İlgili Kategoriler
DAHA FAZLA GÖSTER
Marka
Renk
"

Piknik Örtüsü

" araması için 1112 sonuç listeleniyor

Piknik Örtüsü

Piknik Örtüsü

Piknik, temiz havanın tadını çıkarmayı sağlıyor. Piknik için hazırlanan mütevazı yemekler doğanın verdiği sakinlikle bir ziyafete dönüşüyor. Bu mükemmel organizasyonla aile üyeleri ve dostlar bir arada toplanıyor. Doğal olarak aile bağları kuvvetleniyor, dostluklar pekişiyor. Piknik sadece açık havada yenilen yemeği değil, eğlenceyi, top oynamayı, çocukların koşuşturmasını, hoş sohbetleri, demlenen sıcak çayı, doğayı, etrafta dolaşan sevimli kedi ve köpekleri hatırlatıyor. Piknik menüsü özeldir. Herkesin sevdiği yemeklerle birlikte pikniğe özel, her zaman yenmeyen yemekleri de içerir. Günlük rutinden farklı olan aktivite için özel bir hazırlık yapılması gerekiyor. Bu planlama piknik menüsünün belirlenmesini, katılacak kişilerin haberdar edilmesini ve iyi bir piknik örtüsü seçimini içeriyor. Piknik örtüsü kişilere dinlenme ve yemek alanı sunuyor. Dolayısıyla pikniğin bütün yükünü üzerinde taşıyor. Bu sebeple piknik örtüsü hem sağlam hem de yumuşak olmalı, kişi sayısına göre doğru büyüklükte seçilmeli. İyi bir piknik örtüsü piknik deneyimini zirveye taşımada başrolü oynuyor.

Piknik Örtüsü Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Piknik örtüsü seçilirken öncelikle örtü boyutuna dikkat edilmesi gerekiyor. Piknik örtüsünün en önemli görevi, konforlu bir yemek keyfi için rahat bir yüzey sağlamak. Bu yüzden pikniğe katılacak kişi sayısı ve piknik menüsü değerlendirilerek doğru ölçüde bir örtü seçimi yapılmalı. Aksi takdirde tabaklar örtünün dışında kalabiliyor. Piknik bir doğa organizasyonu olduğu için dışarıda kalan tabaklar karıncaları çekiyor. Doğru piknik örtüsü boyutuyla bu gibi olumsuzlukların önüne geçmek mümkün oluyor. Aynı zamanda doğru boyutlarda seçilmiş örtü, pikniğe katılan kişilerin yere oturmasını önlüyor. Böylelikle, giysiler çim ve toprak lekelerinden korunuyor. Örtü altında kalan dal, taş ve yapraklar kişileri rahatsız etmiyor.

Doğru renklerde seçilen piknik örtüsü pikniği daha keyifli hale getiriyor. Çünkü renkler kişilerin ruh halini doğrudan etkiliyor. Nötr renklerde piknik örtüsü ile yenilen yemekler ne kadar lezzetli olursa olsun, iştah kapanabilir. Mesela, kırmızı enerji veren bir renktir. Dolayısıyla kırmızı renklerde seçilmiş bir piknik örtüsü iştahın açılmasını sağlıyor. Ayrıca renk seçimi kişiliği yansıtıyor. Stile uygun renkler seçilmesi piknik deneyimini bir üst seviyeye taşıyor. Renk fotoğrafları da bir üst noktaya taşıyor. Piknikte bir özçekim yaparak anın ölümsüzleştirilmesi söz konusu olduğunda canlı renklerde tercih edilen piknik örtüsü fotoğrafa daha güzel bir fon oluşturuyor.

Piknik Örtüsü Çeşitleri Farklı Kumaşlardan Üretiliyor

Pikniğin mütevazı unsurlarına rağmen, piknik örtüsü çimenle birleştiğinde bir açık hava ziyafeti başlıyor. Piknik örtüsünde doğru kumaşı seçmek konforu ve eğlenceyi destekliyor. Piknik örtüsünün üzerine bir şey dökülmesi ihtimaline karşı suyu çabuk emek ve çabuk kuruyan kumaşlardan seçilmesi gerekiyor. Güzel dokunmuş keten bir piknik örtüsü bu iş için ideal. Ayrıca bu durumu destekleyen su geçirmez piknik örtüsü modelleri de tercih edilebilir. Çimenlere sere serpe oturmak pikniğin en güzel taraflarından. Bu rahatlığı sağlayan yumuşak kumaşlardaki piknik örtüsü bu keyfi destekliyor. Çünkü, kaba dokunmuş sert bir kumaş cildi tahriş edebiliyor. Dolayısıyla piknik örtüsünün sağlamlığını korurken yumuşak bir dokunuş sağlaması da önemli.

Pek çok piknik örtüsü tasarımda taşıma kayışları ve ayarlanabilir fermuarlarla üretiliyor. Bu durum piknik örtülerini taşımayı kolaylaştırıyor. Ağır bir kumaş, pikniğe taşınacak eşyalarda ekstra ağırlığa sebep olabilir. Bu sebeple, kolaylıkla katlanabilen, hafif kumaşların tercih edilmesi piknikte konforu destekliyor. Kenarlarındaki elastik bant sayesinde rahatça katlanabilen piknik örtüleri kolay taşınıyor ve yer tasarrufu sağlıyor. Ayrıca bu elastik bant sayesinde neredeyse cebe bile sığacak kadar küçülüyor.

Piknik örtünün kişi sayısına uygun, bütün yiyecekleri taşıyacak sağlamlıkla olması gerekiyor. Zemine serilmeye uygun sağlam bir kumaşla tercih edilmeli. Sağlam kumaşlar, üzerine konulan eşyaları taşırken aşınmıyor. Çok sayıda tabak ve yiyeceği taşırken basit bir kumaş yırtılabilir ve bu güzel günü kabusa çevirebilir. Dayanıklı kumaş seçimi ile bu sorunun üstesinden gelmek mümkün. Sağlam dokunmuş bir piknik örtüsü piknik sırasında yırtılma gibi olumsuz durumları engelliyor.

Pikniğin en güzel tarafı çimenlerde oturup, doğayla baş başa kalabilmek. Dolayısıyla, bazen çimenler nemli olabiliyor. Her koşulda zeminin nemli olma ihtimaline karşı alt astarı su geçirmeyen piknik örtüsü seçmek piknik deneyimini bir üst noktaya taşıyor.

Piknik Örtüsü Zemin Koşullarına Uygun Olmalı

Pikniğe giderken hava koşullarının önceden değerlendirilmesi gerekiyor. Eğer piknik gününden bir gün önce hava yağmurluysa zemin nemli olabilir. Güzel piknik deneyiminin ıslak pantolonlarla son bulmaması için su geçirmez piknik örtüsü seçmek gerekiyor. Bununla birlikte, piknik yapılacak yerin zemini iyi değerlendirilmeli. Çimlerde piknik yapmak ne kadar keyifli ise kumsal pikniği de o kadar keyifli. Bu nedenle kumsalda yapılacak piknik için, çimlerde yapılan pikniğe nazaran daha kalın bir piknik örtüsü tercih edilmeli. İnce piknik örtüleriyle yapılan sahil pikniğinde kum oturanları rahatsız edebilir hatta yemeklerin, tabakların ve ikramlıkların içine girebilir. Kalın piknik örtüsü bu durumun önüne geçmeye yardımcı oluyor. Plaj zemininin de nemli olma olasılığı çok yüksek. Piknik plaj örtüsü plaj kullanımına özel olarak üretiliyor. Plaj zeminine dayanıklı özellikler taşıyor ve plajda ince kıyafetlerle oturmaya uygun olarak ekstra kalın ve yumuşak tasarlanıyor. Oldukça kalın özellikte, renkli ve desenli modellere sahip. Çoğu plaj çantasına konulabilecek kadar küçük boyda katlanabiliyor.

Hasır piknik örtüsü modelleri de nemli zeminler için oldukça uygun. Dolayısıyla plaj pikniğinde suya dayanıklılık, rahatlık ve kumu geçirmeme görevlerini başarıyla yerine getiriyor. Hasır, suya dayanıklı, küflenmeyen oldukça dayanıklı bir materyal olduğu için plajda çok sık kullanılıyor. Özel yapısı sayesinde küflenmiyor ve güneşte solmuyor. Temizlenmesinin çok kolay olması da ekstra avantaj sağlıyor. Hasır modeller araçlarda sürekli taşınmaya uygun. Hasır örtülerin arabada ya da evde sürekli ulaşılabilecek bir yerde saklanması güneşin tadını çıkarmaya hazır olmayı sağlıyor. Bu örtülerle sadece piknikte değil, yiyecek ve içecek olmadan her yerde hayata kısa bir mola verilebilir. Piknik örtüleri, yeşillik bir alanda yenilen öğle yemeğinden spor etkinliklerine hatta plajda gün batımını izlemeye kadar birçok aktiviteye uyum sağlayabilir.

En Sevilen Piknik Örtüsü Çeşitleri

Piknik örtüsü modelleri her zevke uygun renkte ve desende üretiliyor. Ayrıca zemine, hava koşullarına dayanıklı ve kullanım kolaylığı sunan modelleri de mevcut. Pikniği bir aile geleneği haline getirmiş kalabalık aileler için daha büyük piknik örtüsü, ani bir şekilde verilen piknik kararı için kullan at örtü modelleri kullanılabilir. Bir kamp alanında uzun süre konaklama yapılacaksa kalın ve ekstra sağlam kumaşlı örtü modelleri tercih edilebilir. Güneşli havalar için de çok renkli ve desenli modeller şıklığın ve konforun yardımcısı oluyor.

Sıklıkla piknik yapan ailelere özel çantalı piknik örtüsü modelleri taşıma kolaylığı sunuyor. Piknik hazırlığı sırasında, piknik sepeti içerisine tabaklar, çatal ve bıçaklar, kesme tahtası ve ikramlıklar konuluyor. Sepetin mevcut ağırlığıyla birlikte kalın piknik örtüsünü taşımak ekstra ağırlığa sebep oluyor. Ancak çantalı modeller örtüyü rahatlıkla taşıma imkanı sağlıyor. Çünkü, kolaylıkla katlanıp çanta haline gelebiliyor. Kalın ve yumuşak üretilen bu modeller katlanarak çanta haline gelince çok şık görünüyor. Şıklıklarıyla da piknikseverler tarafından çok seviliyor. Her koşula, her zemine uygun olan bu örtüler oldukça konforlu bir piknik olanağı sunuyor. Şık çantası tek hareketle açılıp kolayca zemine serilmeye uygun. Açıldığı zaman çok renkli özellikle kırmızı, pembe piknik örtüsü halini alıyor.

Yuvarlak piknik örtüsü modelleri alternatif bir şıklık sunuyor. Klasik dikdörtgen ve kare piknik örtüsü modellerinden çok farklılar. Bu örtüler yuvarlak şekilleri ve ilginç desenleriyle pikniğe eğlence katıyorlar. Desenli piknik örtüsü modelleri arasında en renkli olanları yuvarlak şekilde tasarlanmış modeller. Aynı zamanda sadece zemin pikniklerinde değil yuvarlak çardak masalarında da kullanılmaya uygunlar. Büyük tek başına kullanılabilen modelleri mevcut olduğu gibi küçük üretilenler de renkli şekilleri ve ilginç modelleriyle kabalık pikniklerde çocuklar için ekstra bir alan olan oluşturmak için seçilebilir. Çocuklar bu desenleri çok sevecekler.

Bazı piknik alanlarında çardaklar bulunuyor. Çardakta piknik yapmak da çok keyifli. Çardağın üzerinde tahtadan yapılan yağmuru ve güneşi engelleyen bir gölgelik buluyor. Bu sayede yağmurlu ve güneşli havalarda piknik keyfi yaşanıyor. Çardak masalarına serilmeye uygun piknik masa örtüsü çok seviliyor. Masa pikniğinde pötikareli modeller piknik sofra örtüsü olarak sıklıkla tercih ediliyor. Pötikare piknik örtüsü küçük kareli deseniyle pikniğe samimiyet ve sıcaklık katıyor. Aynı zamanda boyut olarak doğru tercih edildiği takdirde bu modeller çimenlerde de kullanılmaya uygun.

Piknik masa örtüsü tek kullanımlık seçenekler son yılların popüler ürünleri arasında. Kullanıcıları yıkama, kurutma derdinden kurtarıyor. Bu örtüler ihtiyaç kadar olanının kesilip kullanılabilmesi için genellikle rulo şeklinde üretiliyor. Tatillerde, yazlıkta, kumsalda veya arabada acil durumlar için bu ruloyu taşımak mantıklı olabilir. Bu sayede uygun bir ortam bulunur bulunmaz kullanmaya olanak tanıyor. Genellikle yıkama, temizleme derdi olmaması için kalabalık, çok gruplu piknik ve parti organizasyonlarında kullanılıyor. Aynı zamanda ağaçlık alanda yer alan işletmeler de bu kullan at piknik örtülerini kullanmayı tercih ediyor.

Su Geçirmez Piknik Örtüsü ile Ekstra Konfor

Kamp yapmayı sevenler doğru örtüyü seçmeye ihtiyaç duyuyor. Özellikle outdoor piknik örtüsü kamp alanlarında kullanılmaya son derece uygun. Üstün kumaş teknolojisiyle hava koşullarına dayanıklı. Sağlam alt kaplaması zeminden gelecek soğuğa karşı koruyor. Bu özelliğiyle soğuk havada bile keyifli dakikalar geçirmeye olanak sağlıyor. Su ve kum geçirmiyor ve neme karşı dayanıklı. Dolayısıyla kişilerin ıslak zeminden etkilenmesini önlüyor. Kamp piknik yer örtüsü hem yiyip içmeye hem de dinlenmeye olanak tanıyor. Özel yapımı sayesinde birkaç silkelemeyle üzerindeki kum, yiyecek taneleri itiliyor. Genellikle üst kısmı yumuşak kumaştan üretiliyor. Bu sayede konforlu bir dinlenmeye olanak tanıyor. Çoğu modeli katlanarak çanta haline geliyor ve sırt çantasına asılacak şekilde tasarlanıyor. Bu sayede taşıması çok kolay. Birbirinden şık, sağlam ve dayanıklı modelleriyle outdoor piknik örtüsü her pikniğe eşlik etmeye aday.

Su geçirmeyen, kolay silinen ve rahat yıkanan muşambalı piknik örtüsü modelleri çok işlevsel. Piknik sırasında kumaş örtülere damlayan yağı anında temizlemek mümkün olmuyor. Ancak, muşambalı modeller nemli bir bez yardımıyla hemen temizlenebiliyor. Bu sayede muşambalı örtüler en sevilenler arasında. Bazen tek başına özellikle masada bazen de kumaş piknik örtüleriyle birlikte kullanılıyor. Zemine renkli, büyük kumaş piknik örtüsü, hemen üstüne de yemeklerin altına gelecek şekilde muşambalı örtü seriliyor. Böylelikle kumaş örtü damlayacak yağ, sos gibi ürünlerden korunmuş oluyor. Ayrıca muşambalı modeller arasında sadece altı muşamba kaplamalı olarak üretilen seçenekler de var. Alt kısmındaki muşamba kaplama örtünün üst kısmını zeminden gelecek nemden koruyor. Altı muşambalı modellerin üst kısmı da yumuşak kumaştan üretiliyor. Bu yumuşak kumaş sayesinde kişilere konforlu bir oturma alanı da sağlıyor. Piknik örtüsü fiyatları kumaş özellikleri ve boyutlarına göre farklılık gösteriyor.

Doğru Renk Seçimiyle Piknikler Daha Keyifli

Piknik bahar aylarının en keyifli aktiviteleri arasında ilk sıralarda geliyor. Bu keyfin en önemli aksesuarı olan piknik örtülerinde renk seçimi önemli etkenler arasında. Doğru renk seçimiyle hazırlanan sofralar daha iştah açıcı hale geliyor. Mavi tonlarında bir örtü, sıcak bir gündüz pikniğine zarafet ve rahatlık katıyor. Ancak outdoor piknik örtüsü modellerinde açık mavi seçeneği kullanmak çok uygun değil, özellikle de kamp alanında kullanılacaksa. Çünkü, kamp alanında hava karardıktan sonra da piknik örtüsü yemeklere eşlik ediyor. Karanlık havada kullanılacak açık mavi örtü karanlık havanın olumsuzluğunu teşvik edebilir.

Kırmızının hemen hemen her tonu çok seviliyor. Kırmızı, enerjiyi, neşeyi, sevgiyi ve aşkı çağrıştırıyor. Kırmızı piknik örtüsü ise, her yerde kullanıma uygun. Çünkü doğanın rahatlatıcı etkisi örtüdeki kırmızıyla bütünleşiyor. Bu sayede enerjik ama sakin, keyifli ama cesaretli bir etki sağlıyor. Kırmızı kareli piknik örtüsü modellerinde en çok kullanılan renklerden biri. Piknik örtüsü kareli modeli kırmızı ve beyaz karelerden oluşuyor. Piknikle özdeşleşen bu piknik örtüsü modeli pikniği daha samimi, daha keyifli hale getiriyor.

Doğada açık havada geçirilecek bir piknikte yeşile bol bol rastlamak mümkün. Yeşilin sakinleştirici ve huzur veren etkisi piknik örtüsünde de kullanıldığı zaman maksimum keyif, maksimum dinlenme vadediyor. Yeşil doğa pikniklerinde tek başına değil de desenlerle kullanılırsa daha keyifli oluyor. Uyum ve huzur duygusunu arttırıyor. Piknik atıştırmalıklarını samimi ve eğlenceli bir ziyafet sofrasına çeviriyor.

Sarı neşenin, mutluluğun, iyimserliğin rengi olarak anılıyor. Mutlu ve neşeli bir piknik ortamı oluşturmak için sarı beyaz tonlarıyla eşleştirilebilir. Aynı zamanda turuncu ve kırmızıyla birlikte kullanıldığı zaman ahenkli bir ortamın enerjisini yükseltiyor. Klasik piknik örtüsü modellerinde farklılık arayanlar için ideal. Yuvarlak piknik örtüsü seçeneklerinde genellikle sarı, turuncu gibi renkler çok fazla kullanılıyor. Aynı zamanda yuvarlak, desenli piknik örtüsü içerisinde mutlaka sarı tonlarında çiçekler ya da desenler bulunuyor. Sarı rengi sevenler için bu modeller çok uygun.

Beyaz her türlü tasarımda en çok kullanılan renklerden biri. Dolayısıyla beyaz piknik örtüsü desenleri için de en çok kullanılan renk. Beyaz; saflığı, samimiyeti, temizliği ve huzuru yansıtıyor. Kolay kirlenebilir olduğu için tek başına kullanılmıyor. Genellikle kırmızı, sarı, mavi gibi renklerle birlikte sofra piknik örtüsü olarak kullanılıyor. Puantiyeli piknik örtüsü modellerinde renkli örtünün üzerindeki beyaz puantiyeler piknik örtüsünde beyaz rengin kullanımının en popüler olduğu yer.

Pembe; romantik, arkadaş canlısı, duyarlı, şefkatli bir atmosfer yaratan sakin bir renk. Desenlerinde pembe kullanılan renkli piknik örtüsü seçenekleri yiyecekleri tatlandırıyor ve samimiyeti arttırıyor. Genellikle ekose piknik örtüsü modellerinde pembe, beyazla birlikte kullanılıyor.

Birbirinden Şık Piknik Örtüsü Modelleri Trendyol’da

Trendyol birbirinden şık piknik örtüsü modellerini siz değerli müşterilerinin beğenisine sunuyor. Eğer siz de en güzel tasarımları, birbirinden ilginç modelleri bir arada görüp ihtiyacınıza en uygun olanı seçmek isterseniz Trendyol’daki piknik örtüsü modellerine mutlaka göz atın. Dönemsel indirimler ve kaçırılmayacak fırsatlarıyla Trendyol avantajlı alışveriş dünyasının kapısını aralayın. Sadece size özel indirimleri, hızlı teslimat ve güvenli alışveriş fırsatını kaçırmayın.

Yukarı Çık