Renk
Fiyat Geçmişi
Tip
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Polietilen Boru

" araması için 107 sonuç listeleniyor
DİNAMİK 1/2" Polietilen Boru Izolesi

DİNAMİK1/2" Polietilen Boru Izolesi

72 TL
Sepete Git
DİNAMİK 2"polietilen Boru Izolesi

DİNAMİK2"polietilen Boru Izolesi

105 TL
Sepete Git
İzocam 40 Düz Polietilen Peflex Boru

Izocam40 Düz Polietilen Peflex Boru

110 TL
Sepete Git

Polietilen Boru Çeşitleri ile Temiz Sistemler Trendyol'da!

Polietilen boru, çok esnek yapıya sahip olan borular arasında bulunur. Bu özelliklere sahip olması sayesinde uygun bir montaj sağlanır. Kopma kısmındaki uzama yaklaşık olarak 350 cm'dir. Bu boru çeşitleri çeşitli hareketlerden kolay kolay etkilenmez. Ayrıca bu boruların patlatma fonksiyonu hiçbir şekilde yoktur. Darbelere karşı oldukça dirençlidirler ve çatlak ilerlemesine karşı da yüksek bir oranda dirençlidirler. Boru çeşitlerinin düşük iç yüzey pürüzlülüğüne sahip olması projelendirilirken çap seçiminde büyük bir oranda avantaj sağlar. Boruların çeşitleri su altı yerleşimi için de son derece uygundur. Boruları öne çıkaran niteliklerden bir diğeri de deniz suyundan ve deniz hareketlerinden etkilenmeyen yapıya sahip olmalarıdır. Bağlantı yöntemi nedeniyle borunun savurgan yapısı yoktur. Bu tip borular zararlı olan UV ışınlarına karşı da dayanıklıdır ve en son teknoloji ile test edilmiştir. Boru, toprak yapılarının erozyonuna neden olan kirletici maddelere karşı dayanıklıdır. Bu nedenle ekstra bir korumaya gerek yoktur. Kimyasala karşı dayanıklı olmaları sayesinde de çeşitli alanlarda tercih edilen, suyun kokusunu ve tadını değiştirmeyen aynı zamanda da sağlıklı olan polietilen borular arasından sizler de uygulama alanını göz önünde bulundurarak seçimler yapabilirsiniz.

Polietilen Boru Çeşitleri

Polietilen Boru Çeşitleri

Polietilen izole boru çeşitleri, 20mm'den 1200mm'ye kadar istenilen çap, basınç ve boyutlarda, üstün performans ve yüksek kalite ile üretilmektedir. Yüksek yoğunluklu polietilen boru, pürüzsüz bir iç yüzeye sahip olan güçlü, hafif ve dayanıklı bir borudur. Hemen hemen tüm saha şartlarında uygulaması kolay olan polietilen kangal boru çeşitleri böylelikle pek çok kişi tarafından tercih edilirler. PE borunun paslanmaması kullanıcıların olmazsa olmaz tercihlerinden biridir. Tuzlu su ve kanalizasyonda bulunan kimyasal bileşenlere karşı da bu borular dayanıklıdır. Aşındırıcı asitlere, bazlara pek çok boru malzemesine göre polietilen kaplı çelik boru daha dayanıklıdır. Bu özellikler, boruyu kullanıcıyı hayal kırıklığına uğratmayacak kalitede bir boru haline getirmektedir. Doğalgaz polietilen boru çeşitleri, aşındırmaya, deforme olmaya, su geçirmeye ve daha farklı pek çok faktöre karşı dirençlidir. 32 lik polietilen boru soğuk tesisatların etkilerine karşı kaliteli bir şekilde tasarlanmıştır. Denizcilik uygulamaları için kıyıya uzun bir boru takılır ve sonra ideal bir şekilde yerine oturtulur. Madencilik alanı, çeşitli drenaj sistemleri, sutaşıma, gaz toplanan hatlar, su şebekeleri ve aynı zamanda da katı atıkların depolanmakta olduğu alanlarda da bu borular güvenli kullanımı nedeniyle tercih edilmektedir. PE boru olarak da adlandırılan koruge borunun ağırlığı hesaplanırken, içi boş silindir hacim hesabı ile Pe borunun yoğunluğu çarpılarak borunun sahip olduğu ağırlık elde edilir. Boruların imalat sırasındaki çeşitli işlemlerden dolayı genleşme özelliğine sahip olması boru ölçü tablosu derlenirken tolerans seviyesinin de dikkate alınmasını gerektirir. Polietilen boru ölçüleri sayesinde farklı alanlarda bu boruların kullanımı gerçekleştirilebilmektedir ve bu borular üstün bir kalite ile üretilmektedir. Polietilenin özellikleri, değişik sistemlerde bu boruların en iyi tercihlerden biri olmasını sağlar. Yer altı ve aynı zamanda da yer üstü boru inşaat alanlarında, açık deniz dolu savak projelerinde, çeşitli çiftliklerin üretim aşamalarında bu borular tercih edilir. Tüm borular ve ekstra parçalar mekanik birleştirme ile bütün bir görünüme kavuşturulur.

Avantajlar Sunan Polietilen Boru Çeşitleri

Avantajlar Sunan Polietilen Boru Çeşitleri

Çok esnek yapıya sahip olan ve bu sayede uygun montaj imkânı sunan borular birbirinden farklı alanda kullanılabilir ve çok fazla avantaj sunar. Kopma anında uzama en az %350'dir. PE borular yer altı hareketlerinden etkilenmez ve patlama özelliği yoktur. Yüksek darbe dayanımı ve çatlak ilerleme direnci yüksek olan boruların iç yüzey pürüzlülüğünün düşük olması projelendirme aşamasında çap seçiminde büyük avantaj sağlamaktadır. Denizaltı altına döşenmeye uygun olup, tuzlu su ve deniz hareketlerinden bu borular kolay kolay etkilenmez. HDPE boru bağlantı yöntemi montaj israfını ortadan kaldırır. Boru çeşitlerinin sunmakta olduğu avantajlar arasında UV ışınlarına karşı dayanıklı bir yapıya sahip olmaları da bulunur. Bu sayede açık alanlarda tercih edilebilirler. Toprak yapısındaki aşındırıcı kirleticiler tarafından saldırıya uğramazlar. Kimyasal bileşenlere karşı dayanıklıdırlar. Bitki ve ağaç kökleri polietilen borulardan geçemez. Sizler de bu borular arasından kullanmak istediğiniz alana ve diğer detaylara göre ideal seçimler gerçekleştirebilirsiniz. Boruların geniş kullanım alanları sunması, farklı ölçü ve ebatlarına sahip olması sizlerin ideal seçimler gerçekleştirebilmesine yardımcı olurken aynı zamanda da uzun bir kullanım ömrü sunar. Boruları kullanmayı tercih edeceğiniz alanda bu borular sayesinde hem üst seviye bir dirençlilik hem de üstün bir performans elde edebilirsiniz. Tüm bu faktörleri göz önünde bulundurarak borular arasından seçimlerinizi yapabilir, Trendyol güvencesi ve kalitesi ile de son derece kısa süreler içerisinde sahip olabilirsiniz.

Polietilen Boru Fiyatları

Polietilen Boru Fiyatları

Pe boru olarak da bilinmekte olan bu boruların birbirine bağlanması için hem mekanik bağlantı hem de füzyon bağlantı tercih edilebilir. Harici kompresyon fitingleri ve diğer kaliteli bir şekilde tasarlanmış olan çeşitli adaptörler kullanılarak diğer borulara bağlanır. Bağlantılar, onları kullandığınız yere göre uygulanır. Son teknolojiye bakıldığında yaygın olarak iki yöntem kullanılmaktadır. Birleştirme yöntemleri, füzyon bağlantı ve aynı zamanda da alın kaynağı olmak üzere ikiye ayrılır. Elektro füzyon işlemi, kaynak bağlantısının iç kısmını kaynaklamak için çeşitli ısıl elemanlardan yararlanır. Boruyu fitinge yerleştirdikten sonra kaynak makinesi ürünün uç kısmı kaynak fitinginin soketine bağlanmakta ve elektrik akımı ile ısıtılmaktadır. Borular elektro füzyon bağlantı parçaları ile bağlanır. 20 mm'den 1400 mm'ye varana kadar çeşitli çaplardaki borular, elektro füzyon işlemi kullanılarak dış boru ile de kaynatılır. Boruların ölçüsü kullanım yerine göre seçilebilir. Bu boruların bir yerden bir yere taşınması ve monte etme aşamaları da diğer boru çeşitlerine kıyasla bir hayli kolay olduğu için çok sık tercih edilir. Üstelik bu sayede boruların kullanımı çok daha az bir maliyet gerektirmektedir. Polietilen boru fiyatları belirlenirken birbirinden çeşitli pek çok faktör de göz önünde bulundurulur. Örneğin borunun üretim aşamalarında tercih edilmiş olan malzemelerin kalitesi, boru çeşidinin ölçüleri, dayanıklılığı, kullanılabilecek olan alana uygunluğu ve daha farklı pek çok detay fiyatlandırma noktasında etkin bir rol oynar. Bu sayede kullanıcılara hem geniş bir ürün yelpazesi hem de geniş bir fiyat yelpazesi sunulmuş olunur. Üstelik boruların üretim aşamalarında tercih edilmiş olan malzemelerin kalitesi uygulama gerçekleştirilen alanlarda üstün bir dirençlilik sağlarken kullanıcıların daha pratik özellikler ile de bir arada olabilmesine yardımcı olur. Yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı borular Trendyol sitesinde kullanıcıların beğenisine sunularak, kullanıcıların bütçelerine uygun geniş fiyat aralıkları sunar. Kullanıcı Pe 100 borunun nerede kullanılacağını net bir şekilde belirledikten sonra borunun uzunluğuna ve kalınlığına karar verir. Üretilen boruların tümü, kullanıcının bütçesine uygun, yüksek mühendislik ürünü ve kendini kanıtlamış olan bir borudur. Üretimin ilk aşamasından başlayarak son aşamalarına kadar doğru ankrajlara, düşük maliyete, kolay nakliyeye sahip olan borular rahatlıkla seçilebilir. Bu borular, üst düzey performansı ve üstün bir kaliteye sahip olması nedeniyle üst düzey projeler için vazgeçilmezdir.