placeholder
"

Oyuncak Gitar

" araması için 1649 sonuç listeleniyor
2A TOYS İspanyol Gitar
2A TOYSİspanyol Gitar
(236)
İspanyol Gitar
45 TL
Sepete Git
Eccho Rock Gitar 68 cm.
KARGO BEDAVA
EcchoRock Gitar 68 cm.
(13)
399,99 TL
Sepete Git

Oyuncak Gitar

Oyuncak Gitar

Henüz anne karnındayken müzikle tanışıyorsunuz. Duyduğunuz ilk müzik annenizin kalp ritmi oluyor. Yaşınız ilerledikçe müzikle olan bağınız kuvvetleniyor. Sevgilinizle ayrıldığınızda, kötü bir haber aldığınızda müziğe ihtiyaç duyduğunuz gibi en mutlu anlarınızda da müzikle beraber keyifleniyorsunuz. Böylece müzik, hayatınızda önemli bir yere sahip oluyor.

Müziğin etkileri sadece mutlu zamanlarınızda sizi eğlendirmesi veya kötü zamanlarınızda size yardımcı olması ile bitmiyor. Müzik duyguların tercümanı, yalnızlığınızın ilacı olduğu gibi kendinizi ifade etmenin de bir yöntemi haline geliyor. Çocuklar müzikle büyür ve müzikle sakinleşir. Hatta çocuklar birçok ninniye kulak aşinalığı kazanır ve daha ilk günlerinden itibaren ninni eşliğinde uyumaya başlar. Müziğin gücü saymakla bitmiyor. Çocuğunuz doğduğundan itibaren eline geçen herhangi bir şeyle sağa sola vurmaya başladığında ve melodik bir şeyler fısıldamaya başladığında veya dans etmeye başladığında, müziğin çocuk gelişiminde ki yeri daha net anlaşılır. Doğal olarak çocuk gelişiminde müziğin iyileştirici etkisine çoğu zaman başvurulur. Bilindiği üzere doktorlar tarafından da çocuk gelişiminde müziğin önemi sıkça dile getiriliyor ki, hamilelik döneminde dahi annelerin klasik müzik dinlemesi tavsiye ediliyor.

Müzik dış etken olarak bir bebeğin gelişimde böylesi önemli bir yere sahipken, müzikle haşır neşir olduğunda kazanacakları yetenekler bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Küçük yaştan itibaren bir müzik aleti çalıp büyüyen çocuklarda öz güven artışı gözleniyor. İşlerinde başarılı firmalar çocuğunuzun bebeklikten itibaren müzikle haşır neşir olabilmesi için oyuncak gitar üretiminde büyük bir yol katetmişe benziyor.

Çocuk Gelişiminde Müziğin Etkisi

Müzikle ilgilenmek, daha fazla vakit geçirmek isteyen insanlara ilk tavsiye edilen müzik aleti çoğunlukla gitar oluyor. Bunun sebepleri arasında gitarın kullanımının daha yaygın olmasının yanında diğer türlerine göre daha az karmaşık yapıda olması ve uygun fiyatlarla piyasada yer alması gösterilebilir. Tellerin tutuş ve vuruş şekillerine göre notaların değişmesi çocuk için bir ilgi alanı oluşturuyor. Farklı titreşimlerde duyduğu sesler çocuğun ilgisini çeker. Küçük yaşlarda telli bir gitarın sorun yaratacağını düşünen firmalar tuşlu, yarı tuşlu olmak üzere birçok çeşit gitar oyuncak üretiyor. Bebeğinizin yaşına ve gelişimine göre oyuncak gitar çeşitleri arasından seçim yapabilmenize olanak sağlıyor.

Oyuncak gitar ile büyüyen çocuklarınızın müzik kulağının gelişeceği gibi, beraberinde birçok özelliğinin de gelişim göstereceği biliniyor. Çocuğunuz için gitar kullanımı özgüven arttırıcı bir özelliği de beraberinde getiriyor. Çocuğunuzun küçük yaşta gitar çalmasının olanaksız olması, üreticileri kısıtlamamış olacak ki, her yaşa uygun gitar seçenekleri ile karşınıza çıkıyor.

Konuşmayı henüz öğrenememesi bebeğinizin kendini ifade etmesinde zorlanmasını da doğal olarak beraberinde getirebilir. Bu denli olası içe kapanıklık, satın alacağınız uygun oyuncak bir gitar ve notaların gücü sayesinde çocuğunuz için aşılır bir durum haline gelebilir; çünkü müzik insanların kendini ifade edebildiği bir sanat dalıdır. Bu sebeple çocuğunuzun ifade gücünde önemli bir katkısı olur ve gelişiminde önemli bir yere sahiptir. Ayrıca satın aldığınız oyuncak gitar çocuğunuzda gözle görülür bir etki yaratıyor. Farklı nota kombinasyonlarını kullanarak müzik yapmaya başlayan çocuğunuzun zeka gelişimde önemli bir mesafe katettiğini gözlemleyeceksiniz. Ayrıca bir iletişim aracı olan müzik sayesinde çocuğunuzun iletişim becerisinde de iyileşmelere rastlayacaksınız. Henüz konuşmayı dahi sökememiş bebeklerin en büyük dertlerinden biri kendini ifade yöntemleri aramasıdır. Bir tele dokunduğunda çıkacak nota sesi ile çocuğunuz yalnız olmadığını anlar ve bir aletle ses çıkarabildiğini edimlemesi ile birlikte yeni bir bakış açısı kazanır. Dil gelişiminde de açıkça etkisi görüldüğü gibi, konsantrasyon beceresi kazanması için de çocuğunuzun dünyasında bir müzik aleti çalmasının yeri tartışılmaz bir boyut kazanıyor. Kısacası; müzik insanın kendini ve doğasını tanımasında yardımcı ana etkenlerden biri olarak karşınıza çıkıyor.

Çocuğunuzun Yeni Oyun Arkadaşı; Oyuncak Gitar

Bebeğinizin bir müzik aleti çalamamasından kaynaklı endişeleriniz olabilir. Hatta daha çok ufak olduğunu, müzik aleti çalması için henüz erken olduğunu düşünmeniz yanıltıcı olabilir. Firmaların ürettiği bazı oyuncaklar çocuğunuzun erken yaşta müzikle tanışmasını mümkün kılıyor. İnsan doğduğu günden itibaren görmeye başlar ve gördükleri ilgisini çeker. Bu sebeple çocuğunuzun yeni şeyler keşfetmekteki isteğini edimlersiniz. Çocuklar doğası gereği bir şeyle karşılaştığında öncelikli şekline dikkat kesilir; çünkü gördüğü ilk şey cismin dış görünümü olur. Doğal olarak çocuğunuz gördüğü ilk şeye şekli itibariyle ilgi duyar. Ebeveynler genellikle çocuklarına bir oyuncak hediye alırken önce şekline sonrasında, eğer varsa diğer fonksiyonel özelliklerine göre seçim yapıyor. Üretici firmalar birçok tarzda tasarımlarıyla gitar çeşitlerini oyuncak halleriyle karşınıza çıkarıyor. Böylelikle şekline ilgi duyacağından emin olduğunuz bir oyuncak gitar modelini seçmenize olanak sağlıyor. Bunlardan birini satın alarak, çocuğunuza müzisyen yeni bir oyun arkadaşı kazandırmış olacaksınız.

Çocuklar gördüklerinden etkileniyor ve bir gördüklerini bir daha unutmamakla birlikte onun ne olduğunu sorguluyorlar. Bunu yaparken dikkatli bir gözlemde bulunuyorlar. Bir bebek oyuncak gitar ile karşılaştığında çocuğunuz bu oyuncak gitar ile bağ kurabilir ve çıkardığı ses ile uzun süre ilgilenebilir. Melodi çocuğunuzu sakinleştirebilir. Bu oyuncak şekli itibariyle çocuğunuzu gitar objesine erken yaşta alıştırabilir. Gitarlı bebek oyuncaklar ile iyi bir başlangıç yapabilir ve bebeğinizin erken yaşta gitarla bağ kurmasını sağlayabilirsiniz. Bu erken yaşlarda bebeğinizin gitarla bağ kurması, ileri ki yıllarda gitara olan ilgisinin artmasına sebep olabilir. Ritimlerle iç içe oyunlar oynayacağından böyle bir oyuncak satın almak; çocuğunuzun müzik ve müzikle gelişimine katkıda bulunmanız açısından önemli bir yer kaplıyor.

Erken Yaşlarda Gitarla Tanışıklığın Önemi

Belirli bir dönem telli bir çalgıyı tıngırdatmak yerine dişlerini kaşımakla daha fazla vakit geçirecek çocuğunuz için telli oyuncak gitar almak pek mantıklı bir seçenek olmayabilir. Ayrıca küçük yaşta çocuklarınız birçok oyuncağı kırabilir ve dolayısıyla kendine de zarar verebilir. Dış dünyaya merakından dolayı, yaptığı bazı hareketler sonucunda olası bir oyuncak kırılması ile karşılaşmak istemiyorsanız plastik oyuncak gitar kategorisine göz atabilirsiniz. Gitar çalmasını öğrenerek müzikle tanışmasını istediğiniz çocuğunuzun karşısına aynı kategoriden olan müzikli oyuncak gitar çeşitlerinden 0-3 yaş arası çocukların ortak kullanımı haline gelmiş tuşlu oyuncak gitarla çıkabilirsiniz. İlk etapta daha az tuşa sahip olanları tercih edebilirsiniz. Örneğin firmalar daha az karmaşık yapıda olan, do, re, mi notalarından oluşan mini oyuncak gitarlar üretiyor. Çocuğunuzu üç farklı tuş ve üç farklı nota dokunuşları ile kendi özgün müziğini yaratabilmesini sağlıyor. Ayrıca bu tarz oyuncaklar çocuğunuzun zamanı verimli ve yaratıcı geçirmesini sağlıyor. Bu tarz oyuncak gitar modellerine butona her basıldığında farklı renklerde ışık saçan ve farklı müzikler çalan renkli melodik özellikler yerleştirilmiştir. Bebeğinizin seçenekleri artırılmış ve oyuncaktan keyif alması hedeflenmiştir. Daha çok gitar görünümünde olup yerde durması üzerine tasarlanmış bu mini melodik gitar henüz ayağa kalkmamış bebeğinizin oturduğu yerden oyalanmasını sağlarken eğitici ve geliştirici olması yönüyle ön plana çıkıyor. Ayrıca ileri ki dönemlerinde çocuğunuza telli gitar oyuncak aldığınızda ikisi arasında benzerlik kuracak ve ilgisini çekecektir. Bu yönü ile doğru oyuncağı doğru dönemlerde seçmeniz çocuğunuzun özellikle sıkılmadan müzikle iç içe bir yaşam geçirmesinde çok önemli bir role sahip oluyor. Bu tarz 0-3 yaş müzikli oyuncak gitarlar modellerinde birçok farklı seçenekle karşılaşıyorsunuz. Özellikle müzik seçimi konusunda birçok seçeneğiniz var. Doktorlar tarafından da tavsiye edilen çocuk şarkıları arasından seçim yapabiliyorsunuz. Ayrıca 2 notalılardan 6 notalılara kadar seçenekler bulunuyor.

Erken yaştaki çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunması için üretilen tuşlu oyuncak gitar modelleri deneyimli aileler tarafından da tavsiye ediliyor. Gördüğü ve temasa geçtiği cisimlerle bağ kuran çocuğunuzun aynı cismi başka bir yerde daha görmesi aralarında benzerlik kurmasına, dolayısıyla ilgisini çekmesine imkan sağlıyor. Daha önce küçük bir modelini çaldığını bilen çocuğunuz, bu biraz daha gelişmiş gitar oyuncak modelini çalabileceğini düşünüp, gitara daha öz güvenli yaklaşacaktır. Çocuğunuzun müzik ile yolculuğunda ki ikinci adımını atmasını bu tuşlu modellerle kolaylıkla sağlayabilirsiniz. İlk defa bir oyuncak gitarla karşılaşıyorsa da tercihinizi tuşlu oyuncak gitar modelleri arasından yapabilirsiniz; çünkü kullanımı basit ve kolay. Bu özellikleriyle birçok ailenin tercihi olmayı başarıyor. Ayrıca oyuncak gitar meyveli tasarımlar ile bebeklerinizin ilgisini çekebilir ve müziğe yönelmesini sağlayabilirsiniz. Farklı tasarımlar da seçebilmeniz mümkün. Örneğin, çocuklara özel yazılmış masalların çoğunda hayvan figürlerine yer verilir ve çocuklarınıza bu sayede masal okuyabilirsiniz. Çocuğunuz masallarda yer alan hayvanlarla bağ kurar. Tam da bu sebeple daha önce tanıştığı bir cinste hayvan modeline sahip oyuncak gitar, tercihleriniz arasında yer alabilir. Çocuğunuzun daha önce gördüğü ve tarafınızdan sesini duyduğu bir hayvanın baz alınarak tasarlandığı bir model daha kolay ilgisini çekecektir ve müzik onun için daha eğlenceli bir hal alacaktır. Üretici firmalar çocukların renkli dünyalarına özel birçok çeşitle seçeneklerinizi artırıyor.

Oyuncak Gitar İle İlk Müzik Deneyimi

Çocuğunuz eski oyuncaklarından sıkılabilir. Daha kompleks yapıda oyuncaklarla oynamaya başladığı bir dönemde olabilir. Ona hediye aldığınız mini tip oyuncak gitarıyla daha az vakit geçiriyor olabilir. Kısacası eski oyuncakların rafa kalkma zamanı gelmiş olabilir. Böyle bir dönemde çocuğunuza yeni bir oyuncak gitar satın alarak zihinsel gelişiminde etkin rol oynayabilirsiniz. Başlangıç seviyesini atlatmış çocuklar için birçok çeşit oyuncak gitar seçeneği bulunuyor. Çocuğunuzun gitarın telli yapısına alışmasına biraz daha zamanı olduğunu düşünüyorsanız, tuşlu oyuncak elektro gitar modelleri tam aradığınız şey olabilir. Birçok tuş kombinasyonu ile farklı notalara basma imkanını sağlayan bu oyuncak klasik elektro gitar modellerine benzerliği ile çocuğunuzun vazgeçilmez oyuncağı olabilir. Doğru renk seçeneği ile kız veya oğlan çocuğunuza özel gitar seçimi yapabilir ve teşvik konusunda başarılı bir yol çizebilirsiniz. Kız çocuğunuza uygun olacağınızı düşündüğünüz pembe renk elektro oyuncak gitar veya erkek çocuğunuz için özel mavi seçenekleri ile onları müziğe teşvik edebilirsiniz. Müzik çocuğunuza kendisi ile dış dünya arasında bir köprü kuracak ve üretebilmenin verdiği hazla öz güvenini bu elektro oyuncak gitar sayesinde yükseltecektir.

Oyuncak ahşap gitar modelleri telli yapıya sahiptirler ve yetişkinlerin çaldığı gitarlara en yakın olanlarıdır. 4 telli veya 6 telli modelleri ile karşınıza çıkıyor. Hafif ve küçük olmaları sayesinde çocuğunuzun kolayca taşımasına ve çalmasına olanak sağlar. Bir müzik aleti çalmanın beynin fonksiyonlarının gelişmesinde etkin bir rol oynadığı biliniyor. Bu sebeple çocuğunuzun bir müzik aleti çalabilmesi hayatında önemli bir yere sahip oluyor. Bilinçli aileler tarafından sıkça tercih edilen oyuncak gitar çocuğun sosyalleşme becerisinde önemli bir etken oluyor. Müziği bir oyun gibi gören çocuğunuz oyuncak gitar sayesinde yeteneklerini geliştirebilir ve hayal güçlerinin sınırlarına ulaşabilir. Telli yapıları sayesinde tuşlu seçeneklerine nazaran kompleks bir yapıda olmaları araştırabilir bir alan yaratarak becerilerini geliştirmede faydalı oluyor. Boyutları genelde 50-70 cm olarak değişiyor. Ahşap, kolay boyanır yapısına sahip olduğundan istediğiniz renkte ahşap oyuncak gitar bulabilirsiniz. Telli yapıda oyuncak gitarlar sadece klasik modellerle sınırlı değil. Elektro gitarların telli olanlarıyla da karşılaşabilirsiniz. Dikkatle gözlemlendiğiniz çocuğunuzun yatkın olduğu gitar modellerine göre seçim yapabilirsiniz; çünkü elektrodan basa her çeşit gitar modelini bulabilmeniz mümkün.

Oyuncak askılı gitar çocuğunuzun gitarı sırtında kolayca taşıması için geliştirilmiştir. Tuşlu ve telli oyuncak gitar seçeneklerinde askı seçeneği de yer alıyor. Bu ürün sayesinde çocuğunuz seyahat ederken de gitarını yanında götürebilir, sırtına asabilir ve çalarken daha rahat hareket edebilir. Açıkça çocuğunuza kullanım derinliği kazandıran askılı seçeneklerde askı değişebilme ve yıkanabilme özelliğine sahip olması ile de tercih edilen ürünler arasında yerini alıyor.

Oyuncak Gitar ve Mikrofon Sayesinde Duygular Açığa Çıkıyor

Her çocuk müzikle büyüyor ve müzik sayesinde kendini ifade etme yöntemlerini geliştiriyor. Duyduğu şarkıları çalmaya hevesli birçok çocuk sevdiği ve ezberlediği şarkıları söylemekten de zevk alıyor. Çocuklarımızın bazıları içe kapanık olabiliyorlar ve gerçek yeteneklerini açığa vurmada sıkıntı yaşayabiliyorlar. Bu problemlerle sıklıkla karşı karşıya geldiğimiz günlerde çocuğunuzun kendini keşfetmesi için oyuncak gitar ve mikrofon hediyesi almanın hiç bir negatif etkisi bulunmuyor. Böyle bir set satın alarak çocuğunuzu mutlu edebilir ve yalnız kaldığı dakikaları bir yıldız gibi hissetmesini sağlayabilirsiniz. Çocuğunuz gitar çalacak ve mikrofonla bağ kuracak bu sayede kendisini ifade etmeyi başaracaktır. Tuşlu oyuncak gitar ve mikrofon seti çocuğunuzun daha kolay ve keyif verici bir şekilde müzik yapmasını sağlarken sesini keşfetmesinde de yardımcı oluyor. Mikrofon boyları 100 santimetreye kadar uzayabiliyor. Modellere beat seçenekleri yerleştirilmiştir. Elektro gitar modellerinde sesi uzatma modu bile düşünülmüş ve basit bir tuş yardımıyla sesi uzatma modu kolaylaştırılmıştır. Böylece bir elektro gitarda aranan tüm özelliklere yer verilmiş. Gitarın ses efektinin değişimleri, ses yükseklik ayarları yanında demo şarkı ayarlarıyla taçlandırılmıştır. Ayrıca iPods, iPhone ve MP3 çalarlarla adapte edilebilme özelliği ile her şeyi düşünülmüştür. Gerekli kablolara da ürün paketi içerisinde ulaşabilirsiniz.

Çocuğunuzun farklı enstrümanlar çalması müzik kulağının gelişiminde önemli rol oynuyor ve beynin farklı fonksiyonlarının gelişimini sağlıyor. Çocuklar için son derece uygun olan gitar müzik aletleri arasında oyuncak bas gitar seçeneği de bulunuyor. Oyuncak sesli gitar modelleri arasında da, oyuncak telli gitar modelleri arasında da bas seçenekleri bulunuyor. Ayrıca tuşlu oyuncak gitar modelleri ve gitarlı bebek oyuncakların tümü pil ile çalışıyor ve piller hariç satışa sunuluyor.

Oyuncak Gitar Seçenekleri Trendyol'da

Oyuncak gitar fiyatları ürünün kalitesine, yapılmış olduğu ana malzemesine ve markalara göre değişiklik gösteriyor. Türkiye'nin dört bir yanından birçok markanın ürünlerine Trendyol'dan kolayca ulaşabilir, aradığınız oyuncak gitarları hızlıca satın alabilirsiniz. Eğer çocuğunuza bir oyuncak gitar hediye almak istiyorsanız Trendyol'un size sunduğu yüzlerce seçenekten faydalanabilir, sizin için en uygun olanı sepete ekleyerek kapınıza gelmesini sağlayabilirsiniz. Trendyol güvencesi ile güvenle kullanabileceğiniz ürünler içinde ksilofondan ışıklı oyuncak gitarlara kadar çok sayıda seçenek bulunuyor. Oyuncak Gitar öneri ve yorumlarını dikkate alarak çocuğunuza en uygun modeli tercih edebilir, çocuğunuzun müzikle yaşamasını sağlayabilir ve gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Trendyol'un birbirinden avantajlı fırsatları sizleri bekliyor. Hemen şimdi ürünleri incelemeye başlayın, kolayca sepetinize atarak ihtiyacınız olan modellere hızlıca sahip olun.