Fiyat
Gece Görüşü
Model
Fiyat Geçmişi
Renk
Ürün Puanı
Satıcı Tipi
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_APPROVE_SELLER_TITLE
Onaylanmış Satıcı
Türkiye’de veya uluslararası olarak yüksek bilinirliğe sahip markaların resmi satıcılarına “Onaylanmış Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_SUCCESSFUL_SELLER_TITLE
Başarılı Satıcı
Trendyol’daki son 6 ay performansıyla yüksek müşteri memnuniyeti sağlayan, kaliteli ve güvenilir hizmet veren satıcılara “Başarılı Satıcı” rozeti verilir.
MERCHANT_BADGES_INFO_TOOLTIP_AUTHORIZE_SELLER_TITLE
Yetkili Satıcı
Onaylanmış markaların resmi satıcılarının satışa sunduğu, ilgili markanın ürünlerine “Yetkili Satıcı” rozeti verilir.
Satıcı Tipi Nedir?
"

Reddot

" araması için 91 sonuç listeleniyor

Reddot Ürün Çeşitleri ve Fiyatları Sizlerle

Av sporlarında atış hassasiyeti hayati önem taşır. Atış hassasiyetini artırmak veya nişan almayı kolaylaştırmak için çeşitli nişangahlar kullanılır. Reddot sistemi bunlardan birisidir. Reddot kelimesi Türkçede kırmızı nokta anlamına gelir. Günümüzde red dot nişangah olarak kullanılır ve oldukça fazla talep görür. İlk olarak 1975 yılında İsveçliler tarafından kullanılan ürün, kırmızı LED ışığı ayna vasıtasıyla lense yansıtarak nişan almayı kolaylaştırır. Avınızın çevik bir hamleyle kaçmasını istemiyorsanız siz de avınız kadar çevik olmalı ve hızlı davranarak hamlenizi yapmalısınız. Bununla birlikte klasik gez, göz ve arpacık gibi nişan alma sistemleri istenen hızlı tepkiyi vermez. Çünkü atış sırasında tek gözünüzü kapatırsınız. Ardından gez, göz ve arpacık unsurlarını aynı hizaya getirerek atışınızı yaparsınız. Bu durumda hem tek gözünüz kapandığı için çevreyi daha az görürsünüz hem de bu şekilde nişan alırken daha çok zaman harcarsınız. Bunların yanı sıra hedefinizi tam olarak göremeyebilirsiniz. Çoklu hedeflerde de gez, göz ve arpacık sistemi dezavantaj oluşturur. Bununla birlikte nişangah kullanımı atış sırasında size kolaylık sağlar. Nişangahı bir kez ayarladıktan sonra gözünüzden ve başınızdan bağımsız olarak atış yapabilirsiniz. Kırmızı nokta hedefin üzerinde ise atışınız başarılı olur. Red dot kullanımı kolay ve kullanışlı olduğu için dünya çapında sıklıkla tercih edilir. 200 metreye kadar etkili olan tasarımlar, en hızlı nişan alma sistemlerindendir. Reddot sisteminin dezavantaj olarak sayılabilecek tek yanı ise yakınlaştırma fonksiyonunun olmayışıdır. Bu sebepten daha uzun mesafeli atışlar için uygun değildir. İhtiyaçlarınıza uygun seçenekleri Trendyol üzerinden bulabilir ve anında sipariş verebilirsiniz.

Tam 12’den Vurmak İsteyenlerin Tercihi: Reddot

Tam 12’den Vurmak İsteyenlerin Tercihi: Reddot

1945’den bu yana askeri alanda ve avcılık aktivitelerinde yaygın olarak kullanılan reddot, atıcılık sporlarında da sıkça tercih edilir. Hedefe hızlı ve yüksek isabet oranı ile nişan almayı sağlar. Genel olarak iki çeşidi bulunur. Bunlar tüp ve ayna tipidir. Tabanca reddot için ayna tipi kullanılır. Ebat olarak daha küçük olan ayna tipler, tabancaların üzerine kolayca monte edilir. Hafif ve küçük olması sebebiyle ağırlık yapmaz ve kullanışlıdır. Tüfek reddot seçenekleri ise tüp tipi olarak adlandırılan nişangah çeşididir. Farklı ortamlar için tüp tipindeki reddota farklı filtreler ekleyebilirsiniz. Bu tip reddot, dürbüne benzerliğiyle dikkat çeker ama yakınlaştırma yapmaz. Reddotlu dürbün çeşitleri de bulunur. Dilerseniz ek dürbün alarak silaha monte de edebilirsiniz. Bu sayede hedefe yakınlaştırma yapabilir ve kusursuz bir atış deneyimi yaşayabilirsiniz. Reddot pek çok açıdan size avantaj sağlar. Eşsiz tasarımı ile hızlı ve kolay bir biçimde nişan almanıza imkan tanır. Kolay kullanımı ile atış sporlarında yeniyseniz bile sizin için ideal olur. Daha geniş açılı görüş için uygun olan ürünü çift gözünüz açıkken kullanabilirsiniz. Hedefi daha net ve açık bir şekilde görmenize yardımcı olur. Bu sayede hedefin hareketlerini takip edebilir ve buna uygun pozisyon alabilirsiniz. Etkili ve devamlı atış yapmanıza yardım eder. Hızlı hareket eden hedeflere nişan almak için uygundur. Farklı nokta büyüklüğü çeşitleriyle hedefinize uygun olanı seçmenize olanak verir. Nişan alırken göz ve baş pozisyonunuza dikkat etmenize gerek kalmaz. Hem tabanca hem tüfek ile kullanım imkanı sunar. Ayrıca küçük boyutlu olduğu için fazla yer kaplamaz. Bu sayede rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. Red dot takma aparatı ile kolayca monte edebilirsiniz. Parlaklık ayarı ile ortama uygun düzenlemeyi yapabilir, güneş gibi güçlü ışık kaynakları yüzünden nişangahınızı kaybetmezsiniz. Başta kırmızı olmak üzere pek çok farklı renk seçeneği bulunur. Böylece zevkinize göre renk seçimi yapabilirsiniz. Askeri alanda ve avcılıkta kullanılmasının yanı sıra; airsoft, paintball gibi farklı atış sporlarında da tercih edilir. Dilediğiniz zaman bu avantajlı ürünlerin sahibi olmak için Trendyol’a göz atabilirsiniz.

Hızlı ve İsabetli Atış İçin Kullanışlı Reddotlar

Hızlı ve İsabetli Atış İçin Kullanışlı Reddotlar

Reddot ürününün çalışma prensibi, kırmızı veya herhangi bir renkteki LED ışığın küresel bir aynadan yansıtılarak lens üzerine düşürülmesi şeklinde ifade edilebilir. Red dot hedef noktalayıcı şeklinde çalışır. Lazer nişangah ile çok benzetilen bu sistemin en büyük farkı ise hedef üzerinde herhangi bir izdüşüm olmamasıdır. Bazı reddot modelleri, yanında lazer nişangah da bulundurur. Bu şekilde ürünle rahatlıkla nişan alabilir ve lazeri hedefin üzerinde gördüğünüz zaman atış yapabilirsiniz. Kullanım kolaylığı ile diğer nişangahların önüne geçen reddot, atıcılık sporunda yeni olanlar için de uygundur. Çift göz açık şekilde nişan alabilme imkanı sunan ürün, baş ve göz pozisyonundan bağımsız olarak çalıştığı için kolaylık sağlar. Bu sayede amatörler bile isabetli atış yapabilir. Farklı ortamlar ve hedefler için çeşitli modeller mevcuttur. Gündüz atış yapacaksanız yüksek parlaklık ayarına sahip modelleri, gece atış yapacaksanız ise Red dot gece görüşlü modeli tercih etmelisiniz. Tüfekler için kullanılan tüp modellerine çeşitli filtreler ekleyebilirsiniz. Bu sayede çok kumlu veya yeşil bölgeler için üretilmiş filtreleri kullanabilir, hedefinizi rahatlıkla nişangahta görebilirsiniz. Reddot nokta büyüklükleri ise dikkat edilmesi gereken ayrı bir konudur. Nokta büyüklüğünü hesaplamak için iki sistem geliştirilir. Bunlar; MOA (minute of angle) ve MIL (miliradyan) şeklindedir. MOA sistemi kullanımı oldukça fazladır. Bu sistem, 100 yard’da ( 91,44 m’de) 1,0472 inç’lik (yaklaşık 2,54 cm) kapsama alanına sahiptir. 1 MOA ayarındaki Reddot ile 91,44 m’ye kadar nişan aldığınız sürece 2,54 cm’lik yer kaplar. Hedef mesafesine göre MOA tercihinizi yapabilirsiniz. Tüm bu ürünler Trendyol’da sizleri bekler. Beğendiğiniz ürünün siparişini vererek çok daha başarılı ve keyifli atışlar yapabilirsiniz.

Birbirinden Cazip Nişangahlar

Birbirinden Cazip Nişangahlar

Atıcılık sporlarında ve askeri alanda önemli unsurlardan biri olan nişan alma süreci, reddot sayesinde kolaylaşır. Klasik gez, göz ve arpacık modelinden çok daha modern ve kullanışlı olan bu teknolojiyi incelemek ve satın almak için kaliteli ve güvenilir Red dot markaları arasından seçim yapmanız gerekir. Tabancadan tüfeğe kadar çok çeşitli silahlarda farklı amaçlar için kullanılan modeller bulunur. Nişangah satın alırken MOA ayarına sahip olan nişangahı almanız size avantaj sağlar. Uzak hedefler için 2 MOA, yakın ve hareketli hedefler için ise 6 MOA ayarına sahip olanları satın alabilirsiniz. Reddot fiyat aralıkları ise modelin özelliklerine göre değişir. Orijinal versiyon olan kırmızı renkli ışık haricinde farklı renge sahip ışıklı modeller de mevcuttur. Kimi modeller tüfekler kimi modeller ise tabancalar için üretilir. Tüfekler için geliştirilen tüp modelindeki ürünlerin yakınlaştırma özelliği olmaz. Yakınlaştırma özelliği için dürbün kullanmanız gerekir. Ayrıca tüp modellerine uygun bir filtre ekleyebilirsiniz. Bu sayede hedefleri açık şekilde görebilirsiniz. Güneş gibi güçlü ışık kaynakları yüzünden nişangahtaki kırmızı noktayı kaybedebilirsiniz. Bu durumda parlaklık ayarını yükseltebilirsiniz. Gece avlanmayı veya karanlık ortamda atış yapmayı seviyorsanız gece görüş fonksiyonu olan tasarımlar sizin için uygun olur. Red dot montaj ayağı ile ürünü silaha monte etmek oldukça kolaydır. Ayrıca bir silahtan çıkarıp başka bir silaha monte edebilirsiniz. Reddot sistemi LED ışıkla çalıştığı için enerji kaynağına ihtiyaç duyar. Bazı modellerin belli bir süre sonra kendini otomatik şekilde kapatma fonksiyonu vardır fakat bu özellik olmasa bile enerji tüketimi düşük olduğu için uzun süre pilini yenilemeden kullanabilirsiniz. Dilediğiniz zaman reddot modelleri hakkında bilgi edinmek ve müşteri yorumlarına göz atmak için Trendyol’dan destek alabilirsiniz.