placeholder
"

Proje Tüpü

" araması için 77 sonuç listeleniyor
Geo Marla Proje Tüpü Turuncu
KARGO BEDAVA
GeoMarla Proje Tüpü Turuncu
149,99 TL
Sepete Git

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Proje Tüpü

Proje Tüpü

Her gün yeni bir şeyler satın aldığınızı ve bunların yaşam alanlarınızın içinde herhangi bir düzene göre olmadığını düşünüyorsanız, muhtemelen bir kaos içinde yaşıyor olursunuz. Evinizde, iş yerinizde, garajınızda veya arabanızda yer alan tüm eşyalarınızın belli bir düzeni ve yeri oluyor. Bu sizin yaşamınızı daha kolay ve eşyalarınızı bulunabilir yapıyor. Depolama alanları hayatınızı kolaylaştıran unsurların aslında başında geliyor. Bu depolama alanları sayesinde hem dilediğinizi kolayca bulabiliyor hem de onların dış etkenlerden dolayı zarar görmelerini engellemiş oluyorsunuz. Her ne kadar bazı materyaller yıllar içerisinde eskimese de bunun aksine kâğıt olan ve saklanması gereken her şey, kâğıdı meydana getiren maddelerin moleküllerinin, zaman içerisinde değişime uğrayarak sararması ile birlikte size zor anlar yaşatabiliyor. Kâğıt molekülleri içerisinde ona renk veren kromoforlardan oluşur. Zamanla meydana gelen kromofor değişimi kâğıdın sarı görünmesine yol açar. Bu nedenledir ki, kâğıt olan tüm belgelerinizi ne kadar iyi korursanız o kadar uzun süre rengini koruma ihtimaliniz olur.

Kağıt belgeleri birçok dış etkenden koruyabilmek için farklı alternatifler bulunuyor. Bu alternatifler kağıdın cinsine, boyutuna veya amacına göre de değişebiliyor. Eğer A4 boyutunda belgeleriniz var ise onlar için sayısız alternatifte saklama dosyaları, föy dosyalar, ince-kalın dosyalar gibi birçok seçeneğiniz bulunuyor. İşiniz muhasebe ise, belgelerinizi saklamak sizin için çok kolay olabiliyor. Fakat siz bir mühendis veya mimar iseniz, projelerinizi katlayıp bir dosyaya maalesef koyamıyorsunuz.

Çizimleriniz Güvende Olsun

Günümüzde dijital dünyanın gelişmesi ile birlikte her şeyi depolaya biliyorsunuz. Tüm yazılarınızı, projelerinizi, çizimlerinizi, tasarımlarınızı, kodlarınızı ve aklınıza gelebilecek, dijitalde yapabileceğiniz her şeyi depolayabilmeniz oldukça kolay bir hal alıyor. Teknolojinin gelişmesine rağmen, bugün hala somut olarak çıktısını almanız gereken bir belgeyi depolayabilmek için ona uygun bir alan da satın almanız gerekiyor. Özellikle mimari çizim ve projeler için geliştirilmiş proje tüpleri sizin hayatınızı kolaylaştırabilir. Eğer bir mimar veya mühendis iseniz, proje tüpü nedir sorusunu kendinize sormalı ve projelerinizi koruyabilmek ve düzenli şekilde durabilmesini sağlamak amacıyla proje tüpü satın almak, emek verdiğiniz projelerinizi güven içinde saklamanız konusunda yardımcı olabilir. Sadece güvende olmaları için değil aynı zamanda proje tüpü, sizin karmaşıklığınızı da gidermiş oluyor. Onlarca mimari projenin içerisinde aradığınızı bulabilmenin en kolay ve hızlı yolu, mimar proje tüpü çeşitlerinin düzenli olarak kullanılması sayesinde olabiliyor. Bu tarz çizimlerinizi doğru şekilde saklayamaz ve dağınık bırakırsanız, içlerinden acilen bir projeyi bulmanız gerektiğinde kendinizi ciddi bir karışıklığın içinde bulabilirsiniz. Piyasa da mimari çizim depolama tüpleri için birden fazla alternatif bulabilirsiniz.

Herkes İçin Farklı Proje Tüpleri

Piyasada bulunan ve kolayca ulaşabileceğiniz proje tüplerinin kullanımı konusunda bilgi sahibi olmanız ve bunu doğru şekilde yapmanız, proje tüpünün ömrünü uzatabiliyor. Eğer aklınızda proje tüpü nasıl kullanılır sorusu var ise, birkaç ana unsura önem vermeniz halinde kolayca kullanabilirsiniz. Proje tüpü mimari belgeleri, çizimleri, mühendis çizimlerini, haritaları ve hatta posterleri muhafaza etmeniz için özel olarak tasarlanmış silindir şeklinde saklama kaplarıdır. Tüm büyük ve önemli belge ile çizimlerinizi, uzun süreli eskimeye karşı koruyan, birkaç farklı materyalde mimari çizim tüpleri bulabilirsiniz. Proje tüpleri, birbirinden farklı marka, renk, kalite ve boyutta olabiliyor. Sizin hangi özelliklerde proje tüpüne ihtiyacınız olduğu, saklayacağınız belgenin ne kadar uzun süre kalması gerektiğine ve önemine göre değişkenlik gösterebilir. Seçimlerinizi yaparken öncelikle proje tüpü boyutları konusunda ne istediğinizden emin olmanız gerekiyor. Hangi boyutta bir proje tüpüne ihtiyacınız olduğunu belirlemeniz, ne büyüklükte bir projeye sahip olduğunuz ile doğru orantılıdır. Proje tüpü 150 cm uzunluğunda aldığınız zaman, içerisinde yer alan çizim projeleriniz daha kısa eskiz kâğıtlara çizilmiş veya küçük boyutlu çıktılara alınmış ise, bu boyuttaki bir proje tüpü çantası sizi hem bir yerden bir yere giderken taşıması, hem de ev veya işyerinizde muhafaza edilmesi konusunda zorlayabilir. Bu yüzden proje tüpü boyutları konusunu mutlaka önemseyerek seçimlerinizi doğru şekilde yapmaya özen gösterebilirsiniz. Proje tüplerinde bir diğer önemli unsur ise, proje saklama tüpünün çap genişliğidir. Proje tüpü 10 cm çapında bir genişlikte ise içerisine rahatlıkla proje çizimlerinizi yırtmadan, zarar görmeden yerleştirebilirsiniz.

Bir sanat eseri taşımanız gerekiyor ve siz onu nasıl doğru şekilde muhafaza edeceğinizden emin değilseniz eğer profesyonelce tasarlanmış, iç kısmı pürüzsüz bir süetten yapılma ve dış zemini ise cilalanmış deri ile kaplanmış deri proje tüpü kullanabilirsiniz. Bu tür proje tüpleri, önemli çizimlerinizi, sanat eserlerini veya çok değerli eskizleri saklamak ve taşımak için uygun proje tüpleridir. Deri proje tüpü genellikle ayarlanabilir ve eğer istiyorsanız çıkarılabilir omuz askıları ile size alternatif sunuyor. Projelerin, dosyaların veya sanat eserlerinin dayanıklılığını ve maksimum korunmasını sağlamak için özel bir teknik ile sıkı sıkıya dikiliyor. Deri proje tüpünün kapağı, tüpü sorunsuz şekilde kavrayacak özellikte yapıldığından güçlü ve yüksek basınca duyarlı olarak piyasaya sunuluyor.

Doğaya önem veriyor ve geri dönüştürülebilecek bir proje tüpü edinmek istiyorsanız karton proje tüpü tam size göre olabilir. Çok yönlü olan bu tür proje tüpleri, orijinal olarak kullanılan proje taşıma çantası dışında da farklı şekillerde kullanılabilir. Karton yapısının iyi olması ve doğa ile uyum içinde olmasından dolayı, proje taşıma işiniz bittiği zaman veya artık ona çizimlerinizi taşıma konusunda ihtiyacınız kalmadığında, herhangi bir şeye istediğiniz zaman dönüştürebilir, farklı alanlarda kartonu kullanabilirsiniz.

Eğer daha profesyonel bir proje tüpü arıyorsanız, sizin içinde alternatifler piyasada satın almanızı bekliyor. Daha profesyonel olan tüpler; dayanıklı, işlevsel, basit ve sade görünümlü çizim saklama kablarıdır. Ağırlığı sizin kullanım anınızda tüpün sabit durmasına yardımcı olarak, yürüyüş yapmanız gerektiğinde sizi dengesiz ağırlığıyla yormamaya özen gösterecek şekilde üretiliyor.

Mimar ve ressamların çoğunlukla kullandığı t cetveli, çizim masası üzerinde çizilen çizgilerin pusulası görevini görüyor. T cetveli sayesinde çizimler teknik olarak doğru şekilde yapılabiliyor. Çıkarılabilir omuz askıları ile proje tüpünüzü dilediğiniz gibi taşıyabilir veya kolayca yerleştirebilirsiniz. Leke tutmayan, dış yüzeyi içerideki kartonu ciddi şekilde koruma özelliği olan profesyonel proje tüplerini kolayca temizleyebilirsiniz. Bu tür proje tüplerinin bazıları fermuarlı modellerden de olabiliyor. Profesyonel proje tüplerinin yan taraflarında şeffaf bir plastik poşette bulunuyor. Oldukça geniş bir saklama alanına sahip olan profesyonel proje tüpü sayesinde sadece çizimlerinizi veya belgelerinizi değil, aynı zamanda diğer özel eşyalarınızın da bir kısmını bu proje tüpü aracılığı ile kolayca taşıyabilirsiniz.

Çizimlerinizin zarar görmemesi için satın aldığınız ve her yeni projenizde satın almaya devam ettiğiniz proje saklama tüplerinin yaşam alanınızda düzenlenmesi için farklı alternatifler piyasada sunuluyor. Birçok alternatifin içinde kendisine ciddi anlamda piyasada yer bulan ve kolayca hareket ettirilebilen, boyutu çok büyük olmayan, kompakt, oluklu ve genellikle beyaz renkli düzenleyici sizin işinizi çok fazla kolaylaştırabilir. Değişen ölçüleri dolayısı ile farklı boyutlarda proje tüplerini kolayca barındırabilirsiniz. Çok büyük olmamak şartı ile tek seferde neredeyse on altı adet proje tüpünü birden düzenleyebileceğiniz özelliklere sahip olanlarını da bulabilirsiniz. Geniş bir alana ihtiyaç duyulmayacak kadar fonksiyonel olan bu proje tüpü düzenleyicisi sayesinde eviniz veya işyerinizde ki yaşam alanlarınızda düzenli bir şekilde projelerinizi ve proje tüplerinizi muhafaza edebilir, aradığınız çizimi bu düzenleyici sayesinde ilk bakışta proje tüpünü hemen bulabilirsiniz. Bu türde ki proje tüpü saklama düzenleyicisi diğer bir çok alternatifine göre çok daha uygun fiyatlı olarak piyasada bulunabiliyor.

Projelerinizi Taşırken ve Saklarken İçiniz Rahat Etsin

Proje tüpleri kullanımı açısından oldukça basittir. Her bir tüpün çap genişliği, aşağı yukarı bir büyük projeyi tek başına sığacak büyüklükte üretiliyor. Birden fazla projeyi bir arada tüpün içerisine yerleştirmek isterseniz bu sizin her bir projeniz için zarar verici olabilir. Çizimlerinizin kırışmasını veya yırtılmasını istemiyorsanız, her proje tüpü içerisine tek bir çizim koymanız daha sağlıklı olabilir. Saklama tüpünüzü açarken dikkatli olmanız gerek birkaç konu var. Birçok proje saklama tüpü kapakları vidaları ile birlikte bir paket olarak üretiliyor. Eğer bu şekilde vidalı kapağa sahip bir proje tüpü satın almışsanız, saklama tüpünüzü açmadan önce kapak kısmını biraz gevşetip daha sonrasında açmayı denerseniz, daha kolay bir yol izlemiş olursunuz. Proje taşıma tüpü genel olarak özellikle yolculuklarda sizin rahat etmenizi sağlayan ve çizimlerinizin zarar görmemesini engelleyen saklama tüpleridir. Seyahatiniz eğer uçak yolculuğunu içeriyor ise, bu konuda endişe duymanızı gerektirecek bir durum oluşmuyor. Havayolları genellikle proje tüpleri ile uçağın içinde seyahat edilmesine müsaade ettiğinden, çizimleriniz sizinle güvenli şekilde uçak içerisinde yolculuk yapabiliyor.

Düzenli olarak çizim yapıyor ve bunların her birini farklı proje saklama tüplerinde barındırıyorsanız evinizde veya işyerinizde proje saklama tüplerinin düzenli şekilde muhafaza edilebilmesi için farklı alternatifleriniz de bulunuyor. Herhangi bir köşede dik veya yatay şekilde durması her anlamda aradığınız projenizi kolaylıkla bulabilmenizi zorlaştırıyor olabilir. Proje tüplerinizi düzenli bir şekilde dizebilmeniz için tasarlanmış, proje rulo dosyalıkları sayesinde aradığınızı kolayca bulabilirsiniz. Bu özel proje tüpleri saklama kutuları birbirinden farklı materyallerde ve modellerde piyasada bulunabiliyor. Bu tür proje tüpü saklama ve düzenleme alanları, tekerlekli, plastik, metal gibi farklı maddelerden üretilebiliyor. Bu şekilde ki düzenleyiciler, sürekli çizim yapanlar için çoğalan proje tüplerini saklayabilmeleri konusunda en büyük yardımcıları olabilir. Aralarında çoklu yuvalara sahip oldukça hafif olan düzenleyiciler de bulunuyor. Siyah renkte ve plastik kaplamaya sahip, ayarlanabilir çelik çubuklardan üretilen, dayanıklı modellerine rastlamak mümkün olabiliyor. Kaliteli markaların ürettiği birçok modelin, proje tüplerini muhafaza ettiği bölmeler değiştirilebilir ve ayarlanabilir tekerleklere sahip modelleri de bulunabiliyor.

Daha uygun proje tüpü saklama düzenleyicisi arıyorsanız bunun içinde açıkta ve yatak olarak koyabileceğiniz, askılardan ve basamaklardan oluşan, aynı zamanda da tüm projelerinizi bir arada paralel şekilde görebileceğiniz proje tüpleri düzenleyicileri de piyasada kendisine kolayca alıcı bulabiliyor.

Bir görüşmeye giderken birden fazla çizim seçeneği ile gittiğiniz zaman aracınızda bunları taşımak çoğu zaman zorlayıcı olabiliyor. Her ne kadar proje tüpü çizimlerinizi tüm darbelere karşı koruyor olsa da, yolda aracınız içersin de ilerlerken, proje tüplerinin sarsıntıdan dolayı kapaklarının açılması, sağa sola çarpması halinde çizimlerinize veya direk olarak proje tüplerinize zarar gelebilir. Bunu önlemek amacıyla geliştirilen ve kolayca satın alabileceğiniz araç içerisinde kurtarıcınız olan proje tüpü tutacaklarını deneyebilirsiniz. Arabalar için özel olarak geliştirilen proje tüpü taşıma araç aksesuarı sayesinde aynı anda dört proje tüpüne kadar aracınızda zarar görmeden kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Bu araç için özel yapılan proje tüpü taşıma aksesuarı, aracınızın ön koltuğunun başlık kısmında ki desteğine rahatça asabileceğiniz tutuculara sahiptir.

Mimar ve Mühendis Öğrencilerine Tavsiye Proje Tüpleri

Mimarlık veya mühendislik okuyan öğrencilerin öncelikli olarak görmediği proje tüpleri, onlar için bir lüks olarak adlandırılıyor. İlk başlarda bu konuda hassas davranmasalar da, zaman içinde projeleri çoğaldıkça, servise yetişmek için yağmurda yürümek zorunda kaldıkça, kağıt çıktısını aldıkları projelerini saklayabilmek için proje tüpleri almak zorunda kalıyorlar. Öğrenciler genellikle proje tüplerinin içerisine sadece çizimlerini değil aynı zamanda proje tüpünün içerisine sığabilecek malzemelerini de koymayı uygun buluyorlar. Mimar ve mühendislik fakültelerinde okuyan öğrenciler için birçok alternatifte proje tüplerine piyasada rastlanabilir. Büyük ve iç içe geçmeli proje tüpleri sert plastikten üretiliyor. Suya dayanıklı olarak tasarlanan bu tüpler ekstra uzunlukta ki omuz askıları sayesinde kolayca taşınabiliyor. Sadece mimari ya da mühendislik çizimleri için değil aynı zamanda farklı proje ve sanat malzemelerinin taşınması konusunda da bu tür geniş ve büyük proje tüpleri kolaylık sağlıyor.

Renkleri seven ve siyah kullanmak istemeyen öğrenciler içinde elbette proje tüpleri piyasada kendisine yer buluyor. Sert bir plastik yerine şeffaf pvc malzeme kullanılarak yapılan renkli proje tüpü öğrenciler için hem şık hem de eğlenceli olabiliyor. Bu tür proje tüplerinin tek zor tarafı ise diğer birçok alternatifli proje tüpleri gibi genişlemiyor olmasıdır. Fakat buna rağmen çok yönlü depolama alanına sahip olan renkli pvc tüpler sanatçılık ve mimarlık okuyanlar için uygun proje tüpleri seçeneklerinden biri oluyor.

Genelde tek renk olarak sarı gelen tüpler plastik olarak üretimi yapılan ve başka renklerde üretilmeyen proje tüpü çeşidi olarak piyasada kendisine yer buluyor. sarı renkte olan plastik tüpler suya ve neme dayanıklı proje tüpleridir. Ayrıca diğer renkli pvc tüplerden farklı olarak rahatça genişletilebilir özelliğe sahiptir. Proje tüpünün içerisine koyduğunuz çizimin ne olduğunu kolayca saptayabilmeniz için de, kayışının üzerinde yazı yazabileceğiniz bir kart bulunuyor. Her ne kadar rengi konusunda kısıtlayıcı olsa da, sarı renkteki proje taşıma tüpleri hafifliği, yağmurdan ve güneşten koruması ile öğrencilerin cankurtaranı görevini görüyor.

Silindir şeklinde proje tüplerine her ne kadar alışkın olunsa da, kare şeklinde proje tüpleri de kendisine piyasada kolayca alıcı bulabiliyor. Görünüşü itibariyle çok farklı görünse de, silindir şeklinde ki tüplerden ayrı olarak, kapağını açtığınız zaman bir aksilik halinde ters çevirdiğinizde, içinde yer alan çizimlerinizin düşmesini önlüyor. Silindir şeklinde ki tüplere oranla, kare şeklindeki proje tüplerinden çizimlerinizin kayma olasılığı çok daha düşük oluyor. Kare proje tüplerini açıp kapatmak, köşelerinden dolayı silindire oranla daha kolay olsa da, ince bir çap genişliğine sahip olması, silindir proje tüplerine oranla kullanıcılar tarafından tercih edilmesini azaltabiliyor.

Mimari Projelerinizin Güvenliği Trendyol’dan Sorulur

Her koşulda, her mevsimde ve her proje çizimine uygun birbirinden farklı proje tüplerini Trendyol mağazasında bulabilirsiniz. Geniş dahili depolama alanları ile alternatifli proje tüpleri ile Trendyol sizi birden çok projeyi farklı tüplerde taşıma zahmetinden de kurtarıyor. İster sanatla ilgilenin, ister mimari çizimlerle, her şekilde de size uygun proje tüplerini kolaylıkla bulabilirsiniz. Ne aradığınıza ve hangi proje için saklama kabı aradığınıza karar vermeniz yeterli. Geriye kalanı Trendyol’a bırakın. Proje tüpü fiyatları konusunda sizi rahatlatacak tek yerde, sizin için onlarca farklı marka ve bambaşka özelliklere sahip sayısız alternatif ile sizleri bekliyor.