"

Organizer Kalemlik

" araması için 3480 sonuç listeleniyor

Organizer Kalemlik Modelleri Trendyol'da!

Organizer Kalemlik

Masa üstü dağınık olduğunda çalışma düzenini oturtmak oldukça zor bir hal alır. Bu nedenle masaüstünü düzenleyici araç gereçlere daima ihtiyaç duyulur. Organizer çeşitleri masaüstünü düzenli tutmak isteyen kullanıcıların her zaman yardımına yetişen çok fonksiyonlu ürünlerdir. Evde veya işyerlerinde çalışma masalarının vazgeçilmez ürünlerinin başında ise organizer kalemlik modelleri gelir. Organizer kalemlikler kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda pek çok farklı tasarımla karşınıza çıkabilir. Plastik, tel, ahşap, kumaş gibi pek çok farklı materyalden onlarca çeşit organizer kalemlik modeline rastlamak mümkündür. Bu modeller kullanım amacı ve fonksiyonlarına göre de farklı çeşitlere ayrılabilir şekilde tasarlanır. Bu tasarımlar arasında raflı ya da çekmeceli pek çok farklı model ürün bulunur. Hemen her kullanıcının isteklerine seslenebilen onlarca çeşit tasarım sayesinde istenilen fonksiyonda ürün bulmak kolaylaşır.

Sık Tercih Edilen Plastik Organizer Kalemlik Modelleri

Organizer kalemlik denildiğinde ilk akla gelen ürün grubu kalın plastik malzemeden üretilen tasarımlardır. Bu tasarımlar aynı zamanda tüm organizer modelleri için en çok tercih edilenlerdir. Dayanıklı plastik malzemeden üretilen ürünler uzun süreli kullanıma en uygun ürünler olduğundan sık kullanılır. Masa üstü plastik organizer kalemlik modelleri şekil ve tasarımlarına göre farklılık gösterir. Genellikle bu tarz organizer modellerinde pek çok ürün grubunu düzenli tutmaya yarayan birbirinden farklı genişlikte gözler bulunur. Bu gözler sayesinde yalnızca kalemler değil, masa üzerinde duran ve elinizin altında olmasını arzu ettiğiniz pek çok malzeme konulabilir. Bu nedenle plastik organizer kalemlik modelleri düzenlenen ürünün yapısına göre de boyut ve şekil farklılıkları ile üretilir.

En çok tercih edilen plastik organizer kalemlik türleri ise şeffaf yapıda olanlardır. Şeffaf organizer kalemlik modellerinde genellikle dosya ya da notluk bölümü olarak kullanılabilen kısımlar da yer alır. Ayrıca bant takma ve kesme işlemlerine yarayan ek aparata sahip şeffaf organizer kalemlik modelleri de ürün grupları arasında yer alır. Şeffaf organizer kalemlikler genellikle çok fonksiyonlu olduğundan oldukça fazla ofis malzemesi yerleştirebilme kapasitesine sahiptir. Bu şekli ile şeffaf organizer kalemlik çanta gibi birçok aksesuarı aynı anda saklayabilmenizi sağlar.

Şeffaf modellerin dışında pek çok farklı renk seçeneğinin bulunduğu plastik organizer kalemlik tasarımları da kullanıcıların beğenisine sunulur. Bu renkler arasında sarı, yeşil, mavi, mor gibi pek çok farklı renk bulunur. Ayrıca sık tercih edilen siyah ve beyaz renkli ürünler de yer alır. Renk çeşitliliği sayesinde ofis veya odanızın dekorasyonuna uygun organizer kalemlik seçimi yapmanız kolaylaşır.

Dayanıklı plastikten üretilen organizer kalemlikler yalnızca kalem koymak için değil, pek çok farklı ürünü aynı anda düzenleyebilmek için de kullanılır. Kalem, makas, yapıştırıcı ve benzeri ürünler için ayrı ayrı gözler bulunur. Bu gözlerin yanı sıra organizer kalemlik modellerinde çok raflı ürün tasarımları da yer alır. Raflı plastik organizer kalemliklerin her rafına farklı ürün konulabilir. Geniş raflı ürünlerde raflar dosya ya da A4 kağıdı yerleştirmek için uygundur. Bu sayede masanızın üzerinde dağınıklık yaratabilecek dosya ve kağıtları kolayca ortadan kaldırabilir ve gerektiğinde yeniden kullanabilirsiniz. Bu tarz çok fonksiyonlu kullanım imkanı sunması raflı plastik organizer kalemliklerin kullanıcılar tarafından sık tercih edilen ürünler olmasını sağlar.

Klasik Tasarımlardan Hoşlananlara Ahşap Organizer Kalemlik

Pek çok ev dekorasyon aksesuarında son dönemlerde var olan ahşap trendi kendini organizer kalemlik üretiminde de gösterir. Ahşabın klasik rustik havasından hoşlananların özellikle yöneldiği bu ürünler kullanım açısından da oldukça rahattır. Ahşap malzemenin pek çok dekorasyon ile birlikte kullanıma uygun olması da masa üstü organizer kalemlik modellerinde ahşabın tercih edilmesine neden olur. Ahşap organizer kalemlikler şık ve kullanışlı tasarımları sayesinde ev ve ofislerde masaüstü organizer kalemlik kullanmak isteyenlerin beğenisini kazanan ürünlerdir.

Ahşap organizer kalemliklerin en beğenilen modelleri arasında çekmeceli tasarımlar başta gelir. Çekmeceli ahşap organizer kalemlikler adete masa üstü bir komidin görünümündedir. Gerçekten de kullanımda bir komidin gibi masa üzerindeki araç gereçleri toplayıp saklayabilmek için ideal ürünlerdir. Küçük boyuttaki çekmece yapısı uç, silgi, zımba, ataç, raptiye gibi pek çok küçük çaplı materyalin rahatça saklanmasına olanak sağlar. Bu tarz ürünler genellikle sık kullanılan ama küçük boyutta olduklarından kolay kaybedilen ürünlerdir. Ancak ahşap çekmeceli organizer kalemlik modelleri bu ürünlerin saklanmasında size kolaylık sağlar. Ayrıca çekmeceli organizer modellerinin çok katlı tasarımları da ürün grupları içerisinde bulunur. Çok katlı modeller daha fazla ekipmanı düzenleyip saklayabilme imkanı sağladığından oldukça kullanışlı ürünlerdir.

Ahşap masa üstü kalemlik modellerinde oymalı tasarımlar da dikkat çeker. Bu tasarımlar daha gösterişli aksesuarlardan hoşlanan kullanıcıların beğeneceği tarzda lüks ürün grupları arasında yer alır. Oymalı ahşap organizer kalemliklerde kullanıcının isminin yazılabildiği bir de bölüm bulunabilir. Bu sayede ofisinizde kendi adınızın yer aldığı fazladan bir isimliğe ihtiyaç duymadan tek ürünle hem masanızı düzenli tutabilir hem de isimlik olarak kullanabilirsiniz. İsimlik olarak kullanılabilen tasarımların kristal saat ve metal kalemlik bulunan türleri de vardır. Bu tarz ahşap organizer kalemlik modelleri özellikle lüks ofislerde ilgi çekici aksesuarlar olarak yer alır. Bu tarz lüks tasarımlı modellere sahip ürünler, organizer kalemlikten beklentisi yalnızca düzenlemek olmayan ve bir aksesuar gibi kullanmak isteyen kullanıcılar için oldukça uygun ürünlerdir.

Organizer kalemliklerin ahşap modellerinde minyatür bir sehpa şeklinde dizayn edilen modeller de bulunur. Bu tarz ahşap organizer kalemlikler çalışırken istediği her ürünü elinin altında tutmak isteyen kullanıcılar için idealdir. Bilgisayar monitörünün tam altına yerleştirilebilen bu minyatür ahşap sehpa, pek çok ekipmanı aynı anda muhafaza edebilmesi açısından oldukça kullanışlıdır. Çalışırken monitörün hemen altında kalem, makas, telefon, not kağıdı gibi aklınıza gelebilecek hemen her ekipmanı bulabiliyor olmanız işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Bu küçük organizer kalemlik sehpasında bölümler lazer kesim ile ayrılarak ürünlerin birbirine karışma sorunu da ortadan kaldırılmıştır. Bu sayede gerçek bir sehpa gibi kullanıma uygundur. Bardak koymanız için ayrılan bölüme kupanızı yerleştirerek çalışırken çay ve kahve keyfinize de devam edebilirsiniz. Ahşap organizer kalemlik sehpanın altına çalışmadığınız zamanlarda klavye ve mouse gibi aksesuarlarınızı gizleyerek masanızın daha düzenli görünmesini dr sağlayabilirsiniz. Ahşap organizer kalemlik sehpaların klasik ahşap rengi dışında beyaz, pembe, mavi, sarı gibi renk seçenekleri de bulunabilir.

Ahşap organizer kalemliklerin bir başka dikkat çeken tasarımı ise maket ev dizaynına olan ürünlerdir. Bu tarz maket ev görünümde organizer kalemlikler özellikle inşaat ve mimarlık ofisi gibi ofislerde ilgi çekici aksesuarlar olarak kullanılır. Diğer tüm organizer kalemlik modelleri gibi kullanışlı ve düzenleyici özellikte olan bu ürünler, onlardan farklı olarak aynı zamanda dekoratif birer biblo gibidir. Geleneksel konak görünümündeki bu evler dekorasyon amacı ile kullanmaya uygun farklı bir tasarıma sahiptir.

Modern Tasarımlı Organizer Kalemlikler

Dekorasyonun her alanında modernizmin kendini gösterdiği günümüzde organizer kalemliklerde de modern tasarımların ağırlıklı olarak kullanıldığı görülür. Bu tasarımlar özellikle modern çizgilerin ofis ve evlerin her alanına yansımasının bir sonucu olarak ortaya çıkar. Modern tasarımlı organizer kalemliklerin en dikkat çekenleri arasında yer alan beton organizer kalemlikler bu ürün grubunun en beğenilen ürünleri arasında yer alır. Beton organizer kalemlikler hem görünüm anlamında kullanıcıyı cezbeder hem de farklı özellikleri bir arada bulunduran yapısıyla beğeni kazanır. Beton organizer kalemliklerin yalnızca kalemlikten oluşan bölmeli klasik modelleri olduğu gibi birkaç özelliğin bir arada bulunduğu modern tasarımlı modelleri de vardır. Bu modellerde kalemlik, saksı, telefonluk gibi birkaç bölme bir arada bulunur. Bu sayede beton organizer kalemliğiniz bir biblo ya da saksı görünümü kazanarak ofis veya evinizin masasında oldukça şık durur.

Modern tasarımların bir diğeri ahşap organizer kalemliklerin farklı bir tasarımla sunulmasıyla oluşturulur. Burada dikey tasarımlı organizer kalemlik bir stant görünümü verir. Bu stant üzerine ofis malzemelerinizi yerleştirebileceğiniz gibi şarj esnasında ya da müzik dinlerken telefonunuzu da koyabilirsiniz. Stant görünümdeki bu organizer kalemliğin telefonunuzu yerleştirmek için özel bir bölmesi bulunur. Özellikle pek çok işlemin telefon yapılabildiği mobil iletişim döneminde bu tarz organizer ürünler oldukça kullanışlı modern tasarımlar olarak kabul edilir. Bu tasarımdaki ürünlerde ayrıca anahtar, tesbih, saat gibi aksesuarları asmak için de farklı bölümler bulunur. Stant görünümündeki modern organizer kalemlik modellerinin pek çok farklı renk seçeneği de bulunur. Kahve, siyah, beyaz gibi standart renkler dışında daha renkli ürünler tercih edenler için yeşil, sarı, kırmızı gibi renk seçenekleri bulunur. Bu sayede odanıza ya da ofisinize uygun rengi seçerek masanızı renklendirebilirsiniz. Bu modellerin arka bölümünde notluk, kartlık ve isimlik gibi detayları bulunan ürün grupları da tasarımlar arasında yer alır.

Modern çizgilere sahip tasarımları ile dikkat çeken bir başka ürün grubu ise metal organizer kalemlik modelleridir. Dekorasyonda metal tasarımların kullanılması 2000'li yılların başından itibaren ilgi çekici bulunmuştur. Özellikle çalışma ofislerinde kullanılan metal tasarımlı dekoratif mobilyalar endüstriyel mobilya tasarımları olarak tanımlanır. Endüstriyel mobilya tasarımlarının ofislerde sık kullanılması sonucu organizer kalemliklerde de metalin etkisinin görülmesini sağlar. Ofis ekipmanlarının masa üstü düzenini sağlamak isteyen kullanıcılara hitap eden metal organizer kalemlikler dekorasyona olan uyumlarıyla dikkat çeker. Ağırlıklı olarak siyah rengin hakim olduğu metal organizer kalemlikler, ferforje tarzında delikli bir metal işlemeye sahiptir. Bu şekliyle oldukça modern ve şık bir görüntü sunan organizer kalemlikler masanızın bütün yükünü kaldırabilecek kapasitede ürün stoğu sağlar.

Modern tasarımların bir diğeri oldukça ilgi çekici ve farklı tasarımı ile beğeni kazanan lale formundaki organizer kalemlik modelidir. Lale organizer kalemlik görünümü itibari ile tam anlamıyla bir saksı lale formundadır. Küçük ve kullanışlı oluşu sayesinde ofis ve evde kullanıma uygun olan lale organizer kalemlik, canlı renkleri ve eğlenceli yapısıyla da beğeni kazanır. Organizer kalemliğin saksı dizaynındaki bölümü kalem, makas gibi aksesuarların konulması için uygundur. Lale formundaki kısma ise kart, anahtar, USB bellek gibi araç gereçler konulabilir. Ürünün saksı rengi mavi, siyah, beyaz, turuncu, sarı, kırmızı gibi pek çok renk seçeneği ile tasarlanır. Lale formundaki saplı kısım ise tüm modellerde yeşil renkte sunulur. Minyatür bir lale görünümündeki bu ürün boyutunun çok üzerinde bir kullanım kolaylığı sağlar. Son dönemlerde ofis ya da evlerde ihtiyaç duyulan küçük ama fonksiyonlu, pratik ürün grupları içerisinde yer alır.

Yeni Nesil Kumaş Organizer Kalemlik Modelleri

Organizer kalemliklerin masa üstü kullanımında akla ilk gelen ürün gruplarından farklı olarak üretilen yeni nesil organizer kalemlik modelleri son dönemlerde kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Bu modellerden ilkini kumaştan üretilen organizer tasarımları oluşturuyor. Kumaşın dikişle şekillendirilmesi sonrası oluşturulan bu tarz organizer kalemlik modelleri pek alışılagelmiş olmasalar da kullanım konusunda en az diğer ürünler kadar kullanışlıdır. Kullanılan kumaş türüne ve dikiş tasarımına göre farklılık gösteren kumaş organizer kalemlikler şimdilerde ev ve ofislerde kendine yer edinen aksesuarlardır. Kumaş organizer kalemliklerin pek çok farklı cebi bulunan modelleri en çok tercih edilenlerdir. Bu cepler masanızın üzerinde kalabalığa neden olan ekipmanların büyük bir bölümünü rahatlıkla kaldırabileceğiniz şekilde tasarlanır. Kumaş organizer kalemliklerin alt kısmında bulunan sert mukavva yapı organizer kalemliğin dik durmasını sağlar. Bu sayede klasik organizer kalemlik modelleri gibi masanızın herhangi bir köşesinde kullanılabilir.

Cepli kumaş organizer modellerinden farklı olarak keçe kumaştan üretilen farklı kumaş organizer kalemlik modelleri de bulunur. Keçe organizer modelleri keçenin daha tok bir kumaş olması dolayısı ile daha sağlam durur. Bu nedenle keçe organizer modellerinde fazladan mukavvaya ihtiyaç duyulmaz. Keçe organizer kalemlikler farklı pek çok modele de sahiptir. Kumaş organizer kalemlik gibi cepli modellerin yanı sıra dikdörtgen bir kutu dizaynına olan ya da bölmeli bir kalemlik görünümünde olan farklı modeller bulmak mümkündür.

Farklı bir diğer kumaş organizer kalemlik ise su geçirmez kumaştan üretilen çanta veya cüzdan tipi organizer kalemlik modelleridir. Dışarıdan bakıldığında çanta veya cüzdandan ayırt edilemeyen bu ürünler gerçek anlamda bir organizer kalemliktir. Karakalem, iç mimari çizimleri, resim ya da benzer sanatlarla ilgilenenler için oldukça kullanışlı olan bu tarz organizer kalemlikler, son dönemlerde oldukça ilgi gören ürünler arasında yer alır. Bu tarz sanatlarda birden fazla kaleme ihtiyaç duyulması, bazen çalışırken karışıklıklara neden olabilir. Bu nedenle kalemlerin organizer yardımıyla düzenli tutulması önemli bir ihtiyaç haline gelir. Kullanıcıların bu ihtiyacına seslenen organizer kalemlik modelleri, düzenli çalışmak isteyenler için önemli bir aksesuardır.

Kumaş organizer modellerinin şeffaf defter kalemlik organizer çeşitleri de ürün grupları arasında yer alır. Bir tablet çantası boyutunda olan bu ürün içerisine kalem ve defterinizi sığdırabileceğiniz yapıdadır. Bu organizer modelinin şeffaf olması kullanım sırasında kolaylık sağlar. Şeffaf yapısı içerisinde sakladığınız ofis malzemelerini kullanım zamanı geldiğinde rahatça bulabilmenizi sağlar. Bu da zamandan tasarruf etmenize ve işinizi daha kolay görmenize yardımcı olur.

Kumaş organizer modellerinde de klasik yapıda ürün gruplarının yeni nesil dizaynlarına da rastlanabilir. Bunlar arasında özellikle 90'lı yıllardan günümüze vazgeçilmez ofis aksesuarları arasında yer alan deri kumaş kaplamalı organizer kalemlik modelleri yer alır. Deri organizer kalemlik modelleri günümüze pek çok farklı formda bulunur. Klasik mobilyalar ile oldukça uyumlu duran bu modeller özellikle ofis ve iş yerlerinde masasını düzenli tutmak isteyen kullanıcıların beğenisini kazanan ürünlerdir. Bu ürünlere yeni nesil tasarımlarla cep telefonu bölümü ve ufak çekmece gibi detaylar eklenir. Bu sayede deri kumaştan üretilen organizer kalemlikler yeni formları ile halen tercih edilen ürünler arasında yer alır.

Kumaş kalemlik modellerinin tümü en az diğer ahşap, metal ve plastik tasarımlar kadar kullanışlıdır. Ayrıca dayanıklılık konusunda da kumaş olmaları bir dezavantaj oluşturmaz. Aksine kumaş organizer kalemlikler hem çok dayanıklı hem de kolay yıkanıp temizlenebilmeleri açısından da kullanışlıdır.

Organizer Kalemliğinizi Trendyol'dan Alın

Trendyol, tüm ofis ve hobi malzemelerinde olduğu gibi organizer kalemliklerde de binlerce çeşit ürün seçeneği ile kullanıcıların yanında. Şimdi siz de vakit kaybetmeden kendi masanıza uygun organizer kalemlik modeline karar verip sepetinize ekleyebilirsiniz. Trendyol sayesinde ihtiyacınız olan tüm ürünlere evden çıkmadan ulaşabilir ve kaliteyi kapınıza kadar getirebilirsiniz. Haydi hiç vakit kaybetmeden Trendyol'a özel indirimli fiyat avantajlarıyla siz de alışverişinizi güvenle yapın.