Remzi Kitabevi Şiddetsiz Iletişim - Marshall B. Rosenberg 0001799464001

64,23 TL
Koleksiyona Ekle
Son 3 ürün
Favorilere Ekle
Ürünün Diğer Satıcıları (14)
22 saat 43 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
Kurumsal Fatura
72,54 TL66,30 TL
10 saat 43 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
3. Ürüne %5 İndirim
Kurumsal Fatura
68,31 TL
10 saat 43 dakika içinde sipariş verirsen en geç yarın kargoda!
300 TL Üzeri 30 TL İndirim
Kurumsal Fatura
Tahmini Kargoya Teslim: 2 gün içinde
Kurumsal Fatura
66,50 TL
DAHA FAZLA SATICI GÖSTER

Ürün Değerlendirmeleri

Henüz Yorum Yazılmamış.

Ürün Bilgileri

Remzi Kitabevi Şiddetsiz Iletişim - Marshall B. Rosenberg

Geri Bildirim Ver
  • Yaşamın tüm alanlarında güçlü ve tatmin edici ilişkilerin tadını çıkarmak için… Çoğumuz, doğduğumuz günden itibaren, insanlarla olan iletişimimizde “doğru/yanlış” çerçevesi içinde rekabet etmek, yargılamak, talepte ve teşhiste bulunmak üzere eğitiliriz. Bize öğretilen düşünme ve konuşma şekli, en iyimser haliyle bile iletişimi aksatır, hem kendi içimizde hem de başkalarına karşı yanlış anlaşılmalar ve hayal kırıklıkları yaratır. Şiddetsiz İletişim, kendim
  • Bu üründen en fazla 25 adet sipariş verilebilir. 25 adetin üzerindeki siparişleri Trendyol iptal etme hakkını saklı tutar.
  • Kampanya fiyatından satılmak üzere 5 adetten az stok bulunmaktadır.
  • İncelemiş olduğunuz ürünün satış fiyatını satıcı belirlemektedir.
  • Bir ürün, birden fazla satıcı tarafından satılabilir. Birden fazla satıcı tarafından satışa sunulan ürünlerin satıcıları ürün için belirledikleri fiyata, satıcı puanlarına, teslimat statülerine, ürünlerdeki promosyonlara, kargonun bedava olup olmamasına ve ürünlerin hızlı teslimat ile teslim edilip edilememesine, ürünlerin stok ve kategorileri bilgilerine göre sıralanmaktadır.

Ürün Özellikleri

  • Basım Dili Türkçe
Geri Bildirim Ver

Remzi Kitabevi Şiddetsiz İletişim Marshall B. Rosenberg

Şiddetsiz İletişim bir yaşam dili olarak hayatın her alanında karşılıklı tatmin edici ve anlamlı ilişkilerin kurulmasında etkili olan bir yaklaşımı ele alır. Bu yaklaşıma göre bireyler; iletişimlerinde bebekliklerinden itibaren “doğru/yanlış” kalıpları içinde rekabetçi, yargılayıcı ve talepkâr bir tavırda bulunmak üzere eğitilir. Öğrenilmiş olan bu düşünme ve iletişim kurma şekli en iyi ihtimalle karşılıklı ilişkilerimizi aksatır. Hem iç dünyamızda hem de sosyal ortamlarda sıklıkla yanlış anlamalar, hayal kırıklıkları ve çatışmalar meydana getirir. Şiddetsiz İletişim hem kendimizle hem de başkalarıyla olan ilişkimizi yeni bir çerçeveye yerleştirir. İletişimin derinlerinde, asıl ihtiyaç duyulan konuları anlamamıza rehberlik eder.

  • Basım Tarihi: 05.03.2019
  • Sayfa Sayısı: 264
  • Türkçe’ye Çeviren: Gizem Alav Şapçı

Şiddetsiz İletişim Kitabının Genel Özellikleri Nedir?

Şiddetsiz Iletişim - Marshall B. Rosenberg

Remzi Kitabevi Şiddetsiz İletişim Bir Yaşam Dili uluslararası literatürde “şefkatli iletişim” ve “katılımcı iletişim” isimleriyle de anılmaktadır. Şiddet içermeyen prensiplere dayalı bir iletişimi odağına alır. Anlaşmazlıkları sona erdiren bir teknik olmaktan ziyade hem okuyucu hem de çevresindekiler için insan ilişkilerinde empatiyi ve dolayısıyla yaşam kalitesini arttırmayı hedefler. Klinik psikolog Marshall B. Rosenberg’in mesleki tecrübelerine dayanarak kaleme aldığı Şiddetsiz İletişim kitap olarak uygulanabilir bir yaklaşımı okuyucuya anlatır. Bu yaklaşım ile konuşmalarımız; süregelen alışkanlıklarımız sonucu tepkisel olarak ağzımızdan çıkan söz dizileri olmaktan öteye geçip farkındalık temeline dayalı, duyarlı ve anlamlı cevaplara evrilir. M.B. Rosenberg kitapta ele aldığı konularla; çatışmaya götüren davranış kalıplarını analiz etmenin, anlaşmazlıkları uzlaşmalara dönüştürebilmenin ve kendimizi doğru şekilde ifade etmenin uygulanabilir basit yöntemlerini açıklar.

Şiddetsiz İletişim Kitabının Yazarı Kimdir?

Marshall Bertram Rosenberg 6 Ekim 1934 ve 7 Şubat 2015 tarihleri arasında yaşamış Amerikalı klinik psikolog, arabulucu, yazar ve öğretmendir. Lise yıllarında psikolojiye ilgi duymaya başlar. Genç yaşında hapishanelerdeki psikolojik durum ile ilgili bir ödev hazırlar. İlerleyen yıllarda psikoloji alanında Michigan Üniversitesi’nde yüksek eğitim görür. 1960’lı yılların başlarından itibaren Şiddetsiz İletişim yöntemi üzerine çalışmaya başlar. Yazar bu yöntem ile, birebir ve toplumsal iletişimde ilişkileri iyileştirmek ve çatışmaları çözümlemek üzere uygulanabilecek çeşitli yaklaşımları belirler. Yaşamı boyunca dünya çapında bir barışsever olarak çalışır. 1984 yılında kâr amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluş olan Şiddetsiz İletişim Merkezi’ni kurar. Burada Eğitim Hizmetleri Yöneticisi olarak çalışır. Hayatını adadığı ve kariyeri boyunca edindiği tüm bilimsel tecrübesini aktardığı Şiddetsiz İletişim Marshall B. Rosenberg’in en önemli eseridir.

Şiddetsiz İletişim Kitabı Kimlere Hitap Eder?

Şiddetsiz İletişim kitabı kendisiyle ve çevresiyle daha sürdürülebilir bir ilişki kurma arayışı içinde olan tüm okuyuculara hitap eder. Aile, arkadaşlar, profesyonel yaşam ve ikili ilişkiler bağlamında hayattan keyif alarak etkili, karşılıklı anlayışa ve empatiye dayalı bağlar kurmanın ipuçlarını merak edenler için rehber niteliğindedir. Bugüne kadar kendinizi tam olarak ait hissetmediğiniz, doğru ve yanlışa dayalı keskin yargılarla şekillenmiş bir iletişim ağı içindeyseniz bu kitabı okuyabilirsiniz. Şiddetsiz İletişim ile korku, utanç ve suçluluk gibi yıkıcı duygular yerine empatiyi kullanarak ilişkilerinize farkındalık ve derinlik kazandırmayı öğrenebilirsiniz. Şiddetsiz İletişim, bireyin hem kendisiyle hem de sosyal çevresiyle olan ilişkisini yapıcı şekilde yeniden düzenlemesi için uygulanabilir pratik yollar sunar. Ülkemizde ve dünyada çok satan kitaplar arasında yer alan Şiddetsiz İletişim fiyatıyla da ulaşılabilir bir kişisel gelişim rehberidir. Trendyol’ da ürün değerlendirmeleri bölümünden Şiddetsiz İletişim yorumlarına göz atabilirsiniz. İndirimli fiyatlardan yararlanarak ekonomik şekilde alışveriş yapabilirsiniz.