placeholder
"

Samsung Galaxy A5

" araması için 100.000+ sonuç listeleniyor

Samsung Galaxy A5

Samsung A5 Özellikleri

Günümüzün vazgeçilmez ürünlerinden biri olan telefon, her kullanıcının sahip olduğu bir cihazdır. Özellikle teknoloji çağı olarak adlandırılan bu zamanda önemli bir ihtiyaç hâline geldiği görülür. Geçmişte yalnızca iletişim aracı olarak görülürken günümüzde fotoğraf çekme, oyun oynama, not tutma gibi pek çok işleve sahiptir. Her geçen gün daha yenilikçi bir nitelik kazanan Samsung ise telefon denince önde gelen markalar arasında yerini alır. Markanın dikkat çeken ürünlerinden biri olan Samsung Galaxy A5 bir telefonda aranan önemli özelliklere sahiptir. Tıpkı ufak bir bilgisayar rolünü üstlenen bu seri sayesinde işlerinizi kolaylıkla tamamlamanız mümkündür. Öyle ki her zaman yanınızda bir bilgisayar taşıyamayabilirsiniz. Ancak telefon her daim yanınızda bulunur. Samsung A5 sayesinde acil yetiştirmeniz gereken bir sunumu hazırlayabilir, toplantıda not tutabilirsiniz. Geliştirilen kamera teknolojisiyle dilediğiniz görüntüleri alabilir, seyahatlerinizde birbirinden keyifli fotoğraflar çekebilir ya da eğlenceli anlarınızı videoya kaydedebilirsiniz. Seri tüm bu özellikleri tek cihazda toplamasının yanında şık tasarımlara da sahiptir. Böylelikle telefonunuz yalnızca işlerinizi görmeyle kalmaz, estetik görünümüyle de severek kullanabildiğiniz bir cihaz hâlini alır. Gold, siyah ve beyaz renkleri mevcuttur. Eğer bunlardan farklı renkler tercih ederseniz Samsung A5 kılıf da kullanmanız mümkündür. Nitekim bu kılıfların düz renklilerinin bulunmasının yanında birbirinden ilginç ve eğlenceli görsel tasarımları olanları da mevcuttur. Sonbahar, örgü, mat çizim, ametist taşı gibi tasarımlar bunlardan sadece birkaçıdır. Üstelik kılıfınızı sert ya da silikon kapak seçme imkânınız da vardır. Öte yandan koruyucu kılıf kullanmayı tercih etmeseniz dahi A5 serisi darbelere dayanıklı malzemeye sahiptir. Yine de cihazınız için en güvenilir yol olan koruyucu kılıf kullanmanız tavsiye edilir. Dahili hafıza olarak 32 gb ram özelliğine sahip bu cihaz, pek çok işlevinin yanında önemli bir depolama görevi de üstlenir. 3000 mAh pil gücü vardır. Uygun fiyatıyla piyasada öne çıkan Galaxy A5 serisi için Trendyol'u ziyaret edebilir, ürünün farklı modellerini inceleyerek sizin için en uygun olan ürünü bulabilirsiniz. Renk seçenekleri arasından zevkinize uygun olanı seçebilir ve güvenle alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

Samsung A5 Özellikleri

Gelişen teknolojiyi ürünlerine uyarlayan nitelikli marka Samsung, A5 serisi telefonlarıyla kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarır. 2016, 2017 gibi farklı modellerin sunulmasının yanı sıra bunların belli başlı ortak özellikleri bulunur. Bunlardan ilki, cihazın metal malzemeden üretilmesi sonucu dayanıklı bir yapıya sahip olmasıdır. Güçlü cam ekranı da bunu destekler niteliktedir. Kalite anlamında kullanırken endişe vermeyen bir cihaz sunulur. Samsung A5 özellikleri arasında öne çıkanlardan bir diğeri, yüksek performans sergileyen kamerasıdır. Öyle ki Samsung Galaxy ürünlerinin, kamera özellikleriyle kullanıcıya kendisini kanıtladığını söylememiz mümkündür. A5 serisini tercih edenlerin seçme sebeplerinden biri de büyük ölçüde kamera özellikleriyle ilgilidir. Bu nitelikler sayesinde 16 MP çözünürlüğe sahip ön kamerasıyla öz çekimlerinizin tadını çıkarabilirsiniz. Ekranın full HD olması dolayısıyla net görünümler elde edebilirsiniz. Aynı zamanda 5.2 inç boyutundaki bu ekran sayesinde çektiğiniz fotoğraf ve videolar size daha geniş görüntüler sunar. Cihazın sahip olduğu dijital zoom özelliği ile de bu geniş görüntüler üzerinde daha detaylı sonuçlar elde etmeniz mümkündür. 1920 x 1080 piksel ekran çözünürlüğü ile zoom özelliğini kullandığınızda görüntüde bozulmalar olmadığını, fotoğraf kalitesinin korunduğunu görebilirsiniz. Nitekim Samsung A5 ekran hem daha kaliteli hem de daha geniş görüntüler alabilmenizi sağlayabilen biçimde tasarlanır. Ekran tipi olarak super AMOLED kullanılır ki bu özellik de her geçen gün Samsung Galaxy serileri ile özdeşleşir. AMOLED ekran teknolojisi akla Samsung markasını getirir. Böylelikle marka, kendi stiline sahip olur ve kullanıcılar tarafından övgüyle anılmayı başarır. Cihazın teknik özelliklerinden diğeri ve en önemlilerinden biri 2, 3, 4, 4.5G ağ bağlantılarına sahip olmasıdır. Bu nitelik, kullandığınız cihazda en çok dikkat etmeniz gereken unsurlardan biridir. Çünkü telefonunuz ne kadar iyi donanıma, üstün teknolojiye sahip olursa olsun yeterli şebeke alınmadığında tam anlamıyla işinizi görmez. Bu anlamda Samsung A5 4G şebeke frekansıyla ihtiyacınızı karşılar. En zorlu koşullarda, doğanın farklı yerlerinde şebeke almaya devam edersiniz. Ürün size bu güvenceyi sunarken elbette cihazla uyumlu bir sim karta sahip olmanız da önemlidir. Galaxy A serisi bu konuda da teknolojiden faydalanır. Cihazın çift sim kart kullanma olanağı vardır. Bunun yanında microSD kart sayesinde cihazınızın belleğini 256 GB'a kadar genişletme imkânınız da vardır. Eğer microSD kartınızı daima cihazınıza takılı bulundurursanız dolu hafıza uyarılarıyla meşgul olmazsınız. Galaxy A5'in kamera kalitesiyle dilediğiniz kadar fotoğraf ve video çekebilir, tamamını telefonunuzda saklayabilirsiniz. Bu yönüyle cihazınız aynı zamanda önemli bir depolama görevi de görür. Dilerseniz Trendyol’da Samsung Galaxy serisinin öne çıkan A5 modelini inceleyebilir, seçiminizi yapabilirsiniz.

Üstün Teknolojinin Ürünü Samsung Galaxy A5

Üstün Teknolojinin Ürünü Samsung Galaxy A5

Teknoloji çağında telefon kullanılmaması pek görülen bir durum değildir. Belli bir yaşı aştıktan sonra neredeyse her kullanıcıda telefon kullanımı mevcuttur. Üstelik kullanılan bu cihazların pek çoğu artık dokunmatik ve android özelliğe sahiptir. Bunlar arasında en ön plana çıkanlardan ve sık tercih edilenlerden birinin Samsung A5 telefon olduğunun söylenmesi mümkündür. Oldukça şık ve göze hitap eden tasarıma sahip bu cihaz, donanımında hayli güçlü teknik özellikler barındırır. Böylesi önemli bir teknolojik üründe de ilk dikkat edilen detaylar işlemci hızı ve sayısı, ekran tipi, boyutu, çözünürlüğü, dahili hafıza gibi unsurlardır. Tüm bu teknik yapıyı tek cihazda toplayıp aynı zamanda ürüne şık ve kullanışlı bir tasarım eklenmesi üreticilerin işini zorlaştırabilir. Ancak akıllı telefonlar bu denli yaygın ve kullanılır hâle gelmeden önce Samsung'un gereken altyapıyı kendisinde oluşturduğunu söylememiz mümkündür. Samsung A5 serisi de bu nitelikli altyapının sonucudur. Serinin cihazlarında işlemci hızı 1.90 GHz birimindedir. 8 çekirdek işlemciye sahip olan cihaz Exynos 7 Octa 7880 yonga setine sahiptir. Bu teknik özellikleri 4G şebeke frekansı ve 4.5G uyumlu mobil veri hızı destekler. Bütün bu detaylar tek cihazda toplandığında size güçlü ve hızlı performans sunar. Samsung A5 RAM olarak adlandırılan bellek 32 GB dahili hafızaya sahiptir. Mobil RAM boyutu 3 GB'tır. Cihazın belleğini micro SD kart ile desteklemeniz de mümkündür. Bunu tercih etmeniz hâlinde cihazınızın hafızasını 256 GB'a kadar çıkarabilme olanağınız vardır. İşletim sistemi Android 6.0 Marshmallow'dur ki buna göre pek çok mobil uygulama seçeneğiniz bulunur. Eğer cihazınıza gereken özeni gösterirseniz üstün teknolojiden faydalanan bu ciddi altyapı sizi yarı yolda bırakmaz. Bunun için yüklediğiniz dosyaların, uygulamaların virüs barındırmamasına dikkat etmelisiniz. Cihazınızı şarjdayken kullanmamalı, pili bitmeden fişe takmamalı ya da erken çıkarmamalısınız. Bu gibi detaylar ürününüzün ömrünü uzatır. Böylelikle sık sık cihaz değiştirme ihtiyacı duymadan, uzun süre Samsung Galaxy A5 modelini kullanmayı sürdürebilirsiniz. Trendyol üzerinden filtreleme özelliğini kullanarak ihtiyacınız olan cihaz kapasitesi ve rengi seçebilir, kısa sürede sahip olabilirsiniz.

Kullanışlı ve Estetik Samsung Galaxy A5

Kullanışlı ve Estetik Samsung Galaxy A5

Teknoloji sayesinde devamlı kendini geliştiren ve yenileyen marka, Galaxy A5 modeliyle, teknik donanıma yaptığı yatırımı tasarım için de sergiler. Seri içinde her yeni model piyasaya sürüldüğünde farklı ve ilgi çekici bir özellikle kullanıcılarına sunulur. Bu özellikler arasında en çok öne çıkanı ve artık markayla birlikte anılan kamera performansıdır. Ultra hıza ve otomatik odaklamaya sahip kameralar, birbirinden keyifli anlarınıza eşlik eder. Bunu kullanıcıların Samsung A5 yorum başlığı altındaki fikirlerinden de görebilmeniz mümkündür. Öyle ki günümüzde telefonlar aynı zamanda fotoğraf makinesi işlevini de üstlenir. Kullanıcılar seyahat ederken ağır sırt çantalarının yanında ek olarak fotoğraf makinesi taşımayı istemezler. Bu ekstra bir yük ve ağırlık olur. Bununla birlikte telefon, nereye gidilirse gidilsin, her koşulda kullanılan ve insanların yanında bulundurduğu bir üründür. Samsung A5 boyutu da bu taşımaya oldukça uygundur. Telefonun ağırlığı 123-159 gram arası değişiklik gösterir. Bu değişiklikler, serinin modellerinin farklı yıllarda üretilmesi sonucu oluşur. Genişliği 71,4, kalınlığı 7,9 ve yüksekliği de 146,1 mm ölçüsündedir. Bütün bu birimler bir araya geldiğinde fotoğraf makinesiyle kıyaslanamayan hafifliktedir. Buna dijital zoom, HDR, HD video kaydı, 16 MP kamera çözünürlüğü gibi detaylar eklendiğinde fotoğraf kamerasından elde edilen performansı verir. Kamera çözünürlüğü Samsung A5 16 GB cihazında 13 MP'dir. Bu da serinin modellerinin farklı yıllarda üretilmesinden kaynaklanır. Ancak bu modelde de ürünün kamera özelliklerinin aynı olması sebebiyle kalitede herhangi bir düşüş söz konusu değildir. Siz de bütün bu güçlü donanıma tek cihazda sahip olabilirsiniz. Bunun için Trendyol’u ziyaret ederek ürün karşılaştırmaları yapabilir, kararınızı verebilirsiniz.

Samsung Galaxy A5 ile Teknolojinin Keyfini Çıkarın

Samsung Galaxy A5 ile Teknolojinin Keyfini Çıkarın

Teknoloji kullanımı günümüzde kaçınılmaz durumdadır. Bunun sonucu olarak hemen her kullanıcıda artık telefon kullanımı görülür. Yeni bir cihaz alındığı durumlarda ise ilk tercih edilen android bir cihaz olur. Kullanım kolaylığı ve estetik görünümü sayesinde Samsung A5 modelleri akıllı telefonlar arasında ön plana çıkar. Bu modeller yıllara göre çeşitlilik gösterebilir. Örneğin 2015 ile 2017 yılında çıkan model arasında ufak tefek farklılık görülebilir. Bu durum, markanın daima kendini yenilediğini ve geliştirdiğini gösterir. Bununla beraber bir alt modelin kalitesinde ve performansında hiçbir eksiklik söz konusu olmaz. Marka hiçbir ürününde kaliteden ödün vermez. Buna ürünün ek parçaları da dahildir. Çünkü Samsung, telefona takılan niteliksiz bir parçanın cihaza zarar verdiğini bilir. Hem cihazın ömrünü uzatmayı hem de kullanıcıların iyi bir performans elde edebilmesini amaç edinir. Bütün bu unsurlara yönelik olarak kılıf, ekran koruyucu, şarj aleti, kulaklık gibi ek parçalar üretir. Samsung A5 şarj aleti bunun örneklerinden biridir. Kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu ve satın alırken kalitesini önemsediği ürün, telefonun pil ömrünün korunmasını sağlar. Kısa sürede hızlı bir batarya dolumu sunar. Bununla birlikte bataryanın geç tükendiğini görmeniz mümkündür. Ancak dikkat etmeniz gereken bazı hususlar var ki bu hem telefonunuzun hem de şarj aletinizin ömrü ve performansı için önem arz eder. Samsung A5 batarya 3000 mAh pil gücüne sahiptir. Bununla beraber şarjdayken telefonunuzu kullanmamanız, erken veya geç prizden çekmemeniz gerekir. Kablonun hasar görmemesi amacıyla, şarj dolum işleminizi tamamlamanızın ardından uygun biçimde toparlamanız gerekir. Kırılmaların meydana gelmemesine dikkat etmeniz tavsiye edilir. Galaxy A5 serisinin ek parçalarına Trendyol’dan ulaşabilir, ihtiyacınız olanları satın alabilirsiniz.

Samsung A5 Fiyat Seçenekleri

Samsung A5 Fiyat Seçenekleri

Teknolojik aletler genelde piyasa içinde fiyat aralığı en geniş ürünler arasında yer alır. Buna akıllı telefonlar da dâhildir. Cihazın teknik donanımına ne kadar yeni özellik eklenirse, ne denli farklı tasarımlar yapılırsa fiyatlarda o ölçüde değişim görülür. Samsung A5 fiyat bakımından piyasanın üzerine çıkmaz. Hatta kullanıcılarına uygun fiyatlarda yüksek performans sunmayı amaç edinir. Bu anlamda farklı bütçelere hitap eden fiyatlarla satışa sunulur. Teknolojinin süratli ilerlemesi, bu alandaki gelişmelerin hızlı meydana gelmesi cihazlarda da yenilik yapılmasını gerektirir. Samsung, yenilikleri daima takip etmenin yanında, akıllı telefonların üretiminden beri güçlü altyapıya sahip olduğu için telefonlarının eskidiğinden söz edilmesi mümkün değildir. Gerek renkleriyle, gerekse aksesuarlarıyla, telefon kılıflarıyla daima yeniliği korumayı amaçlar. Samsung Galaxy A5 gold bunun örneklerinden biri olarak gösterilebilir. Nitekim gold özellikle son dönemlerin en çok tercih edilen renk olarak karşımıza çıkar. Samsung, kullanıcılarının beğenilerini dikkate alarak ürün tasarımlarını buna göre yapar. Bu doğrultuda ürünlerin siyah, beyaz, gold gibi farklı renk seçenekleri mevcuttur. Eğer cihazın kendi rengini kullanmayı tercih etmezseniz farklı renk ve desenlerde koruyucu kılıflar da mevcuttur. Bunlara yine markanın kendi ürünleri arasından, uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Cihazınızla beraber kullanabildiğiniz ek parçalardan bir diğeri olan Samsung A5 kulaklık uygun fiyata yüksek performans sunar. Kullandığınız cihazın kendi markasına ait ürünleri kullanmanız sizin için avantajlı bir durumdur. Çünkü cihazın bütün ek parçaları birbirini destekler niteliktedir. Bu aynı zamanda kullandığınız her bir parçanın daha uzun ömürlü olmasını ve beklenen performansı sunmasını sağlar. Trendyol, Samsung Galaxy telefonları için size geniş bir yelpaze sunar. Bütçenize uygun fiyatlar arasından karşılaştırma yaparak seçiminizi yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy A5 Trendyol’da

Samsung Galaxy A5 Trendyol’da

Galaxy A5 serisi günümüz teknolojisini tek cihazda harmanlayarak kullanıcılarına beklenenin üstünde bir performans sunar. Bu serinin farklı yıllarda çıkan modellerini Trendyol'dan inceleyebilirsiniz. İnceleme esnasında aynı serinin farklı modellerinde bazı fiyat farklılıkları görülebilir. Bunun temel sebebi, yıllara göre gelişen teknolojinin cihazlara farklı yansımalarının olmasıdır. Örneğin 2017 model Samsung A5 32 GB cihaz ile daha eski modeller arasında ufak fiyat farklılıkları vardır. Çünkü bunlar 16 GB belleğe sahiptir. Bu durumda ürün seçiminizi yaparken fiyatı göz önünde bulundurmanızın yanında, ihtiyacınız olan dahili hafızayı da dikkate almanız gerekir. Eğer ihtiyacınız olan ve beğeninize hitap eden ürün, 32 GB boyutunda bir Samsung A5 beyaz telefon ise buna yönelik seçim yapmalısınız. Fakat o boyutta bir belleğe ihtiyacınız yoksa ya da ilk aşamada 16 GB hafızanın ihtiyacınızı karşıladığını düşünürseniz bu doğrultuda tercih yapabilirsiniz. Belirtilmesi gerekir ki, Samsung Galaxy serisinin 256 GB belleğe kadar genişleme imkânı vardır. Bunun için micro SD kart kullanmanız yeterlidir. Trendyol üzerinden detaylı inceleme yapabildiğiniz Samsung Galaxy A5 arka cam kalitesi bakımından da kullanışlıdır. Aynı zamanda hem kameranın camı, hem kasası açısından ürün darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Aynı özellik dokunmatik ekranda da görülür. Cihaz suya ve toza dayanıklıdır. Bu özellik kullanıcılar tarafından tam puan alır. Bütün bu kaliteli donanıma karşın yine de ürünün zarar görmemesi için darbelere, düşmelere dikkat edilmesi önerilir. Bunun için tedbir amacıyla koruyucu ekran ve kılıf kullanabilirsiniz. Aradığınız ek parçaları, uygun fiyat aralığında Trendyol'da bulabilirsiniz. Günümüz teknolojisinden geri kalmayı istemeyenler, tüm işlerini tek cihazda tamamlamayı arzu edenler için Samsung Galaxy serisinin ürünleri çok uygun bir tercih olacaktır. İhtiyacınızı belirledikten sonra yapmanız gereken, beğeninize göre bir seçim yapmaktır. Bunun için Trendyol'dan ürün incelemesi yapabilir, alışverişinizi güvenle tamamlayabilirsiniz.