"

Rotring 800

" araması için 101 sonuç listeleniyor

Rotring 800

Rotring 800

Teknik çizim ve yazma aracı olarak ilk ürününü 1928’de üreten Rotring, kırtasiye sektöründe Almanya’nın ve dünyanın önde gelen markaları arasında yer alıyor. İlk yıllarında ürettiği kaliteli ve fonksiyonel dolma kalemleriyle tanınan marka, kısa sürede teknik, mekanik ve uçlu kalemleriyle çoğu kullanıcının öncelikli tercihleri arasında yer almaya başlıyor. Rotring adını kalem namlusu üzerindeki kırmızı halkadan almasının yanı sıra 70’li yıllardan bu güne kadar ikon haline gelen bu halka deseniyle biliniyor. Şirketin geleneksel uçlu tip yerine dar çelik boruya sahip kalem türü olan Tintenkuli, kırtasiye sektöründe öne çıkmaya başladığı dönemlerde ilk bilinen modellerden biriyken ilerleyen zamanlarda mekanik bir kalem olan Multipen üretilmeye başlıyor. Her bir modele ait dört ayrı renge sahip Multipen, mikro uçlu veya teknik kalem olarak da biliniyor. Sonrasında rapidograf olarak da bilinen teknik kalemi üreterek cetvel kalemi kullanan birçok mimar, mühendis ve sanatçının çizimlerini kolaylaştırmayı başarıyor. Rapidograf ile karıştırılması muhtemel isograf kalem ise Rotring sayesinde kırtasiye sektörüne katılıyor, markanın ürettiği ilk çizim tahtasıyla beraber kaligrafiye uygun isograf dolma kalem kullanılmaya başlıyor. Bilgisayar destekli tasarımların yaygınlaşması, teknik çizim kalemlerinin daha seyrek tercih edilen çizim aracı olmasına neden olsa da ileri teknoloji altyapısına sahip Rotring grafik kalemi, kurşun kalem ve keçeli kalem yelpazesini genişleterek bu durumun üstesinden gelmeyi başarıyor. Güncel olarak 2014 yılında ürettiği Rotring 800 mekanik kurşun kalem ile hem kağıt üzerinde hem dijital üzerinde düşünmenin birliğini ortaya koyuyor. Kağıt üzerinde ve dokunmatik ekranlarda kullanılabilen karma teknolojiye sahip Rotring 800 Plus, takipçilerinin gözde ürünleri arasında yer almaya devam ediyor.

Rotring Kalem 800

Rotring ürün serileri, değişen amaçlara yönelik ideal özelliğe sahip kalemlerden oluşuyor. Yıllardır süregelen profesyonel ve seçkin kullanıcıların tercihlerini öne alan üretim anlayışı, her yeni ürününde konfor ve kullanım rahatlığını bir arada sunan ürünler sunmasını sağlıyor.

Rapidograf ve isograf amacıyla kullanılan teknik kalemlerin yanı sıra yeniden doldurma özelliğine sahip mürekkepli kalemler markanın uzman tasarımcı ve üreticileri tarafından oluşturuluyor. Sanat kalemi olarak geçen seri ise kaligrafi dolma kalemlerini içeriyor. Tutuş kolaylığı ve yazı esnasında hissedilen hafifliğiyle bilinen Rapid Pro serisi ise markanın mekanik kalem kategorisine giren ürünlerinden oluşuyor. Kırtasiye sektöründe ayrı bir yer edinen Tikky serisi, Rotring ürünleri arasında yazma işlemine kattığı yumuşaklıkla biliniyor. Seri ayrıca tükenmez kalemler, keçeli kalemler, mekanik kalemler, uçlar ve silgilerden oluşan geniş ürün yelpazesiyle öne çıkıyor. Hassas ve özel alanlarda kullanılan kalem türlerini içeren serisi pusula, geometri şekilleri, daire şablonları, açı ölçerler ve cetvellerle uyum sağlayacak özelliğe sahip üretiliyor. Tüm bu kalem türleri arasında öne çıkan Rotring 800 özellikleri ve tasarımıyla dikkat çekiyor. Mekanik kalemler arasında bulunan bu model, endüstriyel tasarımın minimalist yaklaşımını ortaya koyarken klasik renkleri, diğer yazı ve çizim setleri ile uyumlu bir görüntü oluşturuyor. Metal gövdesi ve parmaklara kolay tutuş sağlayan uzunluğu yazma deneyimine genişlik katıyor. Özellikle uzun yazma seanslarını daha dengeli hale getiriyor, geri çekilebilir ucu ile dokunmatik ekranlarda da kullanılabiliyor. Bu geri çekilebilir mekanizma parmak ucunun denk geldiği kısmında bulunan yumuşak ve girintili bölgeyle birleşerek mekanizmanın döndürülmesini sağlıyor. İyi bir mekanik kurşun kalem, özellikle küçük boyutlara sahip yazılarda, kitap ve belgelere eklenecek açıklamalarda, taslak ve çizim yapılması gereken durumlarda yüksek performans gösteriyor. Rotring 800 mekanik kurşun kalem dokunmatik ekran kalemi 0.5 m, üst sınıf uç ilerletme mekanizması ve pirinç ucu sayesinde her alanda yapılacak yazım ve çizim işlemlerinde yüksek performans sunuyor. Mekanik ucu standart grafitler kadar gölgelenmiyor, bu sayede tekrar gözden geçirilmesi gereken belge ve dosyalara alınan notların aynı netlikte muhafaza edilmesini sağlıyor. Rotring 800 satın alanlar, diğer seri özelliklerine ek birçok farklı fonksiyonu sayesinde bir kalemden daha fazlasına sahip oluyor.

Rotring 800 Plus Özellikleri

2014’de kullanıcıyla sunulan Rotring 800+ hem kağıt üzerinde hem dokunmatik ekranlarda kullanıma uygun karma tasarımıyla biliniyor. Dijital teknolojilerin yükselişi, deneyim ve geçmişin yaratıcı yöntemlerini günümüz teknolojisiyle birleştiren bu model, kullanıcılarına yazım ve tasarım özgürlüğü sunuyor.

Rotring, mevcut serileri arasında en üst sınıfta konumlandırdığı 800+ ile farklı uç seçeneklerine farklı amaçlara uygun hale getiriyor. 0.5 mm ve 0.7 mm boyuta sahip uçları, gri ve siyah olmak üzere iki adet renk seçeneği bulunuyor. Pirinçten üretilen uç ilerletme mekanizması döndür ve tıkla prensibine göre çalışıyor. Pirinç uç ve bazı plastik kısımlar hariç tamamen metalden üretilen 800+, çizim kolaylığı sağlayan ideal seviyedeki ağırlığı sayesinde bileğe ve ele dengeli dağılım sağlıyor. Tepe kısmında bulunan döner manşet, parlak pirinç ucun gövdenin içerisine çekilmesini sağlayarak kilitliyor. Böylelikle kalem pantolon cebi veya gömlek cebi gibi düşme riski yaratan küçük çaptaki bölgelerde güvenle taşınabiliyor. Rotring 800 0.5 plus, hem küçük hem büyük el yazısına sahip kullanıcılara kolaylık sağlıyor. Küçük metinleri estetik, büyükleri ise uygun incelikte gösteriyor. Özellikle ince çizginin gerekli olduğu çapraz tarama tekniklerindeki vurguları güçlendiriyor.

Karikatür çizimleri gibi netliğin ve ayrıntının bir arada sunulması muhtemel çalışmalar için 0.5 mm kalınlığa sahip uçlar sık tercih ediliyor. Orta derecede kalınlığa sahip Rotring 800 0.7 plus ise çizim veya yazı üzerinde daha sert geçişler ve geniş vurgular bırakıyor. İşlem üzerine değen diğer materyalden etkilenmeyen kurşun yapısı sayesinde özellikle yazıların silinmesi veya zedelenmesini önlüyor. El yazısı yerine normal yazı tipi kullananlarda daha iyi çalışma eğiliminde olmakla beraber hassas, pürüzsüz ve tek tip yazılarda öncelikli tercih edilenler arasında yer alıyor. Rahat ve ergonomik tutuş bölgesi uç kalınlığına uygun basıncın dağılışında ürün mekanizmasına yardımcı oluyor. Böylelikle olası uç kırılmalarının önlenmesine yardımcı oluyor. Rotring 800 0.7 mm boyutundaki çizgi genişliği, eskiz ve çizim esnasında kağıda yansıttığı profesyonelliğin yazma işleminde de harflere dökülmesini sağlıyor. Tampon işlevi gören kurşun kılıfı, yazma esnasında kalem ucunun kırılmasını engelleyerek çizimlerin yarıda kalmasını engelliyor. İçerisindeki yaylı sistem kalem tepesine yapılacak tek hareketle devreye girerek, ideal uzunluktaki ucun çıkarılmasını sağlıyor. Ekstra uzun döndürülebilir ve kurşun tipine uygun etki gösterecek materyalde üretilen silgisi ise istenmeyen veya hata yapılan noktaların kolaylıkla temizlenmesine yardımcı oluyor. Hat kalınlığını ifade eden 0.5, 0.7 veya 2.0 gibi değişen boyutların, bu hataları minimuma indirmek adına amaca uygun olarak seçilmesi öneriliyor. Kalem kalitesinden, dakikalar süren yazma eylemlerinden sonra daha eli rahat ve konforlu hissettirmesi beklenirken günlük kullanım sıklığına dayanabilen ömre sahip olması da malzemenin kaliteye olan etkisini karşılamasını sağlıyor. Bu noktada Rotring 800 fiyat, özellik, dayanıklılık ve tasarımıyla her açıdan beklentiyi karşılayabilecek kalitede üretiliyor.

Rotring 800 Mekanik Kurşun Kalem

İçerisinde kurşun ilerletme mekanizmasına sahip mekanik kalemler otomatik, teknik veya kurşun kalem olarak da biliniyor. Sabit genişlikte çizgi hatları oluşturmayı sağlayan teknik resimlerde veya hızlı ve orantılı yazı yazmada özellikle tercih edilirken güzel sanatlarda okuyan öğrencilerin ve diğer birçok öğrencinin vazgeçemediği kalem türleri arasında yer alıyor.

Tahta kalemlere bakışla mekanik sisteme sahip kalemlerin yaygın olarak kullanılmasının bazı nedenleri bulunuyor. Kişisel tercihe göre değişen uç seçimleri sayesinde kalem keskinleştirme zahmetine gerek kalmadan kesintisiz yazım ve çizim işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Zamandan ve emekten tasarruf edilmesinin yanı sıra sivriltme işleminin neden olduğu kirlilik ve dağınıklığın engellenmesini sağlıyor. Tutarlı çizgi genişliği sağlayan Rotring 800 2.0 mm versatil kalemler, mekanik kalem kullanmayı tercih edenlerin tahta kalemlerin oluşturduğu kalınlıkta çizgiler yaratmasını sağlıyor. Yazıyı satır aralığı boyunca dengeleyerek keskin ve yuvarlak hatları belirgin hale getiriyor. Mekanik kalemlerin gövdeye değil kurşuna bağlı işleyen sistemi, ucun sivreldikçe boyun kısalmasının yarattığı zorlukları önlüyor. Özellikle profesyonel çizim amaçlı kullanılacak ürünlerde bu özellik istenilen çizimin yaratılmasına yardımcı oluyor. Kurşun bittiğinde atmak yerine bir kurşun uç daha koymak, hem hesaplı hem pratik ürün kullanımının önünü açıyor. Rotring 800 krom kalemler, sahip olduğu materyal sayesinde hesaplı olmasının yanı sıra kullanıcılarına uzun ömürlü kullanım sunuyor. Mekanik kurşun kalemlerin görünüşleri kullanım alanına ve amaca göre değişebiliyor. Teknik amaçlı, hobi amaçlı veya günlük kullanıma uygun ürünlerin tasarımları farklı olabiliyor. Rotring 800 gri, siyah ve diğer metalik renkleriyle çoğu alanda rahatlıkla kullanılabilecek görünümlerde üretiliyor. Versatil serisi de geniş kullanım alanı sayesinde markanın popüler serileri arasında yer alıyor. Oldukça fazla tipte uca sahip bu mekanik kalemler, sanat ve grafik çizimlerinde yaygın olarak kullanılıyor. 0.5, 0.7 ve 0.9 mm uçları sayesinde istenilen kalınlıkta çizimler yumuşak vurgularla kağıda aktarılıyor. Yüksek kalitede çalışmalar Rotring 800 siyah versatil kalem ile mümkün hale geliyor. Yağlı ve kuru olmak üzere iki farklı tipte bulunan uçlardan uygun olanı kalemin kullanıldığı amaca göre seçiliyor. Yağlı uçlar 2D formatta olduğundan daha kalın ve koyu çizgiler oluştururken kuru uçlar 5B formatı sayesinde hafif ve daha açık çizgiler oluşturuyor. Çevrimiçi mağazalardan ulaşılabilecek Rotring 800 yorum ve özellikleri sayesinde hangi ürünün hangi sonucu verdiğini daha iyi anlayabilir, ideal ürüne sahip olma şansınızı arttırabilirsiniz.

Rotring İki Fonksiyonlu Kalem ve Özellikleri

Bazı fonksiyonel kalemler, herhangi bir tabletin kullanımını kolaylaştıran bilirken gelişmiş çizim ve yazı özelliklerini dijital ortamda yürütebiliyor. Pil ile çalışan modellerin yanı sıra tablet yüzeyiyle uyumlu dokuya sahip kalemler, tabletlerde ve telefonlarda yapılabileceklerin sınırını genişletiyor.

Rotring iki fonksiyonlu k 800 0.7 mm siy 1900182 kalem, tabletinizin kullanımını kolaylaştırmak, ekrandaki küçük noktalara veya klavyeye dokunmayı daha kolay hale getirmek amacıyla üretiliyor. Kapasitif bir kalem, ekranda bulunan duyarlı noktaları etkinleştiren ucu sayesinde parmağın yaptığı dokunuşları simüle ediyor, böylece yüksek maliyetli cihazlara gerek olmadan dokunmatik ekrana sahip herhangi bir cihaza uyum sağlayabiliyor. İhtiyaca bağlı olarak kısa veya uzun olarak üretilen iki fonksiyonlu kalemlerde dikkat edilmesi gereken temel özellikler arasında ekranla temas eden yüzey alanı, ağırlığı ve kalem boyutu yer alıyor. Uç küçüldükçe hassasiyet artarken ekrana yansıtılacak yazı veya çizimin uygulaması daha kolay hale geliyor.

Dokunmatik ekran ucu ile yapılan çizimler, iyi planlandığı ve doğru teknikle uygulandığı takdirde kurşun kalem ucuyla yapılan çizimler ve eskizler kadar iyi sonuçlar verebiliyor. Fakat bu ucun inceliği tüm tablet ekranlarında aktif kullanılabilmesi açısından tercih sırasında dikkat edilmesi gereken kalem özellikleri arasında yer alıyor. Ayrıca bazı tablet türleri de kalem uçlarını değil parmak uçlarını algılayacak mekanizmada üretiliyor. Bu nedenle iki fonksiyonlu kaleme sahip olmadan önce kaleme uygun özelliğe sahip tabletler arasından seçim yapılması öneriliyor. Rotring 800 satın almadan önce fonksiyonların hangi amaçlarla kullanılacağına karar vermek, ürünün daha etkili ve verimli şekilde kullanılmasını sağlıyor. Çok sayıda not yazmak amacıyla üretilen kurşun uç, çizim ve şekiller üzerindeki uygulamalara oranla verimli sonuçlar elde edilmesini sağlayabiliyor. Dokunmatik ekran ucu ise özellikle hesaplamalar, eskizler ve taslak çizimlerin tasarım aşamasının pratik şekilde tamamlanmasını sağlıyor. Kullanıcıyı yavaşlatmadan çizmesini sağlamak için kalemin ekranda kaymasına yardımcı olan uç, kağıt üzerinde kullanıma yakın bir his vererek çizim esnasındaki hareketleri daha özgür kılıyor. Rotring 800 mekanik kurşun kalem dokunmatik ekran kalemi 0.5 m kırtasiye sektörünün son teknolojilerine sahip ürünleri arasında yer almasının yanı sıra tablet üzerindeki çizimlerin kalınlığının ve inceliğinin belirlenmesine de yardımcı olarak kullanıcılarının hayalindeki görüntüleri ekrana yansıtmalarına yardımcı oluyor. Çizgi boyutunun yanı sıra kalem tutuş şekline bağlı olarak tablet üzerine uygulanan baskının yönünü ayarlıyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra Rotring 800 fiyat aralıkları, diğer iki fonksiyonlu kalem türlerine oranla oldukça hesaplı rakamlarla kullanıcılara sunuluyor.

Mekanik Kalem Seçimi

Mekanik kalemlerden iyi şekilde faydalanmanın önemi, profesyonel oldukları alana yönelik kullanıldıklarında ortaya çıkıyor. Hassas çizgiler oluşturmada ve net detaylar yaratmada üstün performans gösteren bu kalem türleri, günlük kullanımdan profesyonel kullanımlara varan geniş uygulama alanlarıyla öne çıkıyor.

Kurşunu sabit olarak tutan ve aktif olarak hareket ettiren olmak üzere iki temel türe ayrılan mekanik kalemlerde üretilecek çizginin kalitesi ana kullanım amacını ifade ediyor. Rotring 800 özellikleri arasında yer alan yüksek kalitede ve ayrıntılı çizimler, doğrusal eskizler oluşturmaya imkan verirken farklı boyutlardaki uçları sayesinde uygulamaya uygun hatların yaratılmasına yardımcı oluyor. 1 mm uca sahip mekanik kalemler insan saçı gibi ince ayrıntılar için ideal iken geniş vuruşlar için 5 mm kalınlığa sahip uçlar tercih ediliyor. Bir diğer avantajı ise uçtan bağımsız olarak her yeni çizimde aynı koyuluğa sahip çizgiler oluşturması olarak biliniyor. Kalem üzerinde uygulanan basınç sabit tutularak aynı keskinliğe sahip çizimler gerçekleştirilebiliyor. Böylelikle çizimdeki gölgelendirme daha kontrollü şekilde gerçekleştirilebilirken ince detayları öne çıkarmak kolaylaşıyor. Rotring 800 mekanik kurşun kalem yıllar geçen kullanımlarda dahi aynı inceliğe sahip çizimler ve eskizler yapmanızı mümkün kılıyor. Her uç tipine uyum sağlayan silgisi, çalışmalar sırasında yapılan hataların düzeltilmesini sağlıyor. Grafik sanatçılardan oluşan kullanıcıları için kaliteli bir taslak kalemi dengesi ve tutuşu sağlayarak çizim işleminin daha kısa sürede tamamlanmasına yardımcı oluyor. Eskiz kalemi görevi görerek kusursuza yakın ince çizgileri ve çeşitli işaretleri belirginleştiriyor. Uygulama esnasında parmaklarda ve elde yarattığı his, yapılan işe adapte olmayı ve çizimler söz konusu olduğunda kağıt üzerindeki manevraları etkileyebiliyor. Rotring 800 plus, ideal uzunluğa sahip gövdesi, girintileri sayesinde parmak uçlarına sabit duran kalem ucu ve pürüzsüz kalem gövdesiyle yapılacak tüm çizimleri ve uzun yazıları daha kolay hale getiriyor. Aynı zamanda kalemin dengesini de sağlayan bu tasarım, ağırlık dağılımının gövde boyunca eşit dağıtarak kalemin farklı pozisyonlarda aynı rahatlıkta kullanılmasını sağlıyor.

Çizimlerinizi hem tablet hem kağıt üzerinde kusursuz hale getirmek, ergonomik tasarıma sahip kalemler arasından ideal olana hesaplı şekilde sahip olmak istiyorsanız Türkiye ve dünyanın başarı, kalite ve güvenilirlik açısından önde gelen markalarını Trendyol sayesinde inceleyebilir, Rotring ürünlerine ait indirim ve kampanyalardan haberdar olabilirsiniz.