Fiyat Geçmişi
Fiyat
Saç Tipi
Renk
Tip
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Perma

" araması için 871 sonuç listeleniyor

En Kaliteli Perma Ürünleri Trendyol’da!

Düz veya dalgalı saçlara sahip kişiler dolgun görüntüsü sebebiyle kıvırcık olmak isteyebilir. Bu istek farklı ürünlerle sağlansa da kalıcı bir çözüm sunmaz. Uzun süreli olarak farklı stilleri kullanmak isteyenler başka yöntemlere başvurabilir. Saçlarınıza şekil vermenizi kolaylaştıran bazı aksesuarlar dizayn edilir. Bunlar arasında özellikle düz saçlara sahip insanların tercih ettiği perma ürünleri de yer alır. Uygulama; 90’larda moda olan, saçı ince ve sık tellere ayırarak kıvırcık yapma işlemine verilen isimdir. En popüler olduğu dönem 90’lı yıllar olsa da hala birçok müşteri için vazgeçilmez bir uygulamadır. Söz konusu aparat düz ve şekil almayan saçları kıvırcık ve dolgun göstermek için kullanılır. Görünürde sadece kadınların tercih ettiği bir işlem gibi dursa da son zamanların estetik algısında kıvırcık saçların büyük bir yerinin olması, bu işlemi erkekler tarafından da popüler yapan sebepler arasındadır. Erkekler de perma köpüğü kullanarak kıvırcık ve havalı duran bir görünüm elde ederler. Yapımı basit olan ve 6 aya kadar kullanılabilen bu ürün, birçok kişi için oldukça işlevsel bir uygulamadır. Perma saç işleminde temelde kimyasal içerikli solüsyonların uygulanması ile kalıcı kıvırcık saçlar elde edilir. Bu işlemi yaparken çeşitli kimyasal ürünler kullanıldığı için titiz olmak önemlidir. Hem işlemin uzun süre kalması hem de sağlıklı bukleler elde etmek için kaliteli ve güvenilir bir tercih yapmanız tavsiye edilir. Bu uygulama yapıldıktan sonra da bakım aşamasında dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Doğru bakım ürünlerini doğru sıra ile kullanarak düzleştirici ve düz fön gibi işlemlerden uzak durarak buklelerinizin kalıcılığını uzatabilir, daha canlı, parlak ve doğal görünmesini sağlayabilirsiniz. Her kesimden insana hitap eden bu işlem görünümüzü olduğu gibi değiştiren, kendinize yeni ve dikkat çeken bir yatırım olarak görülebilir. Perma seti modellerini Trendyol’da bulabilir, günlük bakımınıza hoş bir dokunuş yapacak ürünlere sahip olabilirsiniz.

Yapım Aşamalarıyla Perma Çeşitleri

Yapım Aşamalarıyla Perma Çeşitleri

Söz konusu uygulama birçok farklı şekilde ve farklı yerlerde yapılabilir. Perma modelleri arasında ince sarılmış ya da kalın sarılmış bukleler yer alır. Estetik algınıza hangi model daha çok uyuyorsa ona göre bir karar vermeniz mantıklı olabilir. İşleme başlamadan önce kendinize en uygun modeli seçmeniz önemlidir. Daha sonra ise evde mi yoksa bir uzmanın yanında mı yapacağınıza karar vermeniz gerekir. Bir uzmanın yanında yaptırmak size kolaylık sağlayacak olsa da evde saçlarınızı kendi istekleriniz doğrultusunda şekillendirmeniz de size güven sağlayabilir. Perma malzemeleri kimyasal solüsyonlar ve çubuklarından oluşur. Doğal ve kalıcı bir görünüm için evde birkaç malzeme ile göz alıcı bukleler elde edebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için ihtiyaç duyulan belirli bir uzunluk yoktur. Bu sebeple uzun veya kısa farketmeksizin gönül rahatlığı ile bu işlemi yapabilirsiniz. Evde kıvırcık şekli verebilmek için gerekli olan perma ürünlerini kullanmanız yeterlidir. Özel solüsyon, perma halkaları, önlük, havlu, şampuan gibi malzemeleri temin etmeniz gerekir. Halka yerine perma çubuğu da sıklıkla kullanılır. Solüsyonunun her bir tele daha iyi nüfuz etmesi için temizliğe dikkat edebilirsiniz. İşlemden saçınızı yıkamak, işlemin daha iyi tutması için tavsiye edilir. Gürlük durumuna göre geniş aralıklı bir tarakla parçalara ayrılır ve işleme başlanır. Genellikle 4 ya da daha fazla parça kullanılır. Ayrılan tutamlardan biri alınır ve çubuklar kullanılarak sarılır. Bu işlem tüm parçalar bitene kadar devam ettirilir. Tutamlar çubuklar aracılığı ile sabitlendikten sonra boya hazırlanıp eşit bir şekilde dağıtılarak uygulanır. Sadece 30 dakika kalması yeterlidir. Bu süre zarfında buklelerin oluşup oluşmadığı ara ara kontrol edilmesi gerekir. Yarım saatin sonunda saçlarınızı yıkayıp kurutabilirsiniz. Zahmetli ve uzun süreli bir işlem gibi görünse de yapması oldukça basit ve sadece yarım saatinizi alan bu uygulama size tamamen farklı bir görünüm katar. Üstelik kısa süreli değil, düşmeyen ve bozulmayan buklelerle uzun süreli, doğal ve canlı görünüm elde edebilirsiniz. Son yıllarda bu stile ilham olan Zendaya ya da Rihanna gibi isimleri de kendinize referans alabilirsiniz. Dalgalarınız seçtiğiniz çubuğun kalınlığında ve doğallığında, solüsyonun kalitesiyle de uzun süreli bir kullanım elde edebilirsiniz. Yıkama işlemini yapmadan önce çubukları çıkarmanız dikkat etmeniz gereken noktalardan biridir. Yıkandıktan sonra ise 10 dakika kadar nötrleştirici perma solüsyonu uygulamanız yeterli olur. Tekrar yıkadıktan sonra çubukları çıkarmadan kurumaya bırakabilirsiniz. Sonrasında istediğiniz kıvırcık saçlara sahip olabilirsiniz. Oldukça basit olan bu işlem kullanımınıza bağlı olarak 3 ile 6 ay arasında şeklini koruyabilir. Bukeleleriniz düzleşmeye başladığında bu ritüeli devam ettirerek buklelere sahip olabilirsiniz. Trendyol üzerinden ihtiyacınız olan perma ilacı seti satın alabilir, kendinize yatırım yapabilirsiniz.

Saç Bakımını Kolaylaştıran Perma Malzemeleri

Saç Bakımını Kolaylaştıran Perma Malzemeleri

Ev ortamında kendi uygulamanızı yapmak hem zamandan hem de paradan tasarruf ettirir. Kıvırcıklığın sıklığını ve boyutunu kendiniz belirlediğiniz için de oldukça avantajlıdır. Ev içerisinde bu uygulamayı yapmak isteyenlerin ihtiyacı olan şeyler iyi bir yönlendirilme ve gerekli olan malzemelerin temin edilmesidir. Bu malzemelerden biri elbette perma tarağıdır. Bu ürün geniş ve kalın dişlere sahiptir. Hem kısa hem de uzun saça gönül rahatlığı ile kullanacabileceğiniz bir üründür. Derinize ve tellerinize zarar vermeden tarama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşlemi yaparken solüsyon ve diğer malzemeler ile teller dolaşabilir. Tam da bu sırada buklelerinize zarar vermeden ve onları bozmadan dolaşıklıkları açmak için ideal bir üründür. Yuvarlatılmış ucu olan modeller aynı zamanda derinizde masaj hissi de uyandırır. Bu anlamda oldukça işlevsel ve her zaman kullanabileceğiniz bir üründür. Perma bigudisi farklı kalınlıklarda olabilen ve hacimli bukleler oluşturan en temel ürünler olarak ön plana çıkar. Tutamlar dilediğiniz kalınlıkta alınır ve bigudilere sarılıp tutturulur. Düzgün bukleler elde etmek için bu ürün ihtiyacınız olan en önemli malzemedir. Genellikle plastik eliniz alışır ve hızlı bir şekilde tüm telleri sarmanız mümkün olur. Bigudilere sarılan bukleler olduğu gibi kalmaz. Bu sebeple perma lastiği ile tutturulması buklelerin kalıcılığı olarak üretilen perma tokasını kullanması da oldukça kolaydır. Birkaç denemeden sonra açısından önemlidir. Bu ürünler genellikle ayrı ayrı satılmak yerine bir arada satışa sunulur. Set halinde bu ürünleri satın almak fiyat anlamında da avantaj sağlar. Bu ürünler ile kullanabileceğiniz bir diğer malzeme perma başlığı olarak karşınıza çıkar. Kurutma makinelerinin vigo adı verilen geniş aralıklı bir kurutma başlığı bulunur. Hem doğal hem de kıvırcık saçlar için bu başlığın kullanılması gerekir. Bunun sebebi oldukça basittir. Geniş aralıkları olan bu başlık sayesinde bukleleriniz bozulmadan güvenle saçlarınızı kurutabilirsiniz. Zararsız olan bu ürünler saçların aralarına nüfuz ederken özenle yaptığınız dalgaların da bozulmasını önler. Bu anlamda bu ürün hem işlemi yaparken hem de yaptırdıktan sonra sizin en büyük yardımcınız olmaya aday bir üründür. Perma boyası gibi destekleyici ürünleri de Trendyol’da bulabilirsiniz.

Kullanışlı Yönleriyle Perma Ürünleri

Kullanışlı Yönleriyle Perma Ürünleri

Modern zamanların güzellik ve estetik algısında kıvırcık saçların rolü büyüktür. Herkes için güzelliğin bir simgesi olan kıvırcık modeller, kadınlara hitap eder gibi görünse de erkekler için de ilgi çekicidir. Erkeklerin buklelerinin dağınık duruşu, alna dökülmesi, farklı tarzlarda toplanarak şekil verilmesi gibi modeller tarz ve havalı görünmenin simgesi niteliğindedir. Bu sebeple perma erkeklerin de sıklıkla tercih ettiği, gerek kuaförlerde gerekse evde kendi malzemeleri ile uyguladıkları bir işlemdir. Uygulama sırasında tellerin yapısı kırılır ve yeni bir şekil kazandırılır. Bu şekil uzun süreli kullanılarak günlük hayatta belirgin bir kullanım kolaylığı sağlar. Özellikle şekil vermeyi sevmeyen ya da zor şekillendiren erkekler için bu ürünlerin kullanımı oldukça avantajlıdır. Size çabasız, havalı bir görünüm katar. Avantajları bu kadar fazlayken erkeklerin kafasında birçok soru işareti olabilir. Bunlardan biri kısa saça bu uygulamanın yapılıp yapılamadığı hakkında olabilir. Uzunluk fark etmeksizin her saça perma losyonu uygulanması mümkündür. Ancak, saçın uzunluğuna göre uygun çubuklar seçmeniz gerekebilir. Bu işlem çok zahmetli ve uzun gibi görünse de oldukça basittir. Kısa sürede dikkat çekici bir görünüme sahip olmanız son derece zahmetsizdir. Özellikle kuaför gibi profesyonel merkezlerde bu işlem perma makinesi aracılığı ile yapılır. Bu aletle evde yaptığınız işlemle benzer adımlar takip edilir ancak sonuç nispeten daha profesyonel olabilir. Saçın kalın mı yoksa ince mi sarılacağı da önemli bir ayrıntıdır. Tercih ettiğiniz çubuğun ölçüsüne göre ince veya kalın perma yapmanız mümkündür. Her iki modelin de kendine has bir havası vardır ve size farklı bir görünüm katar. Size çok yakışacak model için ihtiyacınız olan malzemelere Trendyol üzerinden ulaşabilirsiniz.

Doğal ve Nostaljik Bir Görünüm için Perma

Doğal ve Nostaljik Bir Görünüm için Perma

Kıvırcık ve yoğun buklelere sahip olmak çoğu kadın için göz alıcı bir görüntüdür. Özellikle de düz tellere sahip kadınlar kalıcı bukleler için farklı çözüm yollarına başvurur. Her gün saçları yeniden yapmak oldukça zordur. Buna ek olarak verdiğiniz şekil gün boyu yaptığınız gibi kalmayabilir. Bu gibi durumlara önlem olarak günlük hayatı kolaylaştıracak oldukça kolay bir yöntem vardır. Bu yöntemle perma kadınlar için cazip hale gelir. Doğal dalgalar ile göz alıcı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Bilinenin aksine bu işlemi kuaförde uzun sıralar bekleyerek yaptırmanız gerekmez. İhtiyacınız olan malzemeleri temin ederek evde kendi permanızı yapmanız mümkündür. Perma aparatını doğru bir şekilde kullanarak farklı kalınlıklarda bukleleri kolayca elde edebilirsiniz. Bu görünümünü sevenler için bu işlemi yaptırmak şart değildir. Ara sıra bu görüntüye kavuşmak isteyenler perma maşasını da kullanabilir. Bu maşa, permalı bir görünüm elde etmenizi sağlayan elektrikli bir cihazdır. İnce telli saçlara yoğun bukle görünümü verir. Buklelerin kalıcılığı tellerin yapısına bağlı olarak değişebilir. İnce ve zayıf tellere sahip kişilerin bukleleri çabukça düşebilir ve bozulabilir. Bu durumda bir sabitleyici kullanmak görüntünün bozulmaması açısından önemli olabilir. Sürekli değişiklik yapmayı sevenler için permalı görünümü elde etmek için birçok farklı alternatif vardır. Bu alternatiflerden biri de perma peruktur. Farklı renklerde ve boyutlarda, doğal duran peruklar bulmak mümkündür. Bazen günlük hayatta bazen de konsept partilerde ya da etkinliklerde kullanmak için tercih edilebilir. Oldukça eğlenceli ve farklı bir seçim olan perukların bakımı da çok önemlidir. Kendi saçınıza bakım yaptığınız gibi peruğunuza da bakım yaparsanız ürünü çok uzun süreli olarak kullanmanız mümkün olur. Bu farklı alternatiflerle kadınlar saçlarında perma görünümü verebilir, Trendyol’dan alacakları apartalarla dolgun buklelerin keyfini rahatça çıkarabilirler.

Perma Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Perma Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Perma süreci göründüğü kadar zahmetli olmasa da bakım süreci bir özen gerektirir. Bu işlemden sonra buklelerin şeklini ve kalıcığını etkileyen birçok faktör vardır. Bu faktörlerin başında kullandığınız malzemelerinin kaliteli olması gelir. Daha sonrasında ise yaptığınız doğru bakım metodları yer alır. Kıvırcıklığı gidermek, daha belirgin bukleler için maşa kullanmak ya da saça fön çekmek gibi işlemlerin birkaç ay süre ile rafa kalkması gerekir. Bu gibi işlemler yapmak buklelerin şeklini bozar ve saçlarınızı doğal haline çok daha kısa bir sürede getirir. Perma çeşitleri, saçın yapısının kırılarak yeniden oluşması ile meydana gelir. Bu hasarı dengeleyebilmek adına doğru ürünler ile yoğun bir şekilde bakım yapmanız oldukça önemlidir. İhtiyacınız olan nem ve protein takviyeleri, saç tellerinizin onarılmasına ve daha canlı görünmesine katkıda bulunur. Saçı nemlendirmek bakım rutininin büyük bir parçasını oluşturur ve belki de işlem sonrası en çok dikkat edilmesi gereken adımdır. Nemlendirici kremler ile saçınızı şekillendirebilirsiniz. Haftada iki kez bakım maskesi yapmaya özen göstermeniz saç tellerini korumak ve daha belirgin bukleler elde etmek için önemlidir. Bakım maskesini dışarıdan satın almak yerine doğal içeriklerle evde kendiniz de kolayca hazırlayabilir, ihtiyaç duyduğunuzda hemen uygulayabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da kullandığınız ürünleri değiştirmek olabilir. İşlem gören saçlara uygun, onarıcı etkisi olan ve kimyasallardan arınmış içerikli ürünleri tercih etmeniz gerekir. Özellikle şampuan tercihinde sülfatsız ürünler saçın nem dengesi açısından dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Buna ek olarak saçı her gün yıkamak doğru olmayacaktır. Buklelerinizi daha uzun süre kullanmak istiyorsanız daha az yıkamanız gerekir. Bu sayede derinizdeki yağ tellerinizi besler ve daha sağlıklı ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. İhtiyacınız olan bakım malzemelerini Trendyol üzerinden inceleyebilirsiniz.

Bütçe Dostu Alternatiflerle Perma Fiyatları

Bütçe Dostu Alternatiflerle Perma Fiyatları

Perma fiyatları ürünlerin tüm özellikleri göz önünde bulundurularak belirlenir. Bu uygulamanın bir uzman tarafından yapıldığı durumlarda; saçın gürlüğü, uzunluğu, saçı yapacak kişinin uzmanlığı, kullanılacak malzemelerin kalitesi gibi faktörler fiyatların belirlenmesinde etkili olur. Kıvırcık saç görünümünü elde etmenin tek yolu bu uygulamayı kuaför ve benzeri yerlerde yaptırmak değildir. Nispeten daha uygun fiyatlara bu malzemeleri temin etmeniz mümkündür. Perma aleti işlem sırasında ihtiyaç duyabileceğiniz ürünlerin başında yer alır. Bu ürünün fiyatı kalitesine ve üretildiği markaya göre farklılık gösterebilir. Çok fazla alternatifi bulunduğu için her bütçeye hitap eden ürünü bulmanız ve satın almanız mümkündür. Perma fiyat bakımından bütçe dostu aralıklara sahiptir. Buna ek olarak gösterdiği performans ve kalıcılık ise oldukça tatmin edicidir. Size özellikle de günlük kullanımda büyük bir kolaylık sağlar. Genellikle bu uygulama için gerekli olan bigudi, losyon, lastik gibi ürünler sey halinde satılır ve fiyatı da oldukça avantajlıdır. Set içerisindeki malzemeler size uymuyorsa gerekli olanları tek tek temin etmeniz de mümkündür. Bigudinin kalınlığını, losyonun kalitesini bu şekilde seçmeniz mümkün olur. İşlemi yaptırdıktan sonra kullanacağınız bakım malzemelerine de belli bir bütçe ayırmanız gerekir. Sülfatsız şampuan, nem veren bakım kremleri, saç maskeleri gibi ürünler özenle seçilmelidir ve hepsi için ayrı bir bütçenin olması beklenir. Bu gibi durumlar göz önünde bulundurulduğunda aylar boyunca kalıcı olmayan ancak saça benzer görünümü veren maşa modelleri de tercih edilebilir. Bu ürünler genel olarak uygun bir fiyat aralığındadır. Bir kere satın alarak çok işlevsel bir şekilde farklı modeller yapmak için kullanabilirsiniz. Bu gibi yöntemler daha modern metotlar arasında sayılabilir. Kıvırcık saç tutkunları için perma çok daha avantaj sağlayan bir uygulamadır. Perma online alışveriş fırsatlarından yararlanmak için hemen Trendyol’a göz atabilirsiniz.