"

Oppo Reno

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Dikkat Çekici Tasarımı ile Oppo Reno Modelleri ve Fiyatları

Oppo Reno serisi akıllı telefonlar, modern yaşama işlevsel bir konfor sunar. Birbirinden farklı özellikler taşıyan bu seride Android işletim sistemi kullanılır. Bu serinin akıllı telefonları modern tasarım ve yüksek performansları ile dikkat çeker. Yeni nesil akıllı telefonlarda bulunması gereken tüm özellikleri bünyesinde barındıran bu cihazlar, Oppo markasına özgü bir dizi farklılıkla tüketiciye sunulur. Oppo Reno serisinde ekran özellikleri, kamera yapısı, pil ömrü ve daha birçok özellik, gelişmiş seviyededir. Bu nedenle Oppo Reno telefon modelleri, dijital dünya üzerinde yapılan tüm işlemleri kolaylaştırır.

Serinin hemen hemen bütün telefonları, geniş bir ekrana sahiptir. Bu sayede fotoğraflar üzerinde düzenlemeler yapmak, video izlemek, oyun oynamak ve dokümanlar üzerinde çalışmak keyifli bir hal alır. Oppo Reno serisi telefonların en belirgin özelliklerinden biri de üst düzey kalitede fotoğraf çekme imkânı sunmasıdır.

Oppo Reno Özellikleri Nelerdir?

Oppo Reno Özellikleri Nelerdir?

Oppo Reno cep telefonu serisi, ekran kalitesi ve çözünürlük bakımından son derece iyi bir performans sunar. Örneğin; Oppo Reno 4 Oled, gelişmiş ekran teknolojisine sahiptir. Bu cihazdan sonra çıkan yeni serilerde de bu teknoloji kullanılır. Parmak hareketlerini kolayca tespit edebilen Oppo Reno, oldukça hızlı bir algılama sistemine de sahiptir. Oppo Reno modellerinin tümü, bu hassas ekran ayrıcalığını kullanıcılarına sunar. Organik ışıklar yayan Oled teknolojisi, görüntü kalitesini de oldukça iyi bir şekilde yansıtır.

2001 yılında Çin Halk Cumhuriyeti’nde kurulan marka, kendini hızlı bir şekilde geliştirerek dünyanın en büyük akıllı telefon ve elektronik cihaz üreticileri arasına girmiştir. Oppo, özellikle yüksek kalitede fotoğraf çekebilme ayrıcalığını yaşatmayı hedeflemektedir. Bu yüzden mobil fotoğrafçılık alanında birçok yeniliğe imza atar. Örneğin; dünyada ilk kez Oppo’nun tanıttığı motorlu döner kamera, zoom teknolojisi ve Ultra HD özelliği ile mobil fotoğrafçılıkta üst düzey bir performans sağlar.

Oppo Reno, mobil eğlenceleri de son derece kaliteli bir şekilde kullanıcısına sunar. Bu seri ile herhangi bir kesinti ya da donma yaşanmadan dünya üzerinde oynanan birçok oyunu deneyimlemek mümkündür. Ekran üzerinde herhangi bir delik ya da dikkat dağıtacak bir nesne bulunmaz. Oppo serisi, 6.6 ya da 6.4 inç ekran çeşitliliğine sahiptir.

Oppo Reno serisinin bir diğer özelliği de uzun pil ömrüdür. Serinin hemen hemen tüm telefonlarında 4000 mAh üzeri bir batarya kapasitesi mevcuttur. Bu kapasite, tüketicilerin aktivitelerine bağlı olarak bir ya da iki gün boyunca telefonu aktif bir şekilde kullanmayı mümkün kılar. Ayrıca hızlı şarj edebilme teknolojilerinin entegre edildiği bu seride telefonları birkaç dakika içerisinde yüzde elliye kadar şarj edebilmek de mümkündür. Şarj kapasitesi ve hızı, Oppo Reno serisindeki akıllı cihazların modellerine göre değişiklik gösterir.

Oppo Reno, değişik tasarımlarıyla da ilgi toplar. Ekran çıtaları, oldukça dardır. Ürünün ekran gövde oranı ise %93.1’dir. Oppo Reno 6, TÜV Rheinland göz koruma sertifikasına sahiptir. Bu sayede uzun süreli telefon kullanımında göz sağlığına zarar vermez. Serinin diğer cihazları da kullanıcıların göz sağlığı ön planda tutularak üretilmiştir.

Oppo Reno serisinde yer alan gizli parmak izi bölümü ile cihazı hızlı bir şekilde açmak mümkündür. Ürün, hızlı bir algoritma ile geliştirilmiş tanıma yapısına sahiptir. Buna göre cihazdaki ortalama kilit açma süresi, %28.5 arttırılmıştır. Cihazda kilit açma alanında bulunan bölümün parlaklığı, yüzde on daha yüksektir. Oppo Reno 6 başta olmak üzere serideki tüm cihazlar, bu ve benzeri son teknoloji özelliklere sahiptir.

Oppo Reno serisinde ışık ile hareket eden büyüleyici yanar döner kaplamalardan oluşan renk seçenekleri bulunur. Bazı tasarımda kamera lensi tamamen gizli bir şekilde sunulur. Oppo Reno serisi cep telefonu çeşitler; siyah, beyaz, mavi ve daha pek çok renkte tasarlanmıştır. Oppo Reno siyah telefon modelleri, şık ve oturaklı bir görünüm sunar. Yaşamın her alanında rahatlıkla kullanılabilecek olan bu renk, beğenilen seçeneklerden biridir. Tüketiciler tarafından en sık tercih edilen bir diğer Oppo Reno rengi ise beyazdır. Modern dünyada oldukça beğenilen renklerden biri olan beyaz, yanar döner inci beyazı şeklinde tasarlanmıştır. Üzerinde mavi ve pembenin yansımalarını görmek mümkündür. Oppo Reno beyaz seçenekleri, tüm tüketiciler tarafından beğenilerek kullanılır.

Oppo Reno Depolama Alanı Nasıldır?

Oppo Reno Depolama Alanı Nasıldır?

Oppo Reno serisinin depolama alanı da ortalama bir akıllı telefon kullanıcısının bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecek niteliktedir. Oppo Reno; 128 GB ve 256 GB depolama alanlarına sahiptir. Tüketiciler, kendi ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda serinin akıllı telefonlarından diledikleri depolama alanına sahip olanını tercih edebilirler. Oppo Reno 64 GB, piyasaya sürülmemiştir.

Oppo Reno 256 GB akıllı telefon, son derece geniş bir depolama alanına sahiptir. Söz konusu cihaz; dokümanlarını, fotoğraf ve videolarını, müzik listelerini ve daha pek çok şeyi telefonunda depolamak isteyen bireyler için son derece idealdir.

Oppo Reno 128 GB akıllı telefon modelleri ile de bu işlemleri yerine getirebilmek mümkündür. Ayrıca Oppo Reno serisi, depolama alanını artırabilme özelliğine de sahiptir. Bir hafıza kartı temin ederek telefonun kullanım alanını genişletebilirsiniz. Örneğin; Oppo Reno 128 GB telefon modellerinden birine sahip olan tüketiciler, bir SD kart temin ederek cihazlarında yeni bir depolama alanı açabilirler.

Serinin son jenerasyon telefonları arasında yer alan Oppo Reno 6 128 GB, bir hafıza desteği sunar. Yine onun bir alt modeli olan Oppo Reno 5 ve Oppo Reno 5 lite modelleri de 128 GB artırılabilir hafızaya sahiptir.

Oppo Reno Kamera Çözünürlüğü Nasıldır?

Oppo Reno Kamera Çözünürlüğü Nasıldır?

Oppo Reno serisi, mobil fotoğrafçılık merkezli bir bakış açısıyla dizayn edilmiştir. Bu nedenle serideki tüm akıllı telefonlar, yüksek çözünürlüklü bir fotoğraf kalitesi sunar. Serideki cihazlar, HD gece çekimi özelliğine sahiptir. Bu sayede az ışıkta bile güzel fotoğraflar çekebilmek mümkün hâle gelir. Öte yandan HD sarsıntı önleme teknolojisi, ürünü rakiplerinden ayıran önemli özelliklerden biridir. Örneğin; araç içerisinde net görüntü yakalamak isteyen bireyler, bu özellik sayesinde başarılı video çekimleri yapabilir.

Oppo Reno serisi telefonlardaki 10x zoom özelliği, üst düzey bir yakınlaştırma imkânı tanır. Bu sayede fotoğraflardaki bütün ayrıntılara kolaylıkla hakim olunabilir. Serinin son jenerasyon telefonlarından biri olan Oppo Reno 6, bokeh parlak video çekebilme özelliğine sahiptir. Saniyeler içinde binlerce hesaplama ile çalışan yapay zeka algoritmalı bu video özelliği, üst düzey bir görüntü kalitesi sunar.

Telefonda yer alan yapay zeka renkli portre özelliği, fotoğrafta yer alan portreleri arka plandan ayırarak siyah beyaza dönüştürebilir. Oppo Reno 6’nın 44 megapiksel ön kamerası, 64 megapiksel arka ana kamerası, 8 megapiksel ultra geniş açılı kamerası, 2 megapiksel de makro ve mono kamerası bulunur. Tüm bunlar, maksimum düzeyde mobil fotoğrafçılık için günümüz teknolojilerinin en gelişmiş özellikleri arasında yer alır. Özellikle Oppo Reno 6’da bulunan hızlı ve anlık görüntü özelliği, kamera açıldığı andan itibaren otomatik olarak odaklanmayı mümkün kılar.

Oppo Reno 5’te yapay zeka karma portre özelliği ile çarpıcı ve sanatsal fotoğraflar çekmeye olanak sağlar. Canlı HDR videosu ve ultra gece videosu çekebilmek mümkündür. Üründe; 44 megapiksel ön kamera, 64 megapiksel ana kamera, 8 megapiksel ultra geniş açı kamerası ve 2 megapiksel makro kamera bulunur. Kullanıcıların cihazda kendilerini herhangi bir videonun arka planına yerleştirebilmeleri mümkündür. Ayrıca Oppo Reno 5 ile perspektifleri ikiye katlayabilirsiniz. Yani ön ve arka kameraları aynı anda açarak heyecanı ikiye katlamanız mümkündür.

Oppo Reno 4, diğer modellerde olduğu gibi fotoğraf ve video çekimi esnasında yapay zeka teknolojisini kullanır. Bu modelde de video çekimi sonrasında siyah beyaz arka fon oluşturmak mümkündür. 960 fps akıllı ağır çekim özelliği sayesinde an sayısını 4 katına çıkarabilir. Oppo Reno 4, gece portresi çekebilme özelliğine de sahiptir. Üründe; 48 megapiksel geniş açılı kamera, 2 megapiksel mono kamera ve 2 megapiksel makro kamera kullanılmıştır. 8 megapiksel ultra geniş açılı kamera da özellikle panoramik fotoğraflarda üst düzey bir başarı sağlar. Ürünün ön kamerası, 32 megapikseldir.

Oppo Reno 3, gündüz ve gece oldukça net fotoğraflar çekebilmek adına 48 megapiksel ön kameraya sahiptir. Ultranet 108 megapiksel görüntü; metin ayrıntılarını da oldukça başarılı bir şekilde optimize eder. Üründe 5x hibrit zoom ve 20x dijital zoom bulunur. Bu da üst düzey bir odaklanma sağlar. 44 megapiksel olan ön kamerası oldukça rafine ve başarılı selfielere imza atar. Oppo Reno 3 5G teknolojisini destekleyen performansı oldukça yüksek cihazlardan biridir. Oppo Reno 5G teknolojisini destekleyen, erişimin yüksek olduğu bir akıllı telefon serisidir.

Oppo Reno ile Uyumlu Aksesuar Modelleri Nelerdir?

Oppo Reno ile Uyumlu Aksesuar Modelleri Nelerdir?

Oppo Reno serisi ile uyumlu aksesuarlar, bluetooth kulaklık çeşitleri ve giyilebilir ürünlerdir. Oppo, farklı özellik ve tasarımlarda dizayn edilmiş 6 farklı bluetooth kulaklık çeşidini tüketicilere sunar. Oppo Enco X, Enco Free2, Oppo Enco Air, Oppo Enco Buds, Enco W31, ve Enco W11; Oppo’nun tüketicilerine sunduğu akıllı ürünler arasında yer alır.

Akıllı saatler de 3 farklı tasarım ve özellik ile telefonlara eşlik ederek hayatı kolaylaştırır. En büyük ekranlı akıllı saat modeli olan Oppo Watch, telefondaki birçok uygulama ve özellik ile senkronize çalışabilir. Orta büyüklükte bir ekrana sahip olan Oppo Watch Free, son teknolojik akıllı bilekliklerde olması gereken hemen hemen bütün özellikleri bünyesinde bulundurur. Daha küçük bir ekranı olan Oppo Band ise zarif ve efektif bir kullanım sağlar.

Oppo Reno Batarya Kapasitesi Nasıldır?

Oppo Reno Batarya Kapasitesi Nasıldır?

Oppo Reno serisinin pil ömrü oldukça uzundur. Bunun yanı sıra kısa sürede şarj edilebilen batarya özelliklerine de sahiptir. Örneğin; Oppo Reno 6, 50W hızlı şarj etme özelliğine sahiptir. 8 GB RAM’i bulunan bu ürün, enerji tüketim noktasında da oldukça tasarrufludur. 4310 mAh olan batarya kapasitesi, tüketicinin kullanımına bağlı olarak yaklaşık 2 gün boyunca telefonu aktif tutar.

Oppo Reno 5, hemen hemen Oppo 6 ile aynı pil ömrüne sahiptir. 50W hızlı şarj etme özelliğine sahip olan ürün, 5 dakika şarj ile 3 saat boyunca video oynatabilir. Oppo Reno 5’in de bataryası 4310 mAh’tır. Serinin bir diğer beğenilen ürünleri arasında yer alan Reno 4, hem inceliği hem de yüksek pil ömrü ile dikkat çeker. 30W hızlı şarj özelliği bulunan telefon, şarj seviyesini 20 dakika içerisinde %1’den %5’e kadar çıkarır. Ayrıca cihazlı güvenlik sistemi de bulunmaktadır. Oppo Reno 4, 4015 mAh pil kapasitesi ile tüm gün kullanım deneyimi sunar. Cihazda sadece %5 enerji kaldığında bile WhatsApp üzerinde bir buçuk saat sohbet edebilmek mümkündür.

Oppo Reno 3, tam bir fotoğraf uzmanı olmasının yanı sıra pil tüketiminde de uzun ömürlü bir kullanım sunar. Oldukça şık bir tasarıma sahip olan Oppo Reno 3, VOOC 3.0 hızlı şarj özelliğine sahiptir. Bu özellik sayesinde telefon 30 dakikada %50 ye kadar şarj olabilir. Sadece 73 dakikada da telefonu tamamen şarj etmek mümkündür. Oppo Reno 3, 4025 mAh pil kapasitesine sahiptir.

Tüm bu özelliklerin yanı sıra Oppo Reno serisindeki hemen hemen her modelin pro ve lite versiyonları da bulunur. Batarya süresi, kamera özellikleri ve teknik birçok ayrıntı, pro ve lite versiyondaki cihazlarda farklılık gösterebilir. Oppo Reno serisi, görselliğin ön planda olduğu ve sürekli olarak hızlanan modern dünyaya ayak uydurmayı hedefler. En yeni modelden ilk versiyon cihazlara kadar hepsinde yüksek çözünürlük ve fotoğraf deneyimini ön plana çıkarmaya çalışır.

Oppo Reno akıllı telefonlar, çabuk şarj olan ve enerjisini de hızlı bitirmeyen ürünlerdir. Özellikle seyahatlerde, iş toplantılarında, trafikte ve eğlenceli dakikalar yaşanan partilerde bu özellik büyük kolaylık sağlar. Bu yüzden powerbank ya da şarj aleti taşımaya gerek kalmadan gün içinde en yüksek performansı elde edebilmek mümkündür.

Oppo Reno Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Oppo Reno Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Oppo Reno akıllı telefon serisi, uzun süreli kullanım için son derece uygundur. Genellikle akıllı telefonların kullanım ömürlerini bataryaları ve depolama hafızaları belirler. Oppo Reno 256 GB hafızaya kadar çıkabilen telefonlarıyla depolama sorununu tamamen ortadan kaldırmayı başarmıştır. Oppo Reno serisi, kamera performansı bakımından da üst düzey olduğu için kullanıcıların ihtiyaçlarına rahatlıkla cevap verir. Ürün, akıllı telefon üretimi gerçekleştiren pek çok kuruluşun ürünleri ile kıyaslandığında tercih edilebilirlik bakımından ilk sıralarda yer alır.

Bu seri, üst düzey video çekme deneyimi yaşatması sebebiyle özellikle sosyal medya kullanıcılarının ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılar. Oppo Reno, hem gece hem de gündüz farklı efektlerde son derece kaliteli videolar çekip sosyal medya platformlarında hızlıca paylaşmanıza olanak sunar. Bu serinin telefonlarının performansı, işletim sistemi ve RAM desteği ile oldukça yüksektir.

Oppo serisini tercih edilir kılan bir diğer özellik ise fiyat politikasıdır. Ulaşılabilir fiyatlarla tüketiciye sunulan bu telefonlar, performans bakımından da üst düzeydedir. Seride farklı ebatlarda, renklerde ve özelliklerde cihaz bulabilmek mümkündür. Bu nedenle tüketiciler, hem bütçelerini göz önünde bulundurarak hem de bir cep telefonundan bekledikleri özellikleri değerlendirerek mutlaka kendilerine uygun bir Oppo Reno modeli bulabilir. Oppo Reno fiyatları; seriye, özelliklere, depolama alanına hatta ürünün rengine göre bile değişkenlik gösterir.

Trendyol, dünya üzerinde üretilen kaliteli telefonlar arasında yer alan Oppo Reno serisine ait ürünleri son derece güvenli ve hızlı ödeme seçenekleri ile sunar. Bu sayede yalnızca birkaç basit tıklamayla yüksek performanslı akıllı telefonları kapınıza kadar getirtebilirsiniz. Ayrıca garanti ve teknik servis hizmetlerinden de yararlanabilirsiniz. Oppo Reno serisi telefonları kendiniz için düşünebileceğiniz gibi sevdiklerinize de gönül rahatlığıyla hediye edebilirsiniz.