklı takı markaları pek çok farklı model ürün çıkarabiliyor. Bu anlamda seçeneklerin sınırsız olduğunu söylemek mümkün olabiliyor.

Her Ortama Uygun Dekoratif Nazar Boncuklu Ürünler

Her Ortama Uygun Dekoratif Nazar Boncuklu Ürünler

Duvara asılabilen nazar boncuklu dekoratif ürünlerden bir tanesi de saatli nal şeklinde nazar boncuğu oluyor. 35 cm büyüklüğündeki nal tasarımının ortasında bir saat ve ucunda da mavi nazar boncuğu ile duvarlarınıza farklı bir hava katıyor. Büyük bir nal tasarımı ve içindeki pilli saati ile hediyelik eşya almak isteyenler için oldukça cazip bir seçenek oluyor. Metal çerçeveli olan bu nazar boncuklu saat modelleri oldukça kalitelidir. Metal alaşımlı olduğundan çarpma ya da düşmelere karşı dayanıklıdır. Bir diğer nazar boncuğu duvar süsü ise 20 cm büyük 3 göz barındıran fil motifli süslerdir. 3’lü fil motifi evinizin duvarlarına şık bir hava katarken nazar boncuğu ise evinizdeki negatif enerjiyi ortadan kaldırma adına faydalı olacaktır. Duvar için alacağınız süs nazar boncukları ise farklı ebatlarda olabiliyor. Dilerseniz küçük nazar boncuğu dilerseniz dev nazar boncuğu çeşitlerinden dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Büyük nazar boncuklar arasında 22 cm olanlar mevcuttur. Göz şeklinde, negatif enerji emici özelliği olduğuna inanılan bu mavi renkli büyük nazar boncukları dekoratif anlamda yıllardır evleri süslemektedir. Büyük nazar boncuğu duvar süsleri hem ev hem de ofislerin duvarlarını en güzel şekilde süslemektedir. 22 cm olabildiği gibi 18 cm olanları da mevcuttur. Ağırlığı 700 gr olan bu büyük nazar boncuğu el yapımı sanat eser olmaktadır. Kaliteli camdan üretildiği için daima parlak görünümünü korumaktadır. Küçük nazar boncuğu süs modelleri arasında hem kare hem yuvarlak hem de yıldız şekilli çeşitlerinden mevcuttur. Yaldız kaplamalı cam nazar boncuğu çeşitleri ise hem görünümü hem de kaliteli işçiliği ile ev hediyesi arayanların en iyi alternatiflerinden bir tanesi olacak. Cam nazar boncukları ebat olarak 4, 5, 7, 7 cm ve 3’lü set şeklinde sunulmaktadır. 5 farklı setten dilediğinizi tercih edebilirsiniz. 3’lü set içerisinde 1.5" 2" ve 2.75"' ebatlarında birer tane nazar boncuğu yer almaktadır. Dilerseniz ev ya da ofisinizin duvarına asabilir, dilerseniz sevdiklerinize hediye olarak götürebilirsiniz. Duvar süsü nazarlıklar paketlenerek sizlere ulaştırılmaktadır. Duvar kapı süsü olarak tasarlanmış cam nazar boncuklu desenli çağdaş nazarlıklar da günümüzde oldukça popüler durumdadır. Bunun yanında Ayet-El Kürsi yazılı cam nazarlık modelleri de bulunmaktadır. Hepsi kaliteli işçilik ile kaliteli malzemeden üretilmektedir. Geçmişten günümüze en sık kullanılan delikli nazar boncuğu ise hem takılarda hem de süs eşyalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Dilerseniz salonunuzun masasının üstüne alacağınız delikli nazar boncukları ile farklı bir dekoratif hava kazandırabilirsiniz.

Nazar Boncuğu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Nazar Boncuğu Modelleri, Özellikleri ve Fiyatları

Günümüzde Nazar boncuklu o kadar çok ürün çıkıyor ki hemen her evde ya da ofiste bu ürünlerden görmek mümkün olabiliyor. Nazar boncuklu popüler hediyelik eşyalarından bir tanesi de göz füzyon cam nazar boncuğu olmaktadır. Nazar boncuğu hediyelik modelleri arasında sık bir şekilde tercih edilen yeni dönem çağdaş tasarıma sahip eşyalar olarak öne çıkmaktadır. El işçiliği ile üretilen bu nazar boncuklu hediyelik eşyalar herhangi bir makine kullanılmadan üretilmektedirler. Farklı ocaklarda camların üst üste farklı bir teknik ile bindirilmesi ile oluşturulan bu nazar boncuklu eşyalar hem şık hem de modern görünümü ile dikkatleri çekiyor. Tavus kuşu tüyü tasarımlı olanlar da füzyon cam tekniği ile tasarlanmakta olup hemen her türlü dekora uyumludur. Hem kem gözlerden koruyacak güçlü bir tılsım olarak hem de kusursuz bir ev hediyesi olarak tercih edilebilmektedir. Tavus kuşu çizimli olanları ahşap bir stant ile birlikte korunaklı kutusunda özel olarak sizlere ulaştırılmaktadır. Evinizde ya da ofisinizde raflarda, masalarda, sehpalarda nazar boncuk tasarımlı ürünler oldukça şık bir görünüm katmaktadır. Çevremize baktığımızda nazar boncuğu modelleri arasında sınırsız bir ürün çeşitliliği görüyoruz. Nazar boncuğu anahtarlık çeşitlerinden duvar süslerine, saatlerden, kolye ve bileziklere kadar hem süs hem de dekoratif anlamda oldukça geniş bir yelpazede kullanıldığını söylemek mümkün oluyor. Evlerimizin yanı sıra herhangi bir misafirlikte ya da ev, araba, çocuk sahibi olanlara hayırlı olsun demeye gidilirken nazar boncuklu ürünler sıklıkla tercih ediliyor. Geçmişten günümüze hem inanç hem de kültür bağlamında bizde önemli bir yeri bulunan nazar boncuğu bu anlamda çok önemli bir yere sahip. Nazar boncuğu eskiden sadece lacivert ve mavi şeklinde sunulurken günümüzde dekoratif ve tasarımsal zenginliğin artması ile nazar boncukları farklı renklerde de karşımıza çıkabiliyor. Renkli nazar boncuğu modelleri hem takılarda hem de süs eşyalarında kullanılabiliyor. Hediye anlamında bir yere giderken en iyi alternatiflerin başını nazar boncuklu ürünler çekiyor. Dekoratif nazar boncuğu çeşitleri ev ya da ofislerimizde olduğu kadar araçlarımızda da güzel bir uyum yakalamamıza, estetiğe neden oluyor. Nazar boncuğu fiyatları ise alınacak olan ürüne göre değişebiliyor. Az önce de dediğimiz gibi nazar boncuğu ile tasarlanan ürünler çok fazla çeşitlilik içeriyor. Bu anlamda alacağınız nazar boncuklu hediyenin ebatı, kalitesi fiyatı konusunda da farklılıklara neden olabilir. Ancak nazar boncuklu tüm takı ve eşyaların bu denli çeşitli oluşu fiyatı konusunda da geniş bir seçenek barındırıyor. Dilerseniz nispeten daha büyük ve fiyatı biraz daha fazla nazar boncuklu ürünlerden tercih edebilir, dilerseniz daha küçük ve fiyatı bir nebze daha uygun modellerden sipariş verebilirsiniz. Trendyol’un online mağazasında dilediğiniz nazar boncuğu ürünlerini rahatlıkla bulabilirsiniz.

Yukarı Çık