placeholder
"

Oppo Reno 2

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Oppo Reno 2

Yepyeni Bir Teknoloji Oppo Reno 2

Yepyeni Bir Teknoloji Oppo Reno 2

Oppo Reno 2 akıllı telefon kategorisinde estetik tasarımı ve benzersiz güç sistemi ile yer almaktadır. Çerçevesi ve çentik çıkıntısı olmayan geniş ekranı sayesinde Oppo Reno 2 telefon geniş ekran seven ve ekrandaki hiçbir detayı kaçırmak istemeyen kullanıcılara hitap etmektedir. Bu telefon sahip olduğu geniş ekran tasarımı sayesinde ekrandaki bütün detaylar için kaliteli bir görüş sağlamaktadır. Ekran özelliklerinin kaliteli olması ile birlikte yüksek ram hafızası ve depolama alanı ile bütün uygulamalarda kolay kullanım sağlamaktadır. Depolama kapasitesinin geniş olması sayesinde edinmek istenilen tüm uygulamalar kolaylıkla edinilebilmekte ve Ram kapasitesinin geniş olması sayesinde de film ve video izlerken daha kaliteli bir görüntü elde edilebilmektedir. Bu telefon batarya gücünün yüksek olması sayesinde de pil ömrü gün boyunca bitmemekte ve bu özelliği ile de bireylere rahat bir gün geçirme fırsatı sunmaktadır. Zarif ve şık tasarımı ile de bireylere daima şıklığı sunmaktadır. Gerek işlemci gücü gerek ise kamera gibi özellikleri ile bireylerin akıllı telefon beklentilerini karşılamakta üst seviyelere yükselmektedir. 6,5 inç kadar genişlikte olan ekranı ve güçlü grafik özellikleri ile ekran içeriklerini daha kaliteli görmede katkı sunmaktadır. Bu güçlü grafikleri sayesinde bireyler oyun oynarken de daha çok keyif almaktadır. 4000 mAh batarya gücünde olan Oppo Reno 2 64 GB telefon aynı zamanda hızlı şarj özelliğine sahip olmaktadır ve gün boyunca kesintisiz hizmetin yanı sıra şarjı bittiğinde de kısa bir zamanda şarj seviyesini tamamlayabilmektedir. 8Gb ram seviyesindeki bu telefon ile video oynatma, oyun oynama ya da sosyal medya gezintisi sırasında donma, kasma ya da kopma yaşanmamaktadır. Oppo Reno 2 kamera olarak da oldukça zengin kamera sistemi ile bireylere daha profesyonelce fotoğraf çekimi sağlamaktadır. Akıllı telefon kullanmak isteyen bireylerin beklentilerinin birçoğunu karşılamak konusunda başarılı olan bu telefon, Android sistemi ve arayüz kolaylığı sayesinde de kullanıcıların kolay kullanım beklentisini de karşılamaktadır. Telefon hem tasarım hem donanım olarak yoğun bir ilgi görmekte ve çıkarıldığı ilk günden bu yana gösterilen ilgi devam etmektedir. Telefon güvenlik seçenekleri olarak da kullanıcılarının ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Özellikle yüz tanıma parolası oldukça güvenlidir ve tanıtılan yüz hatlarını en ince ayrıntısına kadar kaydedip bir başka yüz denendiğinde telefon kilidini açmamaktadır.

Oppo Reno 2 İnceleme

Oppo Reno 2 İnceleme

Oppo Reno 2 inceleme yapıldığında gerek donanımında gerek ise tasarımında birçok incelik bulunduğu anlaşılmaktadır. Oppo Reno 2 özellikleri açısından oldukça zengin bir akıllı telefondur. Bu telefonun en çok iddialı olan özelliklerinden biri arka kısmındaki 4 adet kamera topluluğudur. Diğer bir iddialı özelliği ise açılır yapıdaki ön kamerasıdır. Tasarım olarak 9,5 mm kalınlığa sahip olan bu telefonun arka kapak kısmında kameralarında herhangi bir çıkıntı bulunmamaktadır. Kameraları kasa ile aynı hizada olarak tasarlanmıştır. Kameralar telefon ile aynı hizada olduğu için düz bir şekilde konulduğunda çizilme ihtimali göz önünde bulundurulmuş ve bunun için de arka kapak kısmına küçük, yuvarlak bir çıkıntı eklemesi yapılmıştır. Arka kapaktaki kameraların dizilişi de sırasıyla aşağı doğru yapılmıştır. Arka kapağın tasarımı parlak ve aynalı bir yapıda dizayn edilmiş olduğunu görmekteyiz. Telefonun üst kısmına bakıldığında açılabilir ön kamera mekanizması ile karşı karşıya kalınmaktadır. Telefonun ahizesi ise ekran ve bu kamera mekanizması arasında bir konumda bulunmaktadır. Oppo Reno 2 kamera özellikleri kategorisindeki açılabilir mekanizmadaki ön kamera sayesinde ekranda herhangi bir çentik ya da çerçeve bulunmamaktadır. Bu özellik sayesinde ekran kasa oranı %90 seviyesinden de yüksektir. Telefonun alt kısmında USB şarj girişi, 3,5 mm jak girişi ve hoparlörü bulunmaktadır. Telefon ağırlığı 189 gramdır ve bu değer oldukça hafif bir yapıdadır. Hafif yapısı ile de kullanıcılara kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Hafifliği sayesinde telefon tek elle kolay bir şekilde tutulabilmektedir. Telefonun kasa yapısına baktığımız zaman ön ve arka taraf tamamen camdan üretilmiştir. Ekran çözünürlüğü 1080x2400 piksel bir değerdedir. Bu değer ile görüntü kalitesi de oldukça kalitelidir. Ayrıca ekran üzerinde parmak izi okuyucusu da bulunmaktadır. Parmak izi güvenliğinin yanı sıra yüz tanıma güvenlik sistemi de bulunmaktadır ve yüz tanıma açılabilir mekanizmalı ön kamera ile yapılmaktadır. Açılabilir ön kamera mekanizması olmasına rağmen oldukça hızlı bir yüz tanıma sistemine sahip olduğu söylenilebilir. Telefonun kamera kalitesine bakacak olursak arka kameralardan ilki olan ana kamera 48MP bir çözünürlüğe sahiptir. Arka taraftaki ikinci kamera ise telefoto kameradır. 13MP bir çözünürlüğe sahiptir. Diğer bir kamera ise geniş açılı kameradır o da 8MP bir çözünürlüğe sahiptir. 4. Kamera 2MP’dir ve bu kamera kullanıcılara makro fotoğraflar çekme konusunda yardımcı olmaktadır. Açılabilir mekanizmadaki ön kamera ise 16mp çözünürlüktedir. Bu ön kamera hem portre hem de HDR desteğine sahiptir.

Oppo Reno 2 Teknik Özellikleri

Oppo Reno 2 Teknik Özellikleri

Oppo Reno 2 teknik özellikleri de kullanıcı beklentilerini oldukça yüksek bir oranda karşılamaktadır. Teknik özelliklere bakacak olursak işlemci olarak Qualcomm snapdragon 730g işlemcisi kullanılmıştır. Bu işlemci 8 çekirdeğe sahip bir yapıdadır. Kullanılan işlemci batarya ömrünü uzatma özelliği göz önüne alınarak kullanılmıştır. Grafik birimi ise adReno 618’dir. Bu grafik birimi ile oyun severlerin beklentisini de karşılayan bu telefon grafiklerinin renklerini de kaliteli bir şekilde ayarlama özelliğine sahiptir. 8Gb Ram kapasitesinde olan Oppo Reno 2 256GB dahili hafızaya sahiptir. Dahili hafıza yeterliliği açısından bakıldığında Oppo Reno 2 32GB dahili hafızaya sahip olan telefonu bile akıllı depolama özelliği sayesinde birçok uygulama ve video içeriklerine ev sahipliği yapmaktadır. Android 9 Pie işletim sistemine sahip olan bu telefonda arayüz olarak ColorOS 6.1 sürümünü kullanılmaktadır. Bu ara yüz sürümü ile telefon teması oldukça sade bir şekilde dizayn edilmiş ve farklı bir telefondan geçiş yapan bireyler de telefon arayüzüne kolayca alışmışlardır. Bağlantı desteklerine bakıldığında Wi-fi 802, bluetooth 5.0, NFC, dahili modem ve GPS gibi modern olan bağlantıları da desteklemektedir. Bunlar ile beraber 2G, 3G, 4G ve 4.5G bağlantılarını desteklemektedir. Telefon bataryasına bakıldığında güçlü 4000 mAh bir bataryaya sahip olduğunu görmekteyiz. Bu batarya ile pil ömrü oyun oynama, film izleme gibi aktiviteler de dahil yoğun kullanımda gün boyu yetmekte hatta kullanımın daha az yoğunlukta olduğu zamanlarda bu süre iki buçuk günü bile bulabilmektedir. Bu şarj dayanıklılığını Oppo Reno 2 128GB dahili hafızasında da görebilmekteyiz. Dahili hafızası yüksek uygulaması çok olsa da aynı şekilde güçlü batarya desteğine devam etmektedir. Telefonun uzun süreli pil ömründe kullanılan işlemci sürümü ya da grafik sürümü de söz sahibidir. 4000 mAh güçte olan telefon bataryası 20watt hızlı şarj adaptörü ile de desteklenmektedir. Ekran kasa oranı yarışına sert bir giriş yapan Oppo Reno 2 lcd ekran ile rakiplerine meydan okumaktadır. Oppo Reno 2 serisi bütün telefon modellerinde telefon tasarımlarında doğayı esas almakta, doğanın canlılığından esinlenmekte ve doğa renklerini kullanmaktadır. Bu telefonunda da aynı şekilde tasarım fikrini korumuş ve doğa renklerini telefonlara taşımaya devam etmiştir. Oppo Reno 2 renkleri gece mavisi, okyanus yeşili, gök beyazı gibi renklerdir. Oppo Reno 2 gece mavisi rengi cam yapıda olduğu için parlak yapıdaki arka kapakta oldukça şık bir görünüm elde etmektedir.

Oppo Reno 2 Kullanıcı Yorumları ve İzlenimleri

Oppo Reno 2 Kullanıcı Yorumları ve İzlenimleri

Oppo Reno 2 kullanıcı yorumları bir akıllı telefonun yapabileceği her şeyi en kaliteli şekilde yapabiliyor olduğu yönündedir. Kullanıcılar telefonun hem tasarım hem donanım yönü ile cezbedici bir şıklığa sahip olduğunu belirtmektedir. Oppo Reno 2 yorum yapan çoğu kullanıcı açılabilir mekanizmalı ön kamerasının çok fazlaca ergonomik olduğu konusunda yorumlar yapmışlardır. Ön kamerasının mekanizmalı bir yapıya sahip olması sayesinde kamerasının çizilmediği ve herhangi bir zarar görmeden kullanılabildiğini belirtmişlerdir. Oppo Reno 2 yorumlar genel olarak pil ömrünün uzun süreli olduğu ve çok çok yoğun kullanımda bile şarjının bir günü çıkardığı yönündedir. Yoğun değil de daha seyrek telefon kullanan bireyler pil ömrünün 2 buçuk güne kadar yükseldiğini belirtmektedir. Telefonu uzun süreden beri kullanan bireyler telefonun uzun zaman geçmesine rağmen işlevselliğini yitirmediğini ve bataryasından da herhangi bir şey eksilmediğini, pil ömrünün uzun kullanıma göre azalmadığını belirtmişlerdir. Telefonun kullanıcıları fotoğraf çekimi konusunda gerek arka kamera gerek ise ön kamera çekimlerinin profesyonel bir şekilde olduğu konusunda yorumlar yapmaktadır. Kullanıcılar telefon kamerasının gece ya da ışığın düşük olduğu alanlarda bile kaliteli çekimler yapmaya müsait olduğunu belirtmişlerdir. Telefonun arka kamerasında sıklıkla kullanılan 2x ya da 5x geniş açı lensi kullanıcılar tarafından yüksek oranda bir ilgi görmüştür. Bu geniş açı lensi sayesinde kalabalık topluluk fotoğrafları daha kolay bir şekilde çekilmektedir. Telefon dizaynında çentik olmayışı kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmiş ve çentik bulunmayan geniş ekranı tercih edilme sebeplerinden biri haline gelmiştir. Telefonun kullanıcıları telefonun işletim sisteminin kalitesinden bahsetmiş ve oyun oynarken ya da film izlerken kasma ve donma yapmadığını da eklemişlerdir. Üstelik bu telefondaki 730g işlemci oyun severleri de düşünerek yapılan bir işlemcidir. Oyun oynarken oyunun daha akıcı bir şekilde oynanması konusunda kaliteli bir işletim sistemi sunmaktadır. Telefonda bulunan sensörlerden biri olan jiroskop sensörü pusula uygulamasında kullanılmaktadır. Diğer bir sensör olan ortam ışığı sensörü de otomatik parlaklık özelliği açıldığında ortamın ışık düzeyini esas almakta ve parlaklığı da ortam ışığına göre ayarlamaktadır.

Oppo Reno 2 İle Kaliteyi Ellerinizde Tutma Fırsatı

Oppo Reno 2 İle Kaliteyi Ellerinizde Tutma Fırsatı

Oppo markası Reno serisi ile kullanıcıların geri bildirimlerini göz önünde bulundurarak yeni modellerini çıkarmaktadır. Kullanıcı ihtiyacının karşılanmasının yanı sıra her üst modelde kalitesini de yükseltmektedir. Telefon bu kalitesini kutusuna da başarılı bir şekilde yansıtmıştır. Kutu içeriğine baktığımızda telefonun yanı sıra orijinal bir kılıf, hızlı şarj adaptörü, adaptör kablosu ve orijinal kulaklığı çıkmaktadır. Kalitesini yansıttığı diğer bir özelliği ise kutu açılımından hemen sonra ele alınan telefonun arka kapağının parmak izi bırakmayacak şekilde dizayn edilmesidir. Korunaklı ön camının yanı sıra yine cam hammaddesinden yapılan arka kapak da korunaklıdır ve parmak izi bile tutmamaktadır. Ön camının korunaklı olmasının yanı sıra telefona koruma cam da eklenmiştir. Ekran kasa oranının %93,1 olması yani telefonun ön tarafının tamamen ekrandan ibaret olması ve çentik bile konulmaması geniş ekran severler için kaliteli denilebilecek diğer bir özelliğidir. 4000 mAh bataryaya sahip olan bu telefon hızlı şarj özelliği ile yaklaşık 1 saatte tam olarak şarj edilmiş olarak karşımıza çıkmaktadır. 8-13 saat kadar ekran süresi bulunmaktadır. Bu süre kullanım yoğunluğuna göre artıp azalabilmekle birlikte yoğun bir kullanımda bireylere bir gün kadar gitmektedir. Telefonun kamerasının kalitesini de değerlendirecek olursak ultra makro modu eklenen bu kamerada yakın çekimlerde makro modu sayesinde profesyonel kalitesinde bir çekim elde etmek mümkündür. Kameradaki bir başka mod olan portre modunda çekim yapılırken odaklanma oranı ayarlanabilmektedir. Yani algılanan cisim dışındaki alanın ne kadar bulanık bir görünüm kazanması gerektiği kullanıcılar tarafından ayarlanabilmektedir. Bu modların yanı sıra ultra sabit modu vardır ki bu mod ile video ya da fotoğraf çekerken titreme olsa da ultra sabitleme modu açık olduğu için bu titreme fotoğrafa yansımamaktadır. Ultra geniş modu ile de kadraja daha geniş bir alan alınabilmektedir. Kameradaki ultra gece özelliği ile de karanlık ya da ışığın yetersiz olduğu alanlarda da kaliteli fotoğraflar çekilebilmektedir. Telefon kamerasının zoom modları da hatasız bir şekilde fotoğraf çekimi yapmaktadır ve yakınlaştırma sırasında fotoğrafta herhangi bir pürüz bırakmamaktadır. Fotoğrafların kalitesi yakınlaştırmaya bağlı olarak düşmemekte aynı seviyede kalmaktadır.

Oppo Reno 2 Özellikleri ve Fiyatları

Oppo Reno 2 Özellikleri ve Fiyatları

Oppo Reno 2 fiyat ve özellikleri bakımından birbiri ile bağlantılıdır. Bu telefon özellikle kamera konusunda takıntısı olan bireylerin bu takıntısına cevap vererek ister yakın, ister uzak isterlerse hareket ettirerek fotoğraf çekilsin tüm fotoğraflarda kaliteyi sağlayabilmektedir. Telefon amoled ekran özelliği ile yani telefon ekranındaki her bir pikselin ayrı ayrı ve tek tek aydınlatılması sayesinde herhangi bir arka aydınlatmaya gerek duymamaktadır. Amoled ekran özelliğinde olan bu telefonda koyu renklerin açık bir renk gibi görünmesi sorunu tamamen ortadan kaldırılmış ve koyu renkler koyu açık renkler ise açık renkte görünmektedir. Ekranı, kullanılan camın çizilmeye karşı korunaklı olarak üretilmesi ve çerçevesiz tasarımı ile geniş ve kaliteli ekran niteliğine uymaktadır. Ekranındaki multi touch özelliği sayesinde oyun oynayan bireyler birden çok parmak ile oynayabilmektedir. Ekran multi touch özelliği ile birden çok parmak dokunuşunu algılayabilmektedir. Kapasitif ekran özelliği ile de hassas dokunuşları bile kolaylıkla algılamaktadır. 4000 mAh güçte bataryasının %50 oranda dolumu 30 dakika sürmektedir. Kısa sürede hızlı şarj özelliği ile de acil olarak şarj edilmesi gerektiğinde hızlıca şarj olabilmektedir. Telefonun ana işlemcisi de batarya ömrüne katkı sağlamaktadır. Ana işlemcinin yanında bir de yardımcı işlemci bulunmaktadır. AdReno 618 grafik işlemcisi ile oyundaki renkleri daha kaliteli bir hale getirmekte ve oyunu daha eğlenceli bir hale getirmektedir. ColorOS ara yüz ile kullanıcılara sade bir akıllı telefon teması sunmaktadır. Kolay kullanımı ile her yaştan insanın kullanabileceği bir telefon olması da hedef alınarak üretilmiştir. Güvenlik olarak parmak izi ve yüz tanıma seçenekleri bulunmaktadır. Parmak izi güvenlik parolası ekran içerisinde bulunmaktadır. Yüz tanıma sensörü için ise telefonun güç tuşuna basıldığında kamera mekanizması açılmakta ve yüz tanıma işlemi de birkaç saniye içerisinde tamamlanmaktadır. Tasarım olarak telefonun arka ve ön camı korunmaktadır. Arka kapak koruma işlemi Corning Gorilla teknolojisi ile yapılmaktadır. Ekrana çift dokunarak ekranı açma özelliği sayesinde güç butonu daha az kullanılabilmekte ve böylece bozulma ihtimali de düşürülmektedir. Telefonda gürültü önleyici 2 adet mikrofon bulunmaktadır. Gürültü önleyici özelliği ile telefon görüşmelerinde ses karşı tarafa daha net bir şekilde iletilmektedir. Oppo Reno 2 fiyat seçenekleri dahili depolama alanına göre farklılık göstermektedir. Sizler de Oppo Reno 2 akıllı telefonuna sahip olmak isterseniz Trendyol’u ziyaret edebilirsiniz.