İlgili Kategoriler
Fiyat
Fiyat Geçmişi
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Pos Cihazı

" araması için 322 sonuç listeleniyor
Beko 300 TR EFT POS YAZARKASA
Kargo Bedava

Beko300 TR EFT POS YAZARKASA

8.699 TL
Sepete Git

Size ve Müşterilerine Pratiklik Sunan Pos Cihazı Modelleri Trendyol'da!

Ticaret, insan var oldukça önemini sürdürecek bir olgudur. Para, ihtiyaçların giderilmesi konusunda büyük önem arz eder. Para, hemen hemen her yerde geçerli olan bir öğedir. Giyimden yemeğe her sektördeki ihtiyaç, para aracılığıyla giderilir. Bankaların kredi kartını desteklemesiyle birlikte harcama ve ödemelere büyük ölçüde kolaylık gelmiştir. Artık sadece nakit harcamalar değil, kart üzerinden harcamalar da yapılabilir. Bu ödemelerin kolayca gerçekleştirilebilmesi için kartlara özel POS cihazları üretilmiştir.

POS cihazları hem müşteri hem de işletmeci için çeşitli avantajlara sahiptir. Cihaz üzerinden ödeme gerçekleştikçe tıpkı müşteri gibi işletmeci de çeşitli kampanyalardan yararlanma hakkına sahip olur. Kullanım kolaylığı nedeniyle artık küçük esnafların bile dükkânında bulundurduğu ürün, banknotlara alternatif olarak kullanılır. Cihaz, zamanla kullanım alanlarına göre kendi içerisinde farklılık göstererek türlere ayrılmıştır. Bu sayede hangi sektörde hizmet verdiğiniz fark etmeksizin işletmeniz için doğru ürünü kolayca bulabilirsiniz.

Her İşletmenin İhtiyacı POS Cihazı Çeşitleri Özellikleri Nelerdir?

Her İşletmenin İhtiyacı POS Cihazı Çeşitleri Özellikleri Nelerdir?

POS cihazı, en küçük işletmelerin bile elinin altında bulundurduğu önemli bir üründür. Cihaz, işletmecilerin müşterilerine nakit yerine kartla alışveriş yapabilme imkânı sunmasını sağlar. POS, satışların artmasına da yardımcı olur. Nakit taşımayan kişiler de almak istediklerini karttan geçerek dilediği ürünü satın alır. POS makinesi, basit ve etkili bir alışveriş deneyimi için kullanmayı tercih edebileceğiniz alternatif yollardan biridir. İşyeri için POS cihazı satın almak isteyen biri, ürünün pek çok farklı çeşidiyle karşılaşır. Her bir alet, kendine has özelliklerle zengileştirilmiştir. Bu nedenle kendiniz ve işletmeniz için uygun olan cihazı satın almadan önce ürünlerin özelliklerini dikkatle incelemeniz gerekir.

POS cihazının genel kullanımı sadece satış işlemiyle sınırlı değildir. Satış işlemi, cihazın yoğun olarak yerine getirdiği bir durumdur. Ancak bunun haricinde, iptal ve iade işlemlerinde de sıklıkla tercih edilir. Yapılan alışverişte iade durumu oluştuysa bunu cihazdan gerçekleştirerek ödemenin kredi kartına geri aktarılması mümkündür. Yanlış tutar girilen alışverişleri de cihazla kolayca iptal edebilirsiniz. Ödemelerinizde provizyon olması şartsa ürün, bu konuda da size yardımcı olur. Cihazların genel kullanım amacı bu yöndedir. Ürün, çeşitlerine ayrıldığında kullanılması gerektiği alanlar da değişiklik gösterir. Örneğin, satış kısmında verileri işleyip kaydeden ve hesaplayan POS cihazı bulunur. Yabancı para birimine ait kartlarla işlem yapılmasını sağlayacak ürün çeşitleri de mevcuttur.

POS cihazı, her işletmenin büyük bir ihtiyacı hâline gelmiştir. Satış işlemlerini kolaylaştırmak için kullanılan POS cihazları, sahip olduğu özelliklerle işinizde size çok büyük yardımcı olabilir. Alacağınız ürünü seçerken işletmenize uygunluk sağlayıp sağlamadığına dikkat etmeniz gerekir. Amacının yanı sıra ürünün nasıl bir yerde kullanılacağı da büyük önem arz eder. İşyerinizde internetin olup olmaması, kablo tercihiniz gibi faktörler, alacağınız pos cihazını doğrudan etkiler. Örneğin; bir kuryenin kablolu yerine taşınabilir POS cihazına sahip olması gerekir. Böylelikle internet üzerinden satış işlemi yapılmadığı zamanlarda kapıda kartla ödeme almak mümkün olur. POS cihazının özellikleri; kullanım amacınıza, işinize ve sizin isteklerinize uyum sağlayabilmek için çeşitlendirilir.

Kullanım Amacınıza Göre Tercih Edebileceğiniz POS Cihazı Seçenekleri

Kullanım Amacınıza Göre Tercih Edebileceğiniz POS Cihazı Seçenekleri

POS cihazı çeşitleri, kullanım amacınıza göre değişiklik gösterir. Bu nedenle cihazı satın almadan önce işinizi nasıl bir ürünün tamamlayabileceğini netleştirmeniz gerekir. Kimi aletlerin kullanımı bazı işyerleri için T.C. Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından zorunlu hâle getirilmiştir. Bu ürün, yeni nesil ÖKC olarak da bilinen yazar kasa POS cihazıdır. ÖKC, “Ödeme kaydedici Cihaz” adının kısaltılmış hâlidir. Gün içerisindeki verileri işleyip ödemeleri kaydederek hesaplamalar yapar. İşletmenizin bu ürünü kullanma zorunluluğu olup olmadığını kontrol etmek için bağlı bulunduğunuz vergi dairesine ya da mali müşavirinize danışmanız gerekir.

Para alışverişini döviz üzerinden yapıyorsanız söz konusu cihazı kullanmanız yararlı olabilir. Yaptığınız iş gereği yabancı para birimlerini kabul etmeniz gerekebilir. Bunu sadece nakitle yapmak yerine döviz POS cihazı alarak işlemlerin karttan da yapılabilmesini sağlayabilirsiniz. Döviz destekli cihazlar, Euro’dan Çin Yuanı’na kadar pek çok para birimini kabul ederek işletmenizin gelişmesine katkıda bulunur. Yaptığınız meslek de POS cihazı seçiminde son derece önemlidir. Örneğin, serbest meslek faaliyetine ait bir doktor, diş hekimi ya da veterinerseniz işletmeniz için alacağınız ürün değişiklik gösterir. Doktor POS cihazı olarak bilinen ürün, müşterilerinizin ihtiyaçlarını usulüne uygun olarak karşılamanıza yardımcı olur.

Manav ya da şarküteri işletiyorsanız, kuruyemişçilik ya da aktarlık yapıyorsanız sizin için uygun ürün, terazi POS modelidir. Bu model, üzerinde ürünü tartıp kodunu girebileceğiniz ve aynı anda ödeme alabileceğiniz bir cihazdır. Doğru ve tam zamanlı ölçümler yaparak satışınızı son derece pratik bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede işletmenizde hızlı bir akış yakalamanız daha mümkün hâle gelir. Toptancılıkla uğraşıyorsanız tercih etmeniz gereken alet, seyyar POS cihazıdır. Perakende satışlarda kullanımı yasal olmayan bu ürün, sadece toptancıların ihtiyaçlarına yöneliktir. Ayrıca hem kredi hem de ATM kartlarıyla ödeme alarak sunduğunuz alternatiflerini genişletmek için ise EFT POS cihazını satın almayı düşünebilirsiniz.

Çalışma Prensiplerine Göre POS Cihazı Seçenekleri Nelerdir?

Çalışma Prensiplerine Göre POS Cihazı Seçenekleri Nelerdir?

POS cihazı, kullanım amacına göre çeşitlere ayrılabildiği gibi çalışma prensibine göre de büyük farklılıklar gösterir. İşyerinizin imkânları ve yaptığınız işin prosedürü, satın alacağınız POS cihazının çalışma şeklini belirleyen temel faktörlerdendir. Müşterinizin ödeme konusundaki tercihi de son derece önemlidir. Satın alınan POS cihazının hem müşterinin hem de sizin isteklerinizi karşılayabilmesi gerekir. Temassız ödeme yönteminin gündeme girmesiyle kartla ödeme sırasında şifre girme zorunluluğu ortadan kalkmıştır. İşletmenizin bu güncellemeye adapte olabilmesi için temassız POS cihazı kullanabilirsiniz. Müşterilerinizin ekran üzerinden kart çipini okutarak ödeme yapmasını sağlayabilirsiniz.

Mobil POS cihazı da tercih edebileceğiniz bir diğer ürün çeşididir. SIM kartlı POS cihazı olarak da bilinen alet, ödeme alan ve internet bağlantısı sorunu yaşayan işletmeler için son derece idealdir. Kablosuz POS cihazı, içerisinde SIM kart için bir alan bulundurur ve GSM/GPRS ağı üzerinden çalışır. SIM kartı, üyesi olduğunuz bankadan temin edebileceğiniz gibi kendiniz de alabilirsiniz. Mobil özellikteki wireless POS cihazını kullanmak için 3100 sayılı Kanun’a tabi olmamanız gerekir. Şartları sağladığınız takdirde işletmeniz için internetsiz POS cihazını kullanmaya başlayabilirsiniz. Çalışma prensiplerine göre geri kalan ürünleri; Android, sabit, dokunmatik, manuel, kapalı devre ve parmak izinli POS cihazı olarak sıralamak mümkündür.

Android POS cihazı, tercih edebileceğiniz bir diğer ürün türüdür. Android tabanlı bir çalışma prensibine sahip olan ürünle kolayca ödeme alabilir, satışlarınızı görüntüleyebilir ve stok takibi yapabilirsiniz. Bu özellikteki ürünlerin yanı sıra çalışmak için internete ihtiyaç duyan cihazlar da bulunur. Wi-Fi POS cihazı, buna örnek olarak gösterilebilir. ADSL tabanlı ürün, sabit internet bağlantısının bulunduğu işletmelerde rahatlıkla kullanılabilir. Bu tarzdaki cihazlarda ödeme işlemleri Wi-Fi üzerinden gerçekleştirilir. Bu sayede hem zamandan tasarruf etmiş hem de iletişim trafiğinden kurtulmuş olursunuz. Çeşitli nedenlerle kimi zaman POS ile ödeme işlemi hata verebilir. Böyle bir anda müşteriyi de mağdur etmemek için manuel çalışma sistemi bulunan cihazlar, hayat kurtarıcı olabilir. Manuel POS cihazıyla ödeme alınması için kart şifresinin tuşlanması gerekir.

POS cihazları, kullanıcılarına sundukları imkânlarla da kendi içerisinde farklılaşabilir. Örneğin; dokunmatik özellikteki cihaz, tuşlara temas etmeden hızlı bir şekilde ödeme alabilmenize ve işlemleri tamamlayabilmenize olanak tanır. Son yeniliklerle birlikte parmak iziyle çalışan POS cihazı da oldukça rağbet görür. İzinli personelinizin ve sizin parmak izinizi tanıyan cihaz, sunduğu ayrıcalıklar sayesinde çok daha güvenli bir deneyimden yararlanmanıza imkân verir.

POS Cihazı Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

POS Cihazı Kullanmanın Avantajları ve Dezavantajları Nelerdir?

İşletmeniz için uygun POS’u kullanmak, size avantaj sağlayabileceği gibi bazen problem de yaşatabilir. İşletmeniz bünyesine bulunduğu katkılar incelendiğinde, cihazın çok avantajlı olduğu görülür. Örneğin; kullandığınız POS, gün sonu işlemlerini takip edebilme imkânı verir. Böylece bir nevi her mesai bitiminde üyesi olduğunuz bankayla o günün hesabını yapmış olursunuz. Ürün, işletmeci için pratik ve akıllı bir muhasebeci gibidir. Günlük kazancınızı POS cihazının bu özelliğini kullanarak kolayca hesaplayabilirsiniz. Cihazın hem kullanım alanlarının hem de çalışma prensiplerinin farklılaşması da size çok önemli katkılarda bulunur.

Mesleğiniz ve yaptığınız iş gereği size uygun olan cihazı seçerek ürünün sunduğu fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Ödemeyi aldığınız yer buna örnek olarak verilebilir. Kasadan alınan hesaplarda sabit cihazlar yeterliyken masa ya da paket servis gibi hizmetlerde cihazın mobil ve taşınabilir özelliklere sahip olması gerekir. Terazi tipi cihaz, manav ve baharatçı gibi tartım işlemiyle satış yapan esnaflarda sıklıkla tercih edilir. Bu cihaz, alışverişin hızlı bir şekilde tamamlanmasına katkıda bulunur. Diş hekimi, doktor ve veterinerlerin seçebileceği cihazlar ayrıyken toptancıların kullanması gereken tür de ayrıdır. POS cihazları, genel olarak müşterilere ödeme konusunda ikinci bir yol sunar. Böylece işletmeniz, nakit bulundurmayan müşterilere de kolayca hitap etmeyi başarır.

POS cihazı kullanmanın bazı dezavantajları da bulunur. Ürün, sizi direkt olarak bankaya bağladığı için yaşadığınız sorunlarda üyesi olduğunuz kuruluşla iletişime geçmeniz gerekir. Bu da kimi zaman yoğun bir iletişim trafiğine neden olabilir. Çözülmesi gereken cihaz sorunları, bankayı ilgilendirdiği için çok uğraştırıcı olabilir. Müşteri kaybetmemek adına olası problemleri çabuk halletmeniz de önemlidir. Yaşanan problemlerin giderilmesinde vakit, son derece dardır. Aldığınız cihazın sürekli sorun çıkarmayacak, kaliteli ve dayanıklı bir ürün olması gerekir. Güvenlik de dikkat etmeniz gereken bir diğer husustur. Müşteri, kart bilgilerini size ilettiği için mutlaka güven aşılamanız gerekir. Bu nedenle seçtiğiniz POS cihazının donanımlı özelliklere sahip olması şarttır.

Pos Cihazı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Pos Cihazı Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

POS cihazı satın alırken dikkat etmeniz gereken pek çok unsur bulunur. Öncelikle işyerinizin şartlarını güzelce değerlendirmeniz gerekir. Mekânda aktif internet bağlantısının olup olmadığı, satın alacağınız cihaz için büyük ölçüde önem arz eder. Almayı düşündüğünüz cihaz, Wi-Fi bağlantılı olarak çalışıyorsa ancak işletmenizde internet bulunmuyorsa bu sorun hâline gelebilir. Bu yüzden internet bağlantısına ve performansına göre bir karar vermeniz gerekir. Böylelikle cihazınızı mobil mi yoksa sabit özellikte mi alacağınıza kolayca karar verebilirsiniz. Yaptığınız iş de ürünü satın alırken göz önünde bulundurmanız gereken bir konudur. Kuryeniz var ve paket servise çıkıyor ya da kargo götürüyorsa kullanımdan maksimum verim almak için SIM kartlı, kablosuz ve taşınabilir cihazları araştırmanız gerekir.

İhtiyacınıza yönelik bir sınıflandırma yaptıktan sonra cihazın teknik özelliklerine bakmanız önerilir. POS cihazının tüm bankalarla uyumlu olup olmadığına mutlaka dikkat etmelisiniz. Müşterileriniz kartıyla ödeme yapmak istediğinde hangi banka olduğu fark etmeksizin hizmetinizi tam anlamıyla sağlayabilmeniz gereklidir. Bu sebeple ürünü satın almadan önce anlaşmalı olunan bankalara dikkatlice göz gezdirebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta da cihazın hafızası ve yazma hızıdır. Depolama kapasitesi, günlük işlemlerinizi kolayca takip edebilmenizi ve uzun süre boyunca gelir gider hesaplayabilmenizi sağlar. Yüksek hafızalı cihazlar, küçük bir muhasebeci gibidir. Dolayısıyla hafıza kapasitesini de incelemeniz gerekir.

Yazma hızı, cihazda önem arz eden bir özelliktir. Ürün ne kadar hızlı olursa işlemleri o kadar çabuk bir şekilde girebilir ve ödemeyi alabilirsiniz. Yavaş çalışan bir POS cihazı hem sizi hem de ödeme yapmak için bekleyen müşteriyi huzursuz edebilir. Üst düzey performansa sahip cihazlar, hızlı bir akış sağladığı için kasa önünde sıralara neden olmaz. Böylece müşterileriniz, sunduğunuz kasa hizmetinden daima memnun kalır. Donanımlı özelliklerle zenginleştirilmiş POS cihazı, uzun süre boyunca gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Kaliteli bir ürün, neredeyse hiçbir problem yaşatmayacağı için sürekli olarak bankayla görüşme yapmanıza da gerek kalmaz. Tüm bu unsurlara dikkat ederek satın aldığınız POS cihazıyla minimum çabayla girdiğiniz işlerden maksimum verim alırsınız.

Pos Cihazı Fiyat Aralıklar Nasıldır?

Pos Cihazı Fiyat Aralıklar Nasıldır?

POS cihazları, temelde aynı işlevi görüyor olsalar da her biri farklı alanda uzman modellere sahiptir. POS cihazı fiyatları, ürünün modelinden bünyesinde barındırdığı özelliklere kadar birçok kritere göre değişiklik gösterebilir. Her işletme aynı ciro miktarına sahip olmadığından ve hizmet sağladıkları sektör farklılığından cihazlar da kendi içerisinde çeşitli dallara ayrılır. Bazı işyerlerinde altında kasa bulunan cihazlar tercih edilirken paket servisin yapılması gerektiği anlarda kablosuz ve mobil özellikteki modelleri bulunması önem arz eder. Dokunmatik ekran ve parmak izi okuyucu gibi nitelikler, ürünler arasında fiyat farklılığına neden olur. Ürünün ölçüsü de fiyat konusunda aşağı ya da yukarı yönlü oynamalar yaratır. Örneğin; büyük POS cihazı, nispeten küçüklere göre fiyatta artışa neden olabilir.

Cihazın sahip olduğu teknik özellikler de fiyatta farklılık oluşturan önemli unsurlardan biridir. Üründe bulunan hafıza alanı, yazma hızı, veri işleme performansı gibi özellikler, rakamların farklılaşmasında oldukça etkilidir. Fan konusu da ürün özelinde son derece önemlidir. Hızlı bir akış olmasını sağlayan fanın varlığı, cihazın daha yüksek fiyatlardan satılmasına sebebiyet verir. Bu anlamda fansız POS cihazı, aşağı yönlü bir profil çizer. Cihazın sahip olduğu çalışma gücü arttıkça fiyat da yukarı yönlü bir grafik çizer. Bu nedenle cihazın beklentilerinizi karşılayıp karşılamayacağından emin olduktan sonra fiyat performans ürünü araştırmasına girebilirsiniz. Son teknolojilerin yardımıyla üretilmiş olan akıllı POS cihazı da ilgili yazılımlar yüklendiğinde tüm verilere sahip olmanıza yardımcı olur. Yapılan her işlemi kayıt altında tutabilmenize imkân veren cihazlar, fiyatta farklılıklara neden olabilir.

Cihazı satın almak için birbirinden farklı seçenekler mevcuttur. Herhangi bir bankaya özel üretilmiş olan POS cihazlarını ücretsiz şekilde alabilirsiniz. Ancak o zaman bazı yükümlülükler altına girmeniz gerekir. Ücretsiz hizmetten yararlanmak için bankalara belirli bir işlem hacmini garanti etmeniz şart koşulur. Bazı bankalar da kendi cihazını üye işletmecisine farklı fiyatlandırma ve taksit imkânıyla sunar. İşletmeci, bu iki yol yerine kendi cihazını almayı da tercih edebilir. Bankayı aradan çıkaran bireyler, kendi buldukları POS cihazlarından dilediğini satın alabilir. Ancak cihazın alındığı firmanın güvenilir, gerekli denetimlerden geçmiş ve onaylı olması önelidir. Siz de işletmeniz için uygun olan POS cihazı setini Türkiye’nin online alışveriş platformlarından biri olan Trendyol üzerinden sadece birkaç tıkla satın alabilirsiniz. Sitenin kullanıcılarına sunduğu filtreleme seçeneklerinden yararlanarak işletmeniz için en uygun olan cihazı kolayca bulabilir ve ürüne güvenle sahip olabilirsiniz.

POS Cihazı Nasıl Alınır?

POS cihazı, kredi kartı ile alışverişlerde kullanılan ve alışveriş tutarını karttan çeken bir cihazdır. Birçok iş yeri POS cihazı kullanır. POS cihazı, bankalardan anlaşma ile alınır ve anlaşma süresi sonunda ilgili olan bankaya iade edilir. Bir iş yerinin POS cihazı alması için vergi levhası ile işletme ruhsatı, işletmenin ikamet adresi, işletme sahiplerinin kimlik fotokopileri, işletme sahibinin adına kayıtlı bir fatura bankaya ibraz edilmelidir. Bu belgeler ile bankalara POS cihazı için başvuru yapıldığında, ilgili banka işletmeye cihazı temin eder. POS cihazı alınırken bankalara herhangi bir ücret ödenmez ancak işletmeler cihazı kullanmaya başladıklarından itibaren bankalar tarafından komisyon alınır. Her bankanın istediği belgeler farklı olmakla birlikte bankalar herkese POS cihazı vermeyebilir. POS cihazı sahibi olmak için belgeleri eksiksiz hazırlamak oldukça önemlidir.

POS Cihazına Kağıt Nasıl Takılır?

POS cihazına POS kağıdı takmak oldukça kolay bir işlemdir. POS cihazlarının genellikle üst kısımlarında bulunan kâğıt yeri açma yerinden kolayca açılır. İçerisindeki aparat ve eski POS rulosu, çıkarılır. Yeni POS kâğıdı, dikkatli bir şekilde, ucu dışarıda bırakılarak takılır. Ardından POS cihazının kapağı aynı özenle yerine yerleştirilir. Bu değiştirme işleminde cihaz ile uyumlu olmayan rulolar yerine oturmaz ve işlemlerin aksamasına neden olabilir. POS cihazları hassas elektronik aletlerdir. Bundan dolayı kâğıt değiştirme işlemi dikkatli ve özenli bir şekilde yapılmalıdır. Bazı POS cihazları kağıtları azaldığında uyarı verir. Böyle durumlarda azalan kâğıt yerinden çıkarılarak yeni rulo koymak oldukça sağlıklıdır. İş yerlerinde POS cihazı kağıtlarını düzenli olarak değiştirmek işlerin aksamadan ilerlemesini sağlar. Bundan dolayı kolay bir şekilde POS cihazı kağıdını yenisi ile değiştirmek oldukça önemlidir. POS cihazınıza uygun olan kâğıt rulosunu satın alarak değiştirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Temassız POS Cihazı Nasıl Kullanılır?

Son dönemlerde teknolojinin ilerlemesi ile kredi kartı kullanımları da gelişti. Temassız özellikli kartların çoğalmasıyla birlikte POS cihazları da bu özelliklere göre güncellenerek iş yerlerine verildi. Temassız POS cihazı kullanımı oldukça kolaydır. Alışveriş yapılan tutarın ekrana girilmesiyle müşterinin kartını POS cihazının ekranına okutması yeterlidir. Eski POS cihazlarında, kartların çipi uygun yere takılarak işlem yapılır. Ancak temassız özellikli cihazlarda ve kartlarda bu işleme gerek yoktur. POS cihazının manyetik alanına uzaktan okutulan kredi kartı ile ödeme işlemleri kolay bir şekilde gerçekleştirilir. Kart okunduktan sonra POS cihazından gelen ve kartın okunduğunu onaylayan sesten sonra işlem saniyeler içerisinde yapılır. Hayatı kolaylaştıran temassız özellikli POS cihazları, diğer yönleriyle eski POS cihazlarından farklı değildir. Kablolu ya da kablosuz kullanımları olan POS cihazlarının temassız özelliği ile güncellenmesi hem müşteri hem de iş yeri, sahibi için pratiklik sağlar. İşlemlerin daha hızlı bir şekilde yapılmasına yardımcı olan temassız özellikli POS cihazları sayesinde şifre girilmeden satış işlemi gerçekleştirilir.