"

Nazarlık

" araması için 5507 sonuç listeleniyor

Evin İçin Nazarlık Çeşitleri Sevilen Modelleriyle

Kültürel, dinsel ve diğer etkenlerden kaynaklı olarak nazarlık modelleri hayatın hemen her yerinde kullanılır. Nazarlık nedir sorusu kötü gözlerden ve nazarlardan insanları koruduğuna inanılan aksesuarlardır cevabı verilebilir. Kazalardan, başa gelebilecek felaketlerden nazarlık sayesinde korunabileceğine inanılır. Bu yüzden sticker, dekorasyon ürünü, iğne, kolye gibi pek çok farklı modelde yer verilir. Nazar boncuğu modasına uygun pek çok malzemeden üretilen ev dekorasyon eşyası bulunur. Kıyafetlere takılabilen iğneli modeller, dolaba yerleştirilebilen yapışkanlar veya araba gibi araçlarda anahtarlık olarak kullanılabilen modeller bulunur. Aksesuar olarak kötülükleri savan bir eşya olarak kullanılan bu aksesuarlar, çeşitli modellerle müşterilerin beğenisini kazanır. Bebekler için olan ürünleri, hediyelik kişiye özel isimli modelleri ve daha fazlasını Trendyol üzerinden kolayca bulabilirsiniz.

Her Eve Özel Nazarlık Çeşitleri

Her Eve Özel Nazarlık Çeşitleri

Mistik ve kötü güçlerden korunmanın bir yolu olarak görülen nazar boncukları bazı aileler tarafından bebekler doğar doğmaz bebeğin kıyafetine takılır. İsimli, gümüş, iğne, kolye ucu nazarlık çeşitleri kişiselleştirilebilir kullanımlar sağlar. Kolye gibi takı ürünlerinin üzerine isim yazılarak da kullanılabilir. Takı ve diğer aksesuarlarda nazarlık altın ve gümüş kaplama tasarımlar halinde de Trendyol’dan satışa sunulur. Ürünler günlük kullanımda veya özel günlerde kullanıma uygundur. Boncuk, doğal taş ve zirkon taş gibi çeşitli seçeneklere sahip nazarlıklı bileklik, kolye ve küpe bulunur. Harf, sticker, ağaç, yonca nazarlık çeşitleri çocuk odası, oturma odası gibi pek çok ortamda ev içi aksesuarları olarak kullanılabilir. Ayrıca hobi eşyası olarak da süsleme işlemleri için tercih edebilirsiniz. Nazarlık çeşitleri farklı boyut, materyal, yüzey tipi ve taş cinsi gibi özelliklere sahiptir. Büyük boy nazarlık tasarım ürünleri kapı süsü veya oda süsü olarak tercih edilebilir. Nazarlık resmi bulunan çeşitli saksı, çiçek desenli duvar süsü ve dekoratif el işi ürünlerini Trendyol’dan inceleyebilirsiniz.

Farklı Dekorasyon İmkanları Sunan Nazarlık Modelleri

Farklı Dekorasyon İmkanları Sunan Nazarlık Modelleri

Süryani nazarlığı iki delikli gözden oluşan ve üç taşın sarktığı modellerdir. Kadın takı aksesuarları içerisinde yer alan Süryani aksesuarları, altın ve gümüş kaplama takı ürünleriyle set halinde kullanılabilir. Nazarlık kolye, küpe ve bilezik gibi takı çeşitleri bir araya getirilerek set halinde kullanılabilir. Sevenleri için altın, gümüş kolye modelleri tek göz temasından hareket edilerek tasarlanabilir. Fantezi, günlük, klasik ve sallantılı gibi pek çok tipte ürün yer alır. Cam, demir, inci, odun, seramik, taş gibi farklı malzemeler kullanılarak nazar boncukları aksesuar haline getirilir. Bebeklere nazarlık amacıyla iğneli bir aksesuar alabilir ve bebeğin kıyafetine iliştirebilirsiniz. Eğer doğum hediyesi olarak verecekseniz altın ve gümüş kaplama modelleri de satın alabilirsiniz. Nazarlık araba süsü, anahtarlık, kapı süsü, nal, bebek altın gibi modelleri Trendyol’dan inceleyerek ihtiyacınıza göre kolayca satın alabilirsiniz.

Uygun Aralıklı Nazarlık Fiyatları Trendyol’da

Uygun Aralıklı Nazarlık Fiyatları Trendyol’da

Boncuk, el şeklinde, yaka iğnesi, miyuki, altın dualı nazarlık çeşitleri hem takı aksesuarlarında hem de ev dekorasyon ürünlerinde kullanılır. Doğum günlerinde, bir bebeğin doğduğu gün ev hediyesi olarak nazarlık hediyelik verilebilir. Bunun dışında farklı malzemelerden tasarlanan ev dekorasyon ürünleri de bulunur. Maşallah nazarlıkları üzerinde yer alan yazıları yeni aldığınız ev veya araba içerisinde kullanabilirsiniz. Büyük nazarlık aksesuarlarının yanı sıra küçük saklanabilen modeller de bulunur. Arka kapak, fantezi, klasik ve sallantılı nazarlık duvar süsü modellerini Trendyol üzerinden filtreleyebilir, kişisel zevkinize uygun bir tercihte bulunabilirsiniz. Banyoda kullanıma uygun olan nazarlık lif modelleri de geniş ürün yelpazesi ve uygun fiyatlarla satın alınabilir. Seramik, pirinç, demir, ahşap, cam nazarlık tasarımları kullanılan malzemeye göre farklı ve bütçe dostu fiyat aralıklarında yer alır. Trendyol’da yer alan modelleri inceleyerek uygun nazarlık fiyatlarına erişebilirsiniz.

Nazarlık Nedir?

Genellikle kıyafetlere iliştirilerek ya da vücutta görünen bir yerde sergilenen dikkat çekici materyallere nazarlık denir. Halk arasında göz değmesi ya da nazar değmesi gibi olumsuz enerjilere karşı kullanılan bu dikkat çekici ürünlerin, koruyucu bir tılsım görevi üstlendiği söylenir. Nazarı etkisiz kıldığına inanılan bu materyaller; bir kumaş parçası, davun ağacından yapılan ya da cam materyalden üretilen mavi boncuklar şeklinde tasarlanır. Yüzyıllar boyu kullanılan farklı nazarlık çeşitleri mevcuttur. Seçenekler, özellikle mavi renkle sembolize edilir. Çok çeşitli takılara, dekoratif objelere ya da kıyafetlere malzeme olan bu yüksek enerjili koruyucuları, nazar denilen kötü enerjiyi aldığına inanılır. Kolye, bileklik, toka, fular broş ya da yüzük gibi çeşitli aksesuarlar üzerinde görebileceğiniz nazarlık çeşitleri ile kötü enerjiyi uzaklaştırabilirsiniz.

Nazarlık Nereden Alınır?

Trendyol’dan hem hızlı hem de güvenli bir şekilde sahip olabileceğiniz nazarlık modelleri, farklı formlarda temin edilebilir. İşleme yapabilmek için üretilen delikli ürünler, aynı zamanda takılara iliştirilerek son derece hoş aksesuarlar yaratmanıza aracı olabilir. İğnelikle kullanılan modeller; broşlar, takılar ya da tokalarla kullanılan formlar çeşitli kombinleri renklendirir. Kolye ya da bileklik şeklinde tercih edebileceğiniz tasarımlar son derece zarif bir hediye alternatifi olabilir. Yüzük, küpe ya da bileklik formunda değerlendirebileceğiniz şık modellere Trendyol farkıyla sahip olabilirsiniz.

Nazar Boncuğu Ne Demektir?

Sembolik bir göz figürü olan nazar boncuğu modelleri; yüzyıllar boyu kötü bakışlardan, korunmak için kullanılan bir tılsım şeklinde kullanılır. Yunan mitolojisinde Tanrı Horus'un gözü olduğu söylenen mavi şeklin kumaş, değerli taşlar ya da ahşap üzerine işlenen çeşitleri mevcuttur. Süryani kültüründe İran firuze taşının üst kısmına farklı sayıda delikler açılarak üretilen nazar boncukları kem gözden korunmak gibi ortak bir amaçla kullanılır. Şık takılar oluşturmak için kullanılan bu şekiller nazar boncuklu bileklik gibi pek çok modele hayat verir. Sevdiklerini koruması için değerlendirebileceğiniz nazar boncuklu kolye modelleri herkese hitap eden tasarımlar barındırır.