Avantajlı Ürünler
Fiyat
Setli/Tekil
Basım Dili
Boyut
Fiyat Geçmişi
Yazar
Ürün Değerlendirmesi
Satıcı Tipi
"

Saftirik Serisi

" araması için 11 sonuç listeleniyor

Saftirik Serisi

Saftirik Serisi

Saftirik serisi çocuklara kitap okumayı sevdirme amacıyla yazılan kitap serilerinden biri olarak karşınıza çıkar. İçinde bulunan bol miktarda eğlenceli çizim ile geniş bir yaş aralığına hitap eden seri, çocuklar ve gençler için hem eğlendiren hem de öğreten kitap serileri arasında ön plana çıkar. Çocuk olmanın zorluğunu bir çocuğun gözüyle yorumlayan seri, çocukların kendilerini karaktere yakın hissetmesini sağlar. Saftirik Greg'in Günlüğü kitap serisi serinin her kitabında kitabın ana karakteri olan Greg'in başından geçenleri, hislerini, problemlerini ve olaylara yaklaşımını anlatır. Günlük yaşamdan dertleri olan Greg, bu özelliğiyle çocukların kolayca bağ kurabileceği bir karakter olarak nitelendirilebilir. Seri, bu özellikleri sayesinde çocuklara kendini sevdirmeyi başararak The New York Times'ın çok satanlar listesinde de yer alır. Amerikalı bir yazar ve karikatürist olan Jeff Kinney tarafından oluşturulan Saftirik Greg'in Günlüğü tüm serisi 14 kitaptan oluşan bir dizidir. Epsilon yayınevi tarafından basılan ve son kitabı 2019 yılının ekim ayında çıkan Saftirik serisi 15 numaralı olacak kitabı da çocuklar tarafından büyük bir hevesle beklenmektedir. Tüm dünyada 50'den fazla ülkede çocuklar tarafından ilgiyle okunan Saftirik kitap serisi İngilizce dilinden çevirisi yapılarak ülkemizde satışa sunulur.

Greg'in Maceralarıyla Dolu Saftirik Serisi

Saftirik serisi tüm kitapları ile Greg'in başından geçenleri eğlenceli çizimlerle birlikte anlatır. Her kitabında farklı bir olay ile çocukların karşısına çıkan Saftirik serisi isimleri ile kitapları okumaya başlamadan önce içindeki olayla ilgili çocuklara kopyalar verir. Greg'in maceralarının başladığı Saftirik serisi 1 numaralı kitap Greg'i okuyuculara tanıtarak başlar. Serinin 2. kitabında Greg ve abisi arasında geçen olaylara ağırlık verilirken Saftirik serisi 3 numaralı kitabında babasının Greg ve saftiriklikleri için yaptıkları anlatılır. Yazar, Saftirik serisi 4 numaralı kitabında ise Greg'in kendi için düşündüğü yaz aktiviteleriyle annesinin yaptığı planların uymaması sonucunda oluşan olayları okuyucuya sunar. Saftirik serisi 5 numaralı kitabıyla her çocuğun zaman zaman deneyimleyebileceği büyümekle ilgili problemler ve hayatındaki değişiklikle mücadeleye Greg'in yaşadıkları aracılığıyla değinir. Serinin 6. kitabında ise hem Greg'in okulda maruz kaldığı suçlamalar hem de ailesiyle evde sıkışıp kalması anlatılır. Bir sonraki kitapta ise Greg'in sevgililer gününde düzenlenen dans için kız arkadaş aramasından bahsedilir. Serinin 8. kitabının ana konusu ise Greg'in en yakın arkadaşının sevgilisi olması sebebiyle kendisini yalnız hissetmemek için nasıl bir yol izleyeceğiyle ilgilidir.

Greg ve ailesinin seyahati ve seyahatte başına gelen birbirinden kötü olaylar da serinin 9. kitabının konusu olarak ele alınır. Serinin 10. kitabında ise Greg'in yaşadığı mahalle, eski günlere duydukları özlem nedeniyle tüm fişleri çekmeye karar verir. Greg ise bu karardan çok mutlu değildir ve günlüğüne de bunları yansıtır. Saftirik serisi 11 numaralı kitabında cadılar bayramı zamanı gelmiştir ve Greg'in katılması gereken bir parti vardır. Saftirik serisi 12 numaralı kitabı noel tatili anılarından oluşur. Greg ve ailesi tatili geçirmek için bir tatil yerine giderler ancak birbirinden değişik olaylar hem gidiş yolunda hem de gittikleri yerde Greg'i ve ailesini bulur. Serinin 13. kitabında ise Greg'in okulunun kar dolayısıyla tatil olmasından sonra mahallede yaşanan kartopu savaşları konu edilir. Saftirik serisi 14 numaralı kitabındaysa Greg'in ailesine kalan mirasla evlerini yenileme maceraları anlatılır.

Greg'in maceralarıyla dolu Saftirik serisi kaç tane kitaptan oluşur sorusu da hiçbir kitabını kaçırmak istemeyenlerin ve kitapları okumaya yeni başlayacak olan okuyucuların merak ettiği konulardandır. Saftirik son serisi 14 kitap olarak okuyucuya sunulur.

Saftirik Serisi 1: Greg'in Günlüğü

Saftirik kitap serisi ilk kitap olarak Greg'in Günlüğü adlı kitabını okuyucuyla buluşturur. Serinin ilk kitabı olan Greg'in Günlüğü, okuyucunun Greg ile tanışması için yazılmış bir kitap niteliğindedir. Hem çocuklar için hem de daha önceden bu dertleri yaşamış yetişkinler için oldukça eğlenceli bir okuma deneyimi sunar. İçinde bol miktarda çizim bulunan kitap okumayı kolaylaştırırken okuma alışkanlığı kazandırılmak istenen çocuklar için de oldukça iyi bir alternatif oluşturur. Yazar ve illüstratör Jeff Kinney tarafından kaleme alınan kitap, hem güldürücü hem de öğretici niteliğiyle çocukların severek okuyacağı bir serinin başlangıcı olarak kitaplıklarında yer alır.

Saftirik Serisi 2: Rodrick Kuralları

Serinin ikinci kitabıyla Greg yaz tatilinden döner ve okuyucuyla buluşur. Bu kitap ile tatilden dönen Greg, tatilinin nasıl geçtiği hakkında konuşmak istemez. Okulunda yeni bir yıla başlayacak olan Greg yaz tatiliyle ilgili olan her şeyi arkasında bırakmak isterken abisi Rodrick'in de tüm olanları bilmesi Greg'i zor durumda bırakır. Greg'in günlüğü de işin içine girdiğinde geride bırakmak istediği tatili ve sakladığı sırları gizli tutmakta zorlanır. Bu kitabıyla da abi ve kardeş arasında yaşanabilecek olayları ele alan yazar, genç okuyucuların dikkatini çekmeyi başarır.

Saftirik Serisi 3: Türünün Son Örneği

Serinin üçüncü kitabı olan Türünün Son Örneği kitabında Greg'in babası Frank Haffley, Greg'i saftirikliğinden kurtarmak için türlü çabalar içine girer. Greg'i spor yapmak gibi faydalı aktiviteler yapması için yönlendirmeye çalışır. Ancak Greg saftirikliğinden kurtulma konusunda pek başarılı değildir. Babası Frank Haffley'in de bunu kabullenmesi ve oğlunu kendi haline bırakması gerekir. Oldukça kolay okunabilir bir biçimde ele alınan kitap gerçek hayattan gelen dertleri sayesinde komik ve etkileyici olmayı başarır.

Saftirik Serisi 4: İşte Şimdi Yandık!

Dördüncü kitapta Greg okuyucuları yaz tatiline götürür. Yaz tatili annesi ve Greg için farklı anlamlar ve aktiviteler içerir. Greg için tatilin anlamı hem sorumluluklardan hem de uymak zorunda olduğu kurallardan uzaklaşmaktır. Bu nedenle yaz tatilini odasında bilgisayar oynayarak geçirmeyi planlar. Annesi için ise durum aynı değildir. Annesi, yaz tatilini ev dışında yapılan farklı aktiviteler ve ailecek birlikte zaman geçirmek olarak görür. Günümüz çocukları ve ailelerinin de en büyük sorunu olan bilgisayar oyunlarının ele alındığı bu kitap gençlerin ilgisini çekmekte oldukça başarılı olur.

Saftirik Serisi 5: Ama Bu Haksızlık!

Büyümeyi sabırsızlıkla bekleyen ve bir an önce büyümek isteyen Greg, büyümenin getirdiği problemleri yavaş yavaş görmeye başlar. Eskiye göre sorunları farklılaşan Greg, partnerlerle gidilen partilerin sorunları ve artan sorumluluklarıyla yüzleşir. Büyümenin ona getirdiği hiç de hoş olmayan değişikliklerle de baş etmeye çalışır. Yakın arkadaşının da yanında olmaması bu günleri zorlaştırır. Her çocuğun yaşayacağı bu geçiş döneminin anlatıldığı kitapla çocukların ilgilerini ve okuma isteklerini canlı tutar.

Saftirik Serisi 6: Panik Yok!

Serinin 6. kitabında Greg'in başının derde girmesi ana konudur. Okula ait bir şeye zarar verilmiştir ve Greg bu konuda şüpheli olarak görülür. Ancak Greg'in bu olayla bir ilgisi yoktur ve aslında masumdur, daha doğrusu masum sayılabilir. Aynı zamanda büyük bir kar fırtınası gerçekleşir ve Greg ailesiyle birlikte evde mahsur kalır. Karlar eridiği zaman başına gelecekleri tahmin eden Greg, herhangi bir cezanın tatil gününde ailesiyle evde sıkışıp kalmaktan daha iyi olacağını düşünür. Başına gelen komik olaylarla her zaman güldürmeyi hedefleyen kitap, çocuklar tarafından heyecanla okunan kitaplar arasında yerini alır.

Saftirik Serisi 7: Ah Kalbim!

Greg'in 7. günlüğünün konusu okulunda düzenlenen sevgililer günü dansıdır. Bu dans Greg'in dünyasında birçok değişikliğe neden olur. Dansa yalnız gitmek istemeyen ve o gece yapayalnız kalmak istemeyen Greg, kendisine bir kız arkadaş aramaya başlar. En yakın arkadaşı olan Rowley'in de tek başına olmasıyla teselli bulamayan Greg, kendisine bir dans partneri bularak Rowley'i dans gecesinde yalnız bırakır. Ancak gecenin sonunda birçok şey değişir. Ortaokul çağlarındaki çocukların çoğunluğu için ortak olan bu dert, kitabı okuyan çocukların Greg'le bağ kurmasını sağlar.

Saftirik Serisi 8: Batsın Bu Dünya!

Greg'in isyan etmesine sebep olan 8.kitap Greg'in en yakın arkadaşının sevgilisi olmasıyla ilgilidir. Greg'i tamamen unutan ve sürekli Abigail ile ilgilenmeye başlayan Rowley yüzünden Greg oldukça dertlidir. Kendisine yeni bir yol çizmesi ve farklı kararlar vermesi gerekir. Ortaokulda yeni arkadaşlar edinmenin zorluğunu bilen Greg'in hayatının nasıl yönlendiği konusu çocukların merakını uyandıran ve kitabı hevesle okumalarını sağlayan bir konu olur.

Saftirik Serisi 9: Bende Bu Şans Varken!

Serinin 9. kitabı Greg ve ailesinin tatil için çıktıkları seyahati konu alır. Bu seyahatte de sorunlar Greg'in peşini bırakmaz. Gittikleri otelin kötülüğü, önlerine gelen birbirinden kötü yemekler, Greg'te hayal kırıklığı yaratan parklar, korkunç olduğunu düşündüğü bir aile ve bütün bu berbat şeyler tatilini mahvetmeye yetmezmiş gibi üstüne de hırsızlar! Greg'in böyle bir şansı varken işi oldukça zordur. Kinney, büyüdükçe tatillerden memnun olmamaya başlayan çocukların da ilgisini çeken konusuyla yine eğlenceli bir kitapla okuyucuların beğenisini kazanır.

Saftirik Serisi 10: Hey Gidi Günler!

Büyükler hayatın geçmişte daha güzel olduğunu sık sık söyler. Greg'in mahallesinde oturanlar da böyle düşünür. Orada yaşayanlar ortak bir kararla bütün fişleri çeker ve elektronik aletleri kullanmadan yaşamayı denerler. Ancak Greg eski günlerdeki gibi yaşamak ve elektronik eşyalarını kullanmadan zaman geçirmek konusunda çok da hevesli değildir. Greg'in etrafında yaşanan gerginlikler artarken Greg yaşananların üstesinden gelmek için yollar arar. Elektriksiz ve internetsiz bir hayatı tahmin bile edemeyen çocukların dikkatini oldukça çeken kitap, çocukların eski zamanları düşünmesi ve anlayabilmesi için bir fırsat yaratır.

Saftirik Serisi 11: Karışık İşler Bunlar!

Greg, tıpkı günümüzdeki çocuklar gibi bilgisayar oyunlarıyla çok fazla vakit geçirir. Annesi ise bu durumun Greg'in sağlığını ve beynini olumsuz şekilde etkilediğini düşünür. Bu nedenle bilgisayar oyunlarına ara vermesini ve daha yaratıcı aktiviteler yapmasını ister. Aynı zamanda Cadılar Bayramı vakti yaklaşır ve Greg'in bir partiye katılması gerekir. Cadılar Bayramı sonrası kalan şekerler Greg'in kafasında farklı fikirler oluşturur. Sürükleyici olayları birçok eğlenceli çizimle okuyucuyla buluşturan kitap, çocuklar ve gençlerde kendi hayatından kesitler okuyormuş hissi vererek kitap ve karakterle bağ kurmalarını sağlar.

Saftirik Serisi 12: Tam Bir Felaket!

Greg ve ailesi noel yaklaşırken tatil için tropik bir adaya doğru yola çıkarlar. Heffley ailesi, bu tatilde biraz dinlenmek ve sıcacık bir adada keyifli vakit geçirmek ister. Ancak olaylar istedikleri şekilde gelişmez ve adanın bekledikleri gibi güzel bir yer olmadığını anlarlar. Birbirinden garip sürüngenler, zehirli ve değişik böcekler, Heffley ailesinin -özellikle Greg'in- canını oldukça sıkar. Bütün olumsuzluklara rağmen tatillerinin güzel geçip geçmeyeceğini merak eden okuyucular için serinin 12. kitabı olan "Tam Bir Felaket" beğenilere sunulur.

Saftirik Serisi 13: Eridik Bittik!

Serinin 13. kitabı, yoğun kar yağışı nedeniyle okulun tatil olması ve ardından gelişen olayları konu alır. Greg'in oturduğu mahalle karlarla kaplanınca rakip gruplar arasında savaş başlar. Hedef olarak seçilen kişiler ise Greg ve en yakın arkadaşı Rowley olur. Mahallede kocaman kardan kaleler yapılır ve kartopu savaşları başlar. Greg ve arkadaşı Rowley, bu savaşın sonunda ya kahraman olurlar ya da sadece canlı kalmayı başararak çıkarlar. Çocukların en sevdiği kış aktivitelerinden olan kartopu savaşlarını konu alan bu kitap, serinin okuyucularının beğenisini toplar.

Saftirik Serisi 14: Yıktı Geçti!

Greg'in ailesine bir miras kalır. Bu mirasla birlikte evlerini yenilemeye karar veren Heffley ailesi birçok sorunla karşılaşır. Evde tadilat yapmanın eskileri yıkıp yenilerini yaptırmaktan fazlası olduğunu fark ederler. Duvarların yıkılması esnasında karşılaştıkları sorunlar onları fazlasıyla şaşırtır. Greg ve ailesinin tadilat hevesleri onları karşılayan küf, çürümüş kereste parçaları ve garip yaratıklar yüzünden burunlarından gelir. Şaşırtıcı olaylar ile dolu olan bu günlük serinin son kitabı olarak Greg'in günlükleri arasında yerini alır.

Çocuk Klasikleri Arasında Yerini Alan Saftirik Serisi

Günümüzde çocuklar tarafından severek okunan Saftirik kitap serisi hem ülkemizde hem de dünyanın birçok farklı ülkesinde okuyucu tarafından beğenileri toplayarak okuyucu sayısını artırmaya devam ediyor. The New York Times'ın en çok satanlar listesine de girmeyi başaran seri tüm dünya genelinde küçük büyük herkese hitap ediyor. Günümüz çocuklarını ve onların bakış açılarını çok iyi çözümleyen yazar, çizerliğini de kendisinin üstlendiği Saftirik Greg'in Günlüğü kitap serisi ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Oldukça doğal bir karaktere sahip olan Greg, başından geçen olaylar ve yaşadıklarıyla okuyucuların karakterde kendilerinden bir parça bulmalarını sağlıyor. Serinin ilk kitabında ortaokula yeni başlayan Greg, yaşadıklarını bir günlük aracılığıyla aktarıyor. Okula yeni başlayan ve büyüme çağında olan çocukların yaşayabileceği sorunlar ve başına gelebilecek olayların ele alındığı seri, hem Greg'le aynı yaş grubundaki çocukların hem de daha önce bu sorunları yaşamış olan büyüklerin ilgisini çekiyor ve beğenisini kazanıyor. Çocuk olmanın, büyümenin, yeni bir ortama alışmanın ve arkadaş edinmenin zorluklarıyla baş etmek için çabalayan ve dikkat çekmek için elinden geleni yapan Greg'in hikayelerinin anlatıldığı seri, herkese hitap eden ve herkesi güldürebilecek hikayelerle okuyucu karşısına çıkıyor. Oldukça ünlü ve köklü çocuk kitap serilerine rakip olan Saftirik kitap serisi, kendi hayran kitlesini oluşturarak klasikler arasında yerini almayı başarıyor.

Saftirik serisi kaç yaş için uygun sorusu çocuklarına kitap almak isteyen ebeveynlerin merak ettiği bir konu. Bu kitap serisi her yaştan çocuğa ve büyüğe hitap edebildiği için herhangi bir yaş kısıtlaması bulunmuyor. Saftirik serisi yorum kısmı incelendiğinde okuyucuların serideki kitaplara karşı olan sevgileri ve beğenileri rahatlıkla görülebiliyor. Saftirik serisi satın almak isteyenler için ise Saftirik Greg'in Günlüğü 12 kitaplık set, 10 kitaplık set ve Saftirik serisi 19 kitap setleriyle satışa sunuluyor. Setlerdeki kitap sayıları farklı olunca Saftirik serisi kaç kitap sorusu da okuyucuların kafasında soru işareti oluşturuyor. Yazarın, Saftirik Greg'in Günlüğü adı altında basılan kitaplarının yanı sıra Saftirik Film Günlüğü isimli iki kitabı da bulunuyor. Bu sebeple satışa sunulan kitap setlerindeki kitap sayıları azalıp artabiliyor. Saftirik serisi fiyat aralığı da set içerisinde bulunan kitap sayısına göre değişiklik gösteriyor.

Saftirik kitap serisine ve farklı kitap sayılarıyla oluşturulan setlerine Trendyol aracılığıyla ulaşabilir, uygun fiyat ve güvenli alışveriş deneyimi ile seriye sahip olabilirsiniz.

Saftirik Serisi Kaç Kitaptır?

Saftirik Serisi, çocuk ve genç yetişkinlere yönelik popüler bir kitap serisi olarak nitelendirilebilir. Toplamda, seri içerisinde yazılmış ve yayınlanmış olarak 16 adet kitap bulunur. Jeff Kinney tarafından yazılan serinin ilk kitabı Bir Saftirik'in Günlüğü, 2007 yılında yayınlanır. Daha sonra sırasıyla Rodrick Kuralları, Saftirik Çıldırdı, Saftirik Hazinesi, Saftirik Uzayda, Saftirik Okulda, Saftirik Tatilde, Saftirik Özet, Saftirik Dostum, Saftirik Efsanesi, Saftirik Çetesi, Saftirik Gizli Defter, Saftirik Şansölye, Saftirik Zombiler, Saftirik Kartal ve en son olarak 2021 yılında yayımlanan Saftirik Savaşıyor kitapları yayınlanır. Hiç okumadıysanız Saftirik serisinin ilk kitabını alarak yeni bir maceraya başlayabilirsiniz.

Saftirik Serisi Nereden Alınır?

Seri halinde kitap severlere sunulan Saftirik serisinin eserlerini Trendyol üzerinden bulabilirsiniz. Hem genç yetişkinler hem de belirli bir yaş skalasındaki çocuklar için alternatif seçenek olan bu kitap serisi son derece eğlencelidir. Bununla birlikte çocukların ve gençlerin kitap okuma alışkanlığı edinmesini de sağlayacak türden bir içeriğe sahip olan Saftirik Serisi, tüm kitapları ile Trendyol üzerinde bulunur. Kitap serisinin bir veya ikinci kitaplarını okuduktan sonra diğer kitapları da okumak için alabilirsiniz. 16 adet kitaptan oluşan Saftirik serisi görselleri ile de dikkat çeker. Aynı zamanda sahip olduğu akıcı dil ile de kolayca okuyabilmenizi sağlar. Okumak istediğiniz Saftirik serisi kitaplarından birini tercih edebilirsiniz.

Saftirik Serisi Konusu Nedir?

Saftirik Serisi, Jeff Kinney tarafından yazılmış bir çocuk ve genç yetişkin kitap serisidir. Ana karakter olan Greg Heffley'nin günlüğü formatında yazılır. Genel anlamda konusu bakımından değerlendirildiğinde Saftirik serisi 8 ile 12 yaş arası çocuklar için uygunluk gösterir. Bununla birlikte kitaplar, Greg Heffley'nin hayatına ve çevresindeki insanlara odaklanır. Greg, sıradan bir çocuktur. Söz konusu kitaplarda arkadaşlarını, ailesini ve okuldaki günlük maceralarını anlatır. Her kitap, Greg'in hayatındaki farklı bir dönemi kapsar. Aile, arkadaşlık, okul ve büyüme gibi çocukların hayatında önemli olan konuları ele alır. Kolay okunabilir olmasıyla birlikte Saftirik serisi kitaplarını kısa sürede tamamlayabilirsiniz.