placeholder
"

Pota

" araması için 8667 sonuç listeleniyor
Dolu Basketbol Potası
KARGO BEDAVA
DoluBasketbol Potası
(238)
Basketbol Potası
239,99 TL
Sepete Git
Matrax Kale Ve Pota
HIZLI TESLİMAT
KARGO BEDAVA
MatraxKale Ve Pota
165 TL
Sepete Git

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Basketbol Keyfini Evinize Taşımak İçin Pota Modelleri

Spor branşlarından biri olan basketbol oyununda hem fiziksel hem de zihinsel yetenekler ön planda tutulur. Her spor dalında olduğu gibi basketbol oyununda da birtakım kurallar mevcuttur. Oyunun kurallarına uygun olarak oynanan ve oldukça da eğlenceli olan bu spor, amatör ve profesyonellerin rahatça oynayabileceği ekipmanlar ile desteklenir. Basketbol topu ve çemberi gibi ekipmanlarıyla desteklenen bu oyunda iki takım arasında güçlü bir mücadele yer alır. Tek amaç çembere kimin daha önce topu attığıdır. Sayı olarak belirlenen her atış oyunun kazanının kim olduğunu belirleme amacı taşır. İki takım arasında eğlenceli bir aktivite olarak nitelendirilen bu oyunda açık veya kapalı sahalarda rahatlıkla oynanması mümkün olur. Belirli bir alan içinde ve belirlenen kurallar dahilinde oynanan bu oyunda tüm gözler potada olur. Takriben 3,05 metre yükseklikteki bir çembere topu ilk atan kazanır. Her yaştan sporcunun oynayabileceği bu oyun miniklerin de sevdiği, el ve zihin koordinasyonun geliştirdiği önerilen bir spor dalıdır. Bu bağlamda gerekli olan ve hemen her yerde basketbol oynanmasını sağlayan ürün farklı boy ve ölçülerde üretilir. Ölçülerine ve kalitesine göre de pota fiyatları değişkenlik gösterebilir. Her cebe hitap eden ve herkesin oynayabileceği materyallerden üretilen pek çok farklı pota modeli bulunur. Siz de bahçede, yazlıklarınız ya da evinizin her köşesinde birbirinden farklı pota çeşitlerine ve farklı materyallerden üretilen seçeneklere kolayca ulaşabilirsiniz. Herkes gibi siz de farklı malzemelerden üretilen ve boyutları ile herkesin ulaşabileceği forma bürünen pota çeşitlerinden satın alabilirsiniz.

Pota Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Pota Nedir ve Çeşitleri Nelerdir?

Basketbol potası, oyun içerisinde top ile basket atılan çembere denir. Standart olan basketbol çemberinin çapı 45 cm’dir. Saha içine girintisi de 1,20 metredir. Basketbol çemberinin yerden yüksekliği 10 feettir. Bu da takriben 3,05 metreye denk gelir. Topun temas ettiği ve çemberinin montaj işleminin yapıldığı kısma da panya denir. Kadın ve erkeklerin kullanması için de çeşitlendirilen çemberler, farklı ölçülerde üretilebilir. Potanın ölçülerinde değişiklik gözlemlenebilir. Pota direğinin zemine sabitlendiği alanın derinliğine göre de farklı çeşitlerin ortaya çıkması mümkündür. Bu bağlamda basketbol çemberleri sekiz farklı özellikte dizayn edilir ve sporcuların beğenisine bırakılır. Bu çeşitler arasında tek direkli pota ve antrenman potası bulunur. Ayrıca villa ve yüksekliği ayarlanabilen çeşitler de mevcuttur. Taşınmasını kolaylaştıran ve dört direkle desteklenen seyyar ya da sabit modelleri de yine kullanıcıların hizmetine sunulmuş olan çeşitler arasında yer alır. Geliştirilen ve pratik bir kullanım sağlayan hidrolik modeli de tasarlanan bir başka ürün çeşididir. Tavana asılabilen ve gerektiğinde katlanabilen çeşitleri de kolayca bulabilirsiniz. Duvara ya da tavana monte edilir ve oynanmadığı zamanlarda da katlanarak, alan genişliği sağlanır. Bu yönü ile de oldukça fonksiyoneldir. Biraz daha özellik eklenerek geliştirilen ve doğrudan duvara monte edilen aparat sayesinde yana ve yukarı katlanabilen formları da oldukça işlevseldir. Sonuç olarak siz de yaşam alanınıza uygun olan portatif veya işlevsel çeşitlere sahip olabilir ve dilediğiniz an kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Pota Ölçüleri ve Kullanım Alanları

Pota Ölçüleri ve Kullanım Alanları

Sekiz farklı basketbol çemberi vardır ve farklı standartlarda ölçüleri belirlenir. Hidrolik çeşitler genellikle kapalı spor alanlarda tercih edilir ve ağırlığı 800 kg ağırlığındadır. Sokaklarda ve okullarda sıkça rastlanan ve yoğun olarak kullanılan tek direkli olarak kullanıma açık olan çeşit için de 4 inçlik bir boru kullanılır. Bu modeller iki farklı şekilde üretilir. Beton dökülerek montesi yapılan flanşlı sistemde takriben Zemine en az 30 cm kalındığında ve C30 beton kullanılması ile montesi yapılır. Ayrıca dübel bağlantılarının uzun süre kaliteli bir biçimde kullanılmasına olanak tanıması gerekir. Diğer bir seçenek olan ankraj bağlantılı sistem, en güvenilir ürünler arasında yer alır. BU sistem 50 cm boyutunda 114’lük boruların yardımıyla üretilen bir üründür. Bu soket sistemi ilk olarak çemberinin öncesinde dikileceği zemine beton dökülerek yapılır. Daha sonra sabitlenen soketin üzerine bir kaynak yardımıyla çember sabitlenir ve bu şekilde kullanıma hazır hale getirilir. Uluslararası standartlara göre de farklı ölçütlere sahip modeller mevcuttur. Profesyonel olarak oynanan oyunlarda pota ölçütleri nettir. Modelin yarı çapı 45 cm, girinti kısmı da 1,20 cm ve yüksekliği ise 3,05 metre olacak şekilde belirlenmiştir. NBA dahil tüm profesyonel oyunlarda bu ölçütlere sahip modellerin kullanımı uygundur. Bununla beraber okullarda, sokakta ve farklı yerlerde amatörce oynana oyunlarda kullanılan çeşitler de farklı ölçütler oluşabilir. Herkesin kullanımına açık olan bu çeşitler, farklı materyallerden de meydana gelebilir.

Çocuklar için Pota Oyuncak Modelleri

Çocuklar için Pota Oyuncak Modelleri

Çocuklarında geleceğe yönelik beklentilerine yönelik hayallerini süsleyen basketbol sporu için evde oynayabilecekleri çeşitler de mevcuttur. Standlı ve geniş çaplı olacak şekilde üretilen pota oyuncak çeşitlerine de kolayca ulaşabilirsiniz. Çocukların yaşına ve boyuna uygun olarak bulabileceğiniz ve farklı kurulum yöntemleri ile de geniş alternatifler sunan modelleri inceleyebilirsiniz. Farklı dizayna sahip olan amatör stanlı modeller için 1.5 metre ile 2 metre arası değişebilen alternatifleri değerlendirebilirsiniz. Zincirli file ile üretimi yapılan basketbol çemberlerinde çok uzun ve kaliteli bir kullanım elde etmeniz olasıdır. Çocukların beden ve zihin kapasitesini geliştiren ve boş vakitlerinde değerli aktiviteler yapmasını kolaylaştıran bu ürünler, pota direği ile birlikte ya da ayrı ayrı satışı yapılabilmektedir. Pota demiri de farklı boyutlarda üretilerek her çocuğun oyun potansiyelini artırabilecek kalite ve donanımlarda tasarlanır. Sağlıklı bir spor deneyimi gerçekleştirmek adına portatif yapılı ya da sağlam montajı yapılmış ürünler ile onlara destek olabilirsiniz. Aynı zamanda küçük yaştaki çocukların hem eğlenmlerine hem de göz zevklerine hitap edecek olan karakterlerden oluşan modeller de bulunur. Çocukların hayranı olduğu lisanslı ürünler ve eğlenceli çizgi film karakterleri onlara bu oyunlarında eşlik etmeyi sürdürür. Evinizin bahçesinde, sitelerde ya da çocuk odalarında kolayca takılıp çıkarılabilen ve her yaşa hitap edebilen binlerce seçenekten yararlanabilirsiniz. Tek veya takım olarak oynanabilen basketbol, her birey için oynanabilen bir spor dalıdır. Herkesin şut atış performansını artırılabilen ve isabetli atışları güçlendirebilen pota basketbol oyunu için olmazsa olmaz bir demirbaş olarak nitelendirilebilir. Farklı çeşitlerde beğeniye sunulan tasarımlar, her ihtiyaca cevap verebilecek ölçü ve pota boyutları ile karşınıza çıkar. Oyun veya dekor amaçlı seçim yapabileceğiniz seçenekler arasından tercihinizi kolayca yapabilirsiniz. Büyük eviniz ya da bahçeniz varsa kendinize özel bir saha ayarlayabilirsiniz. Mekanınıza dar ve kısıtlı ise kolayca kaplanabilen ve demonte olabilen seçenekleri de düşünebilirsiniz. Bu bağlamda ihtiyacınızı ve kullanım alanını doğru belirlemeniz ve bu doğrultuda seçim yapmanız oldukça önemlidir. Görsellenen ürünler arasından pota file, direk, ölçü ve materyalleri belirleyebilirsiniz. Her zevke ve yaşa uygun olabilecek ürün yelpazesi içerisinden tercihinizi hızlıca yapabilir ve beğendiğiniz modelleri sepete ekleyebilirsiniz. Siz de dilediğiniz an spor yapabileceğiniz ve arkadaşlarınız ile kıyasıya kapışabileceğiniz çember modellerine binlerce ürüne ev sahipliği yapan ve takipçileri ile paylaşımda bulunan Trendyol sayfası üzerinden yapabilirsiniz.