İlgili Kategoriler
"

sarj dinamosu

" araması için 200 sonuç listeleniyor
Parçanbu Şarj Dinamosu
Kargo Bedava
ParçanbuŞarj Dinamosu
9.186,97 TL
Sepete Git

En Kaliteli Şarj Dinamosu Çeşitleri Trendyol'da!

Şarj dinamosu; otomobiller için sık sık kullanılan bir üründür. Bu ürünler, otomobil motoruna bağlıdır. Seçenekler, mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürür. Tofaş şarj dinamosu, motorun dönme gücünden aldığı enerji ile çalışır. Bu açıdan da büyük avantaj sağlar. Söz konusu ürünler aracınızın marka ve modeli fark etmeksizin, aküsünün azalması durumunda, şarj edilmesini sağlar. Bu açıdan da müşterilere büyük avantajlar sunar. Akü şarj dinamosu çeşitleri, son derece geniş bir yelpazeye sahiptir. Seçenekler arasında bisiklet şarj dinamosu gibi farklı alternatifler de mevcuttur. Tıpkı araçlarda olduğu gibi bisikletler için de özenli bir şekilde dizayn edilen bu ürünler sayesinde elektrik ihtiyacı karşılanır. Dilerseniz hemen her araçta kullanılan bu ürünlerin scooter şarj dinamosu çeşitlerini de satın alabilirsiniz. İlgili seçenekler için alışveriş yapacağınız zaman aracınızın markası ve modelini göz önünde bulundurmanız son derece büyük önem arz eder. Bu şekilde ürün satın almanız işinizi daha da kolaylaştırır. Eğer yeterince bilgi sahibi değilseniz bu konuda fikri olan kişiler ile görüşerek işinizi kolaylaştırabilirsiniz. Aynı zamanda seçim sürecinde ürün yorumlarına da göz atabilirsiniz. Böylece merak ettiğiniz detaylara dair kapsamlı biçimde bilgi alabilirsiniz. Trendyol üzerinden tüm seçenekleri özellikleri ve fiyat aralıkları ile birlikte inceleyebilirsiniz. Geniş skalada yer alan seçenekler arasında kısa süre içinde aradığınız modeli bulabilirsiniz.

Avantaj Sunan Şarj Dinamosu Modelleri

Avantaj Sunan Şarj Dinamosu Modelleri

ATV şarj dinamosu gibi pek çok farklı çeşidi bulunan bu ürünlerin bir diğer adı ise alternatördür. Vakumlu şarj dinamosu ve diğer modeller, araçların motoru çalışır durumda iken mekanik enerjiyi elektrik enerjisine çevirir. Elektrikli bisiklet şarj dinamosu da bu noktada müşterilere büyük avantaj sağlar. Seçim yapmadan önce şarj dinamosu modellerini detaylı biçimde inceleyebilirsiniz. Bu ürünler, motor devrine bağlı kalarak elektrik akımı sağlar. Bu sayede aküyü şarj eder. Bu işlem ile akünün donması sağlanır. İlgili parçaların görevi; araçlardaki elektrik ihtiyacının karşılanmasıdır. Aracınızın kontak anahtarını açtığınız zaman sürücü mahallindeki yağ ve şarj göstergesi ışıklarının yandığını görürsünüz. Aracın elektrik ihtiyacını karşılayan bu ürünlerin Doblo, Fiorino, Şahin şarj dinamosu seçenekleri de mevcuttur. Aracın marşına basıp motoru çalıştırdığınızda ise bu lambalar söner. Bu parçanın üretmiş olduğu elektrik, motorun devri ile değişir. Bu gösterge, sistemin çalışıp çalışmadığını size bildirir. Seçenekler, vantilatör kayışı aracılığıyla krank kasnağından enerji alır. Vantilatör kayışı koptuğu zaman ise şarj ışığının yandığını görürsünüz. Bu nedenle akü şarj lambası yandığında mutlaka motoru durdurmanız gerekir. İlgili ürünlerin fiyatları sahip oldukları özellikler, maliyet, marka ve uyumluluk gösterdiği aletler kapsamında değişkenlik gösterir. Bu parça, pek çok mekanik alette kullanılır. Bu nedenle bir enerji dönüşüm merkezi de denilebilir. Araçlarda kullanılmaları sayesinde mekanik enerji elektrik enerjisine çevrilir. Otomobil, traktör, elektrikli bisiklet veya manuel bisiklet gibi pek çok araçta bu parçanın kullanıldığını görebilirsiniz. Kaliteli biçimde dizayn edilen seçenekler sayesinde araçların elektrik ihtiyacı, akü tarafından karşılanır. Seçeneklerin volt gücü farklılık gösterir. Dilerseniz 24V şarj dinamosu seçeneklerine bakabilirsiniz. Ayrıca 12 volt şarj dinamosu gibi çeşitler de vardır. Satın alacağınız parçaların fiyatı; aracınızın modeline bağlı olarak değişkenlik gösterir. Jeneratör şarj dinamosu satın almak istediğiniz de bununla ilgili detaylı bilgiye sahip değilseniz bu durumda işin ustalarından destek alabilirsiniz. Tipo, Uno şarj dinamosu çeşitlerini ve daha fazlasını Trendyol üzerinden kolaylıkla bulabilirsiniz. Kaliteli detaylara sahip tasarımlar ile avantajlı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Uzun Ömürlü Şarj Dinamosu Seçenekleri

Uzun Ömürlü Şarj Dinamosu Seçenekleri

Belli bir sistemle çalışan araçlarda kontağın çevrilmesi durumunda direkt olarak motor kısmına bilgi gider. Bu sayede motor çalışır. Bu olay ise saniyeler içerisinde gerçekleştirir. Araçlar elektrik sistemine sahiptir. İlgili dinamolar da bu aksam ile bağlı bir sistemle çalışır. Bu sistem motorun üretmiş olduğu mekanik hareketi elektrik enerjisine dönüştürür. Dönem teknolojisi ile üretilmiş araçlarda etkili bir elektrik sistemi kullanılır. Her sistemin kendine özgü bir çalışma sistemi vardır. Çalışma mekanizmaları genellikle motor ile bağlantılıdır. Bu sayede motorun çalışması sırasında saniyeler içerisinde devreye girip işlem gerçekleşir. Seçeneklerin çalışmasını sağlayan pek çok farklı parça vardır. Motosiklet şarj dinamosu, genellikle bu ürünlerin bağlantısı için kullanılır. Ayrıca tüm sistemin doğru bir şekilde işlemesi de yine bu parçalar sayesinde sağlanır. Araç şarj dinamosu, her model otomobil için kullanılan bir jeneratör çeşidi olarak bilinir. Bunlar arasında en çok kullanılanlardan biri de traktör şarj dinamosu seçenekleridir. Diot tablosu, kasnak, kömür konjektör, rotor ve stator bu seçeneklerin parçalarındandır. Bu ürünlerin arızalanması halinde tamiri kolay bir şekilde yapılabilir. Öncelikle arızanın nerede olduğunu bulunması ve buna göre müdahale edilmesi gerekir. Bu konuda bilgi sahibi değilseniz konunun uzmanları ile görüşerek parçaların tamirini sağlayabilirsiniz. Bazı durumlarda tamir mümkün olmadığında ürünü yenisi ile değiştirmeniz gerekebilir. Araç aküsünün şarjı zayıf olduğu zaman motor marşı yavaş basar ya da hiç basmaz. Böyle bir durumla karşı karşıya kaldığınız zaman aracınızın dinamosunun değiştirilme zamanı gelmiş demektir. Bu ürünleri satın almadan önce neye ihtiyacınız olduğu konusunda bilgi edinmeniz alışverişinizi kolaylaştırır. Trendyol üzerinden Egea, Tempra, linea, Broadway şarj dinamosu ve diğer pek çok seçeneğe ulaşım sağlayabilirsiniz.

Cazip Şarj Dinamoları

Cazip Şarj Dinamoları

İlgili seçenekler ile araç aküsünün şarj edilmesi sağlanır. Akünün asıl görevi; motorunun devreye girmesi ve dinamo üzerinden aracın çalıştırılabilmesi için ihtiyaç olan elektrik enerjisini karşılamaktır. Bu ürünler; her türlü motorlu araçta kullanılır. ATV, motosiklet, elektrikli bisiklet ya da şarjlı bisiklet gibi araçlarda dahi kullanıldığını görmek mümkündür. Bu ürünler, aynı zamanda araç aküsünün voltajını koruma görevini de üstlenir. Bir özel jeneratörün çalışma sistemi ile benzer mantıkla performans gösterir. Motor şarj dinamosu ve diğer modeller ile ilgili kapsamlı şekilde araştırma yapabilirsiniz. Bu seçeneklerin enerji iletimini düzgün bir şekilde yapabilmesi için bazı parçalara sahip olması gerekir. Bu parçalar; dinamo motoru, elektromıknatıs ve stator olarak bilinir. Ayrıca dinamonun üzerinde yer alan krank mili de tekerlekli yapısı ile motordan almış olduğu mekanik enerjiyi elektrik enerjisine dönüştürmeye yarar. Her alışverişte olduğu gibi bu seçeneklerin seçimini yaparken de dikkat etmek gereken bazı unsurlar vardır. Her aracın marka ve modeli farklı olduğundan dolayı modelleri satın alırken bunları göz önünde bulundurmanız büyük önem taşır. Aksi halde satın almış olduğunuz ürünler, aracınız ile uyum sağlamaz. Üstelik kaliteli bir ürün satın almanız, uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanmanız açısından da son derece önemlidir. Bu ürünleri uygun fiyatlı bir şekilde satın almak istiyorsanız indirim ve kampanya dönemlerinden faydalanabilirsiniz. Böylece ihtiyaç duyduğunuz seçeneklere ekstra avantajlı biçimde sahip olma şansı elde edebilirsiniz. Model skalası, son derece geniştir. Skalaya göz attığınız zaman 100 amper şarj dinamosu gibi farklı alternatiflere de denk gelebilirsiniz. Ürünlerde yapılan indirimleri ve diğer fırsatları Trendyol üzerinden takip edebilirsiniz. Bu sayede hem fiyat hem de kalite açısından fazlasıyla avantajlı bir deneyim elde etmiş olursunuz.